środa, 6 października 2021

Powrót promocji z 160 zł w dwóch wersjach w ING z krótszą karencją

Omawiana w poprzednim artykule promocja konta Citi z premią 3000 zł działa praktycznie identycznie do ING. Różni je premia, ale jako jedyne znane mi promocje są niezwykle regularne: mają rocznie 4 edycje i trwają równo przez kolejny kwartał. I od października odświeżyli swoje nowe edycje.

Nigdy jednak nie wiadomo kiedy bank coś zmieni w tych promocjach, a jak już to zwykle są to zmiany na gorsze co widzieliśmy w przypadku Citi. ING na szczęście póki co jeszcze nic nie zmienia, dalej do zgarnięcia jest 160 zł za spełnienie prostych warunków, identycznych jak zawsze.

                            

Kto może zgarnąć 160 zł przy otwieraniu konta? O dziwo Bank Śląski sukcesywnie skraca karencję i nie jest ona tak długa jak w innych bankach. Na dziś nie można mieć tutaj konta po 1 lipca 2020, a to dość krótko jak na promocję bankową. Poprzednio był to 1 kwietnia, więc tutaj jest całkiem spoko.
 
Dziwny jest termin ważności złożenia wniosku. Do tej pory były to równe 3 miesiące, teraz zaś widzę, że deadline ustawiono nie na koniec roku, do czego przywykliśmy do tej pory, lecz na... 19 stycznia 2022. Czyżby w tak skostniałym banku zaczynały się zmiany?

Jak zwykle ING oferuje swoje Konto Direct.  Jeśli jednak mamy mniej niż 26 lat bank poleca konto dla młodych o nazwie Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. KO jest aktualnie niestety na zaledwie 0,05% . OKO jest niezbędne, musimy je trzymać aż do wypłaty nagrody.

Jak zgarnąć 160 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają osoby w wieku do 26. roku życia, a inne osoby powyżej tego wieku.

1. Bonus główny - 110 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 110 zł - jest w miarę łatwa do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem:
 •  do 19 kwietnia 2022 wykonać transakcje kartą lub blikiem na łączną kwotę min. 1000 zł 
Kwota nie jest jakoś wygórowana, biorąc pod uwagę dość długi czas trwania promocji. Nie od dziś pamiętamy, że w ING warto wydawać po 300 zł na miesiąc, co nie jest z pewnością dla nikogo problemem.  
 
Jednak dwa zapisy w regulaminie 'klient MOŻE zamówić kartę' oraz wykonać kartą LUB blikiem czy portfelem mobilnym mówią jasno, że w zasadzie karty tutaj mieć nie trzeba. Więc nawyki wydania kartą 300 zł przestają być ważne:)
 
Uwaga: warto pamiętać, że w miesiąc ING  nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym, więc należy uważać z płatnościami by nie wpakować się w niepotrzebne kłopoty. Tutaj od zarania dziejów miesiąc zaczyna się od 29 danego miesiąca, a kończy 28 kolejnego! Warto o tym pamiętać!!!

2. Nagroda dodatkowa - 50 zł
Druga część nagrody wymaga, by wykonać część pierwszą, czyli by otrzymać dodatkową premię trzeba wykonać najpierw płatności na 1000 zł opisane wyżej.
Dodatkową nagrodę można dostać wykonując:
 • min. 3 transakcje BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych. Zakupy te mogą być wykonane w ramach transakcji, które musimy zrobić, aby zdobyć wcześniejsze 100 zł.
 • wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego jesteśmy posiadaczem. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach banku lub wpłatomatach.
 • założyć minimum jeden cel oszczędnościowy 
 • zgromadzić na swoim celu min. 300 zł 
Wszystkie powyższe warunki należy wykonać najpóźniej do 19 kwietnia 2022 r. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 4 maja 2022. Wypłata nastąpi nie jak to zwykle na ror, jak w przypadku innych banków, lecz na konto oszczędnościowe, które w ING nazywa się OKO.

Uczestnikowi przysługuje tylko jedna nagroda w całym okresie trwania promocji tj. 110 zł albo 160 zł, w zależności czy spełnimy wszystkie warunki.
                                    

Konto teoretycznie jest darmowe. Teoretycznie należy bowiem pamiętać, że karta kosztuje 7 zł, ale opłaty można łatwo uniknąć robiąc obroty na 300 zł (młodzi mają wymóg 200 zł). Dlatego nie warto robić jednorazowego zakupu dla premii, lecz podzielić je na 3 części po mniej więcej 334 zł na miesiąc. 

