środa, 7 marca 2018

Dwa oblicza konta w Millennium oraz blokowane przelewy w Getin


W finansach są dwa rodzaje promocji: nagłe i terminowe. W Idea bank ofert lokat nie da się przewidzieć pojawiają się znienacka i znikają w terminach których nie da się przewidzieć stąd ważne staje się polowanie na okazje.

Z drugiej strony mamy promocje terminowe, które pozwalają nam rozplanować najlepsze rozlokowanie gotówki w dłuższym terminie. Trzeba oczywiście pamiętać o tych terminach, albo po prostu czytać blog o takiej tematyce.

W piątek mamy ostateczny termin na koncie oszczędnościowym w Millennium. Do tej pory zwykle pisałem o tym w piątek rano, by stali czytelnicy mogli zerować środki. Można je zwrócić już w poniedziałek, ale taka weekendowa ewakuacja pozwala uniknąć stawki standardowej na poziomie 0,70%.

Piątek: dla jednych ewakuacja dla innych czas na wpłatę
Od tego roku informacje o tym będą się pojawiać wcześniej z dwu powodów. Po pierwsze artykuły nie ukazują się już codziennie o 7:00 rano, jak to bywało do niedawna. Blog przestaje mieć formę dziennika, artykuły pojawiają się o różnych porach dnia, więc lepiej przypomnieć o tym kilka dni wcześniej.

Jest jednak drugi powód, bardziej osobisty. Konto w Millennium ma dwa oblicza, ale oba są pozytywne. Okazuje się bowiem, że ostatni roboczy dzień promocji może być albo dniem ewakuacji środków, albo dniem pierwszej wpłaty celem uruchomienia obecnej stawki 2,70%.

Konto w Millennium działa na innej zasadzie niż konto w Optimie. Tutaj data końca promocji nie dotyczy wszystkich klientów bez wyjątku. Tutaj każdy ma indywidualny okres promocyjnej stawki, gwarantowany przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty.

Do tej pory kasę trzymałem na koncie w Getin, gdzie obowiązywała identyczna stawka 2,70% przez 4 miesiące. Jak zwykle czekałem na sam koniec promocji, w przyszłym tygodniu mija jednak ten okres. Nie warto jednak czekać do 14 marca aż promocja w Getin się skończy, lecz ewakuować środki już w piątek do Millennium.

Dzięki temu czytelnicy bloga którzy korzystają z moich podpowiedzi najlepszego lokowania swoich środków mają zagwarantowaną stawkę 2,70% do kwoty 200.000 zł aż przez 7 miesięcy: 4 M w Getin + 3M w Millennium. 

Getin niestety obniżył stawkę konta do 2,50%. Czy Millennium zrobi podobnie dowiemy się w niedzielę, wolę jednak nie wystawiać cierpliwości na próbę i już w piątek z samego rana mam zamiar przelać całość środków do bordowych.
 
Po raz pierwszy brak tutaj odsiadki


Warto przypomnieć, że Millennium ma obecnie nietypową promocję konta w której za powrót można zgarnąć 350 zł o czym pisałem kilka dni temu. Nietypową, bowiem nie ma tu karencji, żadnej odsiadki więc kto niedawno zamknął konto, a nie korzystał z promocji konta 360 stopni może znów zarobić na start.

Link rejestracyjny do akcji specjalnej w Millennium z premią do 350 zł

Konto w Getin czeka odstrzał. Co prawda Konto Proste Zasady u zielonych jest jeszcze łatwiejsze w utrzymaniu niż w Millennium, wymaga bowiem jedynie wydania jednej płatności kartą na dowolną kwotę, ale konto oszczędnościowe jest jednorazówką

Innymi słowy nie da się tutaj wyzerować środków tuż przed końcem promocji, by wrócić po nową promocyjną stawkę jak to robimy od dawien dawna u bordowych. Ponadto od niedawna Getin ma świetną promocję zwrotu 5% za dowolne zakupy, ale niestety tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz konto w Getin dla 5% zwrotu na dowolne zakupy

Oferta jest bardzo dobra, więc na pewno warto z niej skorzystać. Szkoda tylko, że bank całkowicie ignoruje swoich klientów i promocyjne oferty skierowuje tylko dla nowej klienteli, przez co warto tutaj być klientem tylko przez kilka miesięcy.

