środa, 19 grudnia 2018

Odświeżona lokata zawrotna w Idea bank w trzech wersjach do 4%?


Tak jak obiecałem dziś przy ewakuacji z Idea bank przetestowałem przelewy na większą kwotę. Z waszych komentarzy wynika, że trudno jest określić kryteria jakimi kieruje się algorytm przyznawania lokaty zawrotnej, jednak w moim przypadku daje się zauważyć pewną regularność.

Regułą jest, że przelewy zlecane do PKO nigdy nie skutkują propozycją lokaty zawrotnej. Zupełnie inaczej jest z przelewami do Millennium, które każdorazowo są przerywane ofertą, którą widzimy poniżej.

Taka oferta pojawia się przy przelewie do Millennium

Nawet rezygnacja z tej oferty i ponowienie tego samego przelewu powoduje pojawienie się tej samej oferty lokaty zawrotnej na 3,90%. Nie jest więc tak, że rezygnacja z oferty powoduje anulowanie zawrotnej, co kiedyś sugerował anonimowy w komentarzach.Jak widzimy na powyższym screenie nic się nie zmieniło w terminie trwania lokaty. W dalszym ciągu jest to lokata kwartalna, mamy jednak bardzo mało czasu do namysłu, bo tylko jeden dzień.  Dziś czyli 19 grudnia robiłem przelew, zaś we wniosku mamy datę ważności 20.12.2018.

Bałaganu ciąg dalszy: lokata zawrotna na... 3,50%


Idea bank przyzwyczaił nas do pewnego bałaganu w swoich ofertach depozytów i podobnie jest z zawrotną. Przy zestawie dokumentów pojawia się bowiem komunikat Lokacie Zawrotnej ze stawką... 3,50%. Jednak po kliknięciu w ów link mamy regulamin z lokatą na 3,90%.

Mimo iż nowy regulamin posiada świeżą datę 17 grudnia 2018 czyli obowiązuje od poniedziałku, to jakoś nie widzę zbytnich różnic z poprzednią edycją z sierpnia. Dalej mamy minimum 10.000 zł zaś limit milion. Pamiętamy jednak oczywiście o rozsądnym limicie czyli sumie gwarantowanej przez BFG.

Być może prawdą jest to co napisał dziś anonimowy siedem minut po północy. Rzekomo zawrotna jest obecnie w 3 wersjach: 
 • 3,50%  widoczną w zestawieniu dokumentów
 • 3,90% którą mi dziś zaproponowano
 • 4,00% o której jest info w komentarzach
Niestety nie wiem jakie kryteria trzeba spełniać aby otrzymać każdą z nich.

Jeśli ktoś z was otrzymał propozycję ze stawką 4% to dajcie znać do jakiego banku robiliście przelewy i na jaką w przybliżeniu kwotę zlecaliście przelew.

Aneks:
Na koniec pewien aneks do wczorajszego artykułu. Anonimowy poinformował wczoraj, że lokata Hit Plus wymagająca nowych środków podaje wreszcie saldo na 20 dzień poprzedniego miesiąca.
Sprawdziłem to w systemie i jak widzicie wyżej tak jest faktycznie. Dzięki temu unikniemy wpadki z błędnym obliczaniem salda.

Regulamin lokaty zawrotnej na 3,90% obowiązujący od 17 grudnia 2019

34 komentarze:

 1. Wcześniej przy próbach przelewu kwoty powyżej 10.000 zł do Pekao S.A. zawsze pojawiała się propozycja założenia lokaty zawrotnej (w okresie od lipca do listopada br.). W niniejszym poście jest mowa o Pekao - czy chodzi o Pekao S.A., czy o PKO BP?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwiatek z infolinii: pytam panią o zawrotną a Ona mówi, że nie ma takiej lokaty. Jest Hit Plus i Lokata Nr 1 - powiada.
  Zatem Zawrotna jest ale jakby jej nie było.
  Co na to Polcan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo przecież jej nie ma. Jest tylko w określonych przypadkach.

   Usuń
  2. Właśnie! Jest ale jej nie ma. Ale fajnie.

