wtorek, 13 marca 2018

2,70% także w WBK na mobilnym koncie oszczędnościowym


Jak się okazuje nie tylko Millennium oraz Pekao daje nam 2,70% na koncie oszczędnościowym. Do ekskluzywnego grona banków z najlepszym oprocentowaniem dołącza także popularny BZ WBK.

Lokuje się jednak pomiędzy wspomnianymi wyżej bankami ze względu na limity. Millennium pozwala aż na 200.000 zł, Pekao tylko na 10.000 zł, zaś Bank Zachodni na całkiem sympatyczne 100.000 zł.


Oczywiście nie warto trzymać nadwyżki ponad podane kwoty. Jak pamiętamy z wczorajszego wpisu nadwyżki ponad 200k w Millennium są oprocentowane na 1,50%. WBK jest jeszcze bardziej rygorystyczny i za nadwyżki ponad 100k oferuje zaledwie 0,40%
Niestety nie jest to konto, które pozwala rozplanować wejście. Pekao gwarantuje stawkę przez 6 miesięcy, Millennium 92 dni i w obu przypadkach nie gra roli kiedy przelejemy środki. Ważne by to było w okresie trwania promocji i od momentu przelewu oba banki gwarantują nam pół roku czy kwartał z fajną stawką.

WBK poszedł inną drogą znaną z konta na 3% w Alior bank. Tutaj mamy deadline i wiemy że promocja zakończy się w konkretnym terminie. Innymi słowy im później z niej skorzystamy tym krótszy okres promocji będzie pracował dla przelanych środków. 

Jak pamiętamy w Aliorze promocja konta na 3% potrwa do 30 czerwca. W WBK o miesiąc dłużej a ściślej do 30 lipca 2018, ale przystąpić do promocji można tylko do 30 czerwca 2018.

Najfajniejsze w tym jest to, że nie ma tutaj ograniczeń co do nowego klienta. Nieważne czy ktoś tu ma konto czy nie, każdy może skorzystać ze stawki 2,70%. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego linku by wziąć w tym udział. 

Link do promocyjnej stawki 2,70% na koncie oszczędnościowym w WBK 

Co ciekawe wszystkie trzy banki oferujące konta oszczędnościowe na 2,70% mają dodatkowe premie za założenie konta.

1. WBK: 2,70% + 150 zł za konto Godne Polecenia
Kto nie ma konta w Banku Zachodnim od 12 miesięcy powinien najpierw skorzystać z trwającej promocji omówionej w ubiegły czwartek. Przypomnę tutaj, że łatwo zgarnąć można 150 zł do sklepu jubilerskiego jak wracać do zgarniając wszelkie możliwe premie.Ta akcja nie jest tak popularna jak sądziłem i możliwe że jednak potrwa do 30 marca jak bank sobie pierwotnie zaplanował. Wszak premia raczej dobra na prezent dla kobiet aniżeli kasa którą można zgarnąć dla siebie;)

2. Millennium: 2,70% + 100 zł od bankiera + 250 zł do fly.pl
Millennium jak zwykle deklasuje wszystkich. Oferta jest nie tylko najbardziej obfita to jeszcze nie daje karencji dla swoich byłych klientów. Szczegóły opisywałem na początku miesiąca. Oferta ważna do 28 marca 2018.


3. Pekao: 2,70% + 100 zł na OC oraz 100 zł na rachunki za komórkę
Bank z Żubrem ma najmniej ciekawą ofertę, ale też kompleksową. Omawiałem ją pod koniec lutego i to raczej oferta z którą czeka się na ostatni moment. Osobiście mam zamiar skorzystać z niej tuż przed końcem czyli 30 czerwca 2018, skoro 2,70% jest gwarantowane przez kolejne pół roku:)


Regulamin promocji 2,70% na mobilnym koncie oszczędnościowym w WBK

17 komentarzy:

 1. promocja chyba nieaktywna, link nie działa.
  a ja się zastanawiam dlaczego chcesz skorzystać przed końcem czerwca z PeKaO, przecież tam dają 7% zwrotu za fakturę tel, a to jest ograniczone liczbowo. Nie wspomnę o PZU, bo z tego mało kto z nas skorzysta , bo kto bierze OC w takiej drożyźnie :) Poza tym sądzę, że bank pójdzie za ciosem i właśnie po 30 czerwca przedstawi coś mocniejszego :P raczej nie będzie to słabsza oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Pekao trzeba uważać ze względu na Alior bank. Istnieje możliwość, że niebawem klienci melonika wpadną w sidła Pekao, a wtedy zapomnij o jakichkolwiek promocjach dla nowych, bo będziesz już w bazie danych banku.
   Faktura 4% za telefon jest ok (obecnie mam 3% w WBK) ale przy moich niskich stawkach nie jest to argument. Tym bardziej, że przymierzam się do zmiany operatora stąd zmiana tematyki na PP4.