Bardzo dobra oferta - niestety tylko dla nowych...

Na koniec warto wspomnieć o dziwnym blokowaniu przelewów przez Getin. Robię bardzo dużo przelewów między różnymi bankami często w godzinach granicznych i praktycznie zawsze dochodzą one tak jak sobie zaplanowałem z jednym wyjątkiem - Getin banku.

Przykładowo przelewy z PKO robię często w granicznej godzinie czyli przed 14:30. Do WBK, Idea bank, Millennium czy Eurobanku przelewy dochodzą zawsze tego samego dnia. Do Getin nie dochodzą nigdy. Pojawią się dopiero następnego dnia roboczego:(

Przez 4 miesiące miałem okazję testować to wielokrotnie, także o wcześniejszych godzinach okołopołudniowych. Przelewy do Getin nie dochodzą tego samego dnia, co wygląda wręcz na ich blokowanie. Wysłanie przelewu z dowolnego banku w południe piątek powoduje zamrożenie wysłanych środków na cały weekend.

Działają tylko przelewy zlecone dzień wcześniej, co robiłem przez ostatnie 4 miesięcy notorycznie, lub z samego rana. W jednym przypadku przelew z Eurobanku wrócił do czerwonych, mimo iż przelewów dokonywałem wielokrotnie.

To jedyny bank z którym miałem notoryczne problemy. Skąd takie blokowanie przelewów nie mam pojęcia. Dotyczy to przelewów dokonywanych bezpośrednio na konto oszczędnościowe, gdyż konto osobiste nie wymaga żadnych przelewów na to konto. Wątpię jednak by powodem było KO...

38 komentarzy:

 1. "Getin niestety obniżył stawkę konta do 2,50%. Czy Millennium zrobi podobnie dowiemy się w niedzielę, wolę jednak nie wystawiać cierpliwości na próbę i już w piątek z samego rana mam zamiar przelać całość środków do bordowych."

  Mam dokładnie ten sam dylemat. Chyba w piątek też uruchomię na wszelki wypadek pewne 2,7 % bo ostatnio jest tendencja do obniżania oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek, Mili na pewno stawki nie dźwignie, więc z tego powodu warto sobie 'zabukować' 2,70% te kilka dni wcześniej. Osobiście sądzę, że stawkę utrzyma, ale nie ma pewności, bowiem praktycznie jako jedyny bank (poza Pekao) oferuje taką stawkę na koncie, więc ewentualny powrót do 2,50% czyli stawki widocznej w wielu bankach nie będzie dziwić.

   Usuń
  2. Wyżej na pewno nie da a obawiam się, że Mille obniży do 2,5%. 01.03 całą wolną kasę przelałem do IB na 3% na nowe środki. Potencjalną kasę z lokat w Nest będę miał pod koniec miesiąca, także "stracę" 2,5 tygodnia z 2,7% jak w piątek go uruchomię. Z drugiej strony jak obniżą stawkę to lepiej mieć pewne te 2,7% przez krótszy okres.

   Usuń
  3. Dokładnie, po to zresztą powstał powyższy artykuł.

   A swoją drogą też miałeś problemy z przelewami do Getin o których piszę w artykule czy też to tylko u mnie coś źle działało?
   W Millennium tak na szczęście nie jest, przelewy o rozsądnych porach dochodzą zawsze więc to nareszcie powrót do normalności.

   Usuń
  4. Problemów nie miałem a dosyć intensywnie korzystałem ostatnio z dwóch KO w GB. Zawsze przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przechodziły bez problemów.

   Usuń
  5. To zazdroszczę, bo ja w ten sposób zmarnowałem dobre kilkadziesiąt tys. Nie sumowałem tego, ale było tego sporo, a dwa razy stało się to w piątek chociaż wtedy były to mniejsze kwoty, bo przelewałem całą wypłatę, która doszła dopiero w poniedziałek...

