niedziela, 26 grudnia 2021

2,5% na KO w Pekao oraz 100 zł na start

No i wreszcie przekraczamy dwójkę na koncie oszczędnościowym, chociaż oferent jest dość nieoczekiwany. To Pekao, który przejął Idea bank i jak niektórzy wieszczą przejmie także Getin. Na dodatek na start zgarnąć tu można 100 zł.


 

Pytanie podstawowe to kto może skorzystać z tej promocji? Hmmm, promocje są dwie i obie mają osobne regulaminy, które załączyłem na końcu artykułu. Nas tutaj interesuje konto oszczędnościowe, a tutaj warunkiem jest otwarcie pierwszego konta Przekorzystnego lub Świat Premium. Innymi słowy wychodzi na to, że nie dotyczy to klientów byłego Idea bank, bo tacy klienci mieli konta innego rodzaju, bądź nie mieli ich wcale, jeśli zakładali lokaty bez konta. Tak sądzę, chociaż dobrze by było by ktoś to potwierdził.

Druga oferta dotycząca premii jest jednoznaczna. Tutaj  oferta jest dla nowych klientów, a nowy to według definicji żubra taki co nie miał nic w tym banku od 1 stycznia 2019, co w praktyce wyklucza posiadaczy konta Idea bank i przymusowo przesiedlonych do drugiego największego banku w Polsce.

Tutaj zgarniesz 100 zł i założysz konto oszczędnościowe na 2,50%

Oferta ma potrwać do wiosny, a ściślej do 31 marca 2022. Ta data dotyczy obu promocji czyli tak KO na 2,5% jak i premii za otwarcie konta w wysokości 100 zł. 


 

1) KO na 2,50% przez 6 miesięcy

Patrząc na szczegóły oferty już nie jest tak różowo.. Okazuje się bowiem, że oprocentowanie promocyjne dotyczy tylko kwoty 20.000 zł czyli jest to typowy wabik. Porównać go można z getinowskim wabikiem na 3%, który jest gwarantowany dwa razy dłużej bo przez rok, ale dla kwoty dwa razy mniejszej.

Co ciekawe kto jakimś cudem założy tylko konto dla premii, ma jeszcze 3 do 5 dni na uruchomienie KO. Nie jest to duża kwota, ale jeśli ktoś może z tego skorzystać może sobie takie konto założyć. Sam jak pamiętam trzymałem tu kasę w podobnej promocji, na której można było wpakować bodaj 30k. Po zgarnięciu premii oraz zysków z KO zamknąłem konto.


 

2) 100 zł na start

Dla premii wymagane jest założenie konta przekorzystnego wraz z kartą Mastercard Debit FX oraz instalacja apki Peopay. Warunki główne dla stówki nie są trudne, wystarczy bowiem:

 • wpływ na 500 zł
 • 4 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę (kartą lub apką)

powyższe dwa warunki należy spełnić 3x w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych. Kto się załapie w grudniu musi zatem je spełnić w okresie styczeń-marzec, kto wejdzie w to w styczniu to w okresie luty-kwiecień itd.

Dodatkowo Pekao gwarantuje darmowość konta przez okres 2 lat. To jest jednak raczej nieistotne, bo w tym banku nie warto być dłużej niż to konieczne czyli w tym przypadku max pół roku.

Tutaj zgarniesz 100 zł i założysz konto oszczędnościowe na 2,50%

Podsumowując cieszy, że bariera 2% na KO została wreszcie przekroczona i chociaż jest to raczej wabik podobny do 3% w Getin to mam nadzieję, że wymusi na innych bankach podobne ruchy. Czas pokaże czy się mylę.

Regulamin promocji na koncie oszczędnościowym na 2,5%

Regulamin promocji 100 zł za otwarcie konta na selfie

100 komentarzy:

 1. Procent ciekawy, atrakcyjny ale... szkoda, że tylko dla 20 000,00 PLN

  OdpowiedzUsuń
 2. Promocja ta może mieć na celu pokazanie osobom, które nie lubią tego banku, że tu także coś się dzieje. Coś... Bank ogłosił promocję. Będą wielkie plakaty, bilbordy. Laik, zwłaszcza senior oglądający TVPinfo, może odnieść wrażenie (prima facie), że to cudowny bank. A przecież i tak niewiele osób skorzysta z tej promocji - choćby z powodów opisanych przez Polcana. W statystyce jednak Bank odhaczy sobie, że też zrobił jakąś tam promocję (megapromocję).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestańcie tę ogólnoustrojową naiwność i niedouczoność zwalać ciągle na emerytów:). W tym miesiącu kończę 68 lat, pobieram należną mi jałmużnę z ZUS, ale z trzeźwym osądem rzeczywistości wszystko u mnie w porządku (no - chyba że akurat się napiję...).

