wtorek, 27 marca 2018

Przedłużenie akcji specjalnej z premią140/70 zł za założenie Duetu Lokat 3 w Toyocie


Ojoj, to już przejdzie do historii bloga. Toyota znów przedłuża swoją akcję specjalną z lokatą z premią. Coś bunt klientów musiał być na dużą skalę, skoro trzecia akcja z rzędu wymaga znów kolejnej dogrywki. 

Zdania na temat promocji są mocno podzielone. Nowi zyskają najwięcej, więc dla nich nawet wejście po fajną premię 140 zł będzie na pewno opłacalne. Obecni klienci muszą już sobie skalkulować, czy chce im się uważać na zagrywki banku, o których piszecie często w komentarzach.
Znów mamy przedłużenie promocji
Mowa o trzeciej edycji Duetu lokat, akcji specjalnej w której można liczyć na dodatkową premię za założenie lokat w Toyota bank. Lokaty same w sobie nie są szczególnie atrakcyjne, ale dodatkowy bonus jaki można zdobyć wydatnie podnosi zysk do ponad 3%, co czyni je najlepszymi na rynku:)

Tym razem od razu wiadomo, że uczestnicy dostaną zwrot opłaty za konto w wysokości 20 zł. Brak tego punktu najbardziej nas denerwował, więc w poprzedniej edycji został on wprowadzony w trakcie trwania akcji i to dopiero spowodowało, że akcja mocno zyskała na popularności.


Od razu wiadomo że dostaniemy zwrot 20 zł
Tradycyjnie jak to w Toyota bank z oferty promocyjnej mogą korzystać tak nowi jak i stali klienci banków.
 • 70 zł dostaje ten, kto ma już konto w Toyota bank 
 • 140 zł dostaną nowi dwa razy więcej czyli dwa razy więcej 
Dzięki tej dodatkowej premii zyski z lokat są znacznie wyższe. 

Niestety nie każdy może być nowym klientem. Mogą to być tylko osoby, które nie miały Konta Jedynego w terminie od 1 lipca 2016. Obecny klient zaś to osoba, która brała udział w jednej z 12 dotychczasowych akcji specjalnych w banku wypisanych w regulaminie.

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

UWAGA:
Ważne by wypełnić dwa pola, innym słowy dwa razy wypełniamy wniosek, Jeden raz wypełniamy wniosek dla organizatora czyli Agory, po czym wybieramy opcję 'Mam konto/Nie mam konta' i wypełniamy dodatkowy wniosek dla banku widoczny poniżej.
Powyższy link będzie aktywny bardzo krótko bo tylko do 27 marca 3 kwietnia 2018. Jak zwykle podajemy tam organizatorowi promocji maila wraz z telefonem oraz imieniem i nazwiskiem oraz zaznaczamy odpowiednie zgody. 

Na czym polega akcja? To oczywiście zależy od tego czy jest się nowym klientem czy nie. Nowy dwa razy większą premię, więc jego udział jest na pewno bardzo opłacalny. Oto co musi zrobić.

Potencjalne zyski nowego klienta

1. Warunki dla nowego klienta
Wybiera opcję Nie mam Konta Jedynego w Toyota bank przy rejestracji. Zakłada następnie konto w Toyocie: bank daje sobie maksymalnie 4 dni na kontakt od momentu złożeniu wniosku oraz dodatkowe 3 dni na kuriera.

Nowy nie musi się martwić o terminy, bowiem czasu na założenie lokat jest dość sporo. Najpóźniej można to zrobić do 16 27 kwietnia 2018. Po założeniu konta wystarczy przelać nań 8000 zł, tyle bowiem jest potrzebne do zgarnięcia największej premii.

Gdy środki znajdą się już na koncie, wystarczy założyć dwie lokaty:
 • Lokata Sprint na 180 dni na 2,50% min. 3000 zł
 • Lokatę Plus na 9 miesięcy na 2,00% min. 5000 zł
Dla wypłaty premii 140 zł wystarczy, że utrzymamy je przez 90 dni. Wtedy jednak tracimy prawo do odsetek, warto więc poczekać na koniec. Tym bardziej, że dodatkowo wymagane jest utrzymanie konta do 23 sierpnia 2018 kiedy ma nastąpić wypłata premii.


2. Warunki dla obecnych klientów
Niestety z obecnych klientów wykluczeni są 'niemal wszyscy' uczestnicy poprzedniej styczniowej akcji czyli edycji 2 jak i akcji na grouponie:(

Kto posiada konto i może brać udział w akcji wybiera opcję Mam konto w Toyota bank po czym klikamy w link który przekieruje nas na odpowiednią stronę. Terminy mamy te same co nowi, musimy też znów zaznaczać zgody.

Jeżeli nowy na terminy zwracać uwagi nie musi, tak posiadacze konta którym zależy na maksymalizacji zysku muszą pamiętać, że bank wymaga utrzymać saldo depozytów przez 30 dni. Data badania salda to 13 marca 2018.

Co to oznacza? Ano fakt, że jeśli komuś kończy się lokata, to musi ją przetrzymać w banku do momentu upłynięcia 30 dni od momentu założenia lokaty. U mnie lokata na 8.000 zł skończyła się 21 marca więc, środki z zakończonych lokat muszę przetrzymać do 14 kwietnia 2018.

Lokaty dla nowych klientów są te same:
 • Lokata Sprint na 180 dni na 2,50% min. 3000 zł
 • Lokatę Plus na 9 miesięcy na 2,00% min. 5000 zł
Mamy je utrzymać przez 90 dni, ale dostaniemy za nie tylko 70 zł. Stawki nie są zbyt duże, więc trzeba obliczyć czy to się opłaca, zakładając jako alternatywę lokaty na 3% dostępne w okazjonalnych promocjach dla polujących na dobrą lokatę.

