wtorek, 18 grudnia 2018

Lokata HIT PLUS na 3,90% w Idea bank czyli koniec bezroskich czasów


No i skończyły się niestety beztroskie czasy w Idea bank. Dziś w nocy, o czym jak zwykle informowaliście w komentarzach na bieżąco godzina po godzinie, najlepsza lokata z możliwych spadła znacznie bo aż o 0,60pp.

Nie oznacza to jednak faktu, że niebiescy już się napchali depozytami i kryzys minął, a wręcz przeciwnie. Mamy oto bowiem nowość w postaci lokaty Hit Plus z taką samą stawką jaką miała beztroska czyli 3,90%.


Następca beztroskiej
Lokata może być nazywana hitem, bo takie jest jej oprocentowanie, ale nie będzie to już taki hit jakim była beztroska, która od dziś oferuje już 'tylko' 3,30%. Powód jest bardzo prosty: to lokata na nowe środki:( Plus w nazwie jak zwykle sugeruje konieczność posiadania konta w Idea bank.

Najlepsza lokata z możliwych już nie taka świetna

Od razu rodzi się pytanie jak IB liczy nowe środki czyli innymi słowy jaki dzień bierze pod uwagę przy obliczaniu nowych środków? Niestety jest tutaj tak jak było dotychczas na niedawnej lokacie na nowe środki czyli 20 dzień poprzedniego miesiąca.

Na dziś zatem niebiescy będą brać pod uwagę 20 listopada. Beztroską zakładałem codziennie od samego początku jej istnienia, więc w moim przypadku panowały tu prawdziwe wichry na lokatach. 

Być może bank weźmie pod uwagę faktycznie tylko saldo z dnia 20 listopada, jednak od jutra zaczynam spodziewaną ewakuację z Idea bank. Pozostały mi zresztą jeszcze wnioski na beztroską dziś, jutro i w czwartek.

Obecnie epiej ewakuować się do Getin

Z waszych relacji wynika, że robiliście tego codziennie tak jak ja, tylko raz na kilka dni dni. Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone, bowiem do 20 grudnia mamy jeszcze odpowiednik beztroskiej w Getin o czym przypomina dziś TomTom na PP4.

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Mamy zatem jeszcze tylko 3 dni na złożenie wniosku, a maksymalnie 10 na przeniesienie środków z Idea bank. Tutaj od dawna mam wszystko wyzerowane, więc definicja nowe środki mnie nie przeraża. Co więcej stawka gwarantowana jest przez 4 miesiące i co ważniejsze można ją zerwać bez utraty odsetek.

Trudno sobie wyobrazić sytuację byśmy zrywali tak dobrą lokatę, ale świat finansów jest całkowicie nieprzewidywalny. Nikt z nas przecież na dobrą sprawę nie przypuścił, że będziemy mieć stawkę 3,90%. Górną granicą szaleństwa wydawało się być 3,50%.

Nic nie trwa wiecznie, a wiec Carpe Diem. Przypominając niedawny komentarz: Łapmy wygodne lokaty póki są, tak szybko odchodzą... 


Aktualizacja:
Już po publikacji artykułu na stronie banku pojawiła się lokata HIT bez plusa. Jak się okazuje to lokata, która jest następcą Lokaty Happy, która dedykowana jest tylko dla nowych klientów

Tutaj założysz lokatę Hit na 3,90% oferta dla nowych

61 komentarzy:

 1. Ten hit nie jest na nowe środki tylko dla nowych klientów w miejsce wycofanej happy. Jest jeszcze Nr 1 na 3.9% na 3 miesiące bez dodatkowych warunków. Admin wypij dużą kawę i popraw artykuł bo więcej mieszasz niż wyjaśniasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, nie do końca masz rację. W artykule opisałem lokatę HIT PLUS, a ona nie jest dla nowych klientów, lecz jak każda lokata z PLUSem w nazwie dedykowana jest dla posiadaczy konta. Więc z definicji nie jest to odpowiednik Happy, który był jednorazówką bez konta i tylko dla nowych.
   Lokatę nr 1 zostawiłem sobie na osobny wpis.