   Usuń
 2. Ja w czwartek albo piątek uruchomię sobie 2,7% w Millenium. Potem poczekam te 92 dni może nawet do czerwca bez zerowania konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram inicjatywę, też jutro wrzucę 10 zł na KO PROFIT do Millenium, aby zarezerwować sobie stawkę 2,70% na 92 dni, czyli do 08.06.2018r.

   Usuń
  2. Kiedyś pamiętam, że takie 10zł nie uruchomiłoby promocji w Mille. Było to "za mało" - jako wpływ czy coś takiego. Lepiej zweryfikujcie to w banku - czy dalej tak nie jest?

   Usuń
  3. "Kwota minimalna do naliczania odsetek w wysokości 1000 zł. Kwota minimalna nie obowiązuje dla nowych środków z promocyjnym oprocentowaniem oraz w sytuacji, gdy suma wartości nowych środków i środków niezakwalifikowanych jako nowe jest równa lub większa niż 1000 zł.

   Usuń
  4. A to cenna informacja o której warto pamiętać. Niektórym bankom wystarczy 500 zł, a nawet zaledwie 200 zł by uruchomić lokatę. Tutaj jak widać mamy standardowy tysiąc.

   Usuń
  5. Ja nie raz uruchamiałem promocję w Millenium kwotą 1 zł i zawsze działało.

   Usuń
  6. Przed chwilą byłem na czacie z konsultantem Banku Millenium, aby rozpocząć nowy 92 dniowy okres promocyjnego oprocentowania wystarczy nawet 1 zł nowych środków. Jednak te 1 zł musi stanowić nowe środki.

   Usuń
  7. co to są nowe środki? Oczywiście to wiem, ale względem czego i jakiej daty one są sprawdzane w momencie uruchamiania 92-dniowej promocji? Czy względem 13.01.2018 (prom 5)? Czy względem całości środków w dniu uruchomienia? Czy względem tylko stanu konta oszczędnościowego w momencie jego zasilenia, czyli uruchomienia prom.? Dla mnie to nie jest jasne co powiedział konsultant. Mam kilkadziesiąt zł odsetek na KO , one nie liczą się do oprocentowania, dopiero po zasileniu rozpoczynam nowa promocję 92 dni (stara się zakończyła). Mam drugie pytanie, czy przelewy ekspresowe z Idei działają w soboty? bo myślę w sobotę uzupełnić KO i rozpocząć nową promocję. Dlaczego chcecie to już robić w piątek? Być może okaże się, że millenium da 3% :-)

   Usuń
  8. Wystarczy zajrzeć do rankingu kont, gdzie wstawiam daty dla nowych środków:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/03/ranking-kont-oszczednosciowych-marzec.html

   Bank bierze pod uwagę 14 stycznia i to jest powód dla którego posiadacze konta zerują w piątek konto pod przyszłą promocję.
   Ja robię to w piątek, bo z Getin przelewu ekspresowego nie zrobię a w Idea bank nie mam wolnych środków.

   Usuń
 3. Czyli jeśli jest się nowym klientem banku, który dopiero co założył konto to w takim przypadku wystarczy przelać na KO nawet tylko 10 zł by uruchomić promocyjne 2,7% przez 92 dni?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic podobnego w przypadku nowych środków wystarczy tylko 1 zł, aby uruchomić 92 dniowy okres promocyjnego oprocentowania. W poprzednich edycjach wrzucałem 50 zł i to wystarczyło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy tą lokatę w idea banku na nowe środki 3% da się założyć nie mając tam konta przez bankowość elektroniczną? Bo kończą mi się w tym i przyszłym lokaty w neobanku na 3,2% i raczej nie zanosi się, żeby ten bank przygotował dobrą ofertę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "produkt dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank" .
   Konto trzeba więc założyć !

   Usuń
  2. "Ja robię to w piątek, bo z Getin przelewu ekspresowego nie zrobię a w Idea bank nie mam wolnych środków."
   A nie bezpieczniej (z racji tego o czym sam pisałeś Polcan) zrobić to dzień wcześniej?

   Usuń
  3. Nie da się, trzeba mieć w Idea Cloud ROR i środki muszą być na koncie podczas zakładania lokaty. Lokata jest z automatu nieodnawialna..