   Emerytka z kapitałem (nie tylko materialnym:))

   Usuń
  2. do Anonimowy 27 grudnia 2021 20:31 Zawsze są jakieś wyjątki od reguły. I w tym przypadku zostałaś zaliczona do grona wyjątków. W dodatku rzutkich :)

   Usuń
  3. Gesso, zamiast się grzecznie wycofać, brniesz dalej (chociaż tym razem przynajmniej nie posługujesz się obcymi językami, niezrozumiałymi pewnie dla zdemenciałych emerytów). Wcale nie czuję się wyróżniona, że zaliczasz mnie do wyjątków ("rzutkich" - cokolwiek miałoby to znaczyć). Po prostu w każdym pokoleniu są ludzie mniej lub bardziej (tu powinna nastąpić wyliczanka cech pozytywnych/negatywnych). I przypisywanie jakichkolwiek z nich (tych cech) do określonej grupy wiekowej jest z założenia
   niewłaściwe (eufemizm). Bo przecież z tych mniej lub bardziej dzieci wyrośnie potem taka młodzież, następnie ludzie dojrzali i w końcu nielubiane przez Ciebie staruszki:).I tak na koniec - uważasz, że jeśli kiedyś zaczniesz się zaliczać do mojej "grupy", to nagle mózg Ci się wygładzi?

   Usuń
 3. Mam pytanie o promocje KO w Getin, alior, millenium : czy jak np. wpłacę z konta żony alior na swoje konto alior to będzie to uznane jako nowe środki? to samo pytanie dotyczy Millenium/Getin (żony) -> Millenium/Getin (męża)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy co jest napisane w regulaminie danej promocji

   Usuń
 4. Facto wróciło do gry, na razie średnio ale nie tragicznie - np. 3msc - 1,5%, 6 msc. - 1,75. Czekamy na odpowiedź Inbank

  OdpowiedzUsuń
 5. Od jutra nowa tabela oprocentowania w Toyocie. Tylko że ja tam nie widzę żadnych zmian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Ptok

   Tu masz opisane co zmieniają:
   https://www.toyotabank.pl/o-banku/aktualnosci

   Usuń
  2. Stawki 1,5% na 3 m-ce i 2% na 9 m-cy to jedne z lepszych aktualnie w bankach, a zmiana dotyczy również lokat nie wymagających konta w TB.

   Usuń
  3. Źle szukałem, bo przede wszystkim szukałem w sprint. Lokaty standard miały dotychczas göwniane oprocentowanie, więc tam moje oko nie sięgło :)

   Usuń
  4. Z Toyotą nie mam jeszcze nic wspólnego, bo każdą operację trzeba zatwierdzać aplikacją, a ja sprzętu do niej nie posiadam (z wyboru). Może ktoś mi wyjaśni, czy w takim razie mogę tam założyć lokatę Standard? Chcę wpakować maksa, czyli 400.000,00. To jak to wygląda? Pierwsza (na 40 tysięcy z kurierem), a potem 9 kolejnych już bez?. I gdzie na koniec wrócą do mnie pieniądze? Czy podczas składania wniosku należy podać nr konta, czy przelewają tam, skąd środki wychodzą?

   Usuń
  5. Do Anonimowy 27 grudnia 2021 21:14
   Założysz dowolną ilość lokat, na kwotę jaka Cię interesuje. Wszystko ustala sie podczas rozmowy - jak już do Ciebie oddzwonią. Założenie profilu w TB przez kuriera, dawnego TNT (obecnie Fedex).

   Usuń
  6. Czyli jak narazie nic nie zmienili w indeksowanym koncie oszczęd. Wczorajszy WIBOR3M to 2,48%, a do styczniowego oprocentowania będzie brany odczyt z czwartku.

   diego

   Usuń
  7. Do diego

   Jak rozmawiałem z nimi jakoś w połowie grudnia - to powiedziano mi, że tabelę procentową zmienią pod koniec grudnia i na początku stycznia. Połowa już się ziściła, a teraz podejrzewam, że zmienią ją właśnie pod kontem IKO, ograniczając (czyt. obniżając marżę) szybujący do góry WIBOR 3M.

   Usuń
  8. Dzięki za info. Już myślałem, że będzie przyzwoity %. Czekamy więc na kolejne zmiany. Pozdrawiam

   diego

   Usuń
  9. Do diego

   Jeszcze nic nie jest przesądzone. Może tylko delikatnie obniżą, albo nic nie zrobią. Jak widać po obecnych podwyżkach kasy im chyba trochę brakuje - skoro taki sam % dali na lokatach nie wymagających konta.
   PS Czy Ty masz już u nich IKO, czy dopiero chcesz je ewentualnie zakładać?

   Usuń
  10. Nie mam IKO, dopiero jeśli poznam oprocentowanie na pierwszy kwartał 2022 - założę konto.

   diego

   Usuń
 6. Mam pytanie o promocje KO w Getin, alior, millenium : czy jak np. wpłacę z konta żony alior na swoje konto alior to będzie to uznane jako nowe środki? to samo pytanie dotyczy Millenium/Getin (żony) -> Millenium/Getin (męża) - czy muszą to być środki z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z millennium małżonkowie mający osobne konta mogą sobie przelewać środki i będą one uważane za nowe, jeśli jedno z kont było wyzerowane, testowane wielokrotnie.
   Sądzę więc, że podobnie powinno być w dowolnym innym przypadku, chociaż tego nie testowałem, więc byłoby dobrze, gdyby ktos inny, kto tak robi to potwierdził.

