sobota, 31 marca 2018

Niecodzienna zmiana na plus w Toyocie czyli punkt dla czytelników FpG


Jednak moje (nasze) narzekania na opłatę za konto przyniosły skutek. Od 1-ego czerwca Toyota zmienia warunki jej zniesienia na dużo łatwiejsze.

Wczoraj Toyota rozesłała nam maile o zmianie warunków o których jako pierwszy w komentarzach poinformował TomTom. Rzadko się zdarza by banki prezentowały aktualizacje ze zmianą na plus, tym razem wygląda na to, że faktycznie to Wasza zasługa:)

Kluczowa zmiana na plus w Toyocie:)

Dla krótkiego przypomnienia Toyota już 30 stycznia wprowadziła kolejną edycję duetu lokatę z fajną premią, ale uparcie obstawała przy bezsensownej opłacie 2,49 zł. Z tego powodu wielu czytelników olało promocję i złożyło dyspozycję zamknięcia konta.

Odpowiedź Toyoty była bardzo wymowna. Pod koniec trwania promocji wprowadziła jednorazowe zwolnienie z opłaty za konto w wysokości 20 zł. Dodatkowo przedłużyła czas trwania promocji i kilka dni licząc na powrót niezdecydowanych.

Dobry bonus dla tych, którzy już skorzystali z promocji, ale mało przekonujący dodatek dla tych co dalej się wahali. Wszak lokata trwa 9 miesięcy, a więc po trzech kwartałach opłata za konto wyniesie aż 22,41 zł czyli zwrot będzie mniejszy niż opłata.

Skoro pierwsza tegoroczna edycja Duetu Lokat nie spełniła oczekiwań, druga pojawiła się niemal natychmiast na Grouponie. Można śmiało przypuszczać, że i to zbytnio nie pomogło, skoro obecnie mamy trzecią edycję tego samego Duetu lokat z premią 70/140 zł.


Kilka dni temu Toyota znów przedłużyła o tydzień promocję, która miała zakończyć się w środę. Wczoraj zaś poinformowała o... zmianie warunku zwolnienia z opłaty. Tym razem zmiana jest zdecydowanie na plus.

Do tej pory bank wymagał płatności kartą na 400 zł. Płacenie takiej kwoty dla zysku 2,49 zł to cashback na rekordowo niskim poziomie bo zaledwie 0,6225%. W żadnym banku nie mamy tak niskiego zwrotu za zakupy. Wystarczy przypomnieć, że w Getin i omawianym wczoraj Citi mamy 5% zwrotu czyli 8x więcej.

Co więcej płatność kartą debetową to strata dla osób, które jak i ja płacą tylko kartą kredytową i korzystają z darmowego okresu grace period. Trzymając te 400 zł na 3% czy to w Aliorze czy WBK po miesiącu mamy niemal 0,80 zł zysku co po 9 miesiącach daje ponad 7 zł zysku.

Na szczęście od 1 czerwca zapis o płatności 400 zł zostaje skasowany i zastąpiony czterema możliwościami:
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda konta na poziomie 1000 zł 
 • utrzymanie średniomiesięcznego salda lokat na poziomie 2500 zł
 • spłaty raty kredytu...
 • spłaty raty leasingu...
Ostatnie dwa nas nie interesują, więc pomijam komentarz. Pierwsza kropka jest dla nas stratą, bo ror jest oprocentowany na 0%. Druga kropka zaś powoduje, że naliczona opłata zwróci się, bo i tak trzymamy tutaj 8k czyli ponad 3x więcej niż wymaga bank:)

Im bliżej końca tym zysk większy:)
To powinno przekonać niezdecydowanych, że warto skorzystać z oferty specjalnej lokat, tym bardziej że kolejna raczej nie będzie zbyt szybko. Dla przypomnienia akcja trwa tylko do 3 kwietnia, a więc do najbliższego wtorku.

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

Gwoli ścisłości do 3 kwietnia wystarczy złożyć sam wniosek według metody opisanej tutaj. Natomiast lokaty na 8.000 zł (więcej się nie opłaca) można zakładać do 16 27 kwietnia 2018 z podziałem 3.000 zł na 180 dni oraz 5.000 zł na 9 miesięcy.

Jak widać warto było postawić na swoim. Banki zakładają sobie pewien limit oczekiwanych wniosków i gdy do osiągnięcia założeń mają daleko są skłonne do modyfikacji na naszą korzyść - punkt dla Was:)

Tabela Opłat i Prowizji obowiązująca od 1 czerwca 2018

11 komentarzy:

 1. A ja przy okazji tych dobrych wiadomości z Toyoty życze Tobie Polcan i Wam wszystkim na tym blogu - Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Również dołączam się do życzeń Wesołych Świąt dla wszystkich czytelników: stałych i okazjonalnych.

   Usuń
  2. A i ode mnie wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich czytelników.

   Co prawda jutro muszę ib zaatakować z lokata na 3% ale to przed 6 machnę i do wtorku nie siadam do kompa.

   Usuń
 2. jedyny plus tej zmiany, to że można natychmiastowo zamknąć konto.

  OdpowiedzUsuń
 3. A konto osobiste co ma procent 0.10 jakie zmiany

  OdpowiedzUsuń
 4. A nie do 27 kwietnia czas na otwarcie lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ze zmianą terminu składania wniosków przesunął się też termin założenia lokaty.
   Naniosłem poprawkę do artykułu, dzięki.

   Usuń
 5. Być może teraz Toyota osiągnie planowany poziom udziału w promocji - ja w każdym razie przystąpiłem do akcji.
  Przekonało mnie z jednej str to zniesienie bzdurnej opłaty, ale przede wszystkim w trzeciej edycji przesunął się termin badnia salda depozytów na 13-03-2018. W moim przypadku spowodowało to brak konieczności "sztucznego" blokowania na groszowym % kasy z zakończonych wcześniej lokat (zdążyłem wypłacić lokaty przed obecnie obowiązującym terminem badania salda).
  Oba te elementy (+ brak atrakcyjnych ofert u konkurencji) przedłużyły jeszcze mój związek z Toy, choć było już bardzo blisko do pożegnania ;)

  Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem, że ta zmiana Regulaminu powoduje, że zyskujemy niejako podwójnie: nie tylko od czerwca nie będziemy obciążani tym 2,49, ale dodatkowo, spełniając warunki Promocji, dostaniemy 20zł "jednorazowego zwrotu opłat" (zwrot do 25-01-2019).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą jeszcze przesunąć termin badania salda depozytów. Moje lokaty kończyły się 29.03.2018 r. Dla spełnienia warunku i przede wszystkim dla zasady - nie będę trzymać tu kasy.

   Usuń
 6. Czy przy składaniu wniosku są konieczne wszystkie zgody marketingowe, aby uzyskać premię? Chodzi mi o cztery zgody dla Agory z formularza - wystarczy jeśli je zignoruję i dam zgodę na marketing dla samego banku, na późniejszym etapie?

  OdpowiedzUsuń
 7. A jaki bank jest dobry do oszczędzania na 5 lat by uzbierać dużo pieniędzy na własny salon fryzjerski i skok nowy otworzyć

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...