   Usuń
  2. Przypomnę, że nowe środki są obliczane na 20 listopada, co potwierdza, że nie ma to nic wspólnego z lokatą Happy, gdzie nie brano pod uwagę jakiejkolwiek bytności w archiwach IB. Musiał to być całkowity świeżak tabula rasa.

   Usuń
  3. Ta lokata Hit Plus jest na stronie banku i można ją wyklikać w Idea Cloud, ale nie ma jej w ogóle w nowej tabeli oprocentowania z 18 grudnia, więc jest niespójność. W nowej tabeli oprocentowania nie ma też Happy za to jest Hit. Jak któś patrzy w nową tabelę oprocentowania, która powinna być "swięta" to widzi zupełnie co innego, a jak ktoś patrzy w Idea Cloud to widzi zupełnie co innego. Stąd podejrzewam Wasza dyskusja, bo każdy z Was ma na swój sposób rację. :)

   Usuń
 2. Jeszcze raz zwrócę się z prośbą zwłaszcza do ciebie Polcan bo robiłeś to wiele razy - czy przy zasileniu Beztroskiej przelewem wewn na inna kwotę niż wnioskowana odsetki naliczane są od kwoty wnioskowanej czy od aktualnego salda lokaty. Bo ja wpłaciłem więcej iż wnioskowałem a jako że zrobiłem to pierwszy raz to jak spojrzałem na potwierdzenie to tak dziwnie mi się zrobiło. Sądzę jednak że kto jak kto nie zakladałby lokaty w ten sposób wiedząc że odsetki naliczane są tylko od kwoty wnioskowanej a nie od całości wpłaconej , ale wolę się upewnić co do słuszności wnioskowania.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś owszem tak zakładałem lokaty i dobrze naliczano odsetki. W przypadku beztroskiej robiłem inaczej, bowiem odkryłem nowy, wygodniejszy sposób zasilania lokaty.
   Lokaty zakładałem codziennie według zasady: najpierw duża wnioskowana kwota została zasilana z konta według formatki dostępnej w prawym górnym rogu. Potem zakładałem nową lokatę w tradycyjny sposób ze zmiennych środków jakie były dodatkowo dostępne. Codziennie robiłem przelewy na zewnątrz i z zewnątrz, więc nie wiedziałem ile dokładnie będę miał na dany dzień.
   Teraz gdy już to nie jest możliwe wrócę do opisanego do Ciebie sposobu.

   Usuń
 3. no ja miałem wniosek na 1000zł a wpłaciłem 100tys i dopiero potem coś mnie tknęło czy przypadkiem po 3mc nie zobaczę odsetek tylko od 1000zł. Saldo lokaty w potwierdzeniu wskazuje prawidłową kwotę ale jest też kwota wnioskowana 1000zł i teraz się gryzę czy prawidłowo to zrobiłem. Ja dotychczas po prostu zrywałem lokatę i z tego co wpływało na konto zakładałem beztroską. Przelewem wewn zakładałem pierwszy raz.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A teraz weź pod uwagę odwrotną sytuację. Ktoś może złożyć wniosek na 100k, ale wpłacić tylko 1000 zł.
   Algorytm musi być tak zaprojektowany, by liczyć odsetki od wpływu, bo gdyby było inaczej to byśmy zakładali lokaty na 400k i wpłacali po 1k i po dniu zgarniali fajne odsetki całkowicie za darmo:)