   Usuń
 4. Na "szczególną prośbę" Polcana zmieniam nazwę z Gelin na Gesso. Sam gdy czytam swoje komentarze, to widzę niekiedy "Getin" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E no gdzież tam, nic nie miałem do Gelina, fajnie brzmiało i fajnie się kojarzyło, bo jak dla mnie Getin to przyjazny bank. W końcu to jego reklamy lokat na 7% zachęciły mnie do opuszczenia ING po wielu latach byciu w niewoli lwa.
   Gesso dużo gorzej mi się kojarzy, ale trudno bo już jest po fakcie.

   Usuń
  2. gesso to zaprawa którą pokrywa się płótno przed namalowaniem obrazu

   Usuń
  3. Malujesz obrazy?
   Mi i tak się z automatu kojarzy ze nielubianą spółką Pesso. Znów tylko jedna literka jest inna.

   Usuń
  4. Troszkę. Skończyłem Wydział Sztuk Pięknych a potem przerzuciłem się na ocean Statystyki i Ekonometrii w specjalizacji Wycena Nieruchomosci i Przedsiębiorstw. To pierwsze cenię sobie znacznie wyżej i pod wzgl standardów panujących na uczelni, poziomu wymagań i generalnie... inna liga choć to dla hobbystów raczej uczelnia w dzisiejszych czasach ale to dawno było.
   MM

   Usuń
 5. Niebawem będę miał możliwość sprawdzenia "lokaty zawrotnej" - podam wówczas szczegóły. Gdyby nawet taka propozycja nie pojawiła się, to mamy jeszcze lokatę Nr 1 na 3,9% na 3 miesiące, chyba że za kilka dni nie będzie już w ofercie lokaty Nr 1.

  OdpowiedzUsuń
 6. jaka jest różnica midzy lokata nr 1 na 3msc a lokata zawrotna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację żadna, więc dajcie sobie spokój z zawrotną, jeśli proponuje 3,90%.

   Usuń
  2. zawrotna może się przydać jak 3.9 z lokaty No1 zniknie z oficjalnego rozdzielnika bo pamietam że jak 3% zniknęło w opcji dla wszystkich a zostało tylko w zawrotnej i w opcji na nowe środki. natomiast jak 3.9 zniknie z Hit to i zniknie pewnie z zawrotnej.
   MM

   Usuń
  3. Dziś robiłem drugą turę przelewów. O dziwo tym razem nie dostałem propozycji zawrotnej nawet przy zleceniu przelewu do Millennium.

   Usuń
  4. "Dziś robiłem drugą turę przelewów. O dziwo tym razem nie dostałem propozycji zawrotnej nawet przy zleceniu przelewu do Millennium."

   Ja też nie dostałem propozycji, ale to normalne - bo kasa leciała do Getinu, a w tym przypadku nigdy się nie dostaje ;)
   Swoją drogą ciekaw jestem ile odpłynie w najbliższych dniach (do 27 grudnia) z IB na lokaty w GB? Może jeszcze będą musieli podnieść oprocentowanie Beztroskiej ;)

   Usuń
  5. Dziś robiłam przelew do Getin i pojawiła się oferta lokaty zawrotnej na 3,5%

   Usuń
 7. Rano zrywam lokaty IBSA BEZTROSKIE, celem hmm... na ostatnie wnioski z datą do 20.12.2018. Dalej można te 'IBSA HIT'y bez strat odsetek założyć,,, trochę to ryzykować tydzień w tą czy w TĄ, ale zobaczymy. Oczywiście czekam z niecierpliwością na 27.12.2018. U mnie złożone kilka(ileś) wniosków o nową GNBSA e-Lokatę 3,9pc.
  Do tej pory nie widziałem info o możliwych różnicach wpłaconych kwot z tymi umieszczonymi we wniosku (jak ze sposobu na Idea Cloud od Marcina). Dla bezpieczeństwa, złożyłem ich kilka... Któryś musi wejść :)
  ale emocje:) Czekam na info od reszty czytelników, jak poszło?

  fik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też sobie złożyłem w Getinie wniosek, ale tylko awaryjnie. Zobaczę co dadzą jutro. 4 mc to jednak jest atrakcyjna oferta.
   Nie rozumiem jednak po co już dziś zrywasz beztroskie skoro wniosek możesz opłacić 27 a obawy o księgowanie przelewu wydają się być mocno na wyrost.
   Nie wiedziałem też że można włożyć na lokatę inna kwotę niż zdeklarowana w GEtin. Jak się to w tym banku robi?
   MM

   Usuń
  2. "Ja też sobie złożyłem w Getinie wniosek, ale tylko awaryjnie. Zobaczę co dadzą jutro."