   Usuń
  2. Ok dzięki czekam na info odnośnie Getin i alior

   Usuń
  3. W Aliorze brat do brat - też działa ;)

   Usuń
  4. Geti, Alior oraz neo (chociaż o to nie pytałeś) ma podobnie. Taki "oscylator" stosuję od lat i we wszystkich bankach się sprawdzało, np. BGŻ, Deutsche i wielu innych. Konta żony i męża to dwa odrębne byty. Oczywiście należy podać inny mail i numer telefonu, bo jeśli nie, to mogą "na wstępie" wniosek odrzucić, bo takie dane już mają w systemie.

   Usuń
  5. Getin nie zalicza przelewów w ramach banku dla spełnienia warunków dla bezpłatnego konta. Dlatego się z nim żegnam. natomiast przerzucanie środków pomiędzy różnymi użytkownikami nie ma znaczenia i jeśli spełnione są limity dla uznania ich za nowe środki to zaliczone są bez problemu. Przecież bank sprawdza salda dla konkretnego klienta. Patrz na szczegóły konta. Tam wszystko jest ujawnione.

   Usuń
 7. Obligacje bez zmian. Dziękujemy Ci władzo pisowska za inflację 8% i za super oprocentowane obligacje na 0,5%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan poproszę o info z zapytania z 27 grudnia 2021 14:01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wymuszaj odpowiedzi, bo Polcan już Ci jej udzielił. Nie testował, więc prosi o informacje innych. Na przykład mnie, co uczyniłam powyżej:).

   Usuń
 9. Od nowego roku wzrasta do 2% oprocentowanie na zwykłym KO w Alior banku z odpaloną na KJO korzyścią do kwoty max 10k zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2% do 10.000,00, ale trzeba mieć kartę i wykonać nią transakcje na 300,00 zł. Za dużo wymagają na taki "bonus".

   Usuń
  2. Do Anonimowy 27 grudnia 2021 22:09

   Napisałem to bardziej jako ciekawostkę. Co do płatności na 300zł dla osób, dla których KJO - to konto podstawowe - to żaden problem. Także dla mnie, ponieważ uczestniczę w promocji tego konta i i tak muszę mieć kartę oraz nią zapłacić. Żeby bank nie urywał mi nawet tych głupich 5zł za kartę - to właśnie nią robię opłaty w ostatnich m-cach. W ten sposób warunek przy odpalonej korzyści spełnia się sam, a ja będę miał w Aliorze 100k zł na 1,5% (nowi nawet 1,7%) oraz 10k zł na 2%. Tylko tyle i aż tyle, a przynajmniej nie blokuję kasy w tych dynamicznie zmieniających się czasach jeśli chodzi o %-ty ;)

   Usuń
  3. @TomTom
   Na szczescie w Aliorze nie trzeba posiadac karty i lepiej placi sie kredytowka czy "promocjami" w CA, wiec ta korzysc jest lekko "sztuczna". Jak jestes w Aliorze na promocji to rozumiem, ale jak sie skonczy to karta do kasacji.

   Usuń
  4. Tym bardziej jak się płaci kredytówką z cashabackiem. Zadłużenie spłacam jutro, a cały drug z poprzednich dwóch miesięcy pracował na ko i to w tym samym banku.

   Usuń
  5. Anonimowy 28 grudnia 2021 09:22 napisał:

   "...ale jak sie skonczy to karta do kasacji."

   Dokładnie tak zamierzam zrobić ;)

   Usuń
 10. Mam pytanie do osób, które posiadają Konto Przekorzystne w Pekao S.A. Oplata za obsługę karty debetowej 4 lub 0 zł w przypadku wykonania 1 transakcji bezgotówkowej kartą i wpływu 500 zł na ROR. Czy ten wpływ może być od innej osoby z tego samego banku, czyli Pkao S.A? Proszę o odpowiedź osób, które mają tam konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno przejść
   Z TOiP
   "W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym min. 1 transakcji bezgotówkowej daną kartą debetową wydaną do konta, w kolejnym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 0 zł."

   Usuń
  2. ...500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów)
   PS
   Praktykuje tylko przelew z innego banku, ale wg info na stronie nie moga to byc przelewy wlasne czyli z rach. innej osoby nie ma przeciwskazan. Zadaj pytanie przez poczte wewnetrzna, to bedzie potwierdzenie.

   Usuń
  3. Robimy tak (przelew z konta żony w Pekao na moje konto lub odwrotnie) od wielu miesięcy i nigdy nie mieliśmy naliczanych opłat. KK

   Usuń
  4. Słowo "klientów" może wprowadzać w błąd. Bo może chodzić o konta danego klienta lub konta klientów banku w ogóle. Jednak myślę, że chodzi o pierwszą opcję.

   Usuń
  5. W Milenium przelewy po 1000 zł od żony w ramach banku przechodzą do zwolnienia z opłaty, a w Pekao SA też powinny przejść, gdyż definicja wpływów jest podobna. Natomiast w Alior bank może być od siebie, ale z innego banku.