   Usuń
  2. Racja. Człowiek ciagle się uczy logicznego myślenia. mam też potwierdzenie z IB że jest jak piszesz. Ciekawe co Getin da po 20grudnia. Pewnie też obniży. jeśli nie to byłbym skłonny nawet przenieść się do Getina na 4mc z częścią gotówki o której wiem że będzie sobie mogła leżeć, ale mam obawy co do tego czy ten bank tyle przetrwa :-) Tak czy siak nie sądzę aby 3.9 na beztroskich warunkach przetrwało. Plus IB to odnawialność na warunkach standardowej a ta podejrzewam jeszcze długo będzie w okolicach 3.5 choć nigdy nie znasz dnia ani godziny. Trochę babola zrobiłem że wczoraj przy zrywaniu beztroskich dodatkowo nie złożyłem nowych wniosków i miałem zrobić to dziś. Niewiele więc zyskałem w sumie bo 1 dzień dodatkowo opłacając wnioski sprzed 2 dni. Dobre i to. Tak czy siak teraz kończą się lokaty w poniedzialek a nie niedzielę. To też jakiś plusik
   MM

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zwykle lokaty z Plusem w nazwie są dla posiadaczy konta, zaś bez plusa dla klientów bez konta. Podczas pisania artykułu na stronie głównej widziałem tylko wersję z Plusem, ale jak wczoraj pisał Gelin wszystko zmienia się z godziny na godzinę.
   Z tego też powodu omówienie Lokaty nr 1 zostawiłem sobie na jutro jak już prawdopodobnie wszystko się unormuje.

   Usuń
 5. w opisie jest błąd. Nie mamy 3 dni na przeniesienie pieniędzy do Getinu. Mamy 3 dni na złożenie wniosku, a pieniądze możemy wpłacić na lokatę dopiero 27 grudnia. do tego czasu poleżą sobie na 3,9% na beztroskiej

  OdpowiedzUsuń
 6. A ktoś może teraz sprawdzić jak wygląda sprawa lokaty Zawrotnej? Też ścięli oprocentowanie?
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro zaczynam ewakuację środków z IB to dam znać. Będę robił przelewy na duże kwoty do różnych banków.

   Usuń
  2. Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć dlaczego ewakuujesz środki z IB i dokąd.Rozumiem,że lokat BEZTROSKICH do ca 400000 nie zrywasz.

   Usuń
  3. Pisałem już kilka razy o tym, że grudzień to zawsze miesiąc inwestycji, więc środki wychodzą poza banki. Dlatego zakładałem ich duże ilości, gdyż ewakuacja większych środków poza bank do łatwych nie należy.

   Usuń
  4. "Rozumiem,że lokat BEZTROSKICH do ca 400000 nie zrywasz."

   Nie do mnie pytanie, ale dlaczego nie?? Te najdłuższe, które się zerwie i założy z wczorajszych wniosków - skończą się już 20 marca. W Getinie zakładając wniosek ostatniego możliwego dnia (20 grud.) można go opłacić 27 grudnia i cieszyć się oproc. na 3,9 aż do 27 kwietnia. Co Twoim zdaniem jest lepsze? Oczywiście dla tych co łapią się w GB na nowe środki.

   Usuń
  5. A jak jest w Getinie z niewykorzystanymi wnioskami o ta lokatę na 3.9? Jak złoży się wniosek 20.XII i nie opłaci się w dniu 27.XII to jest jakiś ogranicznik który nie pozwala na przystapienie do następnej edycji / tudzież jakiś haczyk przy wyliczaniu nowych środków? Czytam regulamin i jakoś nie doczytałem aby cś takiego było.

   Usuń
  6. "A jak jest w Getinie z niewykorzystanymi wnioskami o ta lokatę na 3.9? Jak złoży się wniosek 20.XII i nie opłaci się w dniu 27.XII to jest jakiś ogranicznik który nie pozwala na przystapienie do następnej edycji.."

   Jest jak w IB. Takie wnioski po prostu przepadają. Możesz mieć ich kilka, ale opłacić da się tylko jeden w danej edycji promocji.

