środa, 27 września 2017

2,85% na Lokacie Tylko Teraz bez limitu kwotowego i posiadania konta


Dziś mamy kolejną miłą niespodziankę, stawki depozytów znów rosną i to dawno nie spotykanych stawek. Już nie 2,65% jak widzieliśmy wczoraj, ale 2,75% oraz nawet 2,85% na Lokacie Tylko teraz. 

To kolejna nieoczekiwana wiadomość. Wczoraj omówiłem i tak atrakcyjną Skarbonkę Plus, ale w komentarzach popsioczyliście. Wielu czytelników stwierdziło, że i tak nie założy tej lokaty i już kolejnego dnia mamy lepsze stawki.
Znów mamy te same dwie możliwości ulokowania: 
 • 1 miesiąc: 2,85%
 • 3 miesiące: 2,75%
czyli każda jest lepsza od wczorajszej. I co więcej nie trzeba tutaj mieć konta by ulokować ile się chce. To od dawna norma u niebieskich, że pozwalają na wpłacanie po sam korek BFG.

Na marginesie warto wspomnieć, że lokata na 2,85% była już w ofercie Idea bank. No tak, ale dotyczyła ona absurdalnego okresu aż 60 miesięcy czyli 5 lat. W tak długim czasie lokaty z pewnością będą o wiele lepiej oprocentowane i kto wybrał ten wariant będzie żałować, że go wybrał. 


 Nie trzeba już czekać 5 lat na taki zysk:)

Od razu pojawia się pytanie czy jest możliwe by stawka mogła jeszcze odrobinę skoczyć do dawno nie widzianego 3%. Jeszcze na początku tego roku 3% nie było problemem i oferował je tak Idea bank jak i neo.

Jestem dalej sceptycznie nastawiony do takiej możliwości. Tylko teraz w tym roku zawsze oferowało najwyższą stawkę z możliwych więc raczej nie spodziewam się by pojawiło się tutaj coś ekstra. Możemy jedynie sami sobie podnieść stawkę według metody omówionej wczoraj.

Niestety nie skorzystam już z tej promocji bo wszystkie środki już mam zagospodarowane. Aż szkoda. Ciekaw jestem jak długo tak atrakcyjna stawka będzie jeszcze dostępna w ofercie, wątpię jednak czy dotrwa do kolejnego zestawienia czyli rankingu na październik.

27 komentarzy:

 1. Tym razem już lepiej i nie wciskają konta. Dzięki Polcan :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "ja wiedziałem że tak będzie, ja wiedziałem"
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm.. jak myślicie, lepiej pchać wszystko na 1msc i później modlić się o coś dobrze oprocentowanego, czy od razu wrzucać na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te na trzy miesiace skończą się miedzy świętami a nowym rokiem.

   Usuń
  2. A te na miesiac skoncza sie w sobote lub niedziele

   Usuń
 4. Jakiś ziomek w moim miasteczku wykosił dzis 19mln w Lotto. jak się dowiem który, to za 1% od wygranej podpowiem mu że moze zarobić 2.85% wiecej z 1/19 wygranej sumy. Ciekawe czy się zgodzi :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to slaby interes dla niego, bo zaplacilby ci 190tys. a zyskal po miesiacu ok 45tys. :)

   Usuń
  2. Może to jaka dobra dusza? Ja gram i gram w Mini Lotto i nic. jedyne co wygrałem to 600zł za 4x5. A ten 19mln. Ajajajaj... Już bym sobie głowy nie zawracał odsetkami od lokat i ciułanim procentów :-)Obdzieliłbymrodzinę a sam wyjechał jak najdalej w świat skończyć dobrą szkołę i życ w ciekawym miejscu.

   Usuń
 5. Ja pakuję na 3 miechy bo mam 3 miechy względnego spokoju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakładając lokatę dobrze jest zwracać uwagę na datę jej zakończenia bo bank często tak ustawia terminy ofert by zakończenie lokaty wypadło na weekend lub w święta przez co po terminie ekspiracji zyskuje 2-3 dni na braku oprocentowania pozyskanego kapitału.

  OdpowiedzUsuń
 7. trzeba mieć oszczędnościowe zawsze coś się zarobi

  OdpowiedzUsuń
 8. Po takich akcjach,dwie rzeczy sa bardzo realne:
  -masowy odplyw srodkow z ideii
  -wlasciciel "leszek .cz probuje zwiekszyc kapital i baze klientow i prawdopodobnie moze idea szykowana jest na sprzedaz

  OdpowiedzUsuń
 9. getin trzeba ratować. Ciekawe ile potrwa ta oferta. W listopadzie kończy mi się lokata to bym wziął tą na 2.75, ale raczej już w październiku jej pewnie nie będzie

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam na pol roku na 2,5%, zagowanie ciagle mniewkurzalo, oferta dla czasowych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Albo po prostu jest koniec roku finansowego (koniec wrzesnia) i srubują wyniki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest pewnie prawda. Zawsze dają takie dobre oferty na koniec m-ca, a teraz jest to dodatkowo koniec kwartału. Też obstawiam, że to śrubowanie wyniku - tym bardziej, że na krótkie okresy.