   Usuń
  6. Najlepiej jak się ma dwie żony albo i więcej. Wtedy z przelewami dużo łatwiej, nieprawdaż ?

   Usuń
  7. Ale jeśli nie pracują i tylko pachną, to trzeba je utrzymywać. Warto tylko dla tych Przelewów?:)

   Usuń
  8. Otrzymałem odpowiedź w bankowości internetowej na powyższe pytanie. Tak przelew pomiędzy rachunkami w ramach Pekao SA spełni warunki darmowości karty debetowej, pod warunkiem, że nie będziemy współwłaścicielem.

   Usuń
 11. Premie w wysokości... 100 tys. zł netto! Finanse partii Razem są już pod lupą śledczych.
  Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie nagród w lewicowej partii. Jej liderom, w tym posłom, może grozić nawet więzienie. Jak się okazuje, w 2019 r. ośmioro ówczesnych członków zarządu otrzymało premie w wysokości... prawie 100 tys. zł netto.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak doniósł portal rp.pl, "99 tys. zł netto, czyli 152 tys. zł brutto, wynosiły nagrody, które w 2019 r. otrzymało ośmioro ówczesnych członków zarządu Lewicy Razem (dawniej partii Razem), w tym posłowie Adrian Zandberg, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak i Marcelina Zawisza". "Nagrody wyszły na jaw w 2020 r., po złożeniu przez posłów oświadczeń majątkowych i wzbudziły kontrowersje, bo wcześniej Zandberg deklarował, że w partii zarabia się średnią krajową"

  OdpowiedzUsuń
 13. W związku z wiadomo czym, coraz więcej ludzi ucieka z gotówką z Getina. Uważajcie:
  https://wroclaw.tvp.pl/57650185/oszusci-podszywaja-sie-pod-getin-bank-knf-ostrzega

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że zostało to zlecone przez KNF z wiadomych powodów.

   Usuń
  2. Niby wiadomo "w związku z czym" ale nie wiem. Może ktoś mnie oświeci ? Jakiś iluminator.

   Usuń
  3. KNF zależy na likwidacji tego banku, to była aluzja do afery, która ujawnił Czarnecki, gdy był szantażowany przez KNF.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 29 grudnia 2021 20:42
   To ja Cię oświecę jeśli nie widzisz analogii. W zeszłym roku decyzja o przewłaszczeniu IDEA Banku zapadła pod koniec roku, a dokładniej po decycji sądu o nie zaaresztowaniu Leszka Cz. To była swoista kara za "nie skożystanie" przez niego z największej w historii Polski, nagranej i udokumentowanej propozycji łapuwkarskiej, w którą podobno był zamieszany sam wódz NBP, a zarazem nasz ulubieniec - Adaś. Już wtedy na banki ze stajni pana Leszka zapadł wyrok, a teraz trwa tylko tego kontynuacja. Pomagają w tym procederze instytucje państwowe (nie bez powodu określane jako mafijne) typu KNF, obstawione ludźmi obecnej władzy (ludowej). Przejęły one wszystkie możliwe urzędy oraz instytucje i w ten sposób chcą karać "niepokornych". Nie dowiesz się jednak o tym z telewizji publicznej (czyt. reżimowej), a niedługo i z tych prywatnych - bo wzorem tego co zrobił Orban na Węgrzech - również wszelkie media mają być przejęte. O dziwo w tym akurat planie przeszkodził im ich własny prezydent, który nieoczekiwanie zgłosił veto do ustawy likwidującej (lub przejmującej) TVN, przez co został przez wielu członków jedynie słusznej partii - okrzyknięty zdrajcą. To tak w skrócie odnośnie Twojego pytania ;)

   Usuń
  5. Przecież to oczywiste, że winą KNF jest że Getin jedzie ciągle na stratach, że wskaźnik tier ma poniżej norm, że robi tylko minimalne odpisy na kredyty frankowe. No uparł się KNF na ten doskonały bank. Ale tego nie usłyszysz w reżimowych mediach. Na szczęście jest Tom. On wie dużo, choć Prezydent go zaskoczył mimo, że już dużo wcześniej zapowiadał, że w tym kształcie ustawy nie podpisze.

   Usuń
  6. Do jamj

   Nie wiem czy zauważyłeś, że decyzje odnośnie 2 banków pana Leszka zapadały po tym jak ich rentowność zaczynała się wreszcie poprawiać. Z ogromnych długów wychodziły one na mały, ale zawsze "+". Jeśli nie widzisz powiązania planu Zdzisława z tym co się działo z bankami pana Czarneckiego - to naprawdę nie mamy o czym dyskutować. PS Prezydent nie zaskoczył mnie. Zaskoczył cały pisi obóz (przecież sami o tym mówili) - bo myśleli, że wszystko będzie tylko bezmyślnie podpisywał, a tu taki zonk ;)

   Usuń
  7. do TomTom. Polityka polityką, ale Getin szoruje po dnie. I to by było na tyle.