   Usuń
  2. faktura zwrot 7%, nie tylko komórki, bo wszystko co jest od operatora, możne być funpack, TV nawet płacenie za apki w google play (doliczane do faktury tel.) i wiele innych :P. śmiało ta stówkę można zgarnąć :)

   Usuń
  3. To już brzmi ciekawiej, ale np. TV nie posiadam od lat, jedyne co używam to internet. A to raczej nie wchodzi w rachubę.

   Usuń
 2. Marcin - link nie działa a chciałem ewentualnie skorzystać z konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, ale niestety musisz się uzbroić w cierpliwość. Bank twierdzi, że jest problem z linkiem i po usunięciu awarii mam dostać dobrze działający link.

   Usuń
  2. Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszego Banku i bardzo prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce oferta będzie ponownie dostępna, wszelkich informacji będziemy udzielać na bieżąco. Pozdrawiamy

   Usuń
 3. "Jak pamiętamy z wczorajszego wpisu nadwyżki ponad 200k w Millennium są oprocentowane na kiepskie 0,60%" - w regulaminie jest 1,5% dla nadwyżki ponad 200K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, kiepskie 0,60% dotyczy tych co przegapią zerowanie środków w odpowiednim terminie.

   Usuń
 4. Czy ktoś jeszcze dostał ofertę obligacji w Idea na 5,5% w skali roku na 24 m-ce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli rzekome Obligacje Europy Środkowo Wschodniej?
   Chyba nie, bo tutaj jest niby 4,55%.

   Usuń
  2. Polkan, rozmawialiśmy o tym przez tel.
   Myślę, że "melchisedek" ma właśnie je na myśli.
   Idea proponuje 5.5% w pierwszej wersji (na wstępie rozmowy) dla obligacji 24 miesięcznych.
   Dla tych, którzy kręcą nosem, banksterzy mają drugą propozycję: 4,55 a właściwie 4,15% (po odjęciu opłaty za zarządzanie =0,4%.

   Podkreślić tu należy, że te obligacje, to nie żadne Obligacje Idei (jak sugerował mi konsultant) a zwykły fundusz inwestycyjny ubrany na dodatek w formę polisy ubezpieczeniowej.

   W temat nie wgryzałem się dalej, bo już sam fakt stosowania przez konsultanta niedomówień i półprawd wystarczył mi na wyrobienie sobie opinii w temacie.
   MD

   Usuń
  3. ...aaa, nie napisałem jeszcze, że ta druga wersja na 4,55 ma być bezterminowa i z możliwością żądania wykupu choćby po miesiącu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
   Ale zastrzegam, że temat jest do osobistego rozgryzienia przez potencjalnych zainteresowanych, bo jak wcześniej pisałem, dla mnie to kolejna forma naciągactwa Idei i nie próbuję nawet wnikać głębiej.
   Ludzie rzucają słuchawką na propozycje typu: akcje, produkt strukturyzowany, fundusze inwestycyjne, więc teraz na dzień dobry pada hasło: mam do zaoferowania panu obligacje Idei...

   Usuń
 5. A co z tym linkiem BZ WBK? Coś długo naprawia się "link" hehe... raczej bank wycofał sie grzecznie z tej oferty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to nie mam wpływu:( Jak dostanę od razu wstawię, póki co nie ma...

   Usuń
  2. Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie ofertą naszego Banku i bardzo prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce oferta będzie ponownie dostępna, wszelkich informacji będziemy udzielać na bieżąco. Pozdrawiamy

   Usuń
  3. Hehe, powiedzmy sobie szczerze BZWBK nie ma kompetentnych ludzi aby im te promocje aktywować. wszyscy uciekli już do Allegro...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...