wtorek, 7 grudnia 2021

200 zł na start za Citikonto + 200 zł w bonusach

 

Z nową edycją promocji ruszył Citibank, tym razem nie chodzi jednak o rekordową premię w wysokości 3000 zł za CitiGold, o której pisałem niedawno, a o zwykłe konto. Tutaj rzecz jasna premia jest o wiele mniejsza, nie trzeba bowiem posiadać 400k wolnych środków, lecz spełniać zwykłe warunki.

Kto może z tego skorzystać? Niestety z nowej III edycji nic się nie zmienia, w dalszym ciągu dotyczy to osób, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2020. Innymi słowy karencja zbliża się powoli do 2 lat, co nie jest złym warunkiem, ale w tej edycji przekroczy już 2 lata.

Tutaj zgarniesz 200 zł na start za konto w Citi

Niniejsza, druga już edycja promocji konta potrwa do 28 lutego 2022. Tutaj nie przewiduję by coś miało się skończyć przed czasem, bardziej prawdopodobne jest to, że powyższy link będzie stale aktywny, a druga edycja zamieni się w trzecią. Nie wiadomo jednak czy warunki będą lepsze.


 

A jakie są obecne? Porównując nowe warunki z poprzednią edycją nie widzę żadnych zmian, w dalszym ciągu należy:

1) 50 zł na start za apkę i przelew

Zaczyna się bardzo przyjemnie: do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym otwarliśmy konto należy tylko:

 • zalogować się do apki Citi
 • przelać sobie z zewnątrz 100 zł na nowe konto

Warunki jak widać praktycznie żadne, więc tu jest całkiem ok

2) 50 zł za wykonanie jednej czynności do wyboru

W kolejnym miesiącu robi się już trudniej. Bank daje nam do wyboru 

 • przelanie 2000 zł z tytułu wynagrodzenia LUB
 • wykonać zlecenie walutowe na kwotę 2000 w CitiKantor

W przypadku drugiego warunku nie musi to być zlecenie w naszej walucie. Bank dopuszcza dowolną walutę, wystarczy żę będzie to równoważność kwoty dwóch tysięcy.


3) 50 zł za wykonanie innych czynności do wyboru

W następnym czyli 3 już pełnym miesiącu posiadania konta bank stawia jeszcze inne warunki i znów mamy tutaj wybór:

 • dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł LUB
 • spłacić kartę kredytową przelewem z konta na kwotę 500 zł

Jak widać bank zadbał o różnorodność, ale różnie może to być odbierane, bo warunki nie są zbyt łatwe. Chociaż jeśli ktoś ma kartę w Citi i robi nią zakupy, to ten warunek wydaje się równie banalny jak pierwszy. Sam robię zakupy na 500 zł i spłacam kartę w Tmobile zaśczy zrobi się to bezpośrednim przelewem czy przez ror nie robi dużej różnicy. 

4) 50 zł - ostatnia premia na deser za rzetelność

Dla ostatniej premii nie trzeba robić już nic. Jeśli spełniliśmy poprzednie 3 różnorodne warunki, to w nagrodę za taką rzetelność bank nagrodzi nas dodatkową premią w postaci pięciu dych.


5) Dodatkowy bonus 2 kody na szybkie nadania z InPost

Kto chce może dodatkowo zdobyć 2 kody na szybkie nadania z InPost i nie trzeba się tutaj specjalnie starać. Wystarczy wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Kto z tego korzysta łatwo dostanie kody.

Tutaj zgarniesz 200 zł na start za konto w Citi

Tytułowe 200 zł jest na start, a to oznacza, że można tu zgarnąć więcej i to nawet o 500 zł.


 

6 100 zł w promocji  Razem lepiej

Powyższy zysk w wysokości 200 zł można dodatkowo podkręcać. Do tego służy promocja Razem lepiej, która dotyczy osób, które nie miały tutaj karty kredytowej po 1 stycznia 2020. Kto zdecyduje się wyrobić taką kartę i płacić nią do konta (spełniając przy tym warunek 4 dotyczący 50 zł opisany wyżej) może liczyć na dodatkową premię w wysokości 100 zł.