   Obawiam się, że jednak oferta się w jakiś sposób pogorszy. Może zostawią % taki sam, ale np. zrezygnują z możliwości wcześniejszego zerwania lokaty?
   Dlatego moja kasa dziś rano poleciała z IB na e-Lokatę w Getinie. Niby mogłem to zrobić za tydzień i o te 7 dni wydłużyć sobie ekstra oprocentowanie, ale:

   1) chcę mieć poświąteczny spokój i nie stresować się czy wszystko pójdzie jak należy 27 grudnia. Różnie to bywało, ale zawsze mogą wystąpić problemy z sesjami eliksir. W Getinie to częste zjawisko i strach czy załapie się na 27 grudnia - czyli ostatni dzień wniosku w GB, a to przecież 1-szy dzień po Świętach i mnóstwo przelewów do zaksięgowania.
   2) ryzyko poprawnego działania sms-ów (potrzebne do zrywania lokat i potwierdzenia przelewu na lokatę w GB)
   3) kolejne ryzyko poprawnego działania systemu trans. w IDEI (wielokrotnie występowały kody błędu i nic się nie poradzi - na czerwono komunikat i kasa nie poleci, a z tego co czytam szykuje się spory odpływ kasy z IB właśnie w tym dniu na lokaty w GB)
   4) i chyba najważniejszy powód - dzień badania salda w IB na dzisiejszy koniec dnia (zawsze koniec 20 dnia m-ca) - dla ewentualnych przyszłych lokat "na nowe środki" ;)

   Usuń
  3. Ja jednak poczekam sobie na 27. Oczywiście akceptuję twoje uwagi, choć nigdy z Getinem problemów nie miałem choc problem późniejszego ksiegowania wpływów niż wynika to z rozpiski elixir jest powszechnie znany. nie miałem nigdy jednak problemu w przelewach IB-Getin. System getina wydaj mi się też solidniejszy niż IB w którym ciągle jest coś nie tak. U mnie problemem w IB jest też to że nie mam aktywowanej bankowości telefonicznej a oddział mam 150km od domu więc zdany jestem na internet tylko właściwie. Z getinem mam trochę lepiej bo mam bankowość tel a i oddział w razie czego bliżej.
   Także ja czekam na 27 a nowe środki w IB raczej mnie w przyszłym miesiącu nie będą interesować chyba że będzie to 4% i wyżej. No i czekamy jeszcze na jutro. Może i się pogorszą warunki, ale z drugiej strony getin wygrywa z IB już tylko 1mc więcej na nowe środki więc też musi brać to pod uwagę jeśli zależy mu na dalszym napływie nowych środków. 3 na KO też miało zniknąć wieki temu a jest 3.5 :-)
   MM

   Usuń
  4. "Ja jednak poczekam sobie na 27."

   Żeby nie było, ja absolutnie nikogo nie namawiam - aby zrobił tak jak ja. Podałem tylko swoje argumenty, które przemówiły za moją decyzją. Być może będę żałował swojego pośpiechu, a czy to był dobry wybór jak zawsze czas pokaże ;)

   Usuń
  5. "...nie miałem nigdy jednak problemu w przelewach IB-Getin."

   A ja często. Dzisiaj o 5:40 wysłane z IDEI 2 przelewy. Jeden do Getinu na lokatę, drugi do mBanku. Ten w mBanku gdzie sesja przychodząca jest o 11:15 już dawno jest, a Getinowski gdzie sesja teoretycznie o 10-ej jeszcze nawet przed chwilą nie zaksięgowany! Tylko potwierdza to wszystko - co wcześniej pisałem.

   Usuń
  6. TomTom,ja też nie ryzykowałem,pchnąłem o świcie przelew z Idei do Getinu i przy wykonywaniu zwykłego przelewu stoi jak byk-do 2 dni roboczych. Będą robić wszystko,żeby pouwalać jak najwięcej przelewów :-).

   Usuń
  7. U mnie dzisiejsze poranne przelewy z Idea bank do PKO oraz Millennium jeszcze nie doszły, chociaż powinny być tuż po 11. I pewnie jeszcze długo ich nie będzie...

