wtorek, 26 września 2017

Nieoczekiwane 2,65% na lokacie Skarbonka Plus w Idea bank


Wczoraj na PP3 poinformowałem o wystawieniu na sprzedaż przez Cebulkowicza bazy danych z 4 banków, przy czym największa baza dotyczyła Idea bank. Dzień później pojawiła się u niebieskich jeszcze lepsza oferta lokat od opisywanej w ubiegłym tygodniu.

Już nie 2,55% na lokacie nowe środki, ale nawet 2,65% jest możliwe do założenia na lokacie o zwykłej nazwie Skarbonka Plus. Nie tylko teraz, nie nr 1 czy bezkonkurencyjna, ale po prostu Skarbonka z Plusem.
Słowo Plus sugeruje, że lokata jest dedykowana dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea bank. To już reguła w tym banku, że lokaty bez dopisku Plus są dla każdego, kto nie posiada tutaj konta przez co liczyć można zwykle na 0,20% mniej.

Z czystej ciekawości zajrzałem sobie ile daje Skarbonka bez Plusa. I tutaj niespodzianka, bo chętnych na tę lokatę ale bez konta czeka zaledwie 2,20% bez względu na czas trwania. A to przecież aż... 0,45pp mniej!Tym razem Skarbonka w wersji Plus pojawia się w dwóch wariantach. 
 • 1 miesiąc: 2,65%
 • 3 miesiące: 2,50%
Oba warianty są więc godne uwagi ze wskazaniem na pierwszy. Ale podobnie jak w przypadku omawianym w ubiegłym tygodniu mogą z tego skorzystać tylko posiadacze Clouda lub bankowości mobilnej. Kto ma starą bankowość zapewne nie będzie mógł jej założyć.

Jak zwykle polecam zwiększenie zysku poprzez skorzystanie z pośrednictwa yb czy też w dalszym ciągu tworząc połączenia z innymi użytkownikami.

Tutaj możesz podnieść stawkę lokaty na nowe środki w yb

Dla nowych szybkie przypomnienie: rejestrujemy się w ybanking, logujemy się i przechodzimy do zakładki wybierając lokaty Idea bank, po czym przechodzimy na stronę banku i zakładamy lokaty.

Jeśli ktoś chciałby się ze mną połączyć na platformie yb, może skorzystać z zaproszenia pod tym linkiem. Im więcej mamy połączeń, tym większe dodatkowe korzyści za produkty od osób połączonych.

To trochę zaskakująca oferta lokat. Już poprzednia na nowe środki mająca 2,55% była praktycznie jedną z najlepszych na obecny moment, a mimo to teraz jest jeszcze lepsza oferta. Co prawda na krótko bo tylko na miesiąc, ale pod koniec października spodziewać się można kolejnej promocyjnej oferty...

13 komentarzy:

 1. Mam niby Cloud ale trzeba założyć konto aby się załapać na lokatę skarbonkową.

  OdpowiedzUsuń
 2. lokatę widać na cloudzie ale nie można założyć, kolejna cwaniacka zagrywka IB.
  wymagane jest otwarcie ror-u. wniosek jest jeden IB będzie miał mniej lokat.
  moje złotówki tam nie pofruną.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po twoim komentarzu sprawdziłem jak jest u mnie, bo trochę środków miałem na zośce. Wniosek przeszedł bez problemu i lokata się założyła.

   Usuń
 3. Optima daje 2,4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli tyle co Getin, za mało by to komentować.

   Usuń
  2. Getin ma 2,3%

   Usuń
  3. Możliwe, wszystko co jest poniżej 2,5% nie jest godne uwagi.

   Usuń
 4. tok myślenia (nie)głupiego klienta:
  pyt1: dlaczego wymagają otwarcia konta?
  odp1: chcą złapać nowych klientów.
  pyt2: mają już moje dane więc jak chcą na mnie zarobić?
  odp2: ror jest darmowy jednak zawsze jest możliwość zmiany regulaminu i wprowadzenia opłat lub wymogów (płatność kartą, wpływ kwoty na konto i takie inne duperele).
  wniosek: ostrożnie z IB. daję sobie z nimi na wstrzymanie, aż będzie oferta bez niedomówień.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też daję sobie na wstrzymanie, z powodu deko wyższego oprocentowania nie będę sobie głowy zawracała. Na razie pokibluję na 2,2% w Optimie i poczekam na korzystniejszy rozwój wypadków niekoniecznie w krętackim IB.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie próbuję złożyć wniosek na tą lokatę,ale chyba należy ją opłacić w trakcie zakładania.Piszę "chyba" bo ważność wniosku jest do 28 września,ale nie mogę go złożyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłaciłem w trakcie zakładania i przeszło bez problemu, o dziwo.

   Usuń
 7. Od 17.00 puscili tez Lokate Tylko Teraz z 2.85 procenta. I mozna robic przelew z innego banku.
  O punkt 17.00 ekipa w W-wie u Leszka konczy dzien roboczy i widocznie skarbonka plus sciagnela za malo kasy, to podniesli stawke. 2.85 to juz lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1-m odpada bo zalozona jutro skonczy sie w sobote, lepsza opcja 3-m, na 2,75%, bo konczy sie w dzien roboczy.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...