środa, 5 grudnia 2018

Łatwe 280 zł dalej do zgarnięcia w Santander


Santander jak widać zrozumiał swoją wpadkę i wczoraj sypnął premiami. W moim przypadku wypłacił już z nawiązką premię za przelewanie wynagrodzenia, na szczęście w tej promocji można jeszcze wziąć udział i łatwo zgarnąć 200 zł.

Co ciekawe Santander przedłużył nieoczekiwanie także dodatkową premię 80 zł za otwarcie konta z polecenia. Niedawno przypominałem o ostatnim dzwonku na tę promocję, a tymczasem bank przedłużył promocję o kolejne 3 miesiące:)

Bank przedłużył promocję o 3 miesiące

Gdybym nie prowadził bloga pewnie bym sobie nie zdawał sprawy, że banki zmieniają sobie daty w tym samym regulaminie. Mamy bowiem tę samą II edycję która rozpoczęła się 1 września, z tym że dawne do 30 listopada 2018 zamieniono w grudniu do 28 lutego 2019.

Przez utrzymanie tej samej edycji programu polecający pozostał bez zmian. Getin przykładowo zmienia kody w kolejnej edycji. Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod.

Kto może z tego skorzystać? Definicja nowego klienta jest jasna: to osoba, która nie miała konta od 1 grudnia 2017. Tutaj pojawia się jednak pytanie jakiego konta skoro oferentem jest Santander?

W Santanderze jak sądzę nikt z czytelników nie ma konta bo to kiepski bank w przeciwieństwie do WBK. W regulaminie jest jednak mowa o Koncie Jakie Chcę lub konto VIP, więc można się domyślać, że to o te konta właśnie chodzi.
Co trzeba zrobić można zobaczyć wyżej. Korzystamy ze strony promocyjnej i używamy kodu osoby polecającej.  Zgłaszać się do promocji można do 28 lutego 2019. Potem już tylko wystarczy zrobić zakupy na 200 zł. Nie ma znaczenia jak to zrobimy do wyboru mamy płatności zwykłą kartą do konta, kartą mobilną lub Blikiem. 

Ważny jest jedynie termin płatności, a ten został wydłużony o tyle samo o ile przedłużono czas trwania promocji. Z tego powodu do 31 marca 2019 mamy czas na zrobienie wymaganych płatności.

Regulamin mówi o jeszcze jednym warunku o czym nie informuje strona promocyjna. Na szczęście nie jest to nic trudnego - ot należy dodatkowo zainstalować sobie apkę Santandera i raz się do niej zalogować. Macie na to miesiąc czasu po otwarciu konta.2. 200 zł za przelewanie wynagrodzenia
Co ciekawe Santander oferuje także niezwykle popularne nagradzanie za przelewanie wynagrodzenia. Korzystam już z tej najłatwiejszej z możliwych premii i dostaję 50 zł miesięcznie za przelewanie wynagrodzenia do Santandera:)

W nowej edycji która potrwa do 31 stycznia 2019 do zdobycia jest nieco mniej bo 200 zł. Dalej są to premie po 50 zł, więc łatwo policzyć, że ta promocja potrwa przez 4 miesiące, ale i tak na pewno warto skoro nie musimy robić nic innego poza podaniem innego numeru bankowego dla naszego pracodawcy. 

Bardzo łatwe są warunki owego wynagrodzenia. Wystarczy że zarabiamy zaledwie... 1000 zł by bank nagrodził taki przelew fajną nagrodą 50 zł. Kiedyś to był hit w BGŻ, bo nagroda była wypłacana latami. Teraz jest ograniczona czasowo, ale to i tak jazda obowiązkowa dla każdego wisienkowicza.


Do nowego konta warto podpiąć opłacane rachunki
 
Skoro jesteśmy przy dawnym WBK, to warto przypomnieć, że po założeniu konta będziecie mogli korzystać ze zwrotu za rachunki. Może to być prąd, gaz, internet, telewizja czy telefon. Każdy z nas je płaci, a skoro bank może nam za to zwracać część kasy to grzech tego nie używać. Korzystam z tego od dawna bo to darmowa kasa:)


W poprzednim artykule TomTom opisał jak zgarnąć 200 zł za przelewanie wynagrodzenia do mBanku, teraz dodatkowo jest możliwość zgarnięcia takiej samej premii w Santanderze.

