wtorek, 19 października 2021

Czas na 0,7% na... RO a nie KO w Consumer czyli jak działają dwie promocje jednocześnie?

Chociaż lokaty to wciąż jeden z głównych tematów bloga, to jednak od dłuższego czasu jakoś bardziej przekonują mnie konta oszczędnościowe. Mam w planach dużo wydatków oraz inwestycji w najbliższym czasie, przez co lokaty praktycznie nie wchodzą w rachubę.

Co prawda ostatnio wpakowałem wszystko do aiona, ale bank w komórce to nie bank. Nic nie zastąpi normalnego banku na kompie, gdzie wygoda użytkowania nieporównywalnie lepsza. Z tego powodu przychodzi czas na drugie najlepsze konto na rynku czyli Consumera, gdzie trwają dwie promocje konta jednocześnie, ale obie kończą się w różnych terminach. Co więcej okazuje się, że ma znaczenie fakt, iż bank nie nazywa tego KO jak mówiliśmy dotąd lecz RO o czym niżej!

 

Początkowo planowałem założyć tutaj konto oszczędnościowe po zakończeniu promocji w Aion, ale KO w Consumerze to dość specyficzne konto. Nie jest tutaj tak, że warto czekać na sam koniec by wydłużyć sobie maksymalnie promocję do czego przywykliśmy w innych bankach.

Oprocentowanie promocyjne w tym banku nie obowiązuje przez stały okres od momentu przelania kasy. Tutaj na sztywno mamy wyznaczony koniec promocji i bez względu na to kiedy wpłacimy kasę wszystkim promocja zakończy się 26 stycznia 2022.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Santander Consumer na 0,7%

Tę ofertę co prawda omawiałem już niedawno, ale dziś przeanalizowałem ją dokładniej i okazuje się, że są tutaj dwie edycje. Najpierw była jedna wprowadzona 16 września o nazwie Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami. Tutaj stawki są takie jak w kolumnie nr 2 o nazwie Oprocentowanie promocyjne widoczne poniżej.

Ta promocja potrwa dłużej o ponad 20 dni bo do 15 lutego 2022. Na interesuje oczywiście najbardziej kolumna nr 3, gdzie widzimy 0,70% do 200k, oraz 0,50% powyżej tej kwoty czyli tyle ile daje para Millennium-Getin. Do trzeciej kolumny odnosi się osobna promocja o nazwie Nowe środki z lepszym oprocentowaniem.

Standardowo mamy tutaj totalny marazm co widać w kolumnie ostatniej. Przy takiej stawce najlepiej czym prędzej zmykać. Rodzi się jednak pytanie co będzie po 26 stycznia? Czy jeśli wpakujemy dziś kasę na 0,7% to po dacie granicznej dla drugiej kolumny wpadamy w oprocentowanie promocyjne czy standardowe?

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Santander Consumer na 0,7%

Nie byłem dotąd klientem Consumera. Co prawda jestem nim ze względu na darmowy kredyt, ale nie mam tutaj bankowości internetowej i spłacam go bazując na swoim starym, dobrym Excelu a nie na spłacie jaką rozpisał mi Alior w bankowości, gdzie kredyt był widoczny. Teraz po założeniu konta zapewne zobaczę swój kredyt.

Pytanie zatem do tych co znają Consumera od podszewki? Jak to jest po dacie granicznej, czy wskakujemy z jednej promocji do drugiej czy wpadamy w standardowy marazm? Czy przelewy do Santandera czerwonego dochodzą natychmiastowo? W Santanderze warto płącić rachunki więc takie przelewy by się przydały tym bardziej że przelewy są darmowe bez ograniczeń co jest kolejnym wielkim plusem dla Consumera.

Na koniec mała ciekawostka do której jakoś nie zwróciłem dotąd uwagi. Nie jest to Konto oszczędnościowe lecz Rachunek oszczędnościowy i inna nazwa wcale nie jest przypadkowa. Okazuje się, że dla RO nie trzeba posiadać konta osobistego, a to jest kolejny plus 

Dzięki temu nie obchodzi nas kombinowanie czy bank ma jakieś wymagania co do gwiazdek przy nazwie konto za free typu przelewy czy płatności kartą. I oczywiście nie interesuje nas czy czasem nie planuje wprowadzenia jakiejś zmiany w warunkach darmowości konta jak to zakomunikował ostatnio Getin:) Mamy za to konto oprocentowane i z możliwością nieograniczonych przelewów za free, czyli działające w praktyce jak ror.

Regulamin promocji Nowe środki z lepszym oprocentowaniem

Regulamin wpłacaj i ciesz się oszczędnościami

6 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się zdanie w dzisiejszej informacji. Cytuję: "ale bank w komórce to nie bank. Nic nie zastąpi normalnego banku na kompie, gdzie wygoda użytkowania nieporównywalnie lepsza". Nic dodać nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Aion ( bo chyba do tego pije polcan) jest bez problemu obsługiwany na compie. Autor i komentator z 14.07 chyba nie znają produktu. Jest obsługa aiona przez www. Trzeba tylko wygenerować kod z aplikacji.

   Usuń
 2. Przelewy do zwykłego Santandera są traktowane jak przelewy do kazdego innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem uzytkownikiem RO w SCB od kilku dni, dziala do niego standardowy elixir oraz sorbnet. Wyprobowalem sorbnet z racji darmowosci w koncie KWJ Aliora, dochodzi tak po godzinie lub dluzej, ale niezaleznie od elixiru. Wyplaty sa tradycyjnym elixirem. Nr rozliczeniowy banku 4-cyfry jest inny niz glownego Santandera, stad nie sa to typowe przelewy wewnetrzne. Ktos na grupie pisal, ze podobno idzie to troche szybciej niz do innych bankow, ale nie ma tu zadnej on-line znane nam np. z Aliora miedzy kantorem, glownym bankiem czy dawnym T-mob. Nie wybralem Santandera jako rachunku powiazanego z tej racji, ze potem natychmiastowe dzialaja do 5tys oraz sa male limity dzienne. Skojarzenie z Aliorem daje mi nieograniczone i szybkie mozliwosci dysponowania zwrocona kasy, przelewami natychmiastowymi do 100tys oraz sorbnetem bez ograniczen.
  W SCB nie ma limitow przelewow, jak ktos pisal na grupie, a i nie mialoby to sensu, skoro pzelewamy tylko na jeden zweryfikowany rachunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. @ Anonimowy19 października 2021 16:54

   Uściślam: Z SCB można przelać środki na rachunek powiązany tylko w dniu zlecania dyspozycji (nie ma przelewów z datą przyszłą), nie ma wyjściowych przelewów natychmiastowych na rachunek powiązany, a wpływy na ten rachunek są uznawane TYLKO z rachunków należących do posiadacza konta w SCB.

   Usuń
 4. Czy w procesie zakładania rachunku oszczędnościowego jest wymagane wgranie skanu dowodu osobistego? Nie mam żadnego produktu w banku, za to mam konto ROR w Santander Bank Polska, który chciałabym użyć do założenia tego rachunku oszczędnościowego. Jak to wygląda w praktyce?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...