   Usuń
 7. Podczas próby założenia lokaty na nowe środki system wskazuje stan "nowych środków" - wprost - ile można wpłacić środków na tę lokatę. To jest nowość. In plus.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam konta w IB ale mam ofertę w I. Cloud na Hit Plus, co jest grane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grany jest bajzel. Hit Plus przeznaczony jest dla posiadaczy konta. Może przy składaniu wniosku wypluje się z systemu zachęta o założenia Konta Idealnego i wtedy wniosek zadziała? Jeszcze nie miałam potrzeby tego testować.
   Nadmienię, że można założyć dowolną ilość takich hitów a w razie potrzeby zerwania wypracowane odsetki nie lecą w kosmos jak ma to miejsce przy Lokacie nr 1. Ale za to przy Lokacie nr 1 nie jest wymagane posiadanie konta.
   Co kto potrzebuje. Jeśli nie jesteś zainteresowany kontem i nie masz potrzeby zrywania lokat to zakładaj nr 1. Jeśli przewidujesz, że może kasa być Ci potrzebna i nie chcesz stracić na odsetkach a konto Ci nie wadzi, zwłaszcza, że za friko i bez upierdliwych wymagań, to zakładaj Hit Plus.

   Usuń
 9. Szybkie pytanie-jeśli zerwę lokatę beztroską 26 grudnia wieczorem i od razu zlecę przelew na lokatę do Getin banku,to pieniądze dojdą 27 grudnia? Bo to jest bardzo na styk i mam obawy,czy się uda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a po kiego grzyba chcesz zrywać wieczorem? Zerwij wcześnie rano 27 XII i zleć poranny przelew to będziesz miał odsetki za 26XII z IB. Przelew z IB do Getina zlecony do g. 7 powinien być w getinie w okolicach 13. Nie wiem jak wygląda rozpiska elixir, ale w getinie przelewy poranne dochodzą zwykle 13-13.30
   Coś czuję że IB odczuje niezły odpływ kasy zaraz po świętach bo ten dodatkowy miesiąc niektórym robi wielka różnicę. Ciekawe jak na to zareagują i jedni i drudzy. beztroska już raczej nie wróci na 3.9 a Getin? Sam nie wiem...Powinien dac jeszcze raz 3.9 bo jakby nie było w IB dalej jest 3.9% ale czy Getin da na tych samych warunkach - odsetki bez strat+4mc? Moim zdaniem tu może być problem. Moga być 3mc tym razem co spowoduje że zrywanie lokat w IB stanie się trochę bez sensu.

   Usuń
  2. Do 100 tysięcy zrobisz przelew natychmiastowy i kasa w Getin jest praktycznie od razu.

   Usuń
  3. Ok,ale przy robieniu przelewu z Idei jest informacja,że może iść do dwóch dni roboczych,tym bardziej,że w moim przypadku jest to kwota ponad 100 tys.

   Usuń
  4. Limit na przelewy express elixir w Idei jest chyba 50K?

   Usuń
  5. Ale dwa w miesiącu są darmowe.

   Usuń
 10. Godną uwagi jest także lokata Nr 1 - Oprocentowanie 3,90% w skali roku w wariancie na 3 miesiące. Jeszcze kilka miesięcy temu nawet w naszych spekulacjach nie było mowy o takim wysokim oprocentowaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jakaś taśma, jeszcze jakaś plotka o braku inwestorów na banki i zobaczymy 4 z przodu :-) ja bym wolał 3.9 byle jak najdłużej. I tylko tyle. Podwyższanie oprocentowania wywoła raczej skutek odwrotny - odpływ przestraszonych deponentów