Z tego też powodu do promocji konta najlepiej wchodzić jak najpóźniej. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych opłat za kartę, bowiem i tak kluczowy dla nas jest moment wypłaty premii a ten nie zależy od wejścia. Z tego powodu jak sądzę warto będzie przenieść opisywanie tej promocji nie na początek, lecz na koniec, przypomnimy zatem o niej na początku przyszłego roku.

Młodzi jak zwykle w ING mogą łatwiej zgarnąć premię. Jak zgarnąć 160 zł z kontem Mobi?

                          


1. Bonus główny - 110 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować, ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.

Osoby do 26. roku życia muszą zrobić zaledwie:
 • co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM
Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie, które musimy zrobić do 19 lutego 2022. Transakcje anulowane oraz wypłata gotówki nie będą uwzględnione. Należy oczywiście wyrazić niezbędne zgody oraz do dnia wypłaty nagrody posiadać konto wraz z kartą oraz OKO.

2. Nagroda dodatkowa - 50 zł
Tutaj również, aby dostać dodatkowe 50 zł, trzeba spełnić warunki opisane w punkcie 1. Warunki dla dodatkowych 50 zł młode osoby też mają inne, wystarczą:
 • 3 transakcje BLIK-iem w sklepach internetowych. Mogą to być transakcje w ramach zakupów wykonanych, aby zdobyć wcześniejsze 110 zł
 • jeden aktywny cel oszczędnościowy 
 • zgromadzić na swoim celu min. 100 zł
Powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej 19 lutego 2022. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 8 marca 2022. Wypłata będzie na konto oszczędnościowe -  OKO.
 

Jak widać młodzi mają taką samą karencję, ale nieco inne terminy od starszych i premię mogą zgarnąć znacznie wcześniej. 

Dawno nie opisywałem promocji ING, nie lubię bowiem tego banku i opisywał je za mnie Ewald, nie zwracałem więc uwagi na szczegóły. Miło jest jednak zobaczyć, że bank ten wreszcie nieco znormalniał i skraca karencję, przez co podobnie do Paribasa można tutaj wrócić. I pomyślę o tym i ja w przyszłym roku:)


1 Regulamin promocji 160 za otwarcie konta Direct w ING

2 Regulamin promocji 160 zł za otwarcie konta Mobi w ING


57 komentarzy:

 1. Jeśli kogoś temat RPP jeszcze nie zmęczył to dzisiejszy komunikat Morawieckiego chyba jednak rozwiewa wątpliwości:

  https://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/40148379,premier-morawiecki-ma-nadzieje--ze-reakcja-nbp-na-wysoka-inflacje-bedzie-nalezyta

  Skoro już w rządzie zaczyna się presja to Glapińskiemu nie zostalo wiele pola manewru.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do MM

   Mnie ciekawi, szczególnie dzisiejsza decyzja RPP. Wczoraj pan prezes powiedział, oto fragment cytatu: "...ale jak będzie taka sytuacja za, 2-3-4, czy za 5 kwartałów, bo na tym się opieramy, jeśli uznamy, że taka groźba istnieje, potrzebne będzie zdecydowane wycofanie akomodacji monetarnej, czyli tego poluzowania, tych niskich stóp".
   W moim mniemaniu oznacza to jeszcze długie miesiące bez żadnej zmiany stóp procentowych, ale mogę się mylić. Szczególnie jeśli nastąpi zmiana na fotelu prezesa, na którą jednak się nie zanosi.

   Usuń
  2. On prowadzi już luźniejszą politykę niż fed drukujący dolara. Fed już praktycznie zapowiedział tapering na listopad a ten roi coś o 5 kwartałach zerowych stóp. Wg mnie nic w rpp się długo jeszcze nie zmieni
   MM

   Usuń
  3. A co wam zmieni podwyzka rzedu 0,15% czy nawet troche wiecej, nie bedzie to mialo zadnego przelozenia na inflacje, a jak nie beda podwyzszac co miesiac to reakacja rynku (rozczarowanie) bedzie jeszcze wieksza i wyzsze poziomy walut.
   Zadnej presji nie ma na prezesa NBP, to jest zabawa premiera z prezesem NBP w dobrego i zlego policjanta a rezultatem ma byc status quo tak aby odsetki od dlugu nie rosly.

