niedziela, 11 marca 2018

2,70% na koncie w Millennium także w siódmej edycji oraz promocja bez karencji


Mamy kolejne miłe zaskoczenie ze strony banku Millennium. Bordowi utrzymali stawkę 2,70% na swoim sztandarowym koncie oszczędnościowym Profit. Jest więc okazja by jeszcze raz wyjaśnić zawiłości najlepszego konta oszczędnościowego na rynku.

Konto nadal nie ma sobie równych:)
Parametry konta pozostały bez zmian: możemy lokować niemało bo do 200.000 zł co stanowi niemal połowę BFG. Promocja potrwa do 12 maja 2018 więc możemy wpłacać w dowolnym momencie pomiędzy 12 marca a 12 maja by uruchomić 92 dniowy okres gwarantowanej stawki 2,70%.

Nie byłem pewien czy tak się stanie, więc profilaktycznie przelałem nowe środki do Millennium w ubiegły piątek, gdy trwała jeszcze 6 edycja konta. Uruchomiłem sobie w ten sposób gwarantowane 92 dni identycznej stawki 2,70%.

Wynika z tego, że mój indywidualny termin promocyjnej stawki będzie trwał od 9 marca do 11 9 czerwca 2018. Przeskoczę zatem całkowicie 7 edycję, gdyż 6 edycja w której obecnie biorę udział skończy się podczas 8 edycji, która prawdopodobnie rozpocznie się 13 maja.

Oczywiście aby brać udział w 8 edycji będę musiał wyzerować konto przed datą jej startu. Innymi słowy w piątek 11 maja będę musiał wyzerować konto by bank uznał, że na start badania salda mam zerowy stan środków.

Kto przegapi zerowanie konta tego czekają takie ochłapy

Jest to konieczne by uniknąć koszmarnych standardowych stawek. Jak widzimy te zaczynają się od ochłapów w postaci 0,60% do kwoty 50k i ślamazarnie rosną przy zwiększaniu kapitału. Stąd konieczność zerowania konta w trakcie trwania własnej promocji.

Link rejestracyjny do akcji specjalnej w Millennium z premią do 350 zł

Dla nowych klientów przypominam, że bank uruchomił akcję specjalną, w której można bardzo łatwo zgarnąć 100 zł na konto + 250 zł do fly.pl co opisałem na początku miesiąca. O dziwo bank nie wymaga karencji więc kto zamknął tu konto może od razu wrócić po nowe premie oraz najlepszą stawkę KO na rynku.Szkoda że inne banki nawet nie próbują nawiązać walki z Millennium. Optima od kilku lat pozostaje w cieniu oferuje bowiem niższą stawkę w wysokości 2,50%. Jedynie Pekao ma dziś 2,70% ale dla wabikowej kwoty, więc trudno to uważać za okazję.

Millennium dalej więc jest na topie. Szkoda tylko, że inne promocje nie są stałe jak konto Profit. W komórce ustawiłem już sobie alarm by darmowy limit zamknąć w maju. Na szczęście na ratunek jest jeszcze Alior:)

Regulamin promocji Nowe środki na koncie Profit - edycja 7

42 komentarze:

 1. Ja założyłem KO w Millenium 22 lutego w poprzedniej edycji i nie zerowałem konta. Czyli nadal uczestniczę w starej promocji?
  Teraz muszę pilnować daty 11 maja i wypłacić wszystkie środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musiałeś zerować, bo twoja promocja trwa aż do 24 maja, więc obejmuje cały okres edycji 7.
   Dalej uczestniczysz jak ja w promocji nr 6 i musisz pilnować daty 11 maja by zerować wszystkie konta.

