piątek, 1 października 2021

O,7% na koncie oszczędnościowym w Santander

W komentarzach dość często pojawia się informacja o nowej stawce na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer. Nie tym starym dobrym czerwono-białym Santanderze znanym z WBK, lecz biało-czerwonym, tym który na początku marca, czyli niejako na wiosnę zaoferował 0,8% o czym było tutaj dość głośno.

Na jesień biało-czerwoni zwani przez niektórych Santanderem od kredytów dają nieco mniej, ale i tak lepiej aniżeli Getin.Na dziś jest to 0,7% czyli o 0,2pp więcej niż dają zieloni, co ciekawe podobnie było wiosną, jakby Getin był punktem wyjścia


 

W dalszej części artykułu jak i kolejnych potencjalnych wpisów, zamiast przymiotnikowych określeń nawiązujących do barw (nie jest to bowiem polski bank) proponuję nazywać go po prostu Consumer bankiem. 

Tutaj założysz konto w Santander dla KO na 0,7%

Mamy zatem niższą stawkę aniżeli wiosną, ale za to z wyższym limitem. Zamiast 100k można dziś pakować tutaj dwa razy więcej. Kto zaś chciałby więcej może liczyć na to, że nadwyżka będzie oprocentowana na 0,5%. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że dotyczy to nowych środków, które Consumer liczy względem daty 15 września 2021.

 


Powyższa tabela wyjaśnia co się stanie z środkami, które nie są nowe. Tutaj jak widać nie jest już wcale fajnie, oprocentowanie jest bowiem progresywne i aby liczyć prawdziwy zysk, należy brać średnią dla danego salda.

Consumer nie nazywa tego konta KO, lecz RO. Nie ma to jednak kompletnie znaczenia, oba bowiem działają na tej samej zasadzie, że nawet jak wpłacimy chociażby na jeden dzień swoje środki, to bank zapłaci nam za to odsetki na koniec miesiąca.

O dziwo promocyjna stawka będzie tutaj dość długo obowiązywać, w regulaminie mamy bowiem datę nie z tego roku! 0,7% będzie w tym banku do 26 stycznia. Jak sądzę po tym terminie będzie znów przerwa, Consumer nie ma bowiem ciągłości, do których przyzwyczaił nas Getin czy Millennium.


W Getinie skończyła mi się niedawno promocyjna stawka na KO, ale zamiast Consumera wybrałem promocyjne 1,5% w Aion. Zawsze to ponad 2x więcej i bez limitu 200k, ale za to stawka obowiązuje tylko przez 2 miesiące, przy założeniu czasowo darmowego konta które docelowo jest płatne i to niemało.

Tutaj założysz konto w Santander dla KO na 0,7%

Nie sądzę by w Aion była możliwa przesiadka na konto darmowe z 1%, więc wszystko wskazuje na to, że w listopadzie środki wylądują czasowo tutaj. Wątpię bowiem czy Getin podniesie swoje stawki na KO, chociaż z bankami nigdy nic nie wiadomo i nieraz potrafią nas mile zaskoczyć.

Aktualizacja:

Jeżeli dowiedziałeś się o tej promocji z tego artykułu, zajrzyj do nowszego wpisu na ten temat, gdzie podałęm dużo dodatkowych i ważnych informacji o tym koncie/rachunku.

Regulamin promocji Nowe środki z lepszym oprocentowaniem

7 komentarzy:

 1. Mam w Santander Consumer rachunek po poprzedniej promocji i nie jestem zbudowany jego jakością.
  Ostatnio co kilka godzin bank ma awarie systemu i nie można się zalogować i pobrać własnych oszczędności nawet gdy są bardzo potrzebne.
  Rachunek nie jest atrakcyjny pod względem obsługi bowiem przelewy wyjściowe możliwe są tylko na własne wcześniej zdefiniowane konto w innym banku, a z datą przyszłą - nieobsługiwane. Zasilenie rachunku może nastąpić tylko z własnego rachunku w innym banku (przelewy z kont innych osób są odrzucane). Wpływy księgowane bardzo późno bez względu na porę przelewu.
  Bank nie obsługuje też przelewów ekspresowych ani wejściowych ani wyjściowych (tylko ewentualnie Sorbnet w dni robocze od 8.00 do 15.00).
  Czyli bardzo niefunkcjonalne rozwiązania, a konsultanci występują z pozycji "ja to rządzę". Może mnie się tylko taki trafił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jest w neo z rachunkiem depozytowym, który pewnie większość zakłada, jeśli interesują go tylko lokaty: wpływ z rachunku zdefiniowanego i powrót tak samo, więc trzeba uwzględnić ten "transfer", żeby środki mogły pójść dalej. Ale mnie się to bardzo podoba - przynajmniej mam pewność, że oszczędności wrócą wyłącznie do mnie. A ewentualna "strata" jednego dnia oprocentowania jest do przeżycia:). Trzeba też pamiętać o 1 zł za przelew, więc warto na wstępie ustalić sobie duży limit. Natomiast do szybkości księgowania i wysyłania pieniążków nie mam żadnych zastrzeżeń. Z "konsultacji" nie korzystałam, więc nie mogę się wypowiadać.

   Usuń
  2. czy na pewno jest oplata 1 zl za przelew z kona
   a co z zapisem "dowolna ilość przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat"

   Usuń
  3. Wszystkie przelewy z Rachunku oszczędnościowego na Twoje konto są bezpłatne, niezależnie od liczby w miesiącu. Dzięki temu, że lokujesz u nas swoje pieniądze, możesz nimi zarządzać jak i kiedy chcesz.

   Usuń
  4. Przecież pisałam o neo - z tą opłatą 1 zł, jeśli się ma rachunek depozytowy. Cały post był o tym banku, nie o Consumerze.

   Usuń
 2. Czyli w Consumerze nie ma określonej liczby miesięcy promocji w zależności od daty wpłaty środków, tylko po prostu to konto jest oprocentowane na 0,7% tylko do 26 stycznia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy środki przestaną być nowe? Tzn. na jaki czas ten rachunek się opłaca?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...