piątek, 1 marca 2019

3,50% na podrasowanej wersji lokaty zawrotnej w Idea bank


Od dziś zaczęła się druga wielka ewakuacja środków z Idea bank. Niebieskim czas już powiedzieć goodbye, bowiem ich dni są policzone. I jak zwykle podczas ewakuacji środków w kwocie przekraczającej 10k pojawia się oferta lokaty zawrotnej.

Do tej pory ewakuowałem środki zwykle do Millennium i tutaj bank oferował zaledwie 3,10% o czym pisałem w połowie lutego w osobnym artykule. Zakładanie takiej lokaty mija się kompletnie z celem, skoro na KO mamy w Idea bank więcej, więc ktoś tu najwyraźniej zaspał.
Różne przelewy = różne oferty lokaty zawrotnej
Dziś przelew robiłem do Getina i jak informujecie w takim przypadku niebiescy oferują o 0,40% więcej. O tej lokacie piszecie już od dość dawna w komentarzach, a mimo to regulamin jaki dziś zobaczyłem jest świeżutki, powstał bowiem na początku tego tygodnia 25 lutego 2019.

Skąd taka rozbieżność w oprocentowaniu dla tej samej lokaty i na ten sam okres. Odpowiedź jest prosta, każdy już chyba wie o stawce 3,50% na KO w Getin, więc oferowanie niższej stawki 3,10% byłoby absurdalne. Na logikę oprocentowanie musi być minimum takie samo by zatrzymać odpływ środków.

Z drugiej strony 3,10% jest wystarczające dla przelewów do innych banków. Wszak w Citi, WBK czy Aliorze mamy stawki 3,00% więc zaoferowanie o 0,10pp więcej już ma sens. I z pewnością zatrzymało odpływ gotówki w wielu przypadkach.

Jakby nie było w moim przypadku zaoferowanie 3,50% nie poskutkowało zatrzymaniem środków u niebieskich. Wszak zawrotna trwa tylko 3 miesiące, a KO w Getin gwarantowane jest przez 5 miesięcy i to z dostępem do gotówki w dowolnym momencie.

Można obstawiać, że 3,50% w Getin będzie już tylko do niedzieli, więc warto robić przelewy natychmiastowe w weekend by załapać się jeszcze na tę fajną stawkę. Więcej na ten temat przypomniałem w osobnym wpisie na PP4.

Wszystko wskazuje na to, że od poniedziałku zmieni się stawka na KO w Getin. A to spowoduje także obniżkę stawki na omawianej dziś lokacie zawrotnej. Gdyby spojrzeć wstecz, bodaj wszystkie regulaminy zawrotnej powstawały jakoś w poniedziałek, więc zapewne kolejna jej wersja zostanie niebawem zaktualizowana.

Regulamin lokaty zawrotnej 3,50% dla przelewów do Getin
Regulamin lokaty zawrotnej 3,10% dla przelewów do innego banku

53 komentarze:

 1. Czesc Polcan,
  Na porownywarce lokat (nie chce linka dawac zeby nie bylo, ze reklama) jest Lokata Na Nowe Środki w NobleBanku. Na stronie banku nie ma zadnego info, moglbys jakos to przeswietlic? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noble bank to taki Getin dla bogatych. Podobnie jak Lion's bank to Idea bank dla bogatych. W obu przypadkach jest to ten sam bank w kategorii BFG.
   Innymi słowy to co znajdziesz w Getin będzie skopiowane w Noble, ale podszyte ekskluzywnością, osobistym doradcą i wymaganiami z kwotowymi kosmosu. Z czasem to się zmieniło, gdy okazało się, że Getin potrzebuje na gwałt gotówki w każdej postaci. Tak czy inaczej głowę warto sobie zaprzątać tylko Getinem, a Noble dać sobie spokój.
   Na stronie Noble nie znajdziesz oferty, bo zamiast tego masz zachętę do spotkania z doradcą, a to już znana droga do namawiania do różnorakich inwestycji. Wszak tą drogą szuka się klienta do golenia z zasobnym portfelem...

   Usuń
  2. Polcan, Lions banku już tak naprawde nie ma, zamykaja ostatnie oddziały niedobitki , i biedulki zwalniają. Noble bank to juz tylko inna strona internetowa. Ci sami ludzie pracują w tych samych budynkach dla obu brandów. Leszek sknocił temat bo tak naprawdę IB miał byc w założeniu czystym niewinnym nowym tworem dla małych firm i samozatrudnionych, a poźniej zrobili z IB tak samo jak z Lionsa warzywniak do upychania obligacji Getbacka. Jak to nie wypaliło (albo i wypaliło zależy od perspektywy ;) to podnieśli stawki lokat bo odpływało w kulminacyjnym momencie ponad 1 miliard PLN depozytów tygodniowo. Oba banki na dzień dzisiejszy są raczej trudne do poprowadzenia , bo wymagają świeżego kapitału NIC nie oferując w zamian prócz bazy klientów. Na rynku jest nadpłynność, ale stopy na PLN są obecnie niższe niż na USD co jest ewenementem samym w sobie i dlatego nikomu z zagranicy się nie opłaca wchodzic w to. Oczywiscie moge sie mylić. Efekt taki , że być może za rok, dwa zostaniemy z panstwowymi molochami, i Aliorem plus Santanderem i w swojej niszy Nestbankiem. Reszta sie już nie liczy.