   Usuń
  8. Do TomTom.
   I jeszcze jedno. Chrzanowsk z KNF to oślizły typ i chciał coś ugrać dla siebie. Ale nie byłoby tej rozmowy z Czarneckim gdyby Getin to był prężny bank. A już wtedy było źle i teraz też podejrzewam że trup Getin nie pokazuje wszystkiego i jest pudrowany. I stąd kurator. Też mi szkoda tego banku, bo trzymałem tam jakieś pieniądze np. na KO. Ale ja nie dałbym sobie jaj ogolić za Czarneckiego.

   Usuń
  9. Do Ptok

   Oczywiście, że banki Leszka nie świeciły przykładem i to zarówno w etyce zachowania jak i wszelkich wskaźnikach, ale byłyby do odratowania - gdyby nie zabrakło odrobinę dobrej woli. Czarnecki jest biznesmenem i doskonale zdawał sobie sprawę z jakim przeciwnikiem ma do czynienia. Dlatego się zabezpieczył i zabrał analogowy "ziobrophon". Myślał, ze ujawnienie tej afery uratuje mu d... ale przekalkulował. Tak naprawdę wtedy wydał na siebie wyrok, a zemsta obecnej władzy jest tylko rozciągnięta w czasie. Mógłby dokapitalizować nieboszczyka Getinka, ale nie chce wrzucać kasy w błoto, wiedząc, że w każdej chwili bank może zostać znacjonalizowany - tak jak IDEA. Liczył trochę na przeczekanie, może zmianę władzy i odmianę losów swojego ostatniego banku.

   Usuń
  10. Jeszcze do jamj

   Wracając do przesłania telewizji, rzekomo publicznej - to polecam Ci artykuł na WP. W dniu szczytu zgonów obecnej fali pandemii, w czasie kuriozalnych podwyżek cen gazu (w W-wie to nawet 987% !!!) w TVP przez 18 min. głównego wydania "Wiadomości" - rozpływają się nad "Sylwestrem marzeń". Czy Ty naprawdę tego nie widzisz?

   https://wiadomosci.wp.pl/tvp-wyznacza-trendy-nie-kalkuluje-skandaliczne-wydanie-wiadomosci-6720742544870240a

   Usuń
  11. A kto podniósł ceny gazu w Warszawie ? Czy nie Trzaskowski ?

   Usuń
  12. Dziękuję uprzejmie Tomowi za próbę oświecenia mnie. Nie skorzystam, nie czytuję go, pomijam, kasuję, ignoruję, itp. , itd.

   Usuń
  13. Do Anonimowy 30 grudnia 2021 12:38

   Chciałbym Ci tylko podpowiedzieć, że to nie Trzaskowski ustala ceny gazu. On sam w artykule poniżej pyta o tą kwestię za to odpowiedzialnych - czyli obecną władzę:

   https://www.money.pl/gospodarka/trzaskowski-pyta-premiera-o-podwyzki-cen-gazu-mowi-o-kolejnej-niespodziance-od-pis-6720579222866784a.html

   Usuń
  14. Anonimowy30 grudnia 2021 13:44 A to straciłeś,bo jakbyś czytał Toma to dowiedziałbyś się co myślał i na co liczył Leszek Czarnecki:)

   Usuń
  15. Panie Tom Tom, jeśli chce Pan z tego forum zrobić kolejny portal do uprawiania polityki, to ja podziękuję i wysiadam. Myślałem, że to jedno z ostatnich miejsc, gdzie można spokojnie poczytać o finansach. Niestety zawsze się znajdzie "oświecony inaczej", który i tutaj zrobi bagno.

   Usuń
 14. Kojejki duże pod Getin Bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę tych kolejek. Ani dużych ani małych.

   Usuń
 15. Spodziewam się lepszych promocji niebawem w Getin, boidupki zawsze szybko uciekają i zrywają lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 16. a co tam dają ???

  OdpowiedzUsuń
 17. "Kolejki pod Getin Bank"?
  No to ciekawe, bo u mnie pod Getinem pusto tak jak i w środku pusto. Zero klienta. Chyba że wszyscy już wypowiedzieli umowy i nie ma kto przyjść :)
  Ale daję jeszcze z pół roku Getinowi i po ptokach.
  A w ogóle ile to już banków poległo przez ostatnie lata. Szkoda takich banków jak Meritum, Idea, Eurobank, Polbank, Optima, TMUB- gdzie można było zarobić parę złotych na lokatach czy promocjach. Zniknęły też: BGŻ, BPH, WBK, Kredyt Bank, Raffeisen, czy prehistoryczne już Fortis bank czy Dopieszczot bank.