   Usuń
  4. No i zaskozenie. Stopa na 0.5%. To już dużo. Zwłaszcza fundusze dłużne odczują ulgę. natomiast lokaty to inna sprawa. banki chyba z ulga czuja odpływ kasy więc nie bardzo bedą miały motywację do podnoszenia lokat.
   Obserwujmy ruchy na EDO/COI . Może marżę w końcu podniosą za jakis czas.
   Problem może zrobić się jutro jak Glapiński powie że to jedna podwyżka i koniec choć to chyba już niemożliwe.
   MM

   Usuń
  5. Do MM

   A jednak. Podnieśli stopy do 0,5p.p.

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/RPP-podnosi-stopy-procentowe-8200757.html:

   Usuń
  6. To nie ma wielkiego znaczenia raczej. Ja tu widzę głównie jakieś ostrzeżenie dla ludzi którzy rzucili się na kredyty. Może to być jdnorazowa podwyżka . Podnieśli też stopę rezerwy obowiązkowej na 2% więc banki będą musiały oddawać więcej kasy do nbp ale chyba nie podnieśli oprocentowania dla tych środków więc banki nie będą mialy raczej interesu w kuszeniu lokatami.
   Inflacji to nie zdławi, lokatom niewiele pomoże, kredytobiorcom trochę wzrosną raty. Inflacja sama siebie prędzej spowolni niż nbp. W końcu ludzie ograniczą wydatki
   MM

   Usuń
  7. Do MM
   Dalej bronisz swojej beznadziejnej tezy, że RPP nie podniesie stóp procentowych?

   Usuń
  8. Co mam bronić skoro podnieśli? Twierdzę że nie podniosą więcej. Przynajmniej szybko więc ta decyzja prócz wymiaru propagandowego nie ma większego znaczenia. Dziś w Wiadomościach wybiją "NBP walczy z inflacją" i tym samym obniżą oczekiwania inflacyjne. A inflacja dalej będzie sobie rosła
   MM

   Usuń
  9. Nie No:) jak rano zobaczyłem artykuł, ze Mateusz wolałby jakiejś reakcji rpp, to sobie mysle, a presja z góry to pewnie już niedługo:) harcerzyki od razu zbiórka i bum, stopy wyżej:) to sie nazywa silna władza centralna:) jaśnie pan chce, jaśnie pan ma, w czynie społecznym dla dobra ogółu:) gdzie ja żyje xD

   Usuń
  10. To sa standardy bankowości rodem z jakiegoś Kirgistanu nie z cywilizowanego świata. Facet wieczorem mowi że nic nie wskazuje na podniesienie stóp i nie wie kiedy wzrosną a nastpnego dnia wali pół procenta prawie podwyżki stopy. Dzisiaj kolejna cześć opery mydlanej pt Glapcio walczy z inflacją. Już nic nie bede pisał czego się spodziewać a czego nie , ale jeśli myslą się ludzie, którzy dotąd byli uznawani najlepszymi analitykami w kraju to coś tu z tą polityka informacyjna NBP jest bardzo nie tak.
   I jeszcze od siebie mały disclaimer: Krytykując NBP nie mówię że ja upieram się że mam mieć zaraz stopę 6% bo mi się zamarzyło zarabiać na lokatach. Ludzie maja kredyty. Po co im życie demolować? Ja bym wolał niskie stopy i niską inflację, ale nie niskie stopy i 6% inflacji bo to szaleństwo rodem z podręcznika Erdogana. Ta podwyżka i tak niczego nie zmieni - zwłaszcza jak pod dzisiejszej konfie znów przejdziemy w tryb 'dostaliście cukierka i teraz prosze się rozejść"
   MM

   Usuń
  11. Dokładnie 6.22. W poprzednim wątku, w poście tuż przed decyzją RPP pisałem czemu według mnie nic nie zmienią ( korzystny lekki obsuw na walucie, wynik NBP na wyższy plus zasila budżet, zamykane swapy frankowe mniej obciążają wynik pekao bp w związku z ugodami itp.). Mimo, że fundamentalnie się z tym nie zgadzam miało to jakąś logikę. A tu trzask prask i stoimy na baczność. Wniosek brak jakiejkogolwiek analitycznego podejścia i decyzje na zamówienie i na pokaz.