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank
3. 200 zł za program poleceń: Polecaj i Zarabiaj
Dodatkowy bonus mogą zdobyć tak obecni klienci, jak i nowi jeśli się już zarejestrują w programie. Można tym razem polecić maksymalnie 4 osoby i za każdą z nich zgarnąć po 50 zł co daje tytułowe 200 zł.

W tym celu należy wygenerować sobie w Aplikacji 8 znakowy Kod, który identyfikuje polecającego i poleconego. Tak jak cała akcja z lokatami, kod ów można wykorzystać do 27 marca 2018.

Czy warto z tego skorzystać? 
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie w jednym zdaniu czy nawet jednym akapicie. Tak naprawdę to zależy od osobowości i modelu zarabiania na promocjach. Więcej o tym  w artykule Czy warto skorzystać z oferty lokaty z premią z zyskiem ponad 3%.

Przy tej kontrowersyjnej ofercie rozważyłem najpierw wszystkie za i przeciw po czym założyłem lokatę od razu jak tylko się pojawiła. Biorę udział w każdej ofercie z premią w Toyocie, ale zawsze na minimalnej wymaganej kwocie, bo tylko tak opłaci się to bardziej niż lokaty na 3% w Idea bank.

Z drugiej strony mój zwierzchnik też złożył wniosek, ale odradziłem mu przelanie kasy na lokatę gdy dowiedziałem się, że korzystał z promocji Toyoty kilka lat temu, po czym zrobił sobie dłuższą przerwę. Kto nie korzysta z każdej promocji może się zdziwić jak drobne opłaty mogą się nagromadzić.

Zamiast założyć lokatę poradziłem mu zadzwonić na infolinię z zapytaniem ile zalega z płatnościami. To że na ror ma 0 zł nie oznacza, że bank pobierze sobie zaległości przy pierwszym przelewie. I na infolinii przekazano mu, że zalega jakieś 52 zł.

Jak widać o finansach należy pamiętać i nikt nie zrobi za nas tego lepiej niż my sami. W Toyocie jak widać trzeba się mocno pilnować, ale kto tak zrobi wyjdzie na tym lepiej niż na popularnych lokatach u niebieskich.

Aktualizacja - 30 marca 2018
Łatwiej o anulowanie opłaty za konto! :)
Wygląda na to, że nasze narzekanie za opłatę za konto odniosło skutek. Od 1 czerwca 2018 Toyota ułatwi nam anulowanie denerwującej opłaty w wysokości 2,49 zł za konto. Od początku czerwca nie trzeba będzie płacić kartą aż 400 zł lecz wystarczy np. posiadać lokaty na kwotę 2500 zł.

Regulamin promocji Zarabiaj z duetem lokat - edycja 3
Nowy TOiP ważny od 1 czerwca 2018 

11 komentarzy:

 1. Wciąż zachwalasz zysk ponad 3%. A przecież wymagane jest zwiększeni salda przez co przy wyższych kwotach które przecież każdy uczestnik już posiada nie wygląda to tak kolorowo.
  Dlatego składam właśnie wniosek o zamknięcie konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za każdym razem powtarzam tylko 8.000 zł, więcej się nie opłaci. Założyłem już bodaj z 10 takich promocyjnych lokat w Toyocie i zawsze było to minimum.
   Wyższe kwoty warto trzymać gdzie indziej.

   Usuń
 2. Rok temu w promocji duet lokat założyłem maks 10lokat na 2,5%. Dostałem przy okazji chyba 140 zł za założenie konta. Ale rok temu 2,5% to było oprocentowanie wypasione. Taki był wtedy nieurodzaj jeżeli chodzi o oprocentowanie lokat na rynku. Teraz to ta promocja wg. mnie oczywiście jest taka jakby gówniana. Ale to moja ocena, ja w to nie wchodzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie stąd bierze się obecna dyskusja. U mnie zawsze Toyota była bankiem na minimalnych stawkach nawet gdy było wspomniane przez Ciebie 2,50%.
   Tyle można było mieć na KO (Millennium, Idea itd.) więc wolałem mieć dostęp do gotówki na ewentualne lepsze stawki niż kisić to w Toyocie. Tutaj zakładam lokaty tylko i wyłącznie dla premii, a nie dla stawek. Gdyby ich nie było, dawno zamknąłbym tu konto.

   Usuń
 3. Daliby możliwość skorzystania klientom z drugiej edycji i mieliby więcej lokat, a tak jest kolejna szopka z przedłużaniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wprowadzasz w błąd - 8 000 zł musi być nadwyżką a nie minimalną kwotą. Dotychczasowym klientom poprzednie promocje nie wygasły w terminie nadwyżki!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówię o minimalnej kwocie jaką należy przelać na miesiąc do Toyoty, która jest z automatu nadwyżką.
   W międzyczasie kończy się inna lokata, która de facto też miała minimalną stawkę 8k. Pisałem o tym w samym artykule, że moja lokata na 8k skończyła się 21 marca i czeka na uwolnienie do 14 kwietnia. Mam ją obecnie na KO.

   Usuń
 5. Nie lokujcie pieniędzy w BGZ Optima. Nie można w normalnym trybie zrobić przelewu. Już na koncie smart blokują pieniądze. Trzeba czekać godzinami na przelew. Na dodatek dzwonią jeszcze wcześniej i pytają o potwierdzenie przelewu. To nie bank. To jakiś dramat albo kabaret.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyszły już oba maile z WBK z kodami do biedronki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy - celowo - nie jest opisywana nowa lokata w IdeaBank OD Zająca oprocentowanie 2,85%? Czy są tu komentarze na temat tej lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jest:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/03/lokata-od-zajaca-do-285-czyli-dugie.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...