  OdpowiedzUsuń
 18. Rok temu 90% depozytów miałem w Idea Banku.
  Dzisiaj 90% mam w Getinie.
  Czy depozyty w Getinie są bezpieczne czy czas się zawijać i grzebać nieboszczkę?
  Czy podobny los do banków z grupy Getin Holding czeka chyba już chyba ostatni polski komercyjny bank jakim jest Alior?
  Czy 2022 rok może być jeszcze gorszy niż kończący się 2021?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak trzymasz do rownowartosci 100 tys. EUR, to nie ma sie czym przejmowac. Po drugie, GB to duzo wieksza suma bilansowa niz IB i duzo obligacji na GPW, wiec pewnie potrwa to pare miesiecy albo i dluzej. Na wyplaty to BFG tyle nie ma, wiec raczej musi sie znalezc inny bank, ktory przejmie ten biznes a chetnych raczej brak. Jezeli bedzie kontrolowane przejecie, jak dla IB, to dla nas klientow nic sie nie zmieni, "obudzimy sie" pewnego dnia w inny banku.
   Alior to zupelnie inna liga, jest w duzej czesci "panstwowy" za sprawa kontroli przez PZU. W razie problemow ma bogatego sponsora PZU, ktory go moze wesprzec. Z polaczenia Pekao i Aliora PZU zrezygnowal, wiec na razie nic sie nie dzieje. Pekao, PKOBP, Alior czy BOS sa w duzej czesci "upanstwowione", wiec nimi bym sie w ogole nie przejmowal.
   2022 moze byc bardzo zly dla tych co sie mocno "zakredytowali" przy niskich stopach a teraz beda plakac, jak WIBOR odleci do 4%.

   Usuń
  2. Twoja sprawa gdzie trzymasz pieniądze. A o odpowiedzi na inne pytania zwróć się do wróżki...

   Usuń
 19. Odpowiedz sobie na pytanie, czy depozyty w Idea Banku były bezpieczne, czy nie. Straciłeś? Ile? Będziesz wiedział, czy masz się z Getinu wycofać, czy nie. Może chodzi o bicie piany na forum... Proste.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórym na tym forum chodzi tylko o bicie piany. np.Tomowi.

   Usuń
  2. Do Anonimowy 30 grudnia 2021 13:28

   Ach ta Twoja nieuleczalna obsesja na moim punkcie. Tak to już jest jak do niektórych nie docierają już żadne rzeczowe argumenty, a łykają tylko tanią propagandę - jak bocian żabę ;)

   Usuń
  3. To nie rząd ustala ceny gazu czy też ceny wywozu śmieci. Każdy to wie - kto oczywiście chce wiedzieć...

   Usuń
  4. Do Anonimowy 30 grudnia 2021 16:16

   Wstawiło ci się w złym miejscu, ale już ci to tłumaczę. Za ustalanie takich cen jak za gaz/prąd odpowiada (państwowy) URE. Rozszyfrować ci ten skrót - czy nie trzeba? Nie ustala tego również, jak to napisał wyżej pewien Anonimowy - pan Trzaskowski, ale jak ktoś ogląda pewną telewizję - to rzeczywiście może mieć o tym błędne wyobrażenie.

   Usuń
  5. To, że na IB nikt nie stracił to nie znaczy, że nie nadejdzie dzień, w którym na upadku jakiegoś znaczącego banku nie polegną wszyscy.
   Wydmuszkę IB wciśnięto Pekao jak kukułcze jajo.
   Chętnych na GB nie ma, a bank już na ostatnich nogach, skoro KNF już tam węszy.
   Najgorsze, że w tej mizerii z IB wszyscy uciekli do Getinu ale z Getinu to już uciec nie ma gdzie.

   Usuń
  6. Tomtoma fan wywołany do tablicy: Akurat długo nie komentowałem twoich wynurzeń bo miały neutralny mniej lub bardziej merytorycznym
   charakter. Czasem nawet cię broniłem. Ale jak widzę znowu urwałeś sie z łańcucha lub admin śpi. Tak czy inaczej wyjeżdżasz ponownie ze swoimi bzdurnymi teoriami spiskowymi i tvnowska propaganda i nie umiesz się powstrzymać od pouczania. Irytujesz znów inne osoby więc nie szukaj w komentarzach twojego ulubieńca bo masz rzesze fanów. Jesteś adwokatem TW Ernesta, że bronisz tego hohsztapltera? Tego, który stworzył najwięcej oszukańczych produktów i skroił ludzi na polisolokatach obligacjach bankowych , korporacyjnych i deweloperce. Zmień źródło informacji to ujrzysz więcej niż dwa te same portale i "wolne media" ci przekazują. I skończ te polityczne tyrady bo są nudne, miałkie i śmieszne.

   Usuń
  7. Admin czyta wszystko co pisze TomTom i już zablokował jeden jego wpis, bo znów zaczyna obrażanie innych.
   Nie wiem dlaczego po spokojnym czasie, gdy znów pisał bardzo dobre i cenne komentarze znów zaczyna swoje jazdy z jakaś telewizją i innymi bzdetami.