   Usuń
  12. A jak pokusze sie o wrozenie z tego co poczytalem i posluchalem w sieci na temat podwyzek NBP i PLN...
   Niewidzialna reka rynku przewiduje na koniec 2022 stopy centralne na poziomie 2%, ale wcale nie oznacza to silnego umocnienia PLN szczegolnie do USD, trend umacniania USD postepuje i jest on bardziej decydujacy dla PLN niz krajowe czynniki podwyzek stop centralnych. Wszystko wskazuje, ze bedzie lekkie osuwanie sie kursu EUR a nie USD.

   Usuń
  13. "Ta podwyżka i tak niczego nie zmieni - zwłaszcza jak pod dzisiejszej konfie znów przejdziemy w tryb 'dostaliście cukierka i teraz prosze się rozejść"

   Ostrzegałem. Prezes rozwiał wszelkie wątpliwości. To w tym roku koniec podwyżek a i przyszły pod znakiem zapytania
   MM

   Usuń
 2. Promocja jest bardzo slaba w porownaniu do Santander lub Paribas. Dziwi mnie, ze nie opisujesz promocji w CA, gdzie mozna zgarnac nawet 500zl za platnosci karta w 18-miesiecy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak Santander dał raz ofertę utrzymwniowa konta net zwrot za płatności karta

  OdpowiedzUsuń
 4. Wrzucajcie info, które banki podwyższają % depozytów. Widzę, że NEO już 1,7&

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Neo - na Nowe Środki - 1,3%. Co z tego, jak "zerowanie" nadal twardo trzymają na 22 sierpnia. Nie łapię się, ponieważ u mnie musiałoby to być na 5 września. Tak więc u nich już długo wielkie nic. A u męża max pracuje na 1.1% do 15 grudnia.

   Usuń
 5. Bank Santander dał oferta utrzymaniowe raz tylko za drugim razem nic nie dali .

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, czy Getin, który był kiedyś "konkurentem" dla Idei, zmieni coś po 28 października. Przyzwyczaiłam się do niego, ale teraz przy ich oprocentowaniu - neo dawał więcej, więc wszystko przerzuciłam gdzie indziej. Nawet 0,7% przy przelewie do Aniona mnie nie skusiło,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ukrywam, że też się do niego przyzwyczaiłem, ale mi przy przelewie do Aiona zaoferował tylko 0,5%

   Usuń
 7. U mnie Getin przy przelewie do Aniona wczoraj zaproponował 0,6% na lokacie lub koncie

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan a czy karta w ING jest obowiązkowa? Bo ja płacę tylko blikiem i nie używam karty więc nie widzę potzeby jej wyrabiania chyba że jest to konieczne aby uniknąć opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobre pytanie. I o dziwo odpowiedź jest niespodzianką: nie trzeba!
   W regulaminie czytamy: 'klient MOŻE zamówić kartę', a dalej 'wykonać transakcje kartą LUB blikiem'.
   Kolejna miła niespodzianka po skracaniu karencji w tym banku. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś przeoczyłem, ale jest to napisane dość przejrzyście.

   Usuń
  2. Od dawna mam konto w ING bez karty i jest bezpłatne.

   Usuń
 9. Wczoraj była podwyżka stóp procentowych

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepraszam, że nie w temacie, ale czy w Anionie można gdzieś zobaczyć kiedy będzie najbliższa opłata za konto po wygaśnięciu 2 promocyjnych miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 11. @16.46. naciskasz ikonę w prawym górnym rogu. Potem wybierasz plan i tam się pojawia termin najbliższej płatności i sposób jej pobierania. Ale u mnie widniało pobranie opłaty z powiązanej karty w dniu 5.10 ale nic się nie pobrało. Obecnie widnieje data 5.11. mam wybrany plan najwyższy ze zniżką na 6 miesięcy. Czyli powinno się już pobrać a nie pobrali. Nie upominam się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam nadzieję, że zamknę tu konto przed upływem dwóch darmowych miesięcy. Mam jednak inne pytanie w związku z aion.
   Gdzie tu jest limit przelewów do edycji, nie ma takiej pozycji w Ustawieniach, czyżby domyślnie nie było żadnych? W każdym banku na start takie limity są bardzo niskie, a ewakuować będę dość dużo środków. Nie będzie miło jak po przelaniu np. 100k będzie komunikat: 'wykorzystałeś limit dzienny' a przecież banki na start dają tylko kilka tysięcy limitu.

