poniedziałek, 23 lipca 2018

Zapowiedź kolejnych zmian


Takie akcje jak ostatnia promocja lokaty z premią w Optimie powodują, że ustalona niegdyś forma prowadzenia bloga nie ma sensu. Artykuły ukazywały się codziennie o godzinie siódmej rano, tak by czytelnicy mieli codzienną lekturę nowości w finansach do porannej kawy.

W momencie gdy super promocje rozchodzą się niczym świeże bułeczki w ciągu kilku czy kilkunastu godzin taka forma nie ma sensu. W takim układzie liczy się szybkość podawania informacji tak by czytelnicy mieli okazję skorzystać z niej zanim promocja się zakończy.


Drugiej części zestawienia już nie będzie


Z tego powodu zrezygnowałem z konieczności codziennych informacji mniej czy bardziej użytecznych. Podarowałem sobie też opisywanie każdej wątpliwej promocji, gdzie stosunek zysku do wkładu jest mało ciekawy, a ostatnio mamy trochę takich kiepskich niby promocji, które jeszcze niedawno byłyby opisane.

O zdecydowanej większości planowanych promocji bankowych wiem z góry. Pozwala mi to na przygotowanie się z góry do opisania nadchodzących promocji. Często takie promocje są kilkukrotnie testowane i początkowy termin jest przesuwany przez co start promocji nie pokrywa się z datą podaną w regulaminie.

Mimo iż mamy sezon ogórkowy w pełni, szykowane są nowe promocje. To dobry pomysł, skoro niektórzy z nas są wygłodzeni brakiem świeżych ofert. Chociaż w tym roku nie ma co narzekać zaś jak dla mnie lipiec jest rekordowym miesiącem powrotu do banków. Wróciłem aż do 4 banków co nie zdarzyło mi się nigdy dotąd.

Co ulegnie zmianie? Na pewno dalszym zmianom ulegnie ranking lokat. Po rezygnacji z pisania aktualizacji w środku miesiąca, rezygnujemy z krytykowanego podziału na dwie części. Od sierpnia będzie ukazywać się już tylko jedna część, z drugiej i tak mało kto korzysta i mało kogo obchodzi.

Blog PP4 też nie będzie już prowadzony jak dotąd. Zmieniły się moje zainteresowania, więc formuła poszukiwań nowości i optymalizacji zostaje zamknięta. Blog będzie służył raczej jako przypominajka do kończących się najlepszych promocjach

Sporadycznie może być używany do nowości w momencie, gdy nastąpi wysyp super ofert w jednym terminie co raz na jakiś czas się zdarza. Często testowanie nowości jest tak przesuwne, że mimo iż oferty różnych banków początkowo mają mieć start w różnych terminach, to ostatecznie ruszają godzina po godzinie. Wtedy postaram się o prezentacje na dwóch blogach.

Tutaj oczywiście będą prezentowane głównie nowości tak jak to było dotąd. Dopóki będę z nich korzystać dalej będę je opisywać. Powoli pojawia się pierwszy przesyt gonitwy za promocjami. Dlatego będą one bardziej wybiórcze, wiele z nich jest mało ciekawych, więc artykułów może być mniej. 

Ze względu na wygasanie PP4 tutaj zostanie przeniesiona tematyka najważniejsza czyli optymalizacji dochodu która do tej pory była zarezerwowana dla PP4. Nie da się już dużo zoptymalizować czegoś co było usprawnianie przez 6 lat ale kilka nowych pomysłów znów się pojawiło.

2 komentarze:

  1. A ja chciałbym poruszyć jeden temat. Oczywiście każdy lubi jak mu wpadnie kilka dodatkowych złotych, ale duża część tych promocji jest wg mnie niewarta uwagi. Żeby zarobić te kilka złotych trzeba podać swoje dane, zakładać konto itp. No i wypadałoby się zapoznać z regulaminem. A dlaczego te promocje się ciągle się pojawiają? Bo są ciągle na nie chętni. Ludzie kupią wszystko co się im zaoferuje a skoro zadowalają się ochłapami to po co oferować więcej? Może właśnie w przypadku braku zainteresowania tą czy inną promocją pojawiłyby się lepsze oferty? Gdzie te czasy, kiedy można było założyć normalnie lokatę na przyzwoity procent bez obowiązkowego konta, karty, ograniczenia kwoty, nowych środków, nowego klienta itp.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że oprócz dobrego lokowania naszych pieniędzy ważne jest aby były one bezpieczne.
    Tu ciekawy artykuł - jakim sposobem próbują nas okraść z oszczędności...

    https://niebezpiecznik.pl/post/duplikat-karty-sim-kradziez-bank-mbank-bzwbk/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...