   Usuń
  8. Do Polcan

   Przeanalizuj proszę, od którego momentu zaczęły się moje wypowiedzi "lekko zabarwione polityczne." Dokładnie pod Twoimi dwoma Marcinie, które nawiązywały do afery KNF. Jeden z Twoich czytelników poprosił o, cytuję: "oświecenie go" w tym temacie, więc go oświeciłem. Niektórzy trafiają na to forum po raz 1-szy, inni są za młodzi i być może nie znają sprawy, więc w dużym skrócie ją przybliżyłem. Bo chyba nikt na tym forum nie neguje tego, że była taka sprawa? Za którą zresztą pan Chrzanowski trafił do aresztu.
   Jeśli chodzi o - jak to nazwałeś "jazdy z telewizjami" - to może się wypowiadać ktoś kto ogląda informacje na kilku stacjach i je porównuje - tak jak robię to ja. Jeśli w Wiadomościach telewizji publicznej połowę czasu zajmuje oczernianie pana Trzaskowskiego - to wychodzą później takie kwiatki - jak komentarz pewnego Anonimowego, który pomawia w/w pana o ustalanie cen gazu/wywozu śmieci w W-wie. Właśnie z taką dezinformacją i pisaniem nieprawdy próbuję walczyć, ale widzę, że osoby z większą wiedzą, które dzieliły się nią u Ciebie na forum już też się poddały. Mam na myśli Twojego czytelnika "MM", którego komentarze z przyjemnością czytałem, a który po niejednym prostackim ataku na swoją osobę mam wrażenie, że sobie po prostu odpuścił. Kliku tu komentujących w podobny sposób chciałoby zakneblować i mnie, ale poza nieudanymi słownymi atakami - nie mają tak naprawdę nic ciekawego do powiedzenia, a żadnego mojego news-a jakoś nie potrafią racjonalnie zdementować. Trudno bowiem polemizować z prawdą.
   PS Będę wdzięczny Marcinie jak ten komentarz nie będzie przez Ciebie ocenzurowany.

   Usuń
  9. Do swoich odpowiedzi niepotrzebnie robisz wstawki polityczne wraz z odsyłaniem do telewizji jaka ktoś ogląda. Byłoby dobrze gdybyś tego nie robił, niech sobie ogląda kto co chce, jeśli ogląda.
   Nie musisz odpowiadać na każde zaczepki, tu nie ma dzieciarni do edukowania, dzielimy się swoimi uwagami, ale z poszanowaniem innych. Nie pouczaj lecz powiedz co myślisz i tyle. Nigdy nie zadowolisz każdego, bo każdy ma już jakieś nawyki, których nie zmienisz, nawet jeśli masz rację. Ja zgadzam się w zdecydowanej większości z tym co mówisz, ale rozumiem, że można mieć inne zdanie. I niech tak zostanie.

   Usuń
 20. Czy pamiętacie jeszcze Open Finanse? Jeszcze chyba kilka lat temu wiedli prym
  na rynku lokat. To też twór Czarneckiego. Zgłosili wniosek o upadłośç.
  httpss://www.stockwatch.pl/wiadomosci/spolka-leszka-czarneckiego-zlozyla-wniosek-o-ogloszenie-upadlosci,akcje,293526

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Ptok. I co w związku z tym ? Też wredny nadzorca rynkowy rzuca kłody pod nogi panu LC? Czy może wreszcie nie daje się tak łatwo ludzi robić w konia bo interes nie kwitnie? Kto był w Openfinance czy Lions na rozmowach w sprawie oferty lokat wie o czym piszę.

   Usuń
  2. Pomyliłeś adresy. Ja akurat nie jestem obrońcą Czarneckiego. Nie ogarniasz :).

   Usuń
 21. Jak dobrze pamiętam aby otworzyć lokatę w GB trzeba było umówić się z kołnierzykiem na rozmowę, która polegała na wyciąganiu ode mnie informacji.
  Ostatecznie kończyło się na ręcznie pisanym przez kalkę zakładaniu lokaty. Kilka razy byłem zmuszony do korzystania z tego pośrednika ale procedury były żałosne więc nie żal mi tego tworu jak i tych kołnierzyków i panienek na szpilkach, którym się wydawało, że mają jakikolwiek wpływ na moje oszczędności, a teraz sterczą w Urzędzie Pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To młody jesteś i mało pamiętasz. Był czas że mieli swoją stronę, gdzie logowałem się za pomocą loginu i hasła, i nie była to strona Getinu. Działało to podobnie jak teraz strona Inbanku. Jasne że byli pośrednikiem w zakładaniu lokat, były one zakładane tez w Getinie. Ale istnieli jako osobny twór. Zakładało sie tam normalnie lokaty online. Spojrzałem do swojego excela i widzę że ostatnie 2 lokaty założyłem u nich w marcu 2013 r. Były to lokaty na 5 miesięcy na 5%. Takie to były czasy. Mój excel zaczyna się od 2010 roku i tam też są lokaty w Open Finance, 3 mies na 5,65%. Przy okazji przypomniał mi się FM Bank. W marcu 2010 zakładałem tam lokaty 3 miesięczne na 5,72%. A w Lukasie miałem wtedy lokaty na 6,15%.
   Było - minęło.

   Usuń
  2. Po pierwszą lokatę w Open jechałem nawet do innego miasta i potem nieraz korzystałem z ich lokatą, które tu często omawialiśmy. Ten twór rywalizował zresztą z Expanderem, ale czerwoni przestali być konkurentem, gdy z rynku zniknął Meritum. Szkoda, że żegnamy kolejnych weteranów, bo dawali fajnie zarobić.

   Usuń
  3. A pamiętasz Polcan lokaty z codziennym naliczaniem odsetek? Pomagały one omijać podatek belki, ktöry wtedy naliczany był dopiero od kwoty 50 groszy i powyżej. Zakładało się dziesiątki lokat z codziennym naliczaniem na kwoty kilku tysięcy, źeby odsetki codziennie wynosiły 49 groszy. Niepłaciło się wtedy belki. Później to ukrócili.

