czwartek, 26 lipca 2018

3% bez karencji jak w Millennium czyli pozytywne zmiany w Getin


Dziś zakończyła się ostatnia lokata z dłuugiej serii zapadających lokat w Idea bank. Ze względu na brak krótkoterminowych ofert powyżej 3% wyczyściłem konto w Idea bank pozostawiając tylko testowe lokaty zawrotne.

Z waszych informacji wynika, że lokata zawrotna wciąż jest dostępna. Można przypuszczać, że wielu klientów IB skorzystało z tej lokaty, skoro nie ma lepszych ofert. Na tyle wielu, że bank nie ma potrzeby zatrzymywać środków.

Dziś chciałbym jednak opisać bardziej szczegółowo konto w Getin, gdzie jak widzę mamy zmiany na lepsze. Założyłem tutaj konto w ubiegłym roku dla stawki 2,70% na KO. Teraz wróciłem po 3% na tym samym KO i zdaniem konsultantów - mam gwarantowane 3%:)

Oficjalnie mogę potwierdzić, że konto oszczędnościowe w Getin działa na podobnej zasadzie co w Millennium. Można brać udział w kolejnych edycjach konta po spełnieniu warunku nowych środków.

W Getinie można się poczuć jak w starym Millennium w tym sensie, że bank nie pokazuje jawnie oprocentowania. U bordowych też kiedyś nie wiadomo było jaką mamy stawkę i aby to sprawdzić jedynym sposobem był kontakt z pracownikiem banku, który mógł nam podać jakie mamy oprocentowanie i dla jakiej kwoty.
Getin podaje stare saldo oraz datę startu promocji dla nas:)

U zielonych nie jest aż tak źle. Nie znamy co prawda stawki, ale znamy za to jaka kwota jest uznawane za stare środki, a jaka za nowe. Jak widzimy na powyższym screenie na dzień 6 czerwca, kiedy badano saldo, miałem saldo na poziomie 0,23 zł. Powyżej tych środków mam stawkę promocyjną dla nowych czyli 3% co można sprawdzić w regulaminie podlinkowanym na dole pod datą startu promocji.

Konto co prawda zamknąłem pod koniec kwietnia, ale bank zatrzymał sobie odsetki dopisane już po zamknięciu konta. Konto ponownie zostało otwarte w lipcu i... bank przyznał mi ten sam login co poprzednio.

Widać więc jawnie, że bank nie tylko nie kasuje danych klienta po zamknięciu konta, ale nawet rezerwuje mu stały login. Jedyne co się zmienia to kolejny numer konta, który de facto łatwo zidentyfikować.

W Getin warto mieć tylko jedno konto oszczędnościowe. Gdy zakładałem pierwsze konto w tym banku mój numer konta kończył się na 1 dla ror i 2 dla KO. Po ponownym otwarciu konta miałem ten sam login zaś ror miał końcówkę 3, zaś KO 4. Potem było to już kolejno 5 oraz 6 czyli parzyste liczby dotyczyły KO, a nieparzyste ror.

Na plus jest też podawanie daty startu promocji dla nas. Nie pamiętam jak to jest w Millennium, bo dawno tu już nie trzymałem kasy, ale zwykle szukałem pierwszego przelewu w historii by dowiedzieć się od kiedy zaczął mi się 92 dni okres promocyjny. W Getin widać czarno na białym: data startu promocji: 20 lipca.

Największym plusem w Getin jest nareszcie możliwość wykonywania normalnych przelewów. Tym co doprowadzało mnie do szewskiej pasji było blokowanie przelewów wysłanych po godzinie 8 rano. Nieważne z jakiego banku wykonywaliśmy przelew, godziny sesji eliksir nie obiowiązywały Getin. Kasa dochodziła każdorazowo następnego dnia.

