czwartek, 6 grudnia 2018

Getin przedłuża ofertę na najlepszą obecnie lokatę 3,9% na 4 m-ce!

Tak jak można było się spodziewać Getin przedłuży ofertę swojej najlepszej lokaty na nowe środki 3,9% dla kwoty nawet do miliona zł. Co najważniejsze w obecnej wersji wprowadzono brak konsekwencji za jej wcześniejsze zerwanie!

Dziś jest ostatni dzień na jej założenie w obecnej 3-ej, a zarazem najlepszej już jej edycji. Z informacji jakie mamy promocja zostanie przedłużona o 2 tygodnie - a więc do 20 grudnia!e-Lokata na Nowe Środki, która oprocentowana była na początku na 3,30% później wzrosła do 3,50% obecnie wynosi już 3,90%! Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już III edycję - na jeszcze lepszy procent, a szykuje się pewnie 4-ta - ta z wydłużonym okresem. I co najważniejsze z możliwością zerwania bez utraty odsetek!

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Czy jest ona lepsza od rewelacyjnej beztroskiej? Oprocentowanie jest identyczne, ale Getin daje nie tylko gwarancje świetnej stawki na dłużej o miesiąc jest to bowiem depozyt 4 miesięczny, ale także ma dłuższy okres na opłacenie o 4 dni mamy bowiem 7 dni na wpłatę środków.

Co ważniejsze zmieniła się data badania nowych środków. Do tej pory data była tak odległa, że zdecydowana większość z nas, którzy przenieśli środki do Idea bank była wykluczona z powrotu.

Teraz to się zmieniło - bank bowiem, w jeszcze aktualnej 3 edycji, wyznaczył na 25 listopada 2018 i pytanie tylko, czy od jutra się ona nie zmieni? Jeśli tak - to damy o tym znać. Oznacza to, że możemy wracać do Getin by zaklepać sobie dłuższą gwarancję stawki 3,90%.

Getin ma też lepsze oprocentowanie Konta oszczędnościowego od Idea bank. Zamiast 3,20% mamy tutaj 3,50% aż do najwyższej rozsądnej kwoty czyli 400 tys. zł! Należy jednak mieć na uwadze, by nie przekraczać tej kwoty łącznie na lokatach oraz kontach bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Samo KO objęte jest promocyjną stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków. Tutaj stawka jest co prawda niższa niż na lokacie, ale dostęp do środków mamy w każdym momencie. Jak na każdym KO mamy bowiem jeden darmowy przelew w miesiącu.


Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank. Zaś kwestię bycia lub nie klientem Getin Banku wyjaśnia poniższy obrazek:Dodatkowe 50 zł na start dla nowych Jeśli jesteś nowym klientem poza rewelacyjną stawką na lokacie możecie zgarnąć dodatkowo 50 zł jeśli skorzysta z kodu polecającego. Jeśli nie masz kodu, możesz jak zwykle pisać na tzielak1@gmail.com lub  marszr1@gmail.com a przekażemy Ci taki kod.

Na start można łatwo zgarnąć 50 zł:)
Jak zgarnąć dodatkowe 50 zł?
Getin bije rekordy pod względem łatwości zdobywania nagród. Wystarczy bowiem przelać sobie na konto 1000 zł z innego banku, nie trzeba robić nic ponadto. Warunek przelewu należy wykonać 3 razy w 3 kolejnych miesiącach po miesiącu w którym założyliśmy konto.

Innymi słowy jak założymy konto w grudniu, to w styczniu, lutym oraz marcu wystarczy przelać 1000 zł by zgarnąć za te banalne czynności 50 zł. Można też zostać polecającym i samemu zgarniać kasę za polecanie bodaj najfajniejszego konta na rynku.

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Czemu najfajniejszego? Bo jeden jedyny wymóg to jedna płatność kartą na dowolną kwotę. I to wszytko nie trzeba robić nawet przelewu, co jest normą w innych bankach. A w dodatku mamy tutaj najlepsze konto na rynku ze stawką 3,50%.

Aktualizacja z dn. 7.12.18 r., godz. 8:15

Tak jak przypuszczałem - to przedłużenie promocji pojawiło się dziś rano w postaci nowej - już 4 edycji. Zmieniono w niej dzień badania salda na 2.12.2018 r. poza tym resza bez zmian. Czas przystąpienia do tej promocji taki jak napisane w artykule - czyli od dziś do 20 grudnia!

Aktualne Regulaminy:

1. Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 4 w Getin Banku
2. Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej
3. Regulamin konta oszczędnościowego w Getin edycja XIV
4. Regulamin programu poleceń Polecam proste zasady - II edycja

124 komentarze:

 1. Od dziś wzrosło oprocentowanie depozytów w Nest Banku - to wiadomość dla tych, którzy nie chcą trzymać całej kasy u Czarneckiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Złożyłem wniosek kilka dni temu ale jeszcze nie opłaciłem (jest na to 7 dni). Ciekawe czy gdy nie opłacę w terminie to potem będę mógł ponownie wnioskować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ciekawe czy gdy nie opłacę w terminie to potem będę mógł ponownie wnioskować?"

   Będziesz mógł tylko zaległe wnioski przepadną. Ja mam złożonych kilka i żaden jeszcze nie opłacony. Można mieć tylko jedną lokatę w danej edycji.

   Usuń
  2. C.D. Jeśli danego wniosku nie opłacisz do 7 dni - to po prostu zniknie on z listy tych złożonych, a nieopłaconych.

   Usuń
  3. bo w sumie to chciałbym ile się da potrzymać kasę na 3,9% w IB i dopiero na sam koniec przenieść do Getinu. Czyli teraz wniosek mogę złożyć 20 grudnia, a opłacić lokatę 27 grudnia. No chyba że jeszcze przedłużą promocję

   Usuń
  4. "bo w sumie to chciałbym ile się da potrzymać kasę na 3,9% w IB i dopiero na sam koniec przenieść do Getinu. Czyli teraz wniosek mogę złożyć 20 grudnia, a opłacić lokatę 27 grudnia. No chyba że jeszcze przedłużą promocję"

   Robię dokładnie tak jak Ty ;) Na razie w Getinie składam tylko wnioski i czekam na ostatni możliwy okres na jej opłacenie. Lepiej załóż sobie i dziś taki awaryjny wniosek w GB - i dopiero jak jutro przedłużenie będzie już oficjalnie na stronie - można zaklepać nowy wniosek w przedłużonej promocji.

   Usuń
 3. jeżeli moje saldo na 25.11 wynosi 1000 PLN, a wpłacę 2000 PLN nowych środków, żeby założyć lokatę na 3.9%, a następnie 1000 PLN wypłacę to lokata pozostanie na 3.9% ?
  nie widzę zastrzeżenia, że trzeba utrzymywać pierwotne saldo przez cały czas trwania lokaty, ale chciałbym mieć pewność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "nie widzę zastrzeżenia, że trzeba utrzymywać pierwotne saldo przez cały czas trwania lokaty, ale chciałbym mieć pewność."