   Usuń
 2. Cyt:"Wynika z tego, że mój indywidualny termin promocyjnej stawki będzie trwał od 9 marca do 11 czerwca 2018." Według mnie 92 dni to nie do 11.06.2018r. tylko do 09.06.2018r., dlaczego do 11-go?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 22 dni marca + 30 kwietnia + 31 maja daje 83 dni. Pozostaje więc 9 dni czerwca.
   Masz rację, zrobiłem błąd:)

   Usuń
 3. Millenium w swoim Regulaminie 7 edycji poszedł na rękę klientom w sprawie KO Profit. Można w oddziale lub poprzez TeleMillenium zrezygnować z udziału w Promocji.
  Cyt: "Rozdział 2
  Zasady Promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”
  § 8.
  1. Uczestnik promocji może zrezygnować w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego z udziału w Promocji poprzez złożenie dyspozycji w oddziale lub przez TeleMillennium.
  2. Rezygnacja z Promocji skutkuje zakończeniem Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego oraz brakiem możliwości ponownego przystąpienia do tej edycji Promocji.
  3. Do czasu rezygnacji z Promocji będą naliczone odsetki wynikające z Oprocentowania promocyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. To dobra wiadomość.
  Żeby limity dziennych przelewów jeszcze podnieśli to będzie super, bo jak na KO można mieć 200k to nie da się tego żadnym sposobem ewakuować za jednym razem (no chyba, że osobista wizyta i kolejka w banku...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu nie można? Przecież ten problem już rozwiązaliśmy. Robisz zlecenie przyszłego przelewu we wtorek, w środę i czwartek po 50k, a w piątek robisz ostatni przelew na 50k. I w jednym dniu idzie przelew na 200k. Testowałem i się udało.

   Usuń
  2. Jak masz okazje na dobra lokatę to od razu w jeden dzień kasy z banku nie wyciągniesz. Sam napisałeś - potrzeba na to kilka dni. Czasami można nie zdążyć skorzystac z okazji lokaty która będzie dostępna bardzo krótko.

   Usuń
 5. Polcan profilaktycznie, ja 08.03.2018r i Ty 09.03.2018 przeleliśmy nowe środki na KO Profit, aby zapoczątkować nowy 92 dniowy okres promocyjnego oprocentowania na 2,70%. Bank Millenium poszedł nam na rękę, możemy w oddziale lub w TeleMillenium zrezygnować z tej edycji promocji i przystąpić do obecnej 7 edycji. Ja przelałem tylko 10 zł, więc łączne Saldo progowe na dzień badania obliczone na dzień 10.03.2018 roku jest niewielkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale ja tu zostaję na dłuższy okres. W Getin promocja kończy mi się 14 marca, więc nie warto wracać, tym bardziej, że darmową wypłatę w marcu już wykorzystałem.
   Tak jak napisałem wyżej moja 6 edycja przetrwa całą obecną 7, więc po prostu wyzeruję środki 11 maja dla 8 edycji.

   Usuń
  2. Jednak nie możemy zrezygnować z 6 edycji, gdyż Regulamin o rezygnacji dotyczy tylko 7 edycji. Nas obowiązuje 6 edycja.

   Usuń
 6. polcon,czemu zamykasz darmowy limit w maju?myślałem ,że ten limit nie ma jakiś ograniczeń czasowych.(jedynie że przez 7 dni w każdym miesiącu obowiązuje bez odsetek)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że ma. Gdyby nie miał byłoby to bezapelacyjnie najlepsze konto na rynku i jak dla mnie właśnie tego mu do pierwszego miejsca brakuje.
   Limit jest darmowy tylko przez rok, po roku bank za odnowienie pobiera tak horrendalną opłatę, że jedynym wyjściem jest jego zamknięcie. Potem niestety trzeba szukać nowego banku z darmowym limitem by go przenieść do Millennium. Tę możliwość daje właśnie Alior o czym wspomniałem pod koniec artykułu.
   Nie mam zamiaru płacić co najmniej 400 zł za odnowienie limitu na kolejny rok.

   Usuń
  2. A czy mógłbyś coś więcej napisać na temat tego Limitu darmowego w Alire.Bo jedynie doczytałem się że można uniknąć opłaty 10 zł miesięcznie dzięki wpływie 1500 zł.

