środa, 27 października 2021

200 zł na start za Citikonto lub nawet 1100+ zł do zgarnięcia w pakiecie

Z nową promocją ruszył Citibank, tym razem nie chodzi jednak o rekordową premię w wysokości 3000 zł za CitiGold, o której pisałem niedawno, a o zwykłe konto. Tutaj rzecz jasna premia jest o wiele mniejsza, nie trzeba bowiem posiadać 400k wolnych środków, lecz spełniać zwykłe warunki. Kto chce może powalczyć nawet nawet o 5x większą premię!

Kto może z tego skorzystać? Mamy obecnie drugą edycję tej promocji i warunki nowego klienta nie uległy zmianie, w dalszym ciągu dotyczy to osób, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2020. Innymi słowy karencja zbliża się powoli do 2 lat, co nie jest złym warunkiem.

Tutaj zgarniesz 200 zł na start za konto w Citi

Niniejsza, druga już edycja promocji konta potrwa do barbórki czyli 4 grudnia 2021. Tutaj nie przewiduję by coś miało się skończyć przed czasem, bardziej prawdopodobne jest to, że powyższy link będzie stale aktywny, a druga edycja zamieni się w trzecią. Nie wiadomo jednak czy warunki będą lepsze.


 

A jakie są obecne?

1) 50 zł na start za apkę i przelew

Zaczyna się bardzo przyjemnie: do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otwarliśmy konto należy tylko:

 • zalogować się do apki Citi
 • przelać sobie z zewnątrz 100 zł na nowe konto

Warunki jak widać praktycznie żadne, więc tu jest całkiem ok

2) 50 zł za wykonanie jednej czynności do wyboru

W kolejnym miesiącu robi się już trudniej. Bank daje nam do wyboru 

 • przelanie 2000 zł z tytułu wynagrodzenia LUB
 • wykonać zlecenie walutowe na kwotę 2000 w CitiKantor

W przypadku drugiego warunku nie musi to być zlecenie w naszej walucie. Bank dopuszcza dowolną walutę, wystarczy żę będzie to równoważność kwoty dwóch tysięcy.


3) 50 zł za wykonanie innych czynności do wyboru

W następnym czyli 3 już pełnym miesiącu posiadania konta bank stawia jeszcze inne warunki i znów mamy tutaj wybór:

 • dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł LUB
 • spłacić kartę kredytową przelewem z konta na kwotę 500 zł

Jak widać bank zadbał o różnorodność, ale różnie może to być odbierane, bo warunki nie są zbyt łatwe. Chociaż jeśli ktoś ma kartę w Citi i robi nią zakupy, to ten warunek wydaje się równie banalny jak pierwszy. Sam robię zakupy na 500 zł i spłacam kartę w Tmobile zaśczy zrobi się to bezpośrednim przelewem czy przez ror nie robi dużej różnicy. 

4) 50 zł - ostatnia premia na deser za rzetelność

Dla ostatniej premii nie trzeba robić już nic. Jeśli spełniliśmy poprzednie 3 różnorodne warunki, to w nagrodę za taką rzetelność bank nagrodzi nas dodatkową premią w postaci pięciu dych.


5) Dodatkowy bonus 2 kody na szybkie nadania z InPost

Kto chce może dodatkowo zdobyć 2 kody na szybkie nadania z InPost i nie trzeba się tutaj specjalnie starać. Wystarczy wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Kto z tego korzysta łatwo dostanie kody.

Tutaj zgarniesz 200 zł na start za konto w Citi

Tytułowe 200 zł jest na start, a to oznacza, że można tu zgarnąć więcej i to nawet o 500 zł.


 

6 100 zł w promocji  Razem lepiej

Powyższy zysk w wysokości 200 zł można dodatkowo podkręcać. Do tego służy promocja Razem lepiej, która dotyczy osób, które nie miały tutaj karty kredytowej po 1 stycznia 2020. Kto zdecyduje się wyrobić taką kartę i płacić nią do konta (spełniając przy tym warunek 4 dotyczący 50 zł opisany wyżej) może liczyć na dodatkową premię w wysokości 100 zł.

 

7 400 zł za kartę w Citi

Dobra wiadomość jest taka, że nie przeszkadza to brać udziału w promocjach do karty kredytowej, gdzie można zdobyć dodatkowe 400 zł do Allegro. Tę promocję opisywałem niedawno, ruszyła bowiem nowa edycja tej popularnej akcji i szczegóły znajdziecie tutaj. Ta promocja potrwa jednak nieco krócej, bo tylko do 24 listopada 2021.

Tutaj założysz kartę Citi, by zgarnąć 400 zł do Allegro

8) 300 zł za polecenie

Nowością w stosunku do poprzedniej promocji jest możliwość zdobycia kolejnych 300 zł, więc całkowita pula do zgarnięcia dla najbardziej zdeterminowanych może wynieść nawet 1000 zł. Zainteresowani szczegóły znajdą w poniższych regulaminach.


Aktualizacja: 28 października

9) 100+ za pozostanie

W dzień po napisaniu artykułu dostałem telefon z Citi. W rozmowie z konsultantami po raz n-ty poprosiłem o zamknięcie karty, co od lat prowadzi tutaj do oferty zatrzymaniowej. Dalej to działa: do 15 stycznia 2022 mam wydać 1000 zł, by otrzymać 100 zł zwrotu czyli 10% cashback.

To super sprawa, tym bardziej, że bank uznaje płatność jednorazową, a właśnie czeka mnie większy zakup, na który wpłaciłem już zaliczkę, więc warunek już praktycznie jest spełniony, a ja dalej mogę płacić kartą T-mobile, nawet w transakcji łączonej. 