   Bo takiego zastrzeżenia nie ma. Jak założy Ci się lokata z nowych środków poczekaj dla pewności na przetwarzanie nocne i następnego dnia możesz już wypłacić środki.

   Usuń
  2. "Przetwarzanie nocne" to może być pod kołderką...
   a nie w Banku.

   Usuń
 4. A zauwazyliscie, ze w IB lokata standardowa jest już tylko na 3,5% a nie 3,9?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli standardową po automatycznym przedłużeniu beztroskiej?

   Usuń
  2. Zgadza się. Zgodnie z TABELĄ OPROCENTOWANIA z wczoraj - obniżono jej %. Czyżby IB się zapełniała? :(

   Usuń
  3. Nic nie jest na zawsze.
   W takim razie muszę przyśpieszyć rozwój wypadków i złożyć już teraz wniosek na kolejną beztroską póki jest 3,9% :-)

   Usuń
  4. to raczej powód do ulgi bo rajdu pow 4 % to nie chciałbym widzieć. Prędzej czy później to byłyby tylko kłopoty z tego

   Usuń
  5. 3,9% to naprawdę świetna oferta toteż korzystam z niej bo nieczęsto trafia się taka gratka na tak niespotykanie korzystnych warunkach.
   Na początku mocno się krygowałem z inwestycjami w IB ale później, jak opadł kurz, powróciło racjonalne myślenie. Histeria i pośpiech są złymi doradcami.

   Usuń
 5. przy zlecaniu przelewu z Getin dostałem ofertę na 3.9% na KO na 3 miesiące do 200.000 bez warunku na nowe środki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "przy zlecaniu przelewu z Getin dostałem ofertę na 3.9% na KO na 3 miesiące do 200.000 bez warunku na nowe środki"

   I to jest fajna oferta :) Widać, że to chyba Getin w tym momencie potrzebuje bardziej kasy niż IB ;)

   Usuń
  2. Lions bank jest zamykany, wiec konta Lionsa przejda pod skrzydla IB. Czesc pracownikow LB juz dostalo wypowiedzenie, podobnie zreszta jak w bylym Deutsche banku Polska. Niedawno zniknal tez oddzial Lionsa w Gdynii.

   Usuń
 6. Podczas próby logowania do Idea Cloud od dziś pojawiła się konieczność wyboru banku - zakładka Idea Bank (pole w kolorze niebieskim) oraz zakładka Lion's Bank (pole w kolorze czerwonym). Oznacza to, iż ze strony Idea Banku można zalogować się do Lion's Bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Oznacza to, iż ze strony Idea Banku można zalogować się do Lion's Bank"

   Oznacza to powolne, zapowiedziane "wygaszanie" Lion's-a. Dodali możliwość logowania się do niego na stronie IB - bo niebawem pewnie zniknie jego strona. A to komunikat jaki tam zamieścili:
   "Szanowni Państwo,

   uprzejmie informujemy, że od 10 grudnia bieżącego roku przenosimy obsługę Klientów oddziałów Lion’s Banku do oddziałów Idea Banku.
   Zmiana nie wymaga od Państwa podejmowania żadnych działań. Zawarte umowy pozostają w mocy, a numery rachunków bankowych nie ulegną zmianie. Aktywne pozostają także karty płatnicze, kody PIN oraz loginy i hasła do bankowości elektronicznej."

   Usuń
 7. Mój entuzjazm studzi to zdanie: " Dostępna kwota Nowych Środków jest automatycznie pomniejszana o kwotę lokat założonych z nowych środków po 25.11.2018 r.". Niby saldo jest badane na 25.11. W moim przypadku: 25.11. mam w GB X PLN. Teoretycznie robiąc przelew z beztroskiej powinny to być W CAŁOŚCI nowe środki. Ale nie - ponieważ 26.11. przesunąłem (wewnątrz GB!) pewną pulę z KO na lokatę na nowe środki (poprzednia edycja), to obecnie (przed ewentualnym przelewem z Idei) nowe środki to nie 0 (zero), ale MINUS kwota tej lokaty. W praktyce musiałbym przelać np. 150K, założyć lokatę na 100K, a 50K odesłać z powrotem. Czy warto się w to bawić?

  OdpowiedzUsuń
 8. Smuci mnie, że banki LC na giełdzie znowu spadają... Po chwilowym odbiciu od tygodnia znowu regularnie w dół. Wsypałem mu 150kilo i lecę na urlop z obawami co zastanę po powrocie. Niestety te 3,9% na lokatach nie jest bankom łatwo odbić na kredytach...

  OdpowiedzUsuń
 9. Na dole artykułu aktualizacja do 4-ej edycji oraz najnowsze regulaminy e-Lokaty w GB :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy posiadając lokatę w 3 edycji można dodatkowo założyć lokatę w 4 edycji? W regulaminie zauważyłem tylko zapis o tym, że można posiadać tylko jedną lokatę w danej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W regulaminie zauważyłem tylko zapis o tym, że można posiadać tylko jedną lokatę w danej edycji."

   Dokładnie. Ja to rozumiem, że możesz założyć też tą jedną w 4 edycji ;)

   Usuń
  2. Wiem, że można złożyć wniosek na tą nową edycję nawet jak się ma złożony (ale nie opłacony) wniosek z poprzedniej edycji. Jeśli lokata jest już opłacona to nie wiem

   Usuń
 11. "Nowe środki pieniężne wyliczane są jako nadwyżka...w stosunku do stanu złotowych środków pieniężnych ulokowanych w Banku przez Uczestnika na koniec dnia
  02.12.2018 r."
  1 grudnia naliczyli mi odsetki od konta oszczędnościowego wyzerowanego pod koniec listopada ( koniec oprocentowania promocyjnego) Natychmiast 1-go zrobiłem przelew wychodzący do innego banku. Co z tego jak Getin zaksięgował to dopiero w poniedziałek 3-go grudnia. Więc figurują jako środki na koniec 2-go grudnia. "W ch..a cięcie też zajęcie" niby nieduża kwota, ale jednak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak miałem z edycją w której datą wyliczania salda był 30 września kiedy naliczyli mi odsetki za połowę września.

   Usuń
  2. Mam dokładnie tak samo. Ale to i tak parę stów tych odsetek, więc to wiele nie zmienia.

   Usuń
 12. "Co z tego jak Getin zaksięgował to dopiero w poniedziałek 3-go grudnia. Więc figurują jako środki na koniec 2-go grudnia. "W ch..a cięcie też zajęcie" niby nieduża kwota, ale jednak."