   Usuń
  3. Aliorze mamy dwie darmowe opcje do wyboru. Jedną z nich jest oczywiście 3% na KO, drugą każdy wybiera indywidualnie, lub zmienia w trakcie.
   Ja wybrałem tylko jedną, zaś jako drugą niebawem wybiorę sobie darmowe przyznanie limitu. Nie będę go używać, gdyż służyć będzie tylko do przeniesienia go do Millennium. Za przeniesienie limitu Portugalczycy przyznają nowy limit za darmo, w ten sposób można więc uniknąć opłaty na 400 zł:)

   Usuń
  4. polcon niesamowity jesteś:) dopiero od pół roku interesuje się promocjami.Czyli w Aliore jest gorzej z tym limitem?Bo jest on darmowy na 10 w miesiącu,a w Mile na 7 dni.Czyli jak będziesz miał limit w Aliore to w jaki sposób trzeba przenieść go do Mile?Czy mógłbyś napisać bo jestem zielony:(

   Usuń
  5. Oj różnica jest kolosalna. Aliorowski limit omawiałem przy okazji prezentacji konta i jak pamiętam darmowy limit obowiązywał tylko do symbolicznej kwoty 1000 zł.
   W Millennium masz full wypas, na start w zależności od promocji jest dużo dni, w ubiegłym roku miałem 45 dni darmowego limitu + 7 dni w miesiącu przez kolejne 10 miesięcy. Na start kwota 39.200 zł, którą bank wkrótce podniósł do 40k.
   Słowem Millennium nie wygrywa, lecz miażdży w porównaniu limitów.
   Ale wadą jest konieczność jego zamknięcia najpóźniej na 14 dni przed upływem roku korzystania z limitu.

   Usuń
  6. A mi dali jedynie 4000 zł.A w jaki sposób pózniej przeniesiesz limit na koncie z Aliora do Millennium?

   Usuń
  7. To sprawdź czy masz je darmowe bo z tego co pamiętam, tylko 1000 zł jest za darmo, a za używanie 3000 zł zapłacisz za każdy dzień wykorzystania.
   Po prostu przynosisz umowę do oddziału Millennium i to starczy by uruchomić limit za darmo, ale zarezerwuj trochę czasu, bo trwa to dość długo.
   W Aliorze ten limit dalej zostaje, więc nazwa przeniesienie jest trochę myląca. Zwykle jednak potem likwiduję limit w starym banku, otwieram go bowiem jedynie dla przeniesienia.

   Usuń
  8. Sprawdzę!ale będzie wtopa,od 28 II wyciągnąłem całość.Bo w banku powiedzieli że mam 4000 za darmo przez 30 dni bo była taka promocja.Wystarczy że napiszę zapytanie na w wiadomościach na koncie .czy muszę dzwonić?

   Usuń
  9. Skoro już wałkujemy temat, znalazłem wpis na temat limitu w koncie z końca września, gdzie w recenzji konta pisałem, że tylko 1000 zł jest za darmo.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/09/konto-jakze-osobiste-ale-jakze.html

   Oparłem się na tej informacji z Noty Prawnej:
   'Warunkiem wyboru tej korzyści jest podpisanie odrębnej umowy limitu odnawialnego w rachunku. Kwota wykorzystanego limitu powyżej 1 000 zł jest oprocentowana zgodnie umową Limitu odnawialnego w rachunku niezależnie od czasu wykorzystania limitu.'

   Być może bank wprowadził jakieś dodatkowe regulaminy, lub dodatkowe promocje, które podwyższają kwotę. Musisz zdobyć regulamin, bo to jest kluczowe w każdej promocji.