Mamy więc możliwość wyboru w którym banku zgarniemy darmową premię. Darmową bo przecież całą robotę zrobi za nas nasz pracodawca. Jedyne co musimy zrobić to przekazać nowy numer konta do przelewu:) 

Regulamin przedłużonej II edycji programu poleceń w Santander
Regulamin promocji 200 zł za konto z wynagrodzeniem

25 komentarzy:

 1. Dostał już ktoś może 20 zł za podanie 3 produktów dostępnych w tym banku (było to chyba jakoś w połowie listopada)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tymczasem jak donosi prnews.pl to właśnie Santander BP - został bankiem roku wg. magazynu "The Banker":
  https://prnews.pl/santander-bank-polska-bankiem-roku-wedlug-magazyn-the-banker-439200
  Ciekawe czy Waszym zdaniem zasłużenie? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro udało im się przejąć dwa banki czyli WBK i DB to chyba tak ;)

   Usuń
  2. Moim zdaniem nie. Oferta Santandera już nie tak dobra jak w dawnym WBK, kiedy to faktycznie był to mój ulubiony bank. Odkąd mamy Santandera bank spadł z pudła za cyrki z wypłatą premii. Na szczęście po odwołaniach kasę w końcu wypłacił i to z nawiązką.

   Usuń
  3. "Na szczęście po odwołaniach kasę w końcu wypłacił i to z nawiązką."
   I to jest najważniejsze. Tylko można byłoby jeszcze o to się nie upominać ;)

   Usuń
  4. "Na szczęście po odwołaniach kasę w końcu wypłacił i to z nawiązką." Ciekawe o jakiej nawiązce Pan pisze? Ja, niestety mimo uwzględnienia reklamacji spowodowanej niewypłaceniem premii z promocji "Konto z polecenia" za przelew wynagrodzenia i kartę krydytową, łącznie 150 zł, - dotąd tej premii nie dostałam! Co szczególnie wkurzające, odpowiedzieli mi i uwzględnili tylko połowę reklamacji dotyczącą przelewu wynagrodzenia, natomiast kartę kredytową przemilczeli i musiałam składać kolejną reklamację ...i czekać po raz drugi, otrzymując kolejnego smsa, że zajmie im to jeszcze trochę czasu!? Jakaś fatalna "specjalistka" od reklamacji! Nadal więc czekam. Dodam tylko, że zakładałam konto w końcu czerwca w połączeniu dwóch promocji: "Konto z polecenia" i "300 zł za wynagrodzenie" - tę drugą realizują bez problemów...

   Usuń
  5. O wypłacie dodatkowych 50 zł. W sumie miałem dostać 300 zł, a dostałem w pakietach łącznie 350 zł. Użerka była spora, ale koniec końców warto było. Teraz czas zlikwidować niepotrzebną kartę z bezsensownymi 5 płatnościami i redundantne już konto.

   Usuń
  6. Dziękuję za odpowiedź i w ogóle ...za tego, bardzo pouczającego dla laika "bankowego", bloga. Niestety z Santanderem, jak to Pan określił "użerka" trwa nadal. Menedżeka w odpowiedzi na reklamację odmówiła nagrody 50 zł za założenie karty kredytowej w promocji "Polecam mój bank" twierdząc, że nie podałam kodu polecającego, mimo, że zakładając konto w oddz. BZWBK, podałam ten kod (zresztą udostępniony na tym blogu) pracownikowi banku, który przygotowywał wszystkie elementy umowy... Po raz kolejny odwołałam się od decyzji banku, chociaż przestaję powoli wierzyć w pozytywny skutek...