  Rzeczywiście z tym dniem badania salda to grubo pojechali. Mogli dać na spokojnie koniec jakiegoś dnia roboczego np. pon.3 grudnia. Chyba celowo tak robią - bo poprzednio też wyliczali saldo akurat w niedzielę 25 listopada :(

  OdpowiedzUsuń
 13. O to chodzi że sami zasilili mi konto 1 grudnia i nie dali możliwości pozbycia się pieniędzy z salda przed 3 grudnia. A teraz mówią: akuku ..., 2-go miałeś pieniądze. I tak dam sobie radę. Przeleję na ROR te 350 złotych, zeby były w momencie zakładania lokaty. Ale grają nieczysto.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przechodząc dziś główną ulicą 'mojego' miasta nie omieszkałem z ciekawości zerknąć przez szyby na frekwencję w IB i GB. Luzik, tylko po 2 osoby przy stanowiskach obsługi w wieku radiomaryjnym w każdym banku. Domniemuję, że kryzys z wypłacaniem forsy został opanowany dzięki rewelacyjnej ofercie lokaty 3,9% i bębnieniu dużymi literami o BFG.

  OdpowiedzUsuń
 15. Idea już coś kombinuje bo na stronie logowania pojawił się komunikat: "W związku z pracami modernizacyjnymi w dniu 07.12.2018 r. od godziny 22:00 do godziny 06:00 dnia 08.12.2018 r. nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy".

  OdpowiedzUsuń
 16. Może warto klepnąć sobie lokatę na wszelkich wypadek gdyby mieli coś zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 17. Spieszcie się zakładać korzystne lokaty... Tak prędko odchodzą :-) kto myslał że teraz Czarneckiego będzie łatwo spuścić na dno był w błędzie. W poniedziałek rajd na giełdzie choc głowy za to nie dam widząc co się dzieje w USA

  "Komisja Nadzoru Finansowego obniżyła do 1,29 pkt. proc. z 1,71 pkt. proc. wcześniej dodatkowy wymóg kapitałowy dla grupy Getin Noble Banku związany z ryzykiem walutowych kredytów hipotecznych"

  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie zliczę ile już ich założyłem. Dziś oczywiście kolejne:)

   Usuń
  2. ja mam raczej wszystkie wolne środki w IB - z getina nie musze na razie korzystać a dobrze oprocentowane KO w getinie raczej zostaną dłużej. Lokaty raczej beda sukcesywnie obniżane bo taki Getin zyskuje jakieś 400mln wolnego kapitału w ten sposób (rynkowa kapitalizacja Getinu to jakieś 800mln na dziś). Przy założeniu że Czarnecki zobowiazał się z tego co pamietam dokapitalizować getin na ok 700mln a wniósł bodaj 300mln to nawet jeśli ta wymagana suma wzrosła do jakichś 900mln to ponad połowa sumy wymaganej już mu odpadła. Inna sprawa jak to bedzie wyglądało wszystko za parę miesięcy ;-)
   MM

   Usuń
  3. No jak codziennie zrywasz lokaty i codziennie zakładasz nowe to rzeczywiście można się nie doliczyć. Biznes z tego kijowy ale jest ubaw po pachy.

   Usuń
  4. "Spieszcie się zakładać korzystne lokaty... Tak prędko odchodzą :-)"

   Dobre, ale mam nadzieję, że nie prorocze ;) Ja zrywam i zakładam nowe raz na tydzień. Za to wnioski składam prawie codziennie.

   Usuń
  5. @Anonimowy 20:17
   Gdyby system IB mulił jak kiedyś to bym to olał. Przypomniał mi o tym dziś Eurobank, robiłem dziś przelew z tego banku przez prawie godzinę.
   Na szczęście IB ostatnio hula aż miło, wszystko idzie migiem, klik-klik i po sprawie. Sama radocha.

   Usuń
  6. a o co chodzi z tym zrywaniem codziennym lokat? Ja nie widzę przeciwwskazań poza zaokrąglaniem końcówek, ale teraz końcówki zlicza się do grosza a nie do 50gr jak kiedyś więc wpływ na wynik minimalny a nikt tego przecież nie robi dla zysku z kapitalizowania odsetek tylko dla przedłużenia premiowego oprocentowania. Czy coś nie tak jest z moim rozumowaniem zaokrąglania odsetek? Może coś błędnie rozumuję i jest jakiś haczyk? Sam zmieniam sobie Beztroskie co 3-4 dni + składam wnioski.
   MM

   Usuń
  7. Po prostu od blisko miesiąca mamy pierwszy raz konto naprawdę idealne. Jestem zmuszony zrywać lokaty bo cała kasa jaką mam w banku jest w IB, a przecież trzeba robić liczne opłaty, spłaty kart, kredytów, pożyczek, przelewy wymagane przez inne banki itd itp.
   To powoduje, że tylko w weekend nie muszę zrywać lokat, ale codziennie składam nowe wnioski, złożone w piątek, sobotę i niedzielę mają taki sam okres przy zasileniu w poniedziałek.
   Jedyny mankament IB to konieczność przelania środków do innych banków z których dokonujemy płatności. Wszak podatki płacę co miesiąc z jednego banku, a rachunki z innego. Teraz trzeba to zrobić dzień wcześniej bo dzień opóźnienia powoduje automatyczne naliczanie kary.

   Usuń
  8. To rozumiem, tylko chodziło mi głównie o te odsetki. Przeczytałem dyskusję w którymś z wątków i generalnie to był spór o wpływ takiego zrywania na kalkulację opłacalności. nie zrozumiałem o co chodzi. przecież odsetki obecnie zaokrągla się do 1gr a nie do 50gr wiec zrywając codziennie naraża się na mikroskopijne zyski lub straty i z tego powodu żadnych problemów być nie powinno - chyba że jest jakaś inna kwestia jeszcze? Jest to sensowne bo masz ciągle przesuwany moment zakończenia lokaty.
   MM

   Usuń
  9. Sprawa jest dużo bardziej złożona. Dla mnie odsetki też się liczą bo dzięki nim opłacam bieżące wydatki. Np. po 1-2 dniach dzięki odsetkom mogę opłacić internet.
   Gdyby nie ta dzienna kapitalizacja musiałbym zdobywać kasę na płatności, a tak wystarczy zerwać lokatę z odsetek uregulować zobowiązania i problem z głowy.

   Usuń
 18. Panowie możecie zrywać dzisiaj lokaty na większą kasę z IB ? bo przy próbie wypłaty na rachunek osobisty nic się nie dzieje i nic się nie da zrobić, pieniądze zawieszone w stanie niebytu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Panowie możecie zrywać dzisiaj lokaty na większą kasę z IB ?"

   Pytanie do Polcana - bo pewnie to dziś robił ;) PS A może to ma związek z tymi pracami modernizacyjnymi, o których pisał Anonimowy powyżej?

   Usuń
  2. TomTom, ale przy małej i bardzo małej kasie, wszystko działa bezproblemowo, tylko jest problem z większą kasą - celowe działanie ?! jeszcze się okaże, że kasy z lokaty faktycznie nie ma, znając ten kraj wszystko jest możliwe, a ostatnia sytuacja najdobitniej to pokazuje, ze nie jest dobrze.

   Usuń
  3. Poszło migiem jak zwykle.
   Jedyny problem to przelewy z IB na zewnątrz. Wczoraj przelewy z Eurobanku doszły wszędzie szybko jeszcze przed południem, z IB doszły strasznie późno, że nie zdążyłem zrobić przelewu zwrotnego.