   Usuń
  10. Oto dalsza część Noty Prawnej na temat limitu w koncie w Alior Bank:
   'W ciągu każdego miesiąca kalendarzowego z korzyści można skorzystać tylko raz. Oznacza to, że każdy wpływ środków na rachunek likwidujący zadłużenie i wejście w saldo dodatnie uniemożliwia w danym miesiącu ponowne skorzystanie z korzyści. Oprocentowanie limitu odnawialnego w rachunku na dzień 10.04.2015 r. wynosi 10%. Dla limitu w kwocie 4500 zł roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 24,67%. Całkowity koszt kredytu wynosi 165,00 zł, na który składają się: roczna opłata za przyznanie limitu odnawialnego w rachunku w wysokości 90 zł oraz odsetki w wysokości 75 zł. Wyliczenia oparte na przykładzie reprezentatywnym, przy założeniu, że posiadacz konta wykorzystuje jednorazowo całą kwotę limitu i spłaca ją w 3 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu limitu w wysokości 10% w stosunku rocznym.'

   Jak widać nie jest to fajna sprawa i dlatego nie korzystam z limitu w Aliorze. Zamierzam go założyć w kwietniu/maju i przenieść w maju/czerwcu do Millennium.

   Usuń
  11. Dostałem odpowiedz z Banku że całą kwotę mam bez odsetek.Jakaś promocja weszła od Listopada ur.
   https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/limit-w-koncie-osobistym

   Usuń
 7. Dalej mozna zalapac sie na lokaty w przedziale 2,8-3%, moze nie jest to stala oferta, ale dostepna czasowo w IB lub Nest. Stad traktowanie konta jako lokaty, nie bardzo ma dla mnie sens. Przy utrzymywaniu na koncie dajmy na to 20 tys. roznica miedzy Optima a Mile jest pomijalnie mala. Ile darmowych przelewow w miesiacu mozna wykonac z konta w Mile?- wg tabeli jeden bezplatnie(zastanawia mnie jak robicie te 4 bezplatne przelewy po 50 tys). Optima dziala jak skarbonka, ktora daje nam swobode uzupelniania ROR, kiedy mamy zwiekszone potrzeby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 bezpłatne przelewy dokonujesz w czterech kolejnych dniach z ror, a jeden z KO ostatniego dnia i wszystko działa.

   Natomiast nie ma czegoś takiego jak pomijalny zysk. Zysk to zawsze zysk więc jesteśmy na plus. Kiedyś zakładało się osobne konto dla zysku 1 grosz dziennie, a tutaj zysk pomiędzy Optimą i Millennium jest na pewno większy. Potem pomnóż to przez całkowity okres kiedy Millennium ma lepszą stawkę od Optimy. Tak już jest od kilku lat i nie zanosi się na to, by role się odwróciły.

   Usuń
 8. A to ciekawe. 2,7% też w WBK.

  OdpowiedzUsuń
 9. W piątek przejąłem 3k na ko profit aby aktywować promocyjny 92 dniowy okres. Dzisiaj po zalogowaniu mam w szczegółach konta info ze z 3 k, 330 pln jest oprocentowane standardowo czyli na 0,...%. Czy tez tak macie ?
  Wg mnie to jest błąd systemu millenium...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie saldo na wszystkich rachunkach łącznie miałeś 13 stycznia? Czasem nie 330 złotych?

   Usuń
  2. Kurcze - no masz rację, jest to możliwe... Ale dlaczego 13.01 - czy wtedy było sprawdzane saldo dla 6 edycji ?
   Rozumiem, że jak w piątek odpaliłem 6 edycję i miałem w sumie 3K (i konta nie wyzerowałem) to ewentualnie w 7 edycji będę miał 3k na niskim % ???

   Usuń
  3. Ty się w ogóle nie załapiesz na 7 edycję. Twoja promocja skończy sie w czasie trwania 8 edycji. Musisz zerować saldo 12 maja żeby mieć zerowe do 8 edycji.