   Usuń
 11. Polcan w jakim celu było to zakładanie i zrywanie lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Udało się dziś komuś założyć lokatę beztroską przelewem? Zrobiłem dwie próby zakończone komunikatem o błędzie, zrestartowałem kompa i kolejne dwie próby skończyły się tak samo. Sms autoryzacyjny przychodzi, ale nie ma go gdzie wpisać.
  Poddałem się i założyłem beztroską na 3,30%. To tylko mój problem?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja załozyłem dziś beztroską przelewem z roru w idei , na wniosek złożony na załozenie lokaty przelewem z obcego banku, ważny do jutra.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy Getin nie jest przypadkiem w gorszej kondycji finansowej niż Idea? Wiadomo iż Getin ma kłopoty od dłuższego czasu a Idea dopiero po ogłoszeni info KNF. Czy warto zatem pchać się z mniejszego dołka do większego likwidując lokaty beztroskie w Idei i przenosząc do Getina?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co to za różnica? Czy kasa będzie w Getinie Idei czy PKO.. gwarancje mamy takie same :) Łosie niech trzymają w pko, my tylko na tym zyskujemy :). Ja też przeniosłem z Idei beztroskie na 4 edycję w getinie, tylko dlatego, że tam mam dłużej zagwarantowane 3,9. Mam nadzieję, że lokata nr1 w Idei będzie jeszcze w styczniu, bo kończy mi się wówczas sporo lokat.

   Usuń
 15. W Getinie trzeba skladać specjalny wniosek o lokatę 3,9 na 4mce? Myślałam ze się tylko przelewa na Konto Oszczędnościowe? jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata nie konto oszczędn.- składasz wniosek, otrzymujesz potwierdzenie na maila z numerem konta do zasilenia lokaty i terminem ważności wniosku.

   Usuń
  2. Składasz osobny wniosek o lokatę. Wczoraj zakładałem lokatę z resztek "wolnej" kasy.
   Trwało to prawie 1,5 h aż wskoczyło promocyjne oprocentowanie na lokacie...

   Usuń
 16. GETIN wycofuje oferte lokaty na 3,9%. Ostatni dzień na zlozenie wniosku to 20.12.2018.
  Czyli zarówno IB jak i GNB już się nasycily kasa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd wiesz że wycofuje? Póki co nie ma V edycji chyba?

   Usuń
  2. Stad wiem, ze jest to napisane na ich stronie glownej...

   Usuń
 17. Zawrotne sa na 3,5%, 3,9% i 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o szerszą informację na temat zawrotnej. Czy są trzy warianty lokaty zawrotnej (na miesiąc, na dwa miesiące i na trzy miesiące - oprocentowanie w różnych wariantach)?

   Usuń
  2. W idea ? Na 4% ? Jak ją założyć?

   Usuń
  3. A na jakie terminy odpowiednio? Te 4% to miesiąc czy 3mc?

   Usuń
  4. Nie ma takich ofert. Właśnie robiłem przelewy zewnętrzne. Tradycyjnie przelew do PKO nie generuje żadnej oferty, zaś do Millennium zwykłą na 3,90%.

   Usuń
  5. polcan: to ze Tobie nie udało się takiej lokaty zalozyc nie oznacza, ze nie ma takich ofert. Zapewniam Cie, ze rownolegle sa dostępne 3 wersje lokaty Zawrotnej, wlasnie na 3.5, 3.9 i 4.0%.
   Oferta zależy jednak od tego czy Twoje srodki zostaną zakwalifikowane do pierwszej, drugiej czy trzeciej wersji.

   Usuń
 18. Orientuje się może ktoś jak 24 XII będą operowane przelewy.Chcę kasę IB przelać do Getinu na 3,9%.Bo jak 27 XII zaczną się odpływy z IB to nie wiadomo czy nie wynikną jakieś hocki-klocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakie hocki-klocki? Co niby miałoby się stać? Najwyżej beztroska znów będzie wyżej :-) Zrozum że tym razem odpływy po pierwsze nie bedą duże bo tylko wisienkowicze będą zrywać w IB i słać do getina a te odpływy miesiąc temu były z innej przyczyny - ze strachu.
   Podejrzewam że 27 XII IB może dać coś extra na zawrotnej. Jak dadzą pow 4 na zawrotnej to mocno się zastanowię :-), ale musiałby to być dłuższy okres niż 3mc, chyba że procent odpowiednio wyższy na 3mc.