W efekcie przelewy dokonywane po godzinie 8 wysyłałem do innego banku, by następnego dnia przekierować je do Getin. Teraz to się zmieniło, wysyłałem testowo a potem hurtowo kasę przed południem i... dochodziły tego samego dnia:)

Słowem mamy konto które wygląda na dziś lepiej niż w Millennium. Nie dość, że stawka jest o 0,30pp lepsza to wymagania są mniejsze. Portugalczycy każą robić jedną płatność kartą i jeden przelew. Getin każe robić tylko jedną płatność kartą. 

Ostatni dzwonek na 3% bez karencji w Getin

Na marginesie warto przypomnieć, że promocja potrwa tylko do końca lipca jest więc ostatni dzwonek na otwarcie konta lub powrót po 3% do kwoty 200.000 zł' Nie sądziłem, że jakieś konto pobije Millennium.

Ostatni dzwonek na 3% do 200.000 dla wracających do Getin

Wątpię czy od sierpnia będziemy nadal mieć 3%. Wszak po 2,70% z którego korzystałem w ubiegłym roku zmieniło się potem na 2,50%. I bardzo możliwe, że podobnie będzie i tym razem.

Skoro porównywaliśmy sobie konta w Millennium i Getin warto na koniec przypomnieć, że w Getinie nie tylko mamy mniejsze wymagania, nie trzeba bowiem robić przelewu. Nie ma tutaj też blokad dziennych na przelewy zewnętrzne i do kwoty BFG można robić transfery do dowolnego banku.

Jakby tego było mało nie ma też limitów wypłat na karcie i jest to jedyny bank w Polsce, który daje taką możliwość. Co prawda są tu ograniczenia bankomatowe, ale można je obejść o czym pisałem już  w osobnym artykule.

46 komentarzy:

 1. Nowa promocja na konto oszczędnościowe w banku Pekao. 3 % na rok dla kwoty do 20 000 zł oraz na 180 dni dla kwoty do 100 000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego promocje na 3% i więcej na konta i lokaty dają tylko banki z grupy IB i GNB?
  Dlaczego jak przelewasz kasę i IB do GNB nie dostajesz oferty lokaty "zawrotnej"?
  Dlaczego jak jest = lub >3% to albo w IB albo w GNB, nigdy równocześnie w obu bankach?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co kojarzę to przelewy do 200 tys dziennie są ograniczone..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadałem to pytanie konsultantowi wczoraj, który zadzwonił z zapytaniem jak mi się konto podoba. Stwierdził, że limit dzienny to 400k: 200k można zlecić internetowo, a drugie 200k telefonicznie.
   Podobnie jest zresztą w Millennium, gdzie mamy 50k internetowo + 30k telefonicznie.

   Jakby nie było i tak warto tutaj trzymać tylko do 200k, bo powyżej mamy stawkę 1,20%. Więc na dobrą sprawę całość można wytransportować w ciągu jednego dnia:)

   Usuń
  2. Do tego można dopisać wypłaty gotówki:
   1. Getin - bez limitu kartą
   2. Millennium - 10k kartą + 5k blik

   Usuń
  3. Przelew przez infolinie w GNB jest platny

   Usuń
 4. Niestety, ja niedawno skończyłem jedną z poprzednich edycji i już nie mogę brać udziału w tej - to oraz brak przewidywalności daty badania salda stanowią minusy w porównaniu do Millenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jest w Optimie. Zwykle jak pamiętam były to 2 tygodnie przed końcem promocji. Skoro w Getin będzie warto wracać na kolejne edycje, to od tej pory będziemy się przyglądać o ile wcześniej badają saldo.