W ten sposób zysk można podkręcać a ja zaczynam się zastanawiać co przynosi większy zysk: 400 zł do allegro czy notoryczny 100 zł cashback. I dochodzę do wniosku, że biorąc pod uwagę okres karencji pozostanie daje większy zysk. Karencja wynosi około dwa lata, a 100 zł można zgarnąć w okresie 3 miesięcy, po czym znów to powtórzyć

Regulaminy:


21 komentarzy:

 1. Generalnie oferta "duzo trudniejsza" w porownaniu do Paribasa czy Santandera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale generalnie dużo większa kasa do zgarnięcia. Co więcej dziś miałem telefon z Citi, dzięki czemu zarobiłem już kolejną stówkę w tym banku. Opisałem to w dodanym punkcie 9 w powyższym artykule.
   Nie zliczę już, który dodatkowy cashback można wyciągnąć z tego banku:)

   Usuń
  2. Warto dodać brak opcji blokady karty i mega prymitywną apkę.

   Usuń
  3. Przykład u mnie z dzisiaj. W apce nie ma wszystkich transakcji dokonanych wczoraj kartą. Dwie zginęły, nie ma ich na liście. Znalazłem je dopiero na www. Kompletna niedoróbka.

   Usuń
  4. Tak, zablokowanych transakcji apka nie pokazuje niestety

   Usuń
 2. Nie w temacie. neoBank kupił pakiet większościowy akcji Banku Nowego BFG, który swego czasu miał przyzwoitą lokatę 3+3. Teraz upadłego spółdzielczaka przejął inny spółdzielczak dość często tu na forum wymieniany. Coo niestety nie wróży dobrze poprawie oferty depozytowej. Konkurenja coraz bardziej się kurczy:
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/BFG-100-proc-akcji-Banku-Nowego-BFG-sprzedano-8213254.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Credit Agricole daje już nawet 1,5% na lokacie (na nowe środki). Niestety tyle - tylko w wariancie na 2 lata i do 100k zł, ale to kolejny bank podnoszący oprocentowanie depozytów:
  https://prnews.pl/credit-agricole-wprowadza-lokaty-na-nowe-srodki-oprocentowanie-do-15-proc-461737

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dalej w credit Agricole lokaty na 0.01 jak podniosą banki komercyjne te lokaty 0.01 na 0.10 to dopiero rozważę

   Usuń
 4. W Millennium jest więcej do wyrwania i to notorycznie. Kończy się promka, składam wypowiedzenie a za 2 dni telefonują z kolejną propozycją na którą się oczywiście zgadzam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co lokatami w ailor bank po skoku Jaworzno mają odnowić się w umowie w skoku Jaworzno było że odnawialne na 3 lata na 0.10 a teraz co trzeba je wypłacić do innego banku bo lokaty odnawialne po skoku to 0 procent

  OdpowiedzUsuń
 6. Getin się ugiął pod naporem konkurencji i dał "aż" 0,8% na swoim KO. Jednocześnie jednak obniżył górny limit tylko do 100k zł - czyli kwoty 4-krotnie niższej - niż w poprzedniej edycji promocji. Zatem ING ze swoim 1% "procentowo" wygrywa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...dodatkowo podnieśli % lokat na nowe środki nawet do 1%, ale tyle tylko w wersji aż na 1 rok.

   Usuń
  2. Ale na lokacie daje do 1%.Ja sobie u nich zostawiłem tylko dostęp do bankowości internetowej więc lokaty mogę zakładać bez konta.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 29 października 2021 08:41

   Zastanawiam się czy po zakończeniu mojej promocji na KO (0,8% do 400k zł) nie zrobić tak samo. Na pewno zamykam KPZ - bo nie zamierzam wachlować 5 razy w miesiącu ich kartą ;)
   PS Swoją drogą czy ktoś z Was przy zamykaniu w Getin konta - dostał jakąkolwiek ofertę "zatrzymaniową"? Czy żegnają się z nami również bez żalu?

   Usuń
  4. Tom jeżeli zamkniesz KPZ a zostawisz EKO to i tak będziesz wykluczony z promocji na EKO.

   Usuń
  5. Do Anonimowy 29 października 2021 11:37

   Tak, tak. Wiem, że bez niego promocje na EKO nie działają. Chodziło mi tylko o ewentualne zakładanie w przyszłości lokat - po zostawieniu sobie bankowości elektronicznej, o której wyżej pisał inny Anonimowy.

   Usuń
 7. Getin Bank lokata na rok 1 procent

  OdpowiedzUsuń
 8. To trzeba wycofać środki z tych banków jak mBank i sandander i bank BNP Paribas to muszą podnieść w tędy

  OdpowiedzUsuń
 9. U Merkel inflacja ponad 4%, u Bidena ponad 5%, a u Dudy ponad 6%. W PL na lokatach 0,8-1% idziemy na dno. Podnieta takimi lokatami czy KO to strata czasu.
  Zdaje się, że ci którzy wsypali w waluty mogą być wygrani pod koniec 2022.
  Mieszkania? Wielka niewiadoma! Giełda? To szulernia!
  Gdzie uciekać z papierem bez pokrycia???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 29 października 2021 09:28

   Inflacja już prawie 7%!

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Polsce-w-pazdzierniku-2021-r-wstepne-dane-GUS-8214508.html

   Usuń
 10. No i co ? Gdyby inflacja była na poziomie 2-3 % to i tak czepiałbyś się czego innego, nieprawdaż ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...