   Usuń
  2. "Orientuje się może ktoś jak 24 XII będą operowane przelewy.Chcę kasę IB przelać do Getinu na 3,9%.Bo jak 27 XII zaczną się odpływy z IB to nie wiadomo czy nie wynikną jakieś hocki-klocki"

   Mam dokładnie te same obawy. Zacytuję co napisałem dziś w komentarzu na PP4:
   Nie wiem czy miałeś do czynienia z Getin Bankiem. Tu często sesje eliksir mają mało wspólnego z tym co rzeczywiście się dzieje z przelewami - tym bardziej, że będzie to pierwszy poświąteczny dzień ;) I nie mówię tego tylko z własnego doświadczenia, ale też wielu tu komentujących.

   Usuń
  3. KOnto Getina mam od 2 lat. Wnioski mam takie że tabela Elixir ma niewiele wspólnego z rzeczywistymi godzinami zaksięgowania wpłat, ale nigdy mi się nie zdarzyło aby przelew nie doszedł tego samego dnia lub ze znaczącym opóźnieniem. Z IB do Getina idzie szybko i w moich przelewach był ksiegowany szybciej niż z jakiegokolwiek innego banku. Z PKO i DeutscheBank jak przelewałem pierwszą sesją poranną to w Getinie pojawił się w okolicach g.13 dopiero. natomiast dzień poświąteczny to też moim zdaniem nie robi problemów.

   Usuń
  4. "...ale nigdy mi się nie zdarzyło aby przelew nie doszedł tego samego dnia lub ze znaczącym opóźnieniem."

   A ja właśnie słyszałem, że komuś nie zaksięgowali tego samego dnia. Mi osobiście zdarzało się, że przelew docierał sesją późniejszą niż powinien. Byłoby fatalnie jakby nie załapał się na 27 grudnia i wniosek w GB przepadł :(

   Usuń
 19. W sumie to nie trzeba lecieć do Getina na gwałtu rety po 4mc. Jak ktoś ma kase niepotrzebną przez kilka mc to moze teraz mieć założone Beztroskie i składać sukcesywnie wnioski o lokatę No1. Wniosek ważny 5 dni. Fakt - tutaj nie mamy bezkarnego zerwania odsetek, ale jak 3.9 zniknie z obu banków to i tak wisienkowicz przygotowany zerwie lokate w getinie i przeniesie ją na wcześniej przygotowany 3 mc wniosek o 3.9 na lokacie No1. Oczywiscie jeśli sumarycznie to będzie znacząco dłużej niż 4mc w getinie (więc No1 musiałaby się utrzymac jeszcze przez ok miesiąc), ale myślę że spoko się wydłuży jeszcze - do połowy maja czy nawet do czerwca moim zdaniem 3.9 na lokacie. Ewentualnie można mieć to 3.9 w getinie i skladać wnioski o No1 awaryjnie. Wniosek ważny 5 dni. Nie wiem ile lokat można tak założyć - chyba tyle ile się chce. Niestety nie mam jak sprawdzić czy da się opłacić przelewem wewn na kwotę inną niż wnioskowana.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zmienili Lokatę HIT Plus i teraz można zerwać ją bez utraty odsetek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli można się wyprowadzić dziś z IDEI np do Getina i od stycznia wracać i brać Hit+.

   Usuń
  2. dodatkowo utrudnia to troszkę działalność getinowi bo zachęca do przeniesienia obecnych środków w Getin na Hit+ jako nowych środków w ramach przedłużenia atrakcyjnego oprocentowania. IB zlikwidowała beztroską na 3.9 a dała możliwość zachowania odsetek na HIT+ dlatego że to lokata tylko na nowe środki więc nie opłaca się jej zrywać co chwilę - chyba.

   Usuń
 21. Można opłacić przelewem wewnętrznym, kwotę inną niż wnioskowana. W dniu dzisiejszym taki przelew zrobiłem na kwotę 2 razy większą niż wnioskowałem. Z tym, że przelew trzeba wybrać tradycyjny, czyli tak jak przelew do innego banku, podając numer rachunku z wnioskowanej lokaty i ja dodatkowo w tytule przelewu wpisałem numer wniosku lokaty DP/..... i wszystko jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...