   Usuń
 5. Ja też otworzyłem tu po raz 1-szy ROR i KO i cieszę się, że dali tą ofertę. Mam gdzie teraz uciekać z IB ;) Pierwszy przelew na KO robię na poniedziałek, aby jak najdłużej cieszyć się z 3%. Dodatkowo spełniając minimalnie większe (o 500zł) warunki niż w Mille będę miał przez rok 3,5% na KO do 10 tys. To dodatkowy argument, który mnie przekonał - aby wrócić i dać szansę GB, na który byłem lekko obrażony ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już nie pamiętam, który raz tu wracam. Nigdy jednak nie było to tak szybko, bo przerwa była raptem miesięczna.
   Do 20 października mam z głowy lokowanie do 200k. Ale i tak jeśli się pojawi coś ciekawego na początku mrocznego miesiąca, to zapewne wytransferuję środki dla zerowania salda.
   Nie lubię jednak gdybać. Finanse są tak nieprzewidywalne, że jedyna rozsądna opcja to trzymać rękę na pulsie i reagować na to co daje rynek. A z tym 3% to Getin strzelił w 10:)

   Usuń
 6. Witam, mam kilka pytań do polcana i innych userów odnośnie Idea Bank i BGZ Optima

  1. Czy jak posiadam w Idea Bank tylko lokaty (Idea Cloud) bez konta to też otrzymam ofertę lokaty zawrotnej? obecnie jedna z lokat mi się kończy na początku sierpnia (ustawiona jako nieodnawialna – zwrot kasy do innego banku) – czy ta zawrotna działa tylko w przypadku posiadania tam konta osobistego?

  2. Jak działa ta lokata na nowe środki w Idea? Czy np. jak skończy mi się lokata 5 sierpnia (wróci kasa do innego banku) i wpłacę kasę we wrześniu na nowe środki to zadziała? A co w przypadku gdy jakaś inna stara lokata mi się zakończy w czasie trwania tej na nowe środki (ogólne saldo się zmniejszy)? Obniżą % - oni badają saldo cały czas?

  3. Czy jak mam obecnie tylko lokaty w IB i założe konto idealne to te lokaty co mam jako nieodnawialne to mogę w nich zmienić numer konta przez internet na ten co będzie konto idealne (opcja z lokatą zawrotną?

  4. Czy w IB jak mam lokatę nieodnawialną, która się kończy i złoże wniosek na jakąś inną nową lokatę to mogę podać jako rachunek do zwrotu środków numer konta tej nowej lokaty i założy się bez problemu mimo że kwota nie będzie się zgadzać np. kończy się lokata na 10tys. a we wniosku będzie na 12tys. to się założy?

  5.Czy też macie problem żeby dodzwonić się na infolinię IB?

  6. Pytanie odnośnie BGZ Optima – obecnie mam tam stare konto główne które ma tylko 1,5%, chcę założyć to konto Smart
  - można to zrobić logując się do bankowości?
  - trzeba wykonać ponownie przelew weryfikacyjne że utworzyć konto z nim powiązane?
  - środki trzeba wpłacać środki z innego banku bezpośrednio na konto Smart? Czy najpierw na główne i następnie na Smart?
  - jak ogólnie wygląda cała procedura zakładania tego konta? jakieś weryfikacje sms itp.?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawrotna to się pokauje według widzimisie algorytmu IB i nikt ci niepowie czy ją dostaniesz czy nie. Próbuj do skutku zrywając przelewy. Zrób jakiś do Aliora to powinna się pojawić.Na resztę pytań to ci raczej konsultant odpowie

   Ja to bym chciał wiedziec kiedy w Optimie podadzą w końcu nowe warunki promocji. dziś się kończy czy skończyła a ja mam trochę grosiwa które wpłaciłem kilka dni temu i pewnie załapia się już na nowe oprocentowanie, ale dopóki tego nie podadzą to kwitnę tam na 0.7% . Ktoś ma wiedze kiedy wejdzie nowa promocja?