   Usuń
 10. 15 stycznia uruchomiłem moją "6 edycję", która obowiązuje do 17 kwietnia. W ostatni piątek (09 marca) wyzerowałem rachunek, a dzisiaj ponownie go zasiliłem. Do 17 IV mam więc promocyjne 2,7% z 6 edycji, ale co po tej dacie? Kiedy i jak uruchomi się dla mnie stawka 7 edycji? Czy licznik 7 edycji ruszył dla mnie dzisiaj i potrwa w moim przypadku do 12 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Licznik nie mogl ruszyc dzis, bo jest aktywna 6. edycja a udzial w jednej promocji wyklucza inna. 7 edycja rozpocznie sie automatycznie 18. kwietnia i potrwa 92 dni. Ja zeruje konto, przelewam z powrotem i w ktorejs promocji jestem. Zawsze mozna spr swoje oprocentowanie przez czat lub wiadomosc przez millenet. Odpowiadaja w ciagu kilku min.

   Usuń
  2. W kwestii od kiedy w tym przypadku zaczyna się 7 edycja mam wątpliwości. Według mnie 92 dniowy okres promocyjnego oprocentowania w 7 edycji powinien zacząć się od wpływu pierwszych nowych środków w 7 edycji tj od 12.03.2018r, a może nie mam racji.

   Usuń
  3. Nie masz racji, bo póki uczestniczysz w starej promocji nie możesz przejść do nowej. Stara jest cały czas kontynuowana i dopiero po jej zakończeniu możesz uruchomić nową promocję.

   Usuń
 11. uwaga teraz w aplikacji mobilnej jak wejdziemy w szczegóły konta oszczędnościowego to mamy wszystkie informacje. Począwszy od numeru edycji w której bierzemy udział, następnie środki oprocentowane promocyjnie, jest podana informacja o oprocentowaniu, środki oprocentowane standardowo, okres promocji u mnie od 7 marca do 6 czerwca, saldo z dnia badania dla aktualnej promocji. Właśnie tego mi brakowało bo szło się już pogubić w tym wszystkim. Brakuje jedynie informacji do kiedy trzeba ewakuować pieniądze, żeby brać udział w następnej promocji

  OdpowiedzUsuń
 12. Dopiero założyłem te KO i jak wchodzę w szczegóły KO to pokazuje mi ,że obowiązuje mnie oprocentowanie standardowe.Ale gdy napisałem zapytanie do banku to otrzymałem taką odpowiedz "W Millenecie prezentujmy tylko informację o oprocentowaniu standardowym.
  Kwotę nowych, a co za tym idzie wyżej oprocentowanych środków, otrzyma Pan po odjęciu kwoty oprocentowanej standardowo od salda rachunku". Czy to jest norma w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millenecie tego nie sprawdzisz, sprawdza się w aplikacji. szczegóły -> promocja, tam jest wszystko

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedz!!!Ale nie chcę na razie instalować aplikacji,bo może za jakiś czas pojawi się promocja że za zainstalowanie apki dostanie się jakąś kasę:)
   Jak to bywa w innych bankach

   Usuń
 13. A jeśli ja wpłaciłem kasę na konto Profit 12 marca to kiedy powinienem zerować konto żeby móc wziąśc udział w następnej promocji? też 11 maja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też. Nie ma znaczenia kiedy wpłaciłeś kasę na konto.

   Usuń
 14. Jak prognozujesz polcan, tuż po tej promocji będzie od razu kolejna, przynajmniej równie dobra? Pytam bo depozyt w idea kończy mi się kilka dni po końcu tej oferty i zastanawiam się czy jest sens 'zarzucić kotwicę' wpłacając parę złotych na to konto tak żeby jak coś zatrzymać stawkę, czy może poczekać, a nuż rzucą coś lepszego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że stawka w Millennium będzie bez zmian. Moje depozyty w Idea też niebawem się kończą, ale wracają na 3% do kilku banków.
   Swoją drogą mogę już oficjalnie potwierdzić działanie innych kont na 2,70% w WBK. Niby nie wolno, ale przerzuciłem testowo na dzień kwotę za którą naliczono odsetki:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...