   Usuń
  2. @polcan. Nie widzę limitu przelewów. Jest limit płatności kartą. Napisz na czacie do suportu z pewnością od razu odpowiedzą.

   Usuń
  3. Nie uzywam Aiona, ale na logike, nie pojdziesz do oddzialu, ktorego nie ma wiec po co ten limit. Swojego czasu Alior jak startowal, to przez wiele lat nie bylo zadnych limitow, pojawily sie dopiero kilka lat temu z nowym systemem Aliora, ale mozna je dowolnie zmieniac, bo bank tak jak np. PKOBP weryfikuje wiekszy przelew telefonicznie.
   Najwieksze "zdebilnienie" to trafilo mi sie w Mille, gdzie musialem pojsc do oddzialu na wiekszy przelew a potem w tym oddziale czekac na telefon z infolinii potwierdzajacy i znow isc do pani do okienka, zeby zakonczyc ten przelew.

   Usuń
  4. Na stronie banku jest zapis "Nielimitowane przelewy"

   Usuń
  5. Dzięki, zobaczymy jak to będzie w praktyce.

   Usuń
  6. Wchodzę na ikonę i pokazuje mi tylko "data startu pakietu: 2021-10-06". Wpisałem kod przy zakładaniu konta i został on przyjęty...

   Usuń
  7. "Dzięki, zobaczymy jak to będzie w praktyce."

   Marcin - 1,5 tyg temu właśnie z Aiona robiłem przelew na promocję do City i poszło bez problemów-cała kwota za jednym razem.

   Usuń
  8. No to jeden problem wydaje się z głowy. Ciekawe jak będzie z zamknięciem.

   Usuń
 12. Nielimitowane oznacza, że możesz ich robić dowolną ilość bez opłat a nie że kwoty są bez limitu. Choc stawiam, że limitem jest saldo. Inne banki pozwalają na brak limitu jeśli autoryzujesz przelew aplikacją. W Aionie przecież inaczej tego nie zrobisz - wszystko appka. Nawet karta fizyczna nie ma kodu na plastiku. Kod jest do odczytania w aplikacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem, w Millennium mimo apki też jest limit.

   Usuń
  2. Przelew limitowany-czyli ile maksymalnie można przelać ze swojego konta bankowego.Przelew nielimitowany-brak limitu.

   Usuń
  3. Co innego "Nielimitowane przelewy" a co innego "Nielimitowana ilość darmowych przelewów"

   Usuń
 13. Wczoraj po podniesieniu stóp złoty się umacniał, dzisiaj po wyroku TK leci na łeb na szyję. Jak ktoś nie kupił walut, to jest to ostatni moment. Bo szykuje się wstrzymanie wypłat w ramach KPO oraz innych dopłat dla rolników. glapiński twierdził, że poradzimy sobie bez pieniędzy z UE. Co oznacza dodruk pustego pieniądza. A przez to wzrost inflacji i dalsze osłabianie się złotówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam że finalnie kasy z Unii nie będzie i że będą nadal drukować a nawet zwiększa ilość pieniądza i ja konsekwentnie kupuje waluty. Pewnie za parę lat będzie "Nowszy PLN". Sytuacja ewidentnie jest zła jesli sam Glapinski kpi sobie z rynków. To co mamy obecnie w RPP i rządzie to są po prostu Talibowie finansowi.

   Usuń
  2. "Też uważam że finalnie kasy z Unii nie będzie"
   A ja mam odmienne zdanie. Nikt nie jest zainteresowany, żeby Polska opuściła UE, ani Zachód ani My.

   Usuń
  3. Najwiekszy wplyw na PLN bedzie mialo ogloszenie moze w listopadzie "taper" przez FED, drugim czynnikiem przeciwstawnym sa podwyzki NBP. Radze raczej nie panikowac, gdyby chccieli to moga podwyzszyc stopy o 1% i PLN poszybuje do poziomow dawno nie ogladanych, ale ewidentnie tego NBP nie chce. USD moze dalej isc do gory, ale to bedzie zwiazane bardziej z polityka FED niz ze srodkami z EU czy innymi czynnikami wewnetrznymi. Polska placi za obligacje 10Y nie wiele wiecej niz USA, takze zalecalbym lekkie opamietanie.