   Usuń
  2. Do: Anonimowy@26 lipca 2018 12:22:
   Ad1. Oferta jest prezentowana tylko przy przelewach z konta ROR
   Ad2. Nowe srodki i stosowne oprocentowanie jest ustalane w momencie zasilenia lokaty - wiec jesli np. 5 sierpnia skonczy Ci sie lokata i sredki z niej przelejesz w jakikolwiek sposob poza IdeaBank przed 20 sierpnia, to juz od 1 wrzesnia bedziesz mogl skorzystac z oferty na nowe srodki, gdyz 20.08.2018 nie bylo tych srodkow na Twoim koncie lub lokatach.
   Ad3. Gdy zalozysz konto ro mozesz zmienic odnawialnosc lokat na nieodnawialne ze zwrotem srodkow na nowootwarty ROR, ale nie zrobisz tego samodzielnie - mozesz to zrobic tylko poprzez Infolinie
   Ad4. Tak, mozesz tak zrobic, ze zrywajac stara lokate, ktora sie przedluzyla na 0,01% podajesz jako numer konta do zwrotu srodkow, numer z wniosku ktory zlozyles dla nowej lokaty. Deklarowana we wniosku kwota nie ma tu znaczenia (mozesz podac zrowno wyzsza jak i nizsza niz realnie wplacisz)
   Ad5. Tak, ostatnio bardzo ciezko jest sie dodzwonic na infolinie IB, albo maja redukcje etatow, albo sporo ludzi ma do nich duzo pytan, albo sporo ludzi zmienia odnawialnosc :)
   Ad6. Tak mozesz zalozyc SMART przez bankowosc elektroniczna - zostaniesz przekierowany do "marketu" (czy jakos tak). Nie trzeba wykonywac zadnego ponownego przelewu weryfikacyjnego - jestes juz klientem, konto zalozy sie natychmiast. Przelew na SMART mozesz zrobic dowolnie, albo wprost albo przez ROR. Procedura wyglada tak, ze SMS'em zatwierdzasz wniosek o to konto.

   Mam nadzieje ze rozwialem Twoje watpliwosci :)

   pozdrawiam

   Usuń
  3. To sa jednak dziady w tej optimie. Skończyły się wychodzące sesje eklixir na dziś a ci wywieszają na stronie 0.7% %. Jutro eksport kasy z samego rana

   Usuń
  4. I jeszcze jedno. Admin - zrób coś z tymi obrazkami weryfikacyjnymi bo przeciez to cholery można dostać. Ciągle klikasz, klikasz i ciągle cos nowego wyskakuje jak nie znaki to autobusy, garaże, grzechotniki, lamparty i klikasz przez 2 minuty aż cie autoryzuje.

   Usuń
  5. Chciałbym mieć taką możliwość, ale to Google jest właścicielem strony i wszelkie jakże częste zmiany techniczne to ich sprawka.
   Jeśli ktoś wie czy jest możliwość zmiany autoryzacji i jak to zrobić proszę o kontakt.

   Usuń
  6. Ad2 - ale co w przypadku jak założę tą lokatę na nowe środki i w czasie jej trwania skończy mi się kolejna lokata (mam kilka obecnie) i ogólnie saldo się obniży... np mam teraz 5 lokat po 10tyś każda - pierwsza mi się kończy 5 sierpnia - przelewam ją poza IB i zostają 4 lokaty na 40tys. wracam z tymi 10 tys 1 września na lokatę na nowe śr np. 3-miesięczna. i ponownie jest 50tys. ale kolejne 2 (20tys.) lokaty kończą się np. 10 września i idą poza IB i saldo się robi 30tys w IB - czy w takim przypadku obniżą mi % na lokacie na nowe środki? czy to działa tak jak na KO w Millenium gdzie saldo badają każdego dnia?
   Ad3. ale jak już mam lokatę zrobioną jako nieodnawialna to jak założę konto Idealne to mogę przez neta wpisać jak rachunek do zwrotu środków numer tego Konta Idealnego?
   Ad4. mi nie chodziło o zrywanie lokaty ale np. kończy mi się lokata np 5 sierpnia i jako rachunek do zwrotu środków mogę podać numer rachunku nowej lokaty? kwota nie musi się zgadzać?
   Ad mi na czacie BGZ Optima napisali że muszę wpłacić kasę bezpośrednio na Konto Smart ale mieć promocyjne %, bo jak najpierw bezie na konto główne i później na smart to nie zaliczą tego jako nowe środki oraz nowo załozone konto smart trzeba powiązać na nowo z rachunkiem powiązanym.

   pzdr.