   Usuń
  4. "TomTom, ale przy małej i bardzo małej kasie, wszystko działa bezproblemowo, tylko jest problem z większą kasą - celowe działanie ?!"

   A to już trochę dziwne. Zawsze działało tak samo nizależnie od kwoty. Może być tak jak mówisz, że nie chcą odpływu większej kasy na weekend, ale to byłoby niezłe przegięcie...

   Usuń
  5. a po jaki ch..j ten przelew zwrotny z Eurobanku do Idei?

   Usuń
  6. A skąd Ci się wzięły przelewy z Eurobanku do Idei? Eurobank to mój bank główny i tutaj płacą mi kontrahenci, więc zasilam co kilka dni lokaty w IB.
   Przelewy zwrotne dotyczą obowiązkowych przelewów na konta, które tego wymagają. Najpierw przelałem do Aliora 1,5k a wczoraj do WBK 2k. W obu przypadkach przelewy nie doszły przed południem tak jak powinny. Więc przenocowały na 3% zanim zrobiłem przelew zwrotny - proste.

   Usuń
  7. A dlaczegóż tylko Panowie?:)) Też zrywam = przesunięcie daty końcowej plus odsetki od odsetek.
   Kobitka.

   Usuń
 19. No to przynajmniej do 27 grudnia kasa leży na 3,9% w IB

  OdpowiedzUsuń
 20. TomTom wiem, że to może głupio zabrzmieć, ale to wygląda to tak, jakby kasa wyparowała, przyszedł mi oczywiście sms z potwierdzeniem zerwania lokaty na komórkę, ale cóż z tego jak w dalszym ciągu nic się nie dzieje, a w Idea Cloud nie ma w dalszym ciągu informacji o dyspozycji zerwania lokaty, co jest bardzo dziwne.

  OdpowiedzUsuń
 21. Żeby było ciekawiej kilka minut po tym jak napisałem, że " ... to wygląda to tak jakby kasa wyparowała ... " lokata zniknęła ( jak i ślad po niej ) z systemu transakcyjnego i historii - mam tylko nadzieję, że to tylko z powodu prac modernizacyjnych w IB i jutro wszystko wróci do normy, a kasa pojawi się na koncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jrsli zrywales lokate po godz. 21 to jest to normalne. Trwa tzw. nocne przetwarzanie

   Usuń
  2. "...mam tylko nadzieję, że to tylko z powodu prac modernizacyjnych w IB i jutro wszystko wróci do normy, a kasa pojawi się na koncie."

   Też tak myślę, u nich często bywały różne kwiatki ;) Daj znać jutro czy wszystko jest już ok?

   Usuń
  3. Takie odparowywanie kasy przeżywałem w Idei już nie raz. Czasem wszystko się prostowało "już" po kilku godzinach, ale niekiedy dopiero następnego dnia po 8:00 tak jakby błąd wymagał ręcznej interwencji (restartu?) informatyków przychodzących na ranną zmianę ;)

   Za to jakieś 2-3 dni temu spotkałem się z czymś nowym ...i tym razem nie w Idei a w Santanderze. Chciałem zrobić przelewy między 00:01 a 08:00 tak, żeby pieniądze weszły jak najwcześniej do innego banku i jednocześnie, żeby od wypłacanej kasy doliczył się jeszcze % za ubiegły dzień.
   Przy próbie logowania wyskoczył mi komunikat o podaniu niepoprawnego loginu lub hasła. Ponieważ robiłem to ok 03:00 więc za pierwszym razem uwierzyłem w moją pomyłkę. Jednak każda następna próba, mimo, że uważnie wpisywałem cyfry, kończyła się tym samym komunikatem. Spróbowałem 3-krotnie, później dałem spokój, żeby nie zablokować sobie dostępu. Natomiast zrobiłem jeszcze jedną próbę z logowaniem, ale na konto żony - efekt był ten sam.
   Być może błąd wynikał z jakiejś nocnej przerwy konserwacyjnej systemu, ale w takim razie mogliby się wysilić na jakiś adekwatny komunikat, zamiast tego wprowadzającego klienta w błąd.
   Nie dość tego infolinia, która teoretycznie działa 24H też była głucha - nikt nie raczył odebrać mimo kilku prób.
   Rano wszystko chodziło normalnie, ale pieniądze wpłynęły na konto odbiorcy znacznie później niż planowałem.
   Emocji zapewnili mi tamtej nocy sporo: od niepokoju o poprawność haseł i ewentualną konieczność ich prostowania w banku przez niepokój, że kasa wejdzie za późno, po irytację na olewanie klienta i stracone kilkadziesiąt minut w środku nocy.

   Usuń
  4. A nie lepiej zamiast nocnego czuwania zrobić przelew/przelewy z przyszłą datą - pieniądze z banku wychodzą I sesją.

   Usuń
 22. TomTom , właśnie przed chwilą sprawdziłem i nie ma śladu po lokacie w IB ( jestem w szoku !!! ) , to tak wygląda jakby ktoś ją usunął, jeśli kasa nie pojawi mi się dzisiaj ( a najpóźniej ) do poniedziałku rano to sprawę trzeba będzie skierować do prokuratury i ewentualnie na policję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś też mi coś takiego się zdarzyło - i też w sobotę. Tzn. Pieniadze nie pojawiły się na koncie a lokata nie została zasilona. I też się wkurzyłem niemożebnie. napisz najpierw PV z poziomu konta do banku aby przywrócili stan konta i jednocześni przez FB na ich stronie wyjaśnij sprawę i zażądaj interwencji. Mi pomogło, ale zrobiłem to w zasadzi natychmiast. Kasa na koncie pojawiła sie po paru godzinach. Dziś nie próbowałem zrywać lokat ale założenie wniosków poszło bezproblemowo

   Usuń
  2. "...jeśli kasa nie pojawi mi się dzisiaj ( a najpóźniej ) do poniedziałku rano to sprawę trzeba będzie skierować do prokuratury i ewentualnie na policję."

   Ja już dziś próbowałbym wyjaśnić sytuację kontaktując się z infolinią banku pod numerem 22 101 10 10 lub 801 999 111 (ich infolinia jest czynna codziennie w godz. 8-20)

   Usuń
  3. TomTom, dzięki ! sprawdzałem w historii i pieniądze trafiły na inny numer rachunek niż na ten, na który zleciłem dyspozycję przelania pieniędzy, 20 kolejnych cyfr jest takie same w tym rachunku czy to możliwe, że jest to rachunek techniczny ? jeśli tak to jak odzyskać kasę, bo już wysłałem im wiadomość, ale cisza jak makiem zasiał.

   Usuń
  4. Dziś zerwałem 2 lokaty swoją i żony i założyłem 2 nowe, oraz 2 nowe wnioski do opłacenia w dniu 11.12.2018 r. Żadnych problemów, po prostu system trzeba kilka razy odświeżyć.

   Usuń
  5. Potwierdzam, też zerwałem 2 lokaty, dwie założyłem i złożyłem nowe wnioski. Wszystko śmiga, aż trudno uwierzyć, że to IB.