   Usuń
 3. Witam, czy dawni klienci DB mogą skorzystać z tej promocji?
  Regulamin promocji mówi:
  § 3. Uczestnicy Programu i warunki udziału
  2. Uczestnikiem Programu jako osoba Polecona („Polecony - nowy klient”)- może być osoba fizyczna, która spełniła łącznie poniższe warunki:
  2.2. nie posiadała Konta od 1 grudnia 2017 r.,
  § 2. Definicje
  1. Konto – rachunek płatniczy w złotych polskich, prowadzony w Banku zgodnie z Regulaminem kont dla
  ludności Santander Bank Polska S.A..
  Moim zdaniem osoby, które miały konto w DB z chwilą przeniesienia do Santandera stali się jego klientami, a więc posiadały już konto wg tej definicji i nie mogą skorzystać z tej promocji. Czy mam rację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlatego ja założyłem konto w Santanderze przed przejęciem DB. Dlatego mogłem skorzystać ze wszystkich promocji jako nowy

   Usuń
 4. Uwaga! TMUB rozdaje 100 zł do Allegro za otwarcie konta i banalne warunki! Kto chętny niech się spieszy bo liczba nagród ograniczona!
  https://konto.t-mobilebankowe.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. No chyba jednak Santander nie taki kiepski jak go Polcan maluje. Przelewy ekspresowe za darmo i bez wkurzających limitów, świetny interfejs, 5 kont systematycznych x 20 tys. zł z oprocentowaniem 2,7% do końca czerwca'19 że o kontach 123 na 3% nie wspomnę. Premia za przeniesienie wynagrodzenia też była dobra. Fajnie jest dostawać forsę za darmochę, nieprawdaż? Mnie się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powiedziałem, że kiepski. Po prostu jest gorzej niż kiedyś na tyle, że nie zasługuje na 1 miejsce. Daleko mu do Millennium, czy Idea bank. Ale jak dla mnie lata świetlne lepszy od mBanku czy ING.

   Usuń
  2. Powiedziałeś. Oto Twój cytat: "W Santanderze jak sądzę nikt z czytelników nie ma konta bo to kiepski bank w przeciwieństwie do WBK".
   Ja jestem tym nikim który właśnie wymiksował się z Millennium który w mojej ocenie ma dużo gorszą ofertę.

   Usuń
  3. Santander nigdy nie miał dobrej oferty, jedyne promocje to były lokaty, które nigdy nie załapywały się nawet na minimum rankingu. Przez ponad 7 lat działalności bloga nie opisałem ani jednej oferty konta Santandera, a przynajmniej nie przypominam sobie takowej, w przeciwieństwie do WBK, który był stałym gościem artykułów.

   Ocena banków jest oczywiście subiektywna. Dla mnie już sam fakt oferowania łatwego w uzyskaniu darmowego limitu przez Millennium powoduje, że to bank wyjątkowy:) Ale to oczywiście moja opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać.

   Usuń
 6. Nie otrzymałem za polecenie 80zl, co mam robić? Czekać, czy coś działać? Odpiszcie proszę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Sposób obliczania odsetek %.
  Założyłem w Eurobanku lokatę na 100tyś. złotych na 2,5%/3M. Kwota odsetek w/g mnie powinna być dokładnie 506,25zł. Podobnie wylicza wyliczarka na stronie innego portalu bankowego. Tymczasem bank wypłacił mi 504,86zł czyli 1,39 mniej. Nie chodzi mi o kwotę różnicy ile "nie zarobiłem" ale o sam fakt jak oni to liczą? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak Ty to liczysz?Mi wychodzi dokładnie tak samo jak wyliczył bank czyli 504,86 zł.Musisz liczyć dni a nie miesiące.

   Usuń
 8. Mam konto w tym banku wiele lat. zastanawiam się dlaczego nie nagrodzą również te osoby które są ich stałymi klientami. Powoli zastanawiam się nad zmianą Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im dluzej sie zastanawiasz tym wiecej stracisz

   Usuń
 9. Nest bank poczuł odpływ kasy. Drgnęło w górę oprocentowanie lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech lepiej zrobią trzęsienie ziemi jak należy a nie drgania inaczej ludzie będą walić drzwiami i oknami do IB i GB.

   Usuń
 10. "Mi wychodzi dokładnie tak samo jak wyliczył bank czyli 504,86 zł.Musisz liczyć dni a nie miesiące."
  Nie przyszło mi do głowy, że system bankowy liczy na dni, bo lokata nie była na 90 dni tylko 3 miesiące ale jeśli taki jest mechanizm to dzięki za oświecenie...

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozumiem, że po przejęciu WBK przez Santander stałem się automatycznie ich klientem? Co też eliminuje mnie z premii za wynagrodzenie? :-(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...