poniedziałek, 17 lipca 2017

Do 350 zł do zgarnięcia w promocji wakacje z kartą kredytową w WBK


W bankach nastał jakby sezon ogórkowy, mimo to w WBK przybywa promocji. W ubiegłym tygodniu aż 3 artykuły poświęcone były możliwości konwersji konta na 123 z całkiem fajnymi możliwościami 3% oraz zwrotami za rachunki.

Pojawiła się tutaj także inna promocja karty kredytowej, na której można zgarnąć do 350 zł. Nosi ona nazwę wakacje z kartą kredytową, więc niejako z definicji wiadomo, że potrwa ona do końca wakacji. Co trzeba zrobić?


Po pierwsze załapać się jako nowy klient, a ten warunek nie jest jakoś trudny do spełnienia. Okazuje się, że nowy to taki co nie miał tutaj karty wcale lub nie posiada jej od zaledwie 3 miesięcy:) To bardzo krótka karencja jak na kredytówkę.

Co trzeba zrobić by zdobyć całkiem fajną premię?

Pierwszą stówkę zgarnąć bardzo łatwo

1. 100 zł na start
Na początku jak zwykle jest banalnie prosto. Wystarczy bowiem zaledwie 5 płatności kartą na dowolną kwotę i po sprawie. O zgodach na informacje handlowe wspominać chyba nie trzeba, bo to już norma praktycznie w każdej promocji bankowej. Dodatkowo trzeba podać numer telefonu, co w zasadzie też problemem nie jest.


Za wyrobienie drugiej karty kredytowej

2. 50 zł na drugie danie
Tu już zaczynają się schody, bank bowiem wymaga wyrobienia dodatkowej karty kredytowej. Tą dodatkową kartą kredytową też należy wykonać 5 płatności kartą na dowolną kwotę. Czasu na to jest sporo, bo aż do końca przyszłego miesiąca od momentu wyrobienia karty.

Co ciekawe owe 50 dych otrzymamy nawet jeśli nie spełniliśmy pierwszego warunku na stówkę. Zastanawiające jest to, że bank w jednej promocji zachęca do wyrobienia dwu kart kredytowych jednocześnie. Przypomina to hurtowe zakładanie tutaj kont, tyle że kredytówki nie są już tak bezpieczne jak konta...3. 2x100 zł w programie priceless specials
Trzeci bonus jest raczej najmniej ciekawy, chociaż premia jest większa aniżeli w dwóch poprzednich punktach. Jest to voucher na 100 zł do Cinema City (950 sztuk) Euro RTV AGD (950 szt.) New Balance (280 szt) Decathlon (670 szt) oraz 150 cegiełek na rzecz fundacji WTF.

O dziwo tutaj też warunkiem otrzymania nagrody jest wykonanie 5 płatności kartą. Dodatkowo trzeba przystąpić do programu MasterCard Priceless Specials. Do obu wspomnianych wyżej kart można dostać voucher po 100 zł czyli w sumie ekstra 200 zł.

Od razu nasuwa się pytanie o opłaty. Wszak karty kredytowe mogą się różnić znacznie pod względem opłat za wydanie jak i posiadanie. Tymczasem tutaj sprawa wygląda tak, że opłaty są anulowane za... 5 płatności kartą wykonane w ciągu 3 miesięcy od daty wydania karty. Wygląda więc to w miarę ok, szczegóły niżej.

Ten regulamin ważny jest od 1 lipca 2017

Należy jednak pamiętać, że posiadanie nadmiernej ilości kart kredytowych nie jest tak dobre jak posiadanie kont osobistych. Każda karta jest odnotowywana w BIK i ma wpływ na naszą zdolność kredytową. A karty warto obecnie mieć także w Citi, gdzie można zdobyć smartfon LG K4 LTE czy T-mobile, gdzie mamy 5% cashback.

Inna sprawa, że promocja w WBK dotyczy karty MasterCard, co może mieć znaczenie w przypadku płatności za granicą o czym więcej dziś na PP3. Poza Europą podobno lepiej używać kart z logo Visa, zaś ostatnimi czasy egzotyczne kierunki są coraz bardziej popularne.

Opisana promocja potrwa do 31 sierpnia 2017. Jeśli będę składał wniosek, to raczej na sam koniec, gdyż do końca wakacji mam promocję karty Alfa z 3% cashback na wszystko. Niestety na razie jestem w trakcie reklamacji, gdyż Millennium nie przyznało premii w terminie za płatności dokonane w czerwcu.

Na koniec informuję, że na blogu może być dłuższa przerwa, gdyż udaję się na urlop celem testowania płatności różnymi kartami kredytowymi za granicą. Komentarze jak zwykle będą publikowane przez mojego zastępcę:)

Regulamin promocji 1 i 2 wakacje z kartą kredytową w WBK
Regulamin promocji 3 priceless specials

1 komentarz:

  1. Dorzuciłbym jeszcze jedną korzyść: "Fast cash – usługa w BZWBK, dzięki której już w chwili wnioskowania o kartę kredytową masz możliwość zlecenia przelewu środków z limitu karty kredytowej na dowolnie wybrany rachunek osobisty. Już następnego dnia roboczego zyskujesz dostęp do środków- bez konieczności oczekiwania na dostarczenie karty kredytowej i jej aktywowania. Za przelew nie jest pobierana prowizja i jest on traktowany jako transakcja bezgotówkowa dzięki czemu może być rozłożony na raty w systemie ratio. Usługa jest dostępna dla wniosków złożonych w Oddziale lub na infolinii." Oczywiście nic na raty nie rozkładam tylko spłacam całość w wyznaczonym terminie:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...