   Usuń
  6. Z problemów jakie mam wiecznie z IB i Getinem to logowanie czasem po 10min. Dziś byl rekord bo logowałem się 15min. Z tym że ja do bankowości używam linuxa live - czyli zawsze swieży system i może on musi ściągnąć coś zawsze najpierw i dlatego to tyle trwa, ale jest to drażniące. Z Windy nigdy się nie logowałem.
   Wy też tak macie? Logowanie do Inteligo moim sposobem trwa błyskawicznie. Żadnej różnicy między Win a Linux poza taką że w linuxie litery w Inteligo wyglądają jak sen pijanego drukarza i wszystko pływa. Natomiast Getin i IB logują masakrycznie wolno. Kiedyś w DeutscheBank w ogóle z linuxa nie można było się zalogować, ale ten bank system transakcyjny miał bardzo archaiczny
   MM

   Usuń
  7. "Z problemów jakie mam wiecznie z IB i Getinem to logowanie czasem po 10min. Dziś byl rekord bo logowałem się 15min. Z tym że ja do bankowości używam linuxa live"

   To chyba sprawa tego linuxa. Od wielu lat pracuję na Firefox-ie i kiedyś przyznaję, że muliło niesamowicie. Ostatnio jednak potwierdzam to co Polcan napisał - IB śmiga aż miło. Oby tylko nie wykrakać... ;)

   Usuń
  8. Sam system jak mi się załaduje to już działa dobrze, ale samo to ładowanie od podania loginu i hasła trwa niemiłosiernie długo. W getinie z kolei masakrycznie długo czekam na sama stronę z loginem a potem to już momentalnie przenosi na stronę banku. Linuxa live używam ze wzgl bezpieczeństwa. Nie loguję się do banków z systemu który używam do normalnego surfowania po necie i kazdemu to polecam choć to w sumie może i nawet za duża dbałość o bezpieczeństwo bo nawet mając hasło i login złodziej niewiele tam zrobi bez telefonu, ale już się tak przyzwyczaiłem i takie mam zasady. I tak zostanie. A generalnie to sam system getina uważam za całkiem fajny i generalnie sam bank gdyby nie te kłopoty to mógłby być moim podstawowym bankiem ale tak to raczej niemożliwe. Cloud w Idei jest mało intuicyjny i pewnie komuś świeżemu cieżko się czasem połapać co i jak. Np mnie drażni że nie można (albo nie potrafie) nadać nazwy dla każdego mojego konta oddzielnie. Mam ich tam kilkanaście i kazde zgrupowane pod moim imieniem i nazwiskiem które automatycznie wpisują się w formularz więc nie moge stworzyć dla każdego konta oddzielnego odbiorcy z dopiskiem - millenium czy Inteligo. Poza tym podoba mi się system Millennium i Inteligo. Ten ostatni oferuje chyba najwięcej funkcji ze wszystkich mi znanych.
   MM

   Usuń
 23. TomTom, sprawa się wyjaśniła, ale pozostaje mi czekanie na początek tygodnia, bo środki przez błąd systemowy trafiły na rachunek techniczny zamiast na konto, także zobaczę jak będzie w poniedziałek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...bo środki przez błąd systemowy trafiły na rachunek techniczny zamiast na konto"

   To takich kwiatków jeszcze nie miałem i nie chciałbym mieć ;)

   Usuń
  2. to napisz jeszcze tutorial co robiłeś i jak rozwiązałeś problem żeby wszyscy wiedzieli co czynić jak coś takiego ich spotka. Ja odradzam na przykład korzystanie z opcji 'zerwij i przenieś na nową lokatę' bo też się cuda wtedy dzieją

   Usuń
  3. "Ja odradzam na przykład korzystanie z opcji 'zerwij i przenieś na nową lokatę' bo też się cuda wtedy dzieją"

   Potwierdzam. Ostatnim razem przy takiej opcji czekałem ponad 3h - aż lokata się pojawi. Kwota niemała, więc stresu trochę było :(

   Usuń
 24. U mnie w systemie pojawia się inny problem. Też składam wnioski o Beztroską, jak chcę ją opłacić z Idealnego, to na mniejsze kwoty bez problemu od razu zakłada się lokata a powyżej 100 000 wyskakuje błąd. Nie testowałem jeszcze jak by było, gdybym skopiował nr konta lokaty, w treści wpisał nr wniosku i zrobił przelew zewnętrzny z Idealnego. Ktoś próbował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwiększ swoje limity przelewow.
   Wiem, ze limity nie ditycza przelewow wlasnych, ale zwieksz i ponow probe

   Usuń
 25. Dzięki za podpowiedź, zrobione. Sprawdzę to w najbliższych dniach.

  OdpowiedzUsuń
 26. Oferta Getin na 4 miechy jest do bani w przeciwieństwie do Idei.
  Getin daje 3,9% a automatyczne odnowienie lokaty jest nieopłacalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Oferta Getin na 4 miechy jest do bani w przeciwieństwie do Idei.
   Getin daje 3,9% a automatyczne odnowienie lokaty jest nieopłacalne."

   W czym jest do bani? W tym, że gwarantuje taki sam ekstra procent przez jeden m-ąc dłużej niż w IB? Jedyny minus - to to że można mieć tylko jedną lokatę w danej edycji. Jeśli chodzi o odnawianie to jeśli masz u nich konto - na etapie składania wniosku sam ustalasz czy kasa ma spłynąć na ROR/KO u nich, czy na inny rachunek. Zmiany tej możesz też dokonać w ST - w każdym momencie jej trwania - aż bodajże do dnia przeddzień jej zakończenia. To właśnie w IB aby zmienić odnawialność lokat jest bardziej pod górkę - bo zostaje telefon na "partyline", kody i przepytywanie, albo wycieczka do oddziału (których jest znacznie mniej niż placówek GB)

   Usuń
 27. Odnawianie jest na dziadowski % podczas kiedy Idea odnawia lokatę na 3,5% na kolejne 3 miechy.
  A zmiany dotyczące odnawialności do najmniejszy problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Odnawianie jest na dziadowski % podczas kiedy Idea odnawia lokatę na 3,5% na kolejne 3 miechy."

   Aktualnie odnawia na 3,5%. Zjechali w szybkim tempie z odnawiania na 3,9%. Skąd wiesz na jaki % odnowi za 3 m-ce?? Wg. tabeli oprocentowania jaka będzie obowiązywać za 3 m-ce. Może to nie być nawet 3% - bo do tej pory było to tylko 0,01%. Jak wszystko wróci z bankami p. Czarneckiego "do normy" to i ten procent spadnie. Jak na razie nigdy nie było warto zostawiać odnowionej lokaty nawet przy tych 3,9% - bo nie można jej było zrywać bez konsekwencji (straty wypracowanych odsetek)

   Usuń
  2. Dokładnie od 5 grudnia.
   Nie interesuje mnie na jaki % odnowi się za 3 miechy dla nowych lokat. Na razie mam zapewniony % na pół roku: 3,9% a po odnowieniu 3,5%. Nie mam potrzeb finansowych w najbliższej przyszłości zatem konsekwencje zerwania lokat mnie nie dotyczą.