   Usuń
 12. liczcie dokładnie.. lokata miesięczna kończąca się w sobotę mimo 2,85% daje realnie 2,67, lokata na 3 miesiące kończąca w sobote 30go daje realnie 2.66 oczywiście jeśli nie macie jak przechować środków w ID przez weekned. stąd taki procent - identyczny jak skarbonka jak widąc. perły przeciwko orzechom, że depozytu nie będzie w dacie, która pozwoli na wpłatę środków 2go października. Tak więc IB .. DZIĘKUJEMY. Depozyt w DB na 3%, konto w aliorze na 2.5% . A swoją drogą wpisuje się to w praktykę tego nieuczciwego banku (źle naliczane odsetki, niezamykające się depozyty, awarie systemu w dacie końca lokat, nieuczciwa informacja o strukturach, bałagan z wpłatomatami). Może lepiej zapomnieć o paru złotych zysku i nie utrzymywać pasera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby 3mies lokate zakończyć w sobotę 30.grudnia to trzebaby ją założyć w sobotę 30.września - to jakieś rozważanie z księżyca.

   Usuń
  2. masz rację, więc warunki jeszcze gorsze. w moim wypadaku rozważania nie są z księżyca.. jak przechowasz środki na Zośce czy Zośce PRO to tak jest. Mniejsze na pingpongu. Przelew wewnętrzny z konta idea na rachunek lokaty działa 24/24

   Usuń
  3. W moim przypadku założone dziś skończy się 28.12 (czwartek), czyli jest czas na przerzucenie środków.

   Usuń
 13. Jak dla mnie 2,85% na tę chwilę jest ok, tym bardziej, że można podciągnąć jeszcze przed yb. Są na rynku większe, ale nie jest to norma. Chyba w Idea potrzebują gotówki, albo właśnie jest jakies zamknięcie okresów. Muszą się jednak przyzwyczaić do wyższych stawek, bo kapitał będzie odpływał, ludzie wolą kupić mieszkanie pod wynajem, albo przelać na fundusz gotówkowy, który jest bezpieczny i generuje podobne, a nawet wyższe procenty dodatkowo pozwalając przenieść na później zapłatę podatku. Lokaty na takim poziomie, przy zwiększającej się inflacji powodują, że ludzie tracą trzymając tu pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem mieszkanie pod wynajem i różowo nie jest. Dobra lokalizacja to i klientów znajdziesz bez problemu ale na zad..piu nawet duzych miast jest juz problem. Poza tym kłopoty z lokatorami, rozliczeniami, sąsiadami skarżącymi się na hałasy, straszenie policją, sądami... Przechodziłem to i chyba te 4-5% rentownosci (daj boziu tyle po uwzględnieniu kosztów) tego interesu nie jest tyle warte - chyba że ktoś wie że mieszkania jeszcze bedą znacząco drożeć, ale wchodzi mieszkanie+, kiedys te stopy % wzrosną, kwestie demograficzne itd.. Z drugiej strony wielka płyta to już urbanistyczny i architektoniczny trup. Mieszkania w niskiej technologii, złym stanie, energochłonne więc perspektywa dla nowych nieruchomości jest. Pytanie tylko czy one nie są gorzej zbudowane od tej gierkowskiej czy gomułkowskiej wielkiej płyty. Rentowność najmu spada praktycznie w całym cywilizowanym świecie. W POlsce w tym momencie jest najwyższa w Europie a mieszkania nie kupuje się na rok czy dwa wiec nalezy dokładni przemyśleć po co i kiedy kupujemy własne m2. natomiast fundusze moim zdaniem też wperspektywie stoją przed kłopotami związanymi z polityką władz które chcą ograniczyć odgórnie wysokosć oplat za zarządzanie co skończy się tym że klienci kupujący teraz online bez opłat będą mieli związane ręce przy jakiejkolwiek operacji bo za każdą pewnie przyjdzie im po zmianach zasad zapłacić. Niemniej jednak gotówkowe dziś dają nawet 4% rocznie ale kto wkłada wszystkie oszczędności w jeden koszyk?

   Usuń
 14. To prawda, ID od dłuższego czasu stosuje takie tricki. Cieszę się, że pojawiła się ta oferta DB z lokatą 3% - bo nie jestem już tylko skazany na IB. Poszła tam większa kasa, a resztę mam gdzie rozlokować nie myśląc o tych krętaczach ;) Nawet teraz przy tej ich "super ofercie" Tylko teraz - wybiorę KO+ w DB na swoją nadwyżkę finansową. Nie chce mi się nawet bawić na ten jeden m-ąc lub 3 przy mniejszych kwotach - bo różnica między 2,55 a 2,75% nie jest duża, a przynajmniej kasa nie zamrożona ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej, że z 2.75 zrobi ci się 2,67..

   Usuń
 15. Inflacja za wrzesień r/r GUS wstępnie podaje 2,2% czyli, aby nie stracić lokata musi dać min. 2,72%.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy da się w Idei zrywając lokatę podać numer konta do nowo tworzonej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się. Czasami tak robiłem i działa ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...