sobota, 10 marca 2018

2,50% na Rachunku Oszczędzam oraz 3% na lokacie powitalnej w CA


Adios Getin. Wczoraj wyzerowałem konto oszczędnościowe u zielonych i pożegnałem się już definitywnie z kontem jednorazówką. Główny bank Czarneckiego nie pozwala wrócić ze środkami po promocyjną stawkę jak to jest w Millennium.

A nowa promocyjna stawka w Getin obecnie jest już niższa i wynosi 2,50%. Tyle zaś jest obecnie dostępne w wielu bankach co widać w marcowym rankingu kont. Liczba to rośnie, bowiem niedawno tyle samo zaoferował Credit Agricole.

Francuzi nazywają to pysznym zyskiem zaś stawka 2,50% to u nich wisienka na torcie. Na blogu FpG 2,50% to nie jest coś w czym się można zasmakować, to stawka uznawana za absolutne minimum, które do niedawna wisiało na włosku.

Tutaj założysz Rachunek oszczędzam na 2,50% w Credit Agricole

Jak doskonale pamiętamy Idea bank reklamowała długo 2,50% na Zośce Pro, choć taka stawka była nierealna przez wymóg trzymania 10% środków na ror. Tylko Saver gwarantował 2,50% ale tylko do kwoty 10k. Credit Agricole gwarantuje czyste 2,50% do kwoty 50.000 zł więc to dużo lepsza oferta od ochłapów u niebieskich.


Dobrze, że Credit Agricole nie poszło w ślady Idea bank, który zaniżone 2,50% obniżył jeszcze bardzie w połowie grudnia. Podobnie jak w Getin mamy tutaj stawkę gwarantowaną przez 4 miesiące.

Credit Agricole nazywa to ofertą specjalną Na start. Cóż, banki mają zwykle wygórowane mniemanie o swojej ofercie. Dla nas to zwykła promocja o której warto wspomnieć, daleko jej jednak do oferty specjalnej, które zwykle oferują dodatkowy bonus.


Nie warto tutaj trzymać kwoty powyżej 50.000 zł. Nadwyżka nad tę kwotę będzie oprocentowana bardzo kiepsko i to grubo poniżej 1%. Nawet jeśli skorzystamy z oferty specjalnej z dodaną marżą w postaci 0,30%.

Rachunek oszczędzam ma niestety wady, których nie ma w innych bankach mających w ofercie konto ze stawką minimum 2,50%. Kapitalizacja odsetek jest tutaj kwartalna, oznacza to, że odsetki dostaniemy nie po koniec każdego miesiąca lecz dopiero po upływie 3 miesięcy.

Oczywiście jak w każdym banku wymagane jest tutaj założenie konta osobistego. Bank zachęca do konta PROSTOoszczędzającego PLUS, które wymaga przelewu na 1500 zł i daje w zamian darmowe bankomaty w Polsce. 

Gdybym miał otwierać tutaj konto wybrałbym ponownie Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Tutaj wymagane jest przelanie 10.000 zł i daje w zamian darmowe bankomaty na całym świecie. Nie ma też żadnych ukrytych opłat, które przy innych kontach trzeba odnaleźć w tabeli opłat i prowizji, którą znajdziecie na koniec artykułu. 2. Lokata Powitalna - 3,00%
Poza promocyjną stawką na koncie oszczędnościowym mamy tutaj drugą już edycję lokaty powitalnej, która daje 3% także do kwoty 50.000 zł oraz także w terminie do 31 marca 2018. 

Warunki jej założenia są tutaj dość nietypowe. Nie jest to bowiem oferta tylko dla nowych ale także obecnych klientów, pod warunkiem że jesteśmy klientami CA nie dłużej niż pół roku.

Dodatkowo trzeba posiadać kartę do konta i robić przelewy na kwotę 500 zł. Jak na stawkę 3% są to warunki do przyjęcia, tutaj jednak najbardziej uwidacznia się przewaga konta Premium, gdzie kartą nie trzeba nic robić by była za darmo. Wystarczy by ją mieć.