   Usuń
  7. Ad2. Nowe srodki sa badane tylko na poczatku w trakcie zakladania lokaty. W trakcie jej trwania mozesz zrobic wszystko z pozpstalymi.
   Ad3. Tak
   Ad4. Tak mozesz. Kwota nie ma znaczenia

   Usuń
  8. "Ad2 - ale co w przypadku jak założę tą lokatę na nowe środki i w czasie jej trwania skończy mi się kolejna lokata"
   Generalnie zasada jest taka, że jeśli kwota z dnia 20 poprzedniego miesiąca jest taka sama na koniec dnia zakładania tej lokaty na nowe - to wszystko powyżej niej (tej kwoty) się kwalifikuje. Przykład: 20 lipca miałeś 20 tys. np. w lokatach - to do dnia założenia tej na nowe włącznie - musisz mieć ten sam stan. Jeśli np. w dniu zakładania tej nowej - kończy Ci się jakaś stara lokata - to już jest źle bo system w nocy weryfikuje te środki.

   Usuń
  9. Jeszcze odnosnie Ad2.
   W regulaminie jest wyrzny zapis:
   Bank weryfikuje łączną wysokość salda, o którym mowa w ust. 2 powyżej oraz czy rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI
   został opłacony wyłącznie kwotą Nowych środków na koniec dnia, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek tej
   lokaty.

   Wiec wazne jest tylko to abys na koniec dnia w ktorym oplacasz/zakladasz lokate nie przelac niczeho poza IB

   Usuń
  10. dzięki koledzy :-)

   Usuń
 7. ,,Jako transakcja bezgotówkowa jest traktowana każda transakcja bezgotówkowa wykonana kartą debetową, wydaną do Konta Osobistego lub wykonana inną, alternatywną metodą płatności bezgotówkowych np. BLIK." - cytuje odnośnie konta w G Banku.
  Czyli jeżeli dobrze rozumie to znaczy, że jeżeli zapłacę za coś blikiem w internecie to uniknę opłaty za prowadzenie rachunku 8 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to pisze w cytowanym fragmencie. Blik to właśnie alternatywna metoda płatności.

   Usuń
 8. Właśnie przelewam do Alior z IB i proponują 3%, a nie 3.5%, czy tak już jest czy można coś ugrać?

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepraszam, pomyłka z tym 3.5%. Zawrotna założona(na 3%)

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam, a gdzie masz wymóg na 1 przelew w getinie. Ja nie mam karty do konta i biorę udział w promocji na 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie trzeba posiadać tej karty, ale dla mnie jest potrzebna właśnie przez brak limitów wypłat w bankomacie. Trochę upierdliwe jest wypłacanie większych kwot 3-4 kartami i robienie przelewów do 3-4 banków by wypłacić kasę.

   Usuń
  2. raczej nie trzeba, mnie tez laski z banku 'przekonaly', ze karta jest wymagana, zeby nie placic nic za konto otwierane razem z oszczednosciowym, ale potem doczytalem, ze wystarczy jeden przelew karta LUB BLIKIEM w miesiacu i konto jest darmowe

   Usuń
 11. Dawni posiadacze ROR-ów nie mieli takich wymogów i nie musieli mieć karty - aby uniknąć opłaty za konto. Obecnie do konta Proste zasady też nie trzeba zamawiać karty. Wystarczy jedna płatność Blikiem i też się jej uniknie, ale ja wolę kartę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ma tutaj też blokad dziennych na przelewy zewnętrzne i do kwoty BFG można robić transfery do dowolnego banku. Zawsze to jakos itrudni zycie zlodziejowi

  OdpowiedzUsuń
 13. No i działa tak jak Marcin napisał. 15 minut rozmowy i konto znów aktywne, a jak do wtorku wplce kasę to będzie 3%.
  Ps. Konto zamykałem w kwietniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rekord w szybkości powrotu do banku?