   Usuń
 14. Jest nowa oferta lokat po podwyżce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sa obnizki NBP, to uwidacznia sie to juz czesto po 1 dniu, z podwyzkami jak zwykle banki zwlekaja, teraz bedzie patrzyl jeden na drugi bank ile podwyzsza i sie do tego dostosuja. Wieksze banki wycofaly prawie lokaty a taki Getin to bedzie obserwowal czy reszta cos zaoferuje, nie liczylbym na wieksze podwyzki.

   Usuń
 15. tyle komentarzy a Toma Toma wciąż brak ! Czyżby opijał procentami podwyżkę stóp procentowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zaniepokojenie, ale jestem ;) Wystarczy spojrzeć pod poprzedni artykuł - gdzie sporo się udzielałem. Nie wypowiadam się już natomiast o NBP i RPP - bo za dużo jest tu osób, które i tak nic z tego nie rozumiały. Drugi i chyba ważnieszy powód - to ciągłe prośby Marcina - abym na te tematy się nie wypowiadał. Ostatecznie był zmuszony mnie ocenzurować (bo za mądrze pisałem ;)

   Usuń
  2. @TomTom "bo za dużo jest tu osób, które i tak nic z tego nie rozumiały, bo za mądrze pisałem"
   Problem to jest w tym, że jak już coś napiszesz to musisz do tego dodać, że jesteś najmądrzejszy, a jak ktoś myśli inaczej, to albo nic nie rozumie, albo jak to określiłeś bardziej dosadnie: "ma zryty berecik".

   Usuń
  3. Zgoda z 9.09. A panie TonTomie, żebyś jeszcze pisał faktycznie coś "od siebie", a nie powielał mało profesjonalne artykuły ze swoim propagandowym komentarzem to może i byś coś wniósł do dyskusji. Każdy ma internet i google samo mu podrzuca linki biznes czy money.pl. Ale żeby brać przykład z innych, którzy dzielą się wiedzą czy przemyśleniami a nie linkami to trzeba mieć coś do zaoferowania, a tu mizeria, co widać po twoich "własnych" postach. Pisz już lepiej o doświadczeniach z promocjami. Tu nie jesteś tak irytujący i to zgodne z linią bloga.

   Usuń
  4. Do Anonimowych 9 października 2021 09:09 oraz 10 października 2021 09:31

   Irytujące jest to, że nie potraficie pogodzić się z faktami i to to was najbardziej boli. Wklejałem linki - na potwierdzenie, że to nie są jakieś moje wymysły - tylko przykra prawda, ale niestety nie po waszej myśli. Stąd te ataki na mnie i na wszystkie portale ekonomiczne, które wyciągają pewne brudy, o których z "waszych" mediów nigdy byście się nie dowiedzieli. I tu się powtórzę. Zdajecie się potwierdzać tezę, że: "Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów". W tym przypadku, jeśli ktoś (czyt. nie Twoje media) opisują niewygodną wam prawdę - to są złe i kłamliwe. Koniec tematu.

   Usuń
  5. Przeczytaj to co skleciłeś panie tt. Czy napisałeś coś nowego , innego od setek twoich postów? Słowotok o jedynej prawdzie, klapkach na oczach. Jeśli źródłem fachowej wiedzy jest dla ciebie business insider, money, bankier czy inne tego typu twory i jeśli jesteś wpatrzony w te wierszówki pisane przez studentów dla clickbaitów to tym bardziej nie mamy o czym rozmawiać. Tkwij w swojej jedynej wierze ale nie dziw się, że realny świat jest inny niż kreują to media i wszystko jedno z lewa czy z prawa. A Twoja bufonada nie pozwoli ci wytrwać bez ostatniego słowa. Koniec tematu zakończył guru ekonomii. To się nazywa kultura dyskusji.

   Usuń
 16. Jaką prognozujecie inflację w listopadzie i grudniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w czym Ci pomoze ta inflacja? Bedzie wyliczeniowa prawdopodobnie w przedziale 5,5 do 7% przez najblizsze miesiace.

   Usuń
  2. Czyli wg Ciebie podwyżka stóp nie będzie miała w tym roku żadnego przełożenia na inflację? Pytam, bo mam obligacje indeksowane.

   Usuń
 17. Polifoska kosztuje 200 zł na hektar trzeba dwa worki minimum czyli 100 kg plus 100 kg azatowe więc będzie drogo bo likwidacja kopalń jest a nawóz zdrożał

  OdpowiedzUsuń
 18. Santander i mBank nie podnosi oprocentowania lokat

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...