Tutaj założysz Rachunek oszczędzam na 2,50% w Credit Agricole

Jak widać nie ma co żałować konta w Getin. Są alternatywy w innych bankach i to na lokacie lepszej niż mobilna u zielonych, która limit kwotowy ma ustawiony na 10.000 zł. Co prawda w Getin nie trzeba było robić żadnych przelewów, ale to raczej akurat jest najmniejszy problem.

1. Oferta powitalna - Dzień dobry w CA 2
2. Tabela opłat i prowizji w Credit Agricole

10 komentarzy:

 1. zakładałem w styczniu konto w CA. Tyidzeń temu założyłem lokatę na start - potwierdzam, wszystko ok, jest 3%. Dodatkowo do konta premium za darmo pakiet assistance, m.in. Pomoc Medyczna na problemy zdrowotne, Bezpieczna Kieszeń - ochrona przedmiotów zwyczajowo noszonych przy sobie,Pomoc Techniczna. Niestety okazało się, że za wcześnie założyłem konto, oprocentowanie 2,5% na KO mi się nie należy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tych pakietów to bym nie podchodził tak optymistycznie. Klienci Millennium mają przez pierwszy rok to za darmo i przetestowałem to.

   Przed remontem łazienki miałem tak zapieczony kran główny, że próba odkręcenia go na siłę mogła mieć opłakane skutki.
   Spróbowałem skorzystać z pomocy jaką oferuje Millennium. Jak się dowiedziałem jeśli nie cieknie woda, łazienka nie jest zalana ani nie dzieje się nic krytycznego to nie ma po co do nich dzwonić.
   Czyli nie ma żadnej prewencji, jest tylko działanie po fakcie jak klient już krwawi.
   Po tej informacji zlikwidowałem ten pakiet bez czekania aż po upływie roku naliczą mi opłatę w imię dobrych chęci, z których i tak nie skorzystam.

   Usuń
 2. Wypłata trzeba przelać tu by były promocje

  OdpowiedzUsuń
 3. 2,5% to jest ciagle w Optimie przy nieograniczonej liczbie przelewow. 3% jest w IdeaB ale na nowe srodki, to wystarcza konta na dwie osoby i mozna tak cwiczyc przelewanie z jednego na drugi i mamy ciagle lokaty na 3%.
  Co sie tyczy darmowosci rachunkow to kto pomyslal ma darmowe stare konto w Aliorze KWJ, gdzie za przelew tylko 2,5tys mamy wszystkie uslugi za darmo i ze swieca szukac takiego konta na rynku, mam jeszcze 4 lata darmowosci, wiec mam czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. >:mozna tak cwiczyc przelewanie z jednego na drugi i mamy ciagle lokaty na 3%.<
  mamy chyba sposób na problemy. To co proponujesz to darowizny - za wyjątkiem wspólnoty majątkowej. To trzeba zgłosić w u urzędzie skarbowym i odporowadzić podatek jeśli nie ma ulgi.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwoty przelewów o równowartości poniżej 15 tys. euro nie są zgłaszane do GIF.

   Usuń
  2. To nie jest sprawa GIF tylko urzędu Skarbowego.Do Skarbówki też nic bank nie zgłasza bo to ty masz taki obowiązek i leży to w twoim interesie a jak tego nie zrobisz to kiedys wyjdzie przy jakiejś okazji i będzie problem. Zwrot z odsetkami karnymi oraz mandat :-). Poza tym to nie jest tak że banki nie sprawdzają przelewów poniżej 15tys €.
   MM

   Usuń
 5. zawsze dawałeś regulamin i info dla kogo ta promocja
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, niestety tym razem nie mogę znaleźć tego regulaminu, więc go nie zamieściłem. Jedyne co udało mi się znaleźć to regulamin do Rachunku Oszczędzam - Lojalni zyskują, gdzie jest rozpiska do wymagań.
   https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-oferty-specjalnej-rachunek-oszczedzam-lojalni-zyskuja_11529.pdf

   Co do nowego klienta to zwykle w CA okres karencji wynosi 12 miesięcy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

   Usuń
 6. W millenium dalej 2,7% do 12. maja.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...