   Usuń
  4. @Tom Tom
   To źle zrozumiałeś, problem jest z przelewami DO Getin, a nie z Getin. Wina dla mnie jest ewidentnie po stronie banku przyjmującego, który jakby ukrywa przelewy na swoją korzyść.
   Dotyczyło to wszystkich przelewów dokonywanych przeze mnie do Getin w godzinach późniejszych niż 9:00 rano.

   Usuń
  5. Ok, rozumiem ;)

   Usuń
  6. Oj, wyjasnienie jest proste, bank zwyczajnie nie ksieguje III sesji, bo pewnie regulaminy mu na to pozwalaja. Iles tam mln daje okreslone odsetki dla banku, Bank robi co moze, zeby wyjsc na prosta. Nie chcecie pomagac Getinowi, to nie korzystajcie z jego uslug.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. polcan ostatnia sesja wychodząca z PKO BP, o którym pisałeś jest o g.14:30. Najczęściej banki wymagają zlecenie przelewu minimum 0,5h przed sesją. Zatem jeśli zlecałeś przelew przed g. 14tą to ostatnia przychodząca sesja do Getin Banku jest o g. 17 i przelew winien być skutecznie wykonany w dniu zlecenia. Jeśli jednak przelewów dokonywałeś choćby minutę po g. 14 to faktycznie przelew z PKO BP wychodzi dopiero dnia następnego. http://www.najlepszekonto.pl/sesje-elixir

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testowałem przelewy z wielu banków. Z żadnego nie dochodzą, jeśli były wykonywane duuuużo przed południem.

   Usuń
  2. No cóż do Getinu dokonuję sporej ilości przelewów, bo to od trzech lat mój główny rachunek zwracając uwagę właśnie na godziny sesji i nie zauważyłem żadnych opóźnień. Zastanawia mnie, czy w ogóle bank może mieć wpływ na opóźnienia księgowania. Przelewy wykonuje system bankowy i nie wydaje mi się, aby bank mógł go inaczej ustawić, niż ma to w regulaminie. Pozostaje Ci zwrócić się z pytaniem do Getinu przedstawiając konkretny przypadek z podaniem godzin wykonania zlecenia przelewu.

   Usuń
  3. Konto i tak będzie zamykane w przyszłym tygodniu, więc dziś nie ma to już znaczenia. Od miesiąca starałem się wykonywać przelewy przed godziną 9 rano, bo wiedziałem, że po tej godzinie nie ma to sensu.
   Dziwny tylko jest fakt, że nikt nie ma podobnie.

   Usuń
 8. Wytłumaczcie mi , bo nie rozumiem. Mam środki na KO profit. mam zagwarantowane 2,7 do 2 maja. Czy jak wypłacę w piątek , to w poniedziałek nabędę prawa do 2,7 na nowe 92 dni , czy nadal będę korzystał z poprzedniego okresu ze starej promocji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z poprzedniego.

   Usuń
  2. To po co ta zadyma z wypłacaniem w piątek i wpłacaniem w poniedziałek?

   Usuń
  3. Żebyś po zakończeniu swoich 92 dni dalej miał stawkę promocyjną, a nie ochłapy w postaci 0,70% czy ile tam dają w standardzie.

   Usuń
 9. Idea Bank zaczyna się ruszać od 07.03.2018r.
  oprocentowanie Lokaty Skarbonka PLUS:
  2,70% w skali roku na okres 6 miesięcy
  2,80% w skali roku na okres 9 miesięcy
  2,90% w skali roku na okres 12 miesięcy
  https://www.ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_skarbonka_plus.pdf

  OdpowiedzUsuń
 10. Założyłem konto w Millenium kilka dni temu. I teraz by uzyskać darmowe prowadzenie konta to jedną płatność kartą i wpływ 1000zł muszę zrobić już w marcu czy mogę poczekać do kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millenium daje 2 miesiące na spełnienie tych wymogów. Jak konto założyłeś w marcu, to aby nie ponieść opłaty, warunek musisz spełnić najpóźniej w maju 2018 roku.

   Usuń
 11. Przelew do Millennium celem uruchomienia promocji na 2,7% zrobiony.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...