   Usuń
 2. Od poniedziałku w Getinie na KO będzie 3,4%

  OdpowiedzUsuń
 3. Klub malkontentów z Polcanem na czele! Czy ty kiedykolwiek byłeś zadowolony? Zawsze narzekanie i wywieranie presji. Ideabank tego bloga nie czyta! I jakie dni policzone? Nie siej paniki

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielu ludzi jeszcze 5 miechów będzie miało 3,5% na KO, więc obniżenie nowego KO wcale nie przełoży się bezpośrednio na Zawrotną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna pokraka.

   Usuń
  2. To jest sposób na wyłudzenie danych dla złodziei przelew 1 zł, szeroko opisany w internecie. Agata ile ty masz lat, że takie bzdury wypisujesz, albo coś jest na rzeczy.

   Usuń
 6. Szanowni ciułacze. Nikt z tutejszych inwestorów w IB czy GB, nie obrazi się na banki LC bo 3,4% 3,2 czy nawet 3,0% to były, nadal są i długo jeszcze pozostaną wisienki inwestycyjne. Pokażcie mi choć jedną lokatę poza bankami Leszka, które bez żadnych dodatkowych warunków i opłat dają 3%!!! Zatem nie mówmy LC goodbye bo uciec z gotówką poza tapczanem nie ma gdzie. Choć nie znam przyszłości tych banków i raczej byłem i jestem sceptyczny to wspieram słowem i groszem aby tylko przetrwały bo bez nich może być już tylko gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inbank
   24 miesiące 3,00%
   36 miesięcy 3,15%
   48 miesięcy 3,25%
   60 miesięcy 3,35%

   Usuń
  2. Bo bani bank. Brak grawancji.

   Usuń
  3. https://www.inbankpolska.pl/inbank/bezpieczenstwo-lokat/

   Twoje lokaty w Inbank objęte są estońskim systemem gwarantowania depozytów

   Depozyty złożone w Inbank Oddział w Polsce gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, z siedzibą przy Roosikrantsi 2, 10119 Tallin („Fundusz Gwarancyjny”). Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego depozytariusza. Estoński system gwarantowania depozytów spełnia wszystkie warunki przewidziane dyrektywą Unii Europejskiej 94/19/EC wspólne dla wszystkich krajów członkowskich, w tym Polski.

   Usuń
 7. Jedną złotówką nie zapewnisz sobie %3,5 na środki wpłacone po 3 marca! Zatem po co prosisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie skumałeś czaczy. Kobita chce się załapać na obecną promocją a nie tę po 3 marca, stąd Jej prośba o pilny przelew do 3 marca. Wpłacić można nawet 0,01 gr aby uruchomić 152 promkę. Proste jak drut i cep.

   Usuń
  2. Ja zrozumiałem ją dobrze. W/g mnie przez 5 miesięcy będzie miała 1zł oprocentowany na 3,5%, a pozostałe środki wpłacone po 3 marca na 1,55%. Tak czy nie? Polcan Ty tu jesteś guru...

   Usuń
  3. Guru to w naszym kontekście ten, kto przerobił to na sobie. Moim zdaniem będzie mieć oprocentowane przez 5 miesięcy wszystko co wpłaci od 1 marca.

   Sam wczoraj zrobiłem pierwszą wpłatę i zamierzam sukcesywnie przenosić środki z Idea bank które mi się będą kończyć w marcu i kwietnia. Wszystkie powinny oprocentowane na 3,50% bez względu na to kiedy je wpłacę. Po to wczoraj robiłem przelew by mieć taką możliwość, w przeciwnym razie poczekałbym do końca marca.

   Usuń
  4. Ja zrozumiałem ją dobrze. W/g mnie przez 5 miesięcy będzie miała 1zł oprocentowany na 3,5%, a pozostałe środki wpłacone po 3 marca na 1,55%. Tak czy nie? Polcan Ty tu jesteś guru...

   Mylisz się. Jak wpłacisz do jutra choćby 1 grosz na obecną promocję to tym samym odpalasz 152 dniową promocję. 3,5% na KO gwarantowane a nie zdechłe 1,5% które sobie wymyśliłeś.

   Usuń
  5. Przeczytałem kilkukrotnie regulamin ale bez zrozumienia. Niestety wykształcenia mi brakuje aby zrozumieć wszystkie zawiłości tego regulaminu. Niby czytając regulamin wprost macie rację ale czy na pewno? Nie bardzo kumam jaki interes ma GB w takiej promocji, która nie gwarantuje im blokady środków przed ucieczką? Do tej pory nie słyszałem o promocji KO aby można było dosypywać grosz bez praktycznie ograniczeń przez 5 miesięcy. A może w GB była już taka promocja KO na identycznych zasadach?