   Usuń
  4. Podobnie było z kontami. Założyłem przykładowo 15 kont w eurobank i na każde wpłaciłem po 46 zł by dziennie naliczał się grosz. I cała serię innych kont w innych bankach przykładowo w Pół banku wystarczyło wpłacić 39 zł by dziennie był grosz zaś w Paribasie 35 zł, dzięki temu reklamowane 4% można było podkręcić do 7%. Kasa była rozsiana po kilkudziesięciu kontach, ale dostępna w każdej chwili i to z odsetkami dopisywanymi codziennie. Mało co wkurzyło jak zniesienie tego przywileju w kwietniu 2012

   Usuń
  5. Miałam lokaty i w Open i w Lukasie (chociaż tego ostatniego nie wspominam miło z zupełnie innego względu - w końcu reklamacja tam wygrana. Naliczono mi ponad 600,00 zł opłaty za konto, które zamknęłam bezpośrednio po użyciu. Było założone na jedną konieczną transakcję.). Teraz to on się nazywa Credit.
   Również lokowałam w BGŻ, w którym odsetki liczono mi ręcznie, a ja poprawiałam (wyszło na moje - wyższe:)).
   Ot, wspomnienia kombatanckie, kiedy byłam pewna, że odsetki od oszczędności plus emerytura zapewnią mi godną starość.

   Usuń
  6. Ptok to młody jesteś bo jak zakładałem u nich pierwsze lokaty w Warszawie przy Marynarskiej to przez fioletową kalkę dziunia wypełniała druki lokat.
   A pamiętam bo pierwszą lokatę odwrotnie podłożyła kalkę i dymała od początku.
   Gdzie tam była mowa o logowaniu do ich systemu.
   Do sracza chodzili jeszcze do wychodka.

   Usuń
 22. polcan otwórz na cito jakiś temat z życzeniami i przewidywaniami fachofffców na przyszły rok.
  Za rok sprawdzimy kto się zna i trafił bingo, a kto tylko bije pianę aby tu zaistnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka tematyka pasuje bardziej do bloga PPx. Nie czytam komentarzy z przewidywaniami, bo też nie jest to blog o astrologii, chociaż jak widzę niektórych to bawi i lubią sobie tu powróżyć. Założenie od samego początku jest inne i to się raczej nie zmieni, ale jak chcesz możesz tu wróżyć.

   Usuń
 23. Za głębokiej komuny mama z USA przywiozła 2200$ urobku to rodzice liczyli w jakim dobrobycie będziemy żyli z samych odsetek z lokat założonych w jedynym słusznym banku w Warszawie przy ul. Czackiego.
  Później przyszedł stan wojenny i komuna położyła łapę na dudki, a później przyszedł Balcerowicz i zostawił ledwo na waciki. Ot takie wspomnienia po latach przed 5,6,10 falą pandemii, która znowu niweczy ludzki wysiłek i plany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Za tej komuny moja przyjaciółka odziedziczyła po Mamie kawalerkę na Pradze w Warszawie. Nie mogła jej "przepisać" na syna, bo był niepełnoletni (takie prawo było). Ono (to prawo) wykluczało również posiadanie przez obywatela więcej niż jedno mieszkanie. Musiała więc je sprzedać, a że szalała inflacji, to za te 35 metrów (wtedy mieszkania spełniały jeszcze jakieś normy), kupiła sobie ledwie kolorowy telewizor. A ukochany wnuk po dojściu do lat właściwych zamiast zamieszkać w lokalu po babci wynajmuje "coś" od zawsze (teraz już z rodziną) i pewnie do końca świata. I czy tych złodziei ktokolwiek próbował rozliczyć?
   Mnie Polska (jakichkolwiek barw była) też okradła kilkakrotnie i też nic, cicho sza.

   Usuń 24. 19

  „Proszę obejrzeć się, co się dzieje na świecie. Nasza inflacja rzeczywiście jest wysoka, ale wszędzie jest wysoka” - powiedział na antenie Radia Zet prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.

  OdpowiedzUsuń
 25. Prof Bugaj :Inflacja jest w dużym stopniu inflacją kosztową. (…) Mogliśmy zerwać z tej inflacji 2 pkt proc., natomiast nie jestem pewien, jaką cenę przyszłoby nam za to zapłacić

  OdpowiedzUsuń
 26. Cena jest znana: Wysokie bezrobocie jak w innych krajach Unii Europejskiej !

  OdpowiedzUsuń
 27. Open Finance dostał to na co zasłużył. Też kiedyś zakładałem u nich lokaty. Ale kiedy to było? https://subiektywnieofinansach.pl/karma-wrocila-upadlosc-open-finance/

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak ktoś zrobił płatności w tej promocji, to sprawdźcie czy nie naliczyli Wam ich podwójnie, bo u mnie niestety tak, i parę osób też to zgłaszało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi mi o promocję w Pekao z 250 zł do Bierdonki, Allegro i 4F

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...