   Usuń
  8. 1. W IB zawsze stało przy przelewach 'do 2 dni roboczych'
   2. Jeśli chodzi o ksiegowanie w Getinie to pierwsza sesja w IB jest o 9.30 a przychodząca w Getin o 10. To za krotko aby przeszło jeszcze przez izbę rozliczeniową. będzie w okolicach 13 na koncie w Getin prawdopodobnie. Jesli dobrze pamietem to u mnie przelewy z IB dochodziły miedzy 12 a 13.30

   Ja założyłem sobie na wszelki wypadek ten wniosek. nie jest powiedziane że w ogóle z tego skorzystam . Generalnie to konta internetowe mam od 14 lat i przez ten czas nigdy się nie zdarzyło aby do kogoś przelew nie doszedł albo do mnie nie doszedł tego samego dnia jeśli wysłany został pierwszą sesją poranną.
   MM

   Usuń
  9. To chyba mało przelewów wykonujesz. Ja średnio robię 100 przelewów miesięcznie i sporadycznie zdarzają się przypadki jednodniowego opóźnienia. Rekord to 4 dni ale związane to było z problemami po stronie Open Finance, co zresztą kiedyś opisywałem na blogu.
   W ubiegłym roku przelewy szły sprawnie tak jak widniało w tabeli sesji Eliksir. Niestety od dłuższego czasu Idea bank nie realizuje przelewów tak jak powinien. Jedynie w poniedziałek udało mi się zrobić przelew zwrotny z WBK, w każdym innym dniu przelewy przychodzą z bardzo dużym opóźnieniem. Sam czekam na przelewy od 11 i jak dotąd ich nie ma.
   Problemy dotyczą jednak nie tylko IB, bo podobna zwłoka była ostatnio w PKO, więc jak sądzę nie jest to wina niebieskich czy zielonych.

   Usuń
  10. polcan - jak już dostaniesz to napisz o której przyszły te przelewy. Generalnie nigdy nie miałem problemów z przelewami z Idea. Nawet w ten gorący dzień gdy wszyscy rzucili się zabierać kasę z getina i IB przelewy poszły bezproblemowo. Ostatnio przelewy robię codziennie w różnych bankach -zero problemów. Nie chciałbym spekulować. jak dotąd nei odczuwam żadnych zmian w obsłudze przelewów i obym się nie doczekał takowych.Coś musi być skoro tak piszecie ale jakoś tego nie odczułem.
   MM

   Usuń
  11. "Będą robić wszystko,żeby pouwalać jak najwięcej przelewów :-)."

   I wcale się nie zdziwię jak tak będzie, a szykuje się spora kasa do wypłynięcia z IB tego 27-ego. Zawsze można zwalić na przeciążenie systemu itp. ;)

   Usuń
  12. @MM
   Godzina 14:04 sprawdziłem na razie PKO oraz WBK, przelewów brak. Do Millennium nie chce mi się zaglądać, bo pewnie też nie ma.
   Przelewy były zlecone około godziny 7:30

   Usuń
  13. "Jeśli chodzi o ksiegowanie w Getinie to pierwsza sesja w IB jest o 9.30 a przychodząca w Getin o 10. To za krotko aby przeszło jeszcze przez izbę rozliczeniową. będzie w okolicach 13 na koncie w Getin prawdopodobnie."

   Jeśli nic się złego nie dzieje - to zawsze moje poranne przelewy z IB dochodziły do Getinu w okolicach godz. 11-ej. Dziś było wyjątkowo długo - bo po 12-ej jeszcze nic nie było, a później sprawdzałem dopiero po 13-ej i dotarło, ale obsuwa była. Już sobie wyobrażam co będzie się działo tego 27-ego grudnia ;)

   Usuń
  14. "Godzina 14:04 sprawdziłem na razie PKO oraz WBK, przelewów brak."

   Widzę, że to Idea coś nie chciała puścić dziś tej kasy ;) Czyżby aż tak duży wypływ? Może po 27-ym wróci Beztroska na lepszy procent ;)

   Usuń
  15. TomTom od dłuższego czasu są z tym problemu. Przelewy robię niemal codziennie z Idea bank i poniedziałek to był jedyny dzień, kiedy przelewy dochodziły w miarę punktualnie chociaż przelewy do WBK w ilości 5 sztuk wykonane jeden po drugim przyszły najpierw seryjnie 3, zaś na kolejne 2 przyszło mi trochę poczekać.
   Godzina 15:10 wszystkie przelewy do WBK, PKO oraz Millennium już dotarły. Nie muszę brać pożyczki:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...