   Usuń
  6. Przecież to jest KO i każde tak działa. Tak jest w Millennium, w Idea bank itd.
   Wyjątkiem może jest Optima, gdzie mamy deadline wspólny dla wszystkich i tam faktycznie byłoby inaczej.

   Usuń
 8. Coś zmieniło się w tej edycji? W poprzednich edycjach 1 zł wystarczało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie zmieniło. Regulaminy są pisane są po to aby były na tyle 'zrozumiałe' aby ludzie mieli multum wątpliwości i pytań, aby robili szkolne błędy a banki na tym zarabiały. Nie jest to w porządku, jest to nawet maksymalne skurwysyństwo i to w majestacie prawa.

   Usuń
 9. To jest przekret na 1 zl hehe

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan mam Pytanie odnosnie Getina,
  Teraz posiadam 20 tys zł na KO na 3,5% i będę miał przez najbliższe 5 miesięcy - załapałem się na promocję ostatniego lutego. Czy kolejne środki wpłacone w momencie gdy stawka na KO będzie niższa niż 3,5%, np 3,4% będzie oprocentowane na tą wyższą 3,5% stawkę czy nową niższą do zakończenia promocji (czyli za 5 miesięcy)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3,5% będziesz miał przez bite 152 dni nie wyłączając planowanych dopłat.
   Ewentualne niższe oprocentowanie nowej promocji od 4 marca nie dotyczy Cię.

   Usuń
 11. Jest dyskryminacja instytucji spółdzielczych. Bo widzicie banki Czarneckiego mają straty źle zarządzane i dalej dzialaja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzychu, zrób z tym porządek wreszcie!

   Usuń
 12. Już pisałem do knf ze zarząd komisarcZny skok Jaworzno działa na szkoda skok Jaworzno ze LokAty skok Jaworzno powinny być obniżone o 0.5 to na pewno zysk by wypracowal

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy przystępując do XVII edycji promocji KO 3,5% w GETIN dnia 3.03.2019r na 152 dni dobrze liczę, że promocja skończy się 2.08.2019r. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po mojemu dobrze liczysz. 1 dzień czyli 3 marca się nie liczy więc koniec wypada 2 sierpnia.
   Ja przystąpiłam 1 marca więc kończę zabawę 31 lipca na ten przykład.
   A jeśli się walnęłam - poprawiajcie.

   Usuń
  2. 31 lipca jeszcze będzie oprocentowanie 3,50%. Odjazd z kasą zrób dopiero 1 sierpnia. To jest dokładnie w czwartek.

   Usuń
  3. Już wpisałam to w pamięć zewnętrzną :-) Dzięki.

   Usuń
 14. Odpowiedzi
  1. ... i czeski błąd.

   Usuń
  2. Na jaki okres i w jakim banku?

   Usuń
  3. Krzysiu błagam Cię , podaj gdzie masz 5,1. Jesteś geniuszem.

   Usuń
  4. Poważnie są tu jeszcze osoby, które wierzą w to co Krzysiek pisze???

   Usuń
  5. No pewnie, toć to znawca przedmiotu i niekwestionowany autorytet.

   Usuń
  6. Krzysiu ma tam gdzie i ja mam w Gdańskim SKOKu- "Bursztynowym złocie" :)

   Usuń
 15. Mam na lokacie co mam założona na 120 miescioce. Jeszcze mam ja 3 lata oprocentowanie zmiene co 3 miescioce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoki są w niebezpieczeństwie. Ja najlepiej zaopiekuję się Twoimi oszczędnościowymi i jeszcze dobrym słowem się podzielę.

   Usuń
 16. Srutututu majtki z drutu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Odpowiedzi
  1. nudnych i meczacych piardow trola nigdy dosc, co nie Admnistratorze?

   Usuń
  2. Widać nie zakumał, że Anonimowemu chodziło o Amber Gold.

   Usuń
  3. Krzysiu to instytucja beki sama w sobie. Że on jeszcze nie kosi siana kręcąc vloga na youtubie. Nowy Kruszwil byłby z niego.

   Usuń
 18. A Ty niejesteś Krzysztofem Pytlem trolu.

  OdpowiedzUsuń
 19. dziwna sprawa, 1.3 robiłem zawrotną do zielonych na 3.5, później pisaliście że spadła na 3.4, a dziś założyłem na 3.6 :)
  Korzystajcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dziś od godziny 17 zmienioni stawkę na 3,60%

   Usuń
 20. ciekawe czemu tylko przy przelewie do GB dają wiekszy %, a do innych banków nie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tylko tam muszą się bardziej postarać - aby zatrzymać odpływ kasy. Inne banki proponują takie dziadostwo, że nawet ich oferta jest w porównaniu z tym bardzo ciekawa ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...