 

7 Projektor Overmax MULTIPIC 3,5c za kartę w Citi

Dobra wiadomość jest taka, że nie przeszkadza to brać udziału w promocjach do karty kredytowej, gdzie obecnie można zgarnąć Projektor Overmax MULTIPIC 3,5c. Tę promocję opisywałem niedawno, ruszyła bowiem nowa edycja tej popularnej akcji i szczegóły znajdziecie tutaj. Ta promocja potrwa jeszcze dłużej, bo do 17 marca 2022.

Tutaj zgarniesz projektor Overmax Multipic 3,5

 

8) 300 zł za polecenie

Nowością w stosunku do poprzedniej promocji jest możliwość zdobycia kolejnych 300 zł.. Zainteresowani szczegóły znajdą w poniższych regulaminach.


9) 100+ za pozostanie

Niedawno po rozmowie z konsultantami Citi po raz n-ty poprosiłem o zamknięcie karty, co od lat prowadzi tutaj do oferty zatrzymaniowej. Dalej to działa: do 15 stycznia 2022 mam wydać 1000 zł, by otrzymać 100 zł zwrotu czyli 10% cashback.

To super sprawa, tym bardziej, że bank uznaje płatność jednorazową, a właśnie czeka mnie większy zakup, na który wpłaciłem już zaliczkę, więc warunek już praktycznie jest spełniony, a ja dalej mogę płacić kartą T-mobile, nawet w transakcji łączonej. 

W ten sposób zysk można podkręcać a ja zaczynam się zastanawiać co przynosi większy zysk: 400 zł do allegro czy notoryczny 100 zł cashback. I dochodzę do wniosku, że biorąc pod uwagę okres karencji pozostanie daje większy zysk. Karencja wynosi około dwa lata, a 100 zł można zgarnąć w okresie 3 miesięcy, po czym znów to powtórzyć

Regulaminy:

41 komentarzy:

 1. Oto dzisiejsze zestawienie "zawrotnych". W Millennium - bez zmian (specjalna 0,5%), w Getin - bez zmian (specjalny procent 1,25%). Więcej szczegółów pod wcześniejszym postem Polcana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślicie, że złoty po jutrzejszej decyzji RPP się umocni, bo nie wiem czy nie sprzedać USD licząc na to, że za jakiś czas kupię taniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pytanie do wrozki.
   A fakty sa takie, ze rynek liczy na podwyzke co najmniej 50 pb, wiec zalezy co bedzie, jak bedzie mniejsza to bedzie rozczarowanie, jak wieksza to wtedy moze umocnienie PLN. Generalnie to dalej USD umacnia sie na swiecie do EUR, a to powoduje, ze przecena do PLN moze nie byc taka duza albo i bedzie rosl.
   50% zalezy od rady medrcow tzw. RPP drugie 50% zalezy od systuacji USD na swiecie.

   Usuń
 3. Pytanie raczej do wróżki. Wróżka udzieli odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Złożyliśmy małżeńskie wypowiedzenia w Getinie. Od tego czasu do mnie bez przerwy wysyłają "propozycję" lokaty na Nowe Środki, mamiąc oczywiście tym 1,6%, oczywiście bez wyjaśnienia, że to chodzi o rok. Mąż nie otrzymuje żadnych SMS-ów. Śmieszne jest jednak to, że na dzień liczenia salda ja miałam u nich pokaźną lokatę, która skończyła się dopiero 16 listopada, a małżonek nic:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 7 grudnia 2021 17:24

   Ponieważ przy zostawieniu sobie Bankowości elektronicznej mielibyście podgląd do takiej lokaty. Można też (sam tak mam) zmienić na infolinii nr konta do zwrotu środków poza Getin i lokata będzie istnieć bez kont.
   Jeśli chodzi o ich klucze do proponowania ofert promocyjnych - to rzeczywiście jest parodia. Ja przy przelewie do Aliora na KO 1,5% miałem propozycje "zawrotnej" na 1%, a zaraz potem do Mille na KO 1,25% - również 1,25% - tyle, że na lokacie.