   Usuń
  3. No przeca w tabeli oprocentowania stoi jak wół: 3,5% lokata standardowa na następne 3 miesiące po odnowieniu.

   Usuń
  4. "Nie interesuje mnie na jaki % odnowi się za 3 miechy dla nowych lokat. Na razie mam zapewniony % na pół roku: 3,9%"

   A to ciekawe. Ciekawe w jaki sposób masz to zapewnione na pół roku?

   "No przeca w tabeli oprocentowania stoi jak wół: 3,5% lokata standardowa na następne 3 miesiące po odnowieniu."

   To przeczytaj proszę - tylko tym razem ze zrozumieniem warunki odnawiania się lokaty Beztroskiej. Podpowiadam str. 8 Tabeli oprocentowania - odnawialność:
   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf?A

   Usuń
  5. Kpisz czy o drogę pytasz? bo piszesz jakbyś jeszcze po weekendzie nie wytrzeźwiał.

   Usuń
  6. "No przeca w tabeli oprocentowania stoi jak wół: 3,5% lokata standardowa na następne 3 miesiące po odnowieniu."

   Podpowiadam Ci - bo widzę, że z doczytaniem do końca masz mały problem. Cytuję kawałek z regulaminu, który Ci jakoś umyka: "...obowiązującej w dniu rozpoczęcia kolejnego Okresu Umownego."

   Usuń
 28. "Kpisz czy o drogę pytasz? bo piszesz jakbyś jeszcze po weekendzie nie wytrzeźwiał."

  Skończyłem z Tobą polemikę. Szkoda na to czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samokrytyka godna pochwały.

   Usuń
  2. Sluchaj tomtom, pewnie ciezko ci w to uwierzyc (bo mi rowniez) ale ten gosciu po odnowieniu lokaty na 3,5% tak chyba zostawil. Nie wolal zerwac i zalozyc nowej na wiekszy procent 3,9% w dodatku jeszcze z mozliwoscia zerwania w kazdej chwili. Czasami zastanawiam sie czy takim ludziom cokolwiek daje czytanie tego bloga? To przeciez jest czysty ekonomiczny analfabetyzm!

   Usuń
  3. "Sluchaj tomtom, pewnie ciezko ci w to uwierzyc (bo mi rowniez) ale ten gosciu po odnowieniu lokaty na 3,5% tak chyba zostawil."

   To prawda, nawet nie brałem tego pod uwagę. Ja dla odsetek likwiduję i zakładam na nowo Bezkarne raz na tydzień, Polcan robi to codziennie, a ten Anonimowy ucieszył się, że odnowiło mu się na 3,5% i jest w pełni szczęśliwy ;) I mówi jeszcze o jakiejś "samokrytyce"? Po porostu brak mi słów...

   Usuń
 29. No teraz to już się zrobił całkowity groch z kapustą. To nie tak Panowie z tym gościem któremu miało się odnowić na 3,5% bo to dopiero melodia przyszłości.
  TomTom, przepraszam Cię baaardzo. Na swoje wytłumaczenie mam to, że pani z infolinii wprowadziła mnie w błąd (nie wnikam czy świadomie) informując iż lokaty które założę na 3,9% odnowią się automatycznie na taki sam procent i czas trwania ale jeśli je zerwę to odsetek nie uświadczę. Uwierzyłem a Regulaminu, etc. nie chciało mi się już studiować. Słowem nie zająknęła się o tym o czym wyżej napisałeś.
  Mam nauczkę na przyszłość, że nie należy bezkrytycznie wierzyć we wszystko co zapodają na infolinii i samemu włączyć myślenie.
  Mea MAXIMA culpa, biorę wszystko na klatę, przyznaję się do błędu i proszę się na mnie nie gniewać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "TomTom, przepraszam Cię baaardzo. Na swoje wytłumaczenie mam to, że pani z infolinii wprowadziła mnie w błąd (nie wnikam czy świadomie) informując iż lokaty które założę na 3,9% odnowią się automatycznie na taki sam procent i czas trwania ale jeśli je zerwę to odsetek nie uświadczę."

   Spoko, przyjmuję przeprosiny ;) Pamiętajcie jednak na przyszłość o jednym. Infolinie banków niestety bardzo często wprowadzają w błąd i niejednokrotnie z Polcanem o tym przestrzegaliśmy. Ja nieraz otrzymywałem w tej samej sprawie kilka sprzecznych ze sobą odpowiedzi, w zależności kto z call center odebrał telefon. Najważniejsze mieć przestudiowany i zapisany regulamin - na poczet ewentualnych reklamacji - bo tego się wyprzeć nie mogą! (choć różnie i z tym bywa;)PS Na nikogo nie chcemy się tu gniewać. Ten blog ma pomagać w pomnażaniu Waszej kasy, a czasem ewentualnie przed czymś przestrzegać - bo niejednokrotnie Wy sami w komentarzach dajecie naprawdę dobre rady :) Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dziękuję TomTom, kamień z serca mi spadł bo kac moralny był przeokrutny. Głupio mi jak cholera. Wygłupiłem się na maxa, w dodatku na moim ulubionym blogu! :-)
   Być może jest jeden plus mojego gapiostwa i lenistwa, być może inni skorzystają z tej wiedzy jeśli jej nie zgłębili lub zostali tak jak ja wprowadzeni w błąd.
   Pozdrawiam :-)

   Usuń
  3. "Dziękuję TomTom, kamień z serca mi spadł bo kac moralny był przeokrutny. Głupio mi jak cholera. Wygłupiłem się na maxa, w dodatku na moim ulubionym blogu! :-)"

   Bez przesady ;) Nikt z nas nie jest nieomylny. Jak to mówią człowiek uczy się całe życie, a przyznam że i ja często z Waszych komentarzy dowiaduję się coś nowego. I cieszy to, że to Twój ulubiony blog :)

   Usuń
 30. Czy technicznie jest możliwy taki myk?: jeśli bladym świtem pójdzie zlecenie przelewu zwrotnego z lokaty w Idea Bank do innego banku i forsa trafi ok. 11.00 na konto to jest szansa, że z tego konta pieniądze trafią na kolejną lokatę w IB tego samego dnia? Zakładam, że przelew do IB pójdzie II sesją czyli u mnie trochę po 12.00.
  Wiem, mogę założyć ROR w Idei ale nie chcę już więcej mnożyć kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce zależy to od tego - jak rzeczywiście będzie z tymi sesjami przelewów, bo niestety bywa z tym różnie (przykład wczorajszy dzień i problemy wielu banków). Technicznie jest to wykonalne, ale może coś pójść nie tak i stracisz ten dzień odsetek. PS Ja też długo wzbraniałem się przed kontem w IB, ale od kiedy je mam ze wszystkim jest po prostu wygodniej. Póki co jest ono darmowe i z tego korzystam ;) Poniżej masz godziny sesji podane przez bank Idea.