   Usuń
  2. Ja tez dzisiaj wróciłem do starego konta oszczędzam, a w rozmowie z konsultantem dowiedziałem się że musi być zgoda marketingowa a w związku z RODO jedną starą zgodę musiałem potwierdzić ,gdyż nie była zaznaczona przez przepisy RODO, mam nadzieje że już za parę dni (koniec miesiąca)sprawdzę czy mam 3%

   Usuń
  3. Dokładnie - to niewątpliwie rekord :) !

   Usuń
 14. Gdzie jest napisane, że do ko3% trzeba robić 1 płatność na miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność jest wymagana aby uniknąć opłaty za kartę.

   Usuń
 15. A ja dodatkowo (jako nowy) dostałem od GETINa 2 kody na bilety do kina :) Za testowy przelew zewnętrzny na inne konto ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TomTom a zaliczyli ci przelew zewnętrzny na inne WŁASNE (z twoimi danymi) konto, czy komuś wysyłałeś? Bo mi też napisali że mogę te bilety dostać.

   Usuń
  2. Regulamin rzeczywiście mówi, że nie może być na własne, ale mojej mamie zaliczyli nawet i na jej i też dostała te 2 kody ;) Mało tego, było to wcześniej więc mogła wybrać też sieć Heliosa, a ja już tylko Multikina :)

   Usuń
 16. Do Anonimowy@30 lipca 2018 13:41
  Z regulaminu wynika, że nie może być to przelew do samego siebie. Zrobiłem przelew do innej osoby i też dostałem bilety.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem dalece zaskoczony, że IdeaBank nic ciekawego w lokatach nie proponuje. Mi propozycje lokaty na 3% przy próbie przelewu nie pojawiały się nigdy.

  Jestem starym i aktualnym klientem. Czy mogę się podratować założeniem konta oszczędnościowego Zośka PRO, czy też oprocentowanie 3 % (a realnie ok. 2,7%) na tym koncie jest tylko dla nowych klientów? Potrzebuję pomocy w tej sprawie, bo nie wiem, czy wszystko dobrze rozumiem. Czy wejście w założenie tego konta oszczędnościowego coś mi da w porównaniu do obecnej lokaty na 3 miesiące na 2,3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A naprawdę jesteś skazany tylko na Ideę? Ja i cała rodzina właśnie z tego powodu mamy u nich 0zł. Olali zupełnie starych klientów to i my olaliśmy ich. GETIN i T-Mobile chwilowo wyleczyły nas z IB ;)

   Usuń
  2. Nie tylko, także ma w tym udział Alior oraz WBK, gdzie od dość dawna trzymam środki, które przenoszę tylko w przypadku większej stawki niż 3%.

   Usuń
 18. Nie, skazany nie jestem, ale daleko mi do progu gwarancyjnego BFG, żeby mnożyć konta, a w IdeaBank od dłuższego czasu były najlepsze na rynku lokaty. Daleki jestem od latania po Getinach lub CreditAgricolach, wysiadywaniu na krzesełku do konsultanta, aby złapać 3% w promocji na 3 miesiące. Po pracy warto czas poświęcić rodzinie. W IdeaBank dotychczas było najprościej i najwygodniej. Szkoda, że aż tak zredukowali ofertę depozytową.

  OdpowiedzUsuń
 19. Getin Bank uruchomił XI edycję promocji na nowe środki i w związku z tym mam pytanie. Miałem tam już konto oszczędnościowe, dzisiaj założyłem konto osobiste Konto Proste Zasady + karta debetowa + zgody marketingowe. Jakie warunki muszę jeszcze spełnić, aby uzyskać promocyjne oprocentowanie 3% i zerowe koszty konta osobistego, oczywiście oprócz przelewu środków na konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 20. Tylko 1 płatność kartą lub Blikiem ;) a jak chcesz mieć 10 tys. zł na 3,5% to jeszcze wpływ na ROR co m-ąc min. 1500zł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...