   Usuń
  2. Ja jednak sądzę, że właśnie mnie proponują tę lokatę na Nowe Środki, bo sądzą, że "zapomnę", że na 9 listopada (liczenie salda) miałem jeszcze tę lokatę, więc moje "nowe" musiałyby to uwzględniać. Natomiast mąż nie ma żadnych ofert, chociaż u niego każda złotówka byłaby już "nowa". Oczywiście może sobie tę lokatkę założyć bez przypominania, bo widnieje na stronie, tylko ciekawy jest dla mnie właśnie ten klucz wysyłania SMS-ów.

   Usuń
 5. Czy KO w getin po nowym roku będzie darmowe, bo nie wiem czy wypowiadać, czy sobie je zostawić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo KO nie będzie płatne, ale standardowe oferty promocyjne na EKO działają tylko "w duecie" z ROR-em. Możliwe, że załapiesz się na jakąś ofertę "zawrotną" przy przelewie do obcego banku bezpośrednio z KO, ale pytanie czy posiadaczom samego KO - będą one przysługiwać?

   Usuń
 6. A dobry getin.bo Santander nic nie daje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. RPP podniesie dziś stopy o 0,5 %. To już pewne.

   Usuń
  2. A nie mówiłam (pisałam). Jest 0,5 %.

   Usuń
  3. Do Anonimowej 8 grudnia 2021 16:34

   Też tak obstawiałem ;) Robiliśmy w pracy zakłady i ja stawiałem na 0,5 koleżanka 0,25 a kolega 0,75 pp.
   Najważniejsze, że to jeszcze nie koniec podwyżek :) Gorzej z "kredyciarzami", ale to chyba nie forum dla nich. Inna sprawa, że Ci tu zaglądający drwili i naśmiewali się z nas ciułaczy, a tu karta powoli się odwraca. I już nie będą tak wychwalać pewnej osoby, której nie można tu wymieniać ;)

   Usuń
  4. Oj Tom - nie wkładaj kija w mrowisko.
   Możesz mi wierzyć, że nie każdy komu nie podobały się Twoje mało kulturalne wypowiedzi pod adresem osoby, której nie można wymieniać, to "kredyciarz". Naprawdę drwili i naśmiewali się z oszczędzających?
   Moim zdaniem to zwolennicy partii rządzącej bronili atakowanego człowieka, którego traktowali jako element tego samej strony sporu politycznego co rząd.
   Cieszę się, że unikasz teraz ostrych sformułowań. Trzymaj tak dalej. Bardzo proszę. Masz dużą wiedzę i tym się dziel. Pozdrawiam

   Usuń
  5. @TomTom

   Powoli tutaj sceneria z Harry Pottera... No wiesz ten, kogo imienia nie wolno wymieniac...

   Usuń
  6. Do jamj

   "Naprawdę drwili i naśmiewali się z oszczędzających?"

   Uwierz mi, że tak było. Czytam wszystkie (i to dosłownie) Wasze komentarze i naprawdę nie brakowało tych szydzących z ciułaczy. Masz jednak rację. Nie wchodzę tu już w politykę - bo to ogromne szambo (i to też dosłownie;). Również pozdrawiam :)

   Usuń
  7. Nie wydaje mi się aby Tom miał jakąś wiedzę na temat ekonomii. Tak zawsze myślałam i myślę. A jego wpisy to potwierdzają.

   Usuń
  8. Za to za dużo lepszą i praktyczniejszą wiedzę, którą się tutaj dzieli, za co trzeba go pochwalić.

   Usuń
  9. Do Anonimowy 9 grudnia 2021 10:28

   Tak dla Twojej informacji. Mam magistra ekonomii. Chyba nigdy o tym nie pisałem - bo i po co. Osoby, które czytały moje komentarze, a nie tylko "je przewijały" - mogły się tego domyślać. Skończyłem uczelnię ekonomiczną i wiem, że tytuł "magazyniera" nie jest dziś żadnym wyczynem. Mój chociaż nie jest "kupiony", a uczyli mnie m.in. profesorowie nauk ekonomicznych (celowo nie wymieniam którzy). Na szczęście nie G{l)apcio ;)
   PS Możesz powiedzieć co Ty ukończyłeś kolego?