   Godziny sesji przelewów przychodzących do Idea Banku S.A.:
   I sesja: 10.30
   II sesja: 14.30
   III sesja: 16.30
   Godziny sesji wychodzących z Idea Banku S.A.:
   I sesja: 9.30 (dla przelewów zleconych do godziny 7:30)
   II sesja: 13.30 (dla przelewów zleconych do 12:15)
   III sesja: 16.00 (dla przelewów zleconych do 15:00)

   Usuń
  2. Nie muszą wcale środki wychodzić z IB. Podajesz konto z wniosku o lokatę i w ciągu kilku sekund masz nową lokatę.

   Usuń
  3. @Anonimowy 15:30 Tak, jest to możliwe. Nawet jakby był po drodze mały poślizg i kasa do IB poszłaby III sesją to i tak nowa lokata powinna się założyć tego samego dnia.

   Usuń
 31. Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi 😀

  OdpowiedzUsuń
 32. Anonimowy11 grudnia 2018 16:45
  Nie muszą wcale środki wychodzić z IB. Podajesz konto z wniosku o lokatę i w ciągu kilku sekund masz nową lokatę.

  Czy ja dobrze rozumiem?:
  - wnioskuję o nową lokatę,
  - zrywam lokatę a numer konta kopiuję z wniosku o nową lokatę j. w.
  I nie mając konta ROR w IB to naprawdę działa? Zbyt proste i piękne.
  A nie podpuszczacie mnie przypadkowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy ja dobrze rozumiem?:
   - wnioskuję o nową lokatę,
   - zrywam lokatę a numer konta kopiuję z wniosku o nową lokatę j. w.
   I nie mając konta ROR w IB to naprawdę działa? Zbyt proste i piękne.
   A nie podpuszczacie mnie przypadkowo?"

   Dokładnie tak. Korzystałem kiedyś z tej metody wielokrotnie ;) To było jeszcze zanim założyłem u nich ROR i zawsze działało. Tą opcję potwierdzała również infolinia banku i o dziwo się sprawdzało ;)

   Usuń
  2. Genialne! Wobec tego ROR zbędny :-) Przećwiczę to już niebawem.

   Usuń
  3. Wielokrotnie tak robiłem. Stary dobry numer:)

   Usuń
  4. A co w przypadku kiedy klient chce założyć nową lokatę metodą opisaną wyżej, ale nie ma konta w IB a chce aby odsetki wyszły na konto zewnętrzne. Da się to zrobić czy jest to raczej awykonalne?

   Usuń
  5. Niestety tak się nie da. Wszystkie środki muszą trafić na nową lokatę.

   Usuń
 33. Polcan, TomTom czy wiecie i moglibyście potwierdzić jakie w Idea Bank i Getin Bank obowiązują zasady zaokrąglania:

  a/ podstawy opodatkowania podatku od odsetek
  i
  b/ podatku od odsetek (tzw. podatku Belki)

  A więc czy:
  ad a/ podstawa opodatkowania jest tak jak odsetki brutto zaokrąglana zgodnie z zasadą matematyczną (w górę do pełnego grosza, gdy trzecia cyfra po przecinku ⩾ 5, a w dół gdy trzecia cyfra po przecinku < 5) czy może zaokrąglana jest zawsze w górę, gdy trzecia cyfra po przecinku > 0
  ad b/ podatek od odsetek (p.Belki) zaokrąglany jest zawsze w górę nawet gdy trzecia cyfra po przecinku = 0 a czwarta cyfra po przecinku > 0 czyli np. do 18,28 zł gdy kwota przed zaokrągleniem wynosi 18,2704 zł ?

  Nie wiedzieć dlaczego żaden pracownik IB ani Getin nie jest w stanie przez 2 tygodnie potwierdzić mi tych elementarnych zasad dochodzenia do odsetek netto ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 20:45 Z tego co wiem, kwota odsetek brutto jest zaokrąglane arytmetycznie do 1 gr, a podatek jest zaokrąglany w górę do 1 gr. Ta reguła powinna obowiązywać w każdym banku, a nie tylko w GB czy IB.
   Najlepiej jakby wypowiedział się w tym temacie jakiś informatyk pracujący w finansach. Dodatkową komplikacją jest fakt, że operacje zaokrąglania mogą w pewnych szczególnych przypadkach prowadzić do różnych wyników. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób reprezentowane są liczby w pamięci komputera i z jaką precyzją prowadzone są obliczenia.
   Dla przykładu: na prostym kalkulatorze może wyjść kwota odsetek brutto 18,23500, co po zaokrągleniu daje 18,24, a na komputerze może wyjść 18,234999998 co po zaokrągleniu daje 18,23.

   Usuń
  2. Do 1 kwietnia 2012 owszem bawiłem się w optymalizacje zaokrągleń, bo też wtedy to miało sens. Stąd na koncie w Paribas stale miałem 35 zł, na każdym koncie w Polbanku 39 zł a w Eurobanku po 42 zł, były to najniższe kwoty generujące zysk.

   Do dziś mam 15 kont w Eurobanku jako żywy pomnik po tej zabawie. Jednak po feralnej dacie olałem ten temat, a bardziej zainteresowałem się optymalnemu zarządzeniu długiem, który przynosi lepszy dochód, a dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że zarabia się na obcych środkach.

   Usuń
  3. "Polcan, TomTom czy wiecie i moglibyście potwierdzić jakie w Idea Bank i Getin Bank obowiązują zasady zaokrąglania:"

   Nie wiem jak jest w Getinie, ale w IB na Bezkarnej dla 1000zł wygląda to tak:
   -przy zerwaniu po jednym dniu dają 8gr odsetek po podatku,
   -a przy zerwaniu po 2 dniach dają 17gr.
   Czyli w 1-szym przypadku 0,08654 zaokrąglają do 2 miejsc po przecinku - dając tylko 0,08 zamiast 0,09. Przy 2 dniach zyskuje się po pół grosza na dniu ;) - bo jest to już 17gr.! Sprawdzone już parokrotnie przeze mnie, ale tylko w Idei. Pozdrawiam

   Usuń
  4. "...ale w IB na Bezkarnej..."

   Tradycyjnie już pomyliłem Beztroską z Bezkarną, ale nie ma to znaczenia. Chodziło mi oczywiście o Beztroską w IB ;)

   Usuń
  5. @TomTom 08:33 Żle wyliczyłeś kwotę odsetek: 0,08654. Kwota brutto podlega zaokrągleniu do 1 gr przed naliczeniem podatku, czyli w tym wypadku do 0,11, a dopiero potem naliczany jest podatek, czyli 0,0209, które zaokrąglane jest w górę do 0,03. Ostatecznie zostaje 0,08 odsetek netto.

   Usuń
  6. "...a dopiero potem naliczany jest podatek, czyli 0,0209, które zaokrąglane jest w górę do 0,03. Ostatecznie zostaje 0,08 odsetek netto."

