czwartek, 20 grudnia 2018

3,90% na lokacie nr 1 oraz koniec premiowania lokat w Idea bank


Jak się okazało nikt z czytelników jak dotąd nie potwierdził, że można założyć lokatę zawrotną na 4%. Co ciekawe wczoraj przy ewakuacji z Idea bank dostałem ofertę zawrotnej, a dziś już nie.

Nie jest to jednak jakaś duża strata, mamy bowiem dostępną mocno podrasowaną lokatę nr 1. Na dobrą sprawę to wręcz kopia zawrotnej i nie widać praktycznie żadnej różnicy poza dostępnością. Lokata nr 1 bowiem jest dostępna dla każdego bez kombinowania z przelewami.
Po raz pierwszy nazwa lokaty możemy uznać za właściwą, bowiem dziś to faktycznie najlepsza lokata na rynku, chociaż już nie tak świetna jak beztroska. Jej zerwanie skutkuje brakiem naliczenia odsetek, więc trzeba się liczyć z koniecznością czekania do końca trwania.

Mamy tutaj aż 5 wariantów lokaty, ale tylko 3 są godne uwagi:
 • 3,50% na miesiąc
 • 3,90% na 3 miesiące
 • 3,50% na 6 miesięcy
Dłuższe okresy nie wchodzą w rachubę. Najlepiej wygląda oczywiście wariant kwartalny, ale w tym miejscu warto przypomnieć o jeszcze lepszej ofercie w Getin, która ważna jest jeszcze tylko dziś. Getin oferuje też 3,90% ale dłużej bo na 4 miesiące.

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku


Po złożeniu wniosku z powyższego linku mamy jeszcze 7 dni na opłacenie wniosku, więc najpóźniej kasę można przelać do 27 grudnia. W mikołaja dostałem informację o przedłużeniu tej promocji, teraz nic mi o tym nie wiadomo, więc wszystko wskazuje na to że to ostatnia okazja na tak dobry procent w dłuższym terminie.

Ostatni dzwonek na najlepszą lokatę na rynku

W tej całej euforii fajnych ofert jest jednak łyżka dziegciu. Optymalizatorzy nie mają powodów do zadowolenia bowiem lokat w Idea bank nie da się już podkręcać w yb. Do niedawna z oczywistych powodów z premiowania wyłączono tylko lokatę beztroską, ale można było zgłaszać inne lokaty.

Niestety wszystko co dobre ma swój koniec:(

Niestety teraz jest to już niemożliwe. Zakaz premiowania lokat dotyczy już wszystkich lokat u niebieskich i nic nie wskazuje by coś miało się tutaj zmienić. Szkoda, bo był to bardzo miły dodatek.

Pozostaje nam korzystać z ostatnich okazji. Co będzie od jutra będzie was już informować TomTom, bowiem ja będę miał utrudniony dostęp do internetu spowodowany kolejnym wyjazdem za granicę.

18 komentarzy:

 1. Wniosek w GB złożony. Teraz czekam do 27 grudnia by polikwidować beztroskie i zasilić lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan co się dzieje z Idea Bankiem Dzisiaj w Radomiu ze skutkiem natychmiastowym likwidują jedyny oddział ( od dzisiaj jest zlikwidowany) właśnie się dowiedzieliśmy o tym powiedziano również że oddziały w Kielcach i w Warszawie Co się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem i niestety dziś nie będę miał czasu tego sprawdzać. Jak wspomniałem we wpisie dziś zajmuję się raczej pakowaniem do wyjazdu świątecznego.

   Usuń
  2. "Polcan co się dzieje z Idea Bankiem Dzisiaj w Radomiu ze skutkiem natychmiastowym likwidują jedyny oddział ( od dzisiaj jest zlikwidowany)"

   Na stronie IB jeszcze się chwalą tą placówką.

   Usuń
  3. Idea upada lub tnie koszty...

   Usuń
  4. Nie panikowałbym z tego powodu. To zapewne redukcja kosztów. W innym dużym polskim mieście (w którym mieszkam) kilkakrotnie zamykano i otwierano na nowo oddziały Idea Bank.

   Usuń
 3. Jakiś inny bank choć próbuje dać coś ciekawego na lokacie lub ko czy nikt nie rywalizuje z Getin i idea?

  OdpowiedzUsuń
 4. o co chodzi z tym 27 grudnia, który się w wielu komentarzach od wczoraj pojawia ?

  a tak z ciekawosci - zleciłem przelew z idea na getin o 7 rano i do 14:30 wciąż niezaksięgowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z komentarza jasno wynika, że nie czytasz artykułu.

   Usuń
  2. "a tak z ciekawosci - zleciłem przelew z idea na getin o 7 rano i do 14:30 wciąż niezaksięgowany"

   Poczytaj komentarze pod poprzednim artykułem - bo jest o tym więcej ;)

   Usuń
 5. właśnie czytam komentarze i przewija się data 27 grudnia, jakby coś nowego miało się pojawić albo zakończyć, a z treści artykułu jedynie wynika, że jak ktoś dzisiaj złoży wniosek o lokatę ważny 7 dni to musi opłacić ją 27 grudnia, a to nie jest nic nadzwyczajnego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i właśnie o tym jest mowa. Większość czytelników planuje zrobić przelewy tego dnia do Getinu, ale obawia się, że będą problemy w związku ze świętami.
   Przelewy w WBK już się wreszcie pojawiły. Na czas zdążę więc jeszcze popłacić przyszłe rachunki:)

   Usuń
 6. Polcan! udanych świątecznych wakacji (także wyjeżdżam - na inny kontynent)! Życzę wytrwałości w prowadzeniu bloga w następnym roku! Twój blog to nie tylko miarodajne źródło informacji o depozytach i instrumentach finansowych, ale także świetna płaszczyzna wymiany spostrzeżeń i uwag w tym zakresie. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemnie (też wybrałem inny kontynent). Będziemy na bieżąco obserwować co się będzie działo w przyszłym roku, bo póki mamy Getin i Idea bank nie jest nudno. Oby przetrwali wszystkie wichury, które przetaczają się nad nimi od dłuższego czasu Z drugiej strony to właśnie dzięki nim mamy teraz takie dobre stawki.

   Usuń
 7. Polcan, Wesołych Świąt, gdziekolwiek będziesz :-)
  Dziękujemy Ci za znakomity blog, ogromną wiedzę, zaangażowanie i wysoką kulturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i nawzajem. To w dużej mierze także Wasza zasługa, że blog jest taki jakim jest:)

   Usuń
 8. Dziękuję. Robisz świetną, wręcz tytaniczną robotę.
  Baw się dobrze, do „zobaczenia” przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie tam jakieś wifi, więc tak całkowicie odcięty od świata nie będę. Na bloga też zapewne będę zaglądał, więc raczej 'zobaczymy' się jeszcze w tym roku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...