   Usuń
  10. Do Polcan

   Dzięki Marcinie, chociaż Ty to doceniasz :)

   Usuń
  11. Ciekawe jest to, ze w mediach narracja jest jedynie o kredytach i biednych ludziach ktorzy je splacaja. Ale rzadko pojawiaja sie informacje o ludziach, ktorzy nie chca zyc na kredyt, za to chca dokonywac zakupow za pomoca wypracowanych oszczednosci. Moim zdaniem to oni sa poszkodowani, a nie ci pierwsi ktorzy swiadomie (mam nadzieje) podejmuja ryzyko. Zwlaszcza w obecnych czasach.

   Usuń
  12. Do Anonimowy 9 grudnia 2021 11:30

   To prawda. Mało kto rozczulał się, że np. oszczędności całego życia emerytów i rencistów, którzy przezornie coś odłożyli na starość - nic nie przynoszą - bo banki dają 0,00001% odsetek. Ci ludzie byli skazami na marny % bankowy - bo nie w głowie im były "inwestycje" w obligi antyinflacyjne na 4 lata (horyzont czasu dla takiego emeryta był zbyt odległy). Nie wspominam już o żadnych ETF-ach, giełdzie, walutach ipt. w ich przypadku. Media rozczulają się za to nad kredyciarzami, którzy myśleli, że zerowe stopy procentowe będą trwać wiecznie. Mało tego, odsetek osób, która myślała bardziej przyszłościowo i brała pod uwagę stałą stopę procentową kredytu mieszkaniowego był praktycznie zerowy. Potem dopiero będzie płacz i wyciąganie ręki po pomoc państwa, ale tak nasz naród już ma.

   Usuń
  13. Należę właśnie do tej grupy emerytów, która nigdy po nic ręki nie wyciągała i żyła w sposób, żeby na starość nie biedować. W pewnym momencie oszczędności były już takie, że odsetki plus jałmużna od ZUS wystarczały na dobre życie. No a teraz państwo mnie okradło (nie pierwszy raz w życiu) i pewnie trzeba będzie uszczuplać kapitał. No cóż - nam z mężem może do śmierci wystarczy, ale liczyliśmy, że ta "podstawa" zostanie dla dziecka, które raczej na żadną emeryturę nie będzie mogło liczyć.

   Usuń
 7. Czy to małżeńskie wypowiedzenie oznacza rozwód ? Po co aż angażować do tego Getin Bank ? Wystarczy sąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W banku szybciej niż w sądzie, więc wybraliśmy taką opcję:). Okres wypowiedzenia tylko 30 dni i nie ma stresu, że się nie zgodzą.

   Usuń
  2. A "rozprawę pojednawczą" prowadzą przez telefon i ode mnie tylko zależy, jak długo ona będzie trwała:).

   Usuń
 8. Stopy procentowe w miejscu bo nic w radiu nie mowili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakiego radia słuchasz. W Polskim Radiu mówili i to dużo.

   Usuń
 9. Do Anonimowy 8 grudnia 2021 10:29

  Bingo! Podnieśli o 0,5 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rynek raczej "chlodno" przyjal te podwyzke, PLN sie juz nie umacnia, czyli ewidentnie niewidzialna reka rynku wymusza dalsze podwyzki. Przewidywania na styczen sa tylko 0,25%. Jak 15 grudnia FED zapowie szybsze zmniejszenie luzowania, to na PLN znow moze byc goraco, a wtedy RPP bedzie "musiala" mocniej "dolozyc do pieca".

   Usuń
 10. Stopy w górę . czyli lokaty 0.01 powinno spadac

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest podwyżka stóp procentowych stopa referencjna 1.75 a stopa depezotowa to