   A dlaczego niby 0,0209 ma być zaokrąglane w górę do 0,03?? Dla dwóch miejsc po przecinku daje to 0,02 dla trzech 0,02 dla czterech też bliżej mu do 0,021 - niż Twoich 0,03 czyli też bliżej 2gr. 11-2=9gr. Tak ja to liczę przy Twoich zaokrągleniach do 1gr. ;)

   Usuń
  7. "A dlaczego niby 0,0209 ma być zaokrąglane w górę do 0,03??"
   Dlatego, że kwota podatku Belki jest ZAWSZE zaokrąglana w górę do 1 gr.

   Usuń
  8. ...ale gdyby bylo 0.029 a nie 0.0209 - ewidentnie TomTom ma racje.

   Usuń
  9. "Dlatego, że kwota podatku Belki jest ZAWSZE zaokrąglana w górę do 1 gr."

   I co z tego? Naprawdę nie widzisz różnicy między 0,0209 a 0,029??? To drugie zaokrągli się do 0,03 ale pierwsze, o którym tu dyskutujemy do 0,021 - któremu po zaokrągleniu bliżej do 2gr, a anie do 3gr.!

   Usuń
  10. "Dlatego, że kwota podatku Belki jest ZAWSZE zaokrąglana w górę do 1 gr."

   Dla Twojej wiedzy wyszukałem nawet kalkulator ;) Wstaw liczbę, o której mówimy i policz sobie:
   https://kalkulatory.kz1.pl/zaokraglanie.php

   Usuń
  11. @TomTom Obawiam się, że nie rozumiesz operacji ‘zaokrąglania zawsze w górę’ albo nie widzisz różnicy między tradycyjnym zaokrąglaniem arytmetycznym (czyli do najbliższej liczby całkowitej albo np. do najbliższej wielokrotności 0.01) a ‘zaokrąglaniem zawsze w górę’. Kalkulator, na który się powołujesz, realizuje ‘tradycyjne zaokrąglanie arytmetyczne’.
   Dla ułatwienia przejdź sobie ze złotówek na grosze (0,0209 zł = 2,09 gr) i dokonaj operacji ‘zaokrąglania zawsze w górę’ do pełnych groszy. Jeżeli nadal upierasz się, że powinno wyjść 2 gr, to przyjrzyj się uważnie wykresowi https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%82oga_i_sufit#/media/File:Ceiling_function.svg
   znajdź na osi poziomej 2,09 gr i zobacz, jaki jest wynik operacji zaokrąglania w górę do pełnych groszy.

   Usuń
  12. "i zobacz, jaki jest wynik operacji zaokrąglania w górę do pełnych groszy."

   Naprawdę potrafię zrozumieć to o czym Ty piszesz i nie chcę się upierać przy tych moich 2gr ;) Opierałem się na zwykłej logice zaokrągleń, a przyznaję, że nie wiem, którą wersję stosują banki do swoich wyliczeń. Może jest tak, że niektóre robią tak jak Ty piszesz, a inne tak jak ja? Jest jeszcze tu ktoś - koto może potwierdzić wersję z tym zaokrąglaniem "zawsze w górę"? Przyznam, że sam jestem tego ciekaw ;)

   Usuń
  13. Taki "groszowy" drobiazg, który w skali kraju pewnie generuje konkretną kwotę ;)
   Panowie finansiści, zasady zaokrąglania to też element "sztuki bankowej" ;)
   Anonimowy14 grudnia 2018 00:12 ma rację podatek od odsetek jest zaokrąglany zawsze w górę i co kuriozalne nawet wtedy gdy trzecią cyfrą po przecinku jest "0", a więc dla 0,0209 podatek od odsetek zaokrągla się do 0,03, ale nawet gdy trzecia cyfra po przecinku jest < 5 czyli dla kwoty 0,0201 podatek od odsetek zaokrągla się niestety do 0,03 - co jest irytujące biorąc pod uwagę matematykę wg której zasad kwoty od 0,0201 do 0,0204 bezwzględnie powinny być zaokrąglane do 0,020 a tu taki chochlik i przy wyliczaniu odsetek bankowych wychodzi 0,021 i w konsekwencji podatek urasta do 0,03 :)

   Usuń
  14. "...a więc dla 0,0209 podatek od odsetek zaokrągla się do 0,03, ale nawet gdy trzecia cyfra po przecinku jest < 5 czyli dla kwoty 0,0201 podatek od odsetek zaokrągla się niestety do 0,03 - co jest irytujące biorąc pod uwagę matematykę wg której zasad kwoty od 0,0201 do 0,0204 bezwzględnie powinny być zaokrąglane do 0,020 a tu taki chochlik i przy wyliczaniu odsetek bankowych wychodzi 0,021 i w konsekwencji podatek urasta do 0,03 :)"

   W takim razie zwracam Anonimowemu honor i przyznaję Wam rację. Jak to już tutaj pisałem (wtedy akurat była po mojej stronie;) - człowiek uczy się całe życie. Nigdy bym nawet nie przypuszczał, że można stosować taką metodę zaokrągleń, ale przecież jeśli chodzi o strzyżenie nas owieczek - to można wprowadzać i tak kuriozalne zasady zaokrągleń - bo są nie na naszą korzyść ;) Dziękuję za ciekawą dyskusję i pozdrawiam.

   Usuń
  15. Ja zrywam beztroską co trzy dni i skladam nowy wniosek też co trzy dni. Wniosek który składam jest zawsze wyższy o kwotę odsetek które narosną za trzy dni. Jeszcze się nie zdarzyło żeby bank wyliczył odsetki inaczej niż ja i mówimy o dokładności co do grosza. W ten sposób gdy zrywam lokatę jej kwota jest identyczna z tą która jest w oczekującym wniosku i zakladam kolejną przez opcję opłać z konta idealnego. Nie mają znaczenia liczby które są dalej niż dwie po przecinku,one nie są zaokrąglone ani w dół ani w górę.To co mi wychodzi dwa miejsca po przecinku tak samo wylicza mi bank.

   Usuń
  16. "Ja zrywam beztroską co trzy dni i skladam nowy wniosek też co trzy dni. Wniosek który składam jest zawsze wyższy o kwotę odsetek które narosną za trzy dni."

   Ja wnioski składam prawie codziennie. Zrywam lokaty raz na tydzień. Dla pewności w dniu zerwania składam wcześniej nowe wnioski. Lokaty nowe zakładam z tych zerwanych z ROR-u, zawsze na stałą kwotę. Odsetki, które zostają mi co tydzień są na drobne wydatki ;)

   Usuń
 34. Z ciekawostek jeśli chodzi o Getin i Ideę - to informacja podana wczoraj przez Bankier.pl, że szukają oni inwestora:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Getin-Noble-Bank-i-Idea-Bank-chca-pozyskac-inwestora-finansowego-7632129.html

  OdpowiedzUsuń
 35. A ja widzę u siebie Beztroską już tylko na 3,3%...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "A ja widzę u siebie Beztroską już tylko na 3,3%..."

   Zgadza się. Opisane już na FpG tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/12/lokata-hit-na-390-w-idea-bank-czyli.html

   oraz na PP4 tu:
   https://polakcandwa.blogspot.com/2018/12/ostatnia-szansa-na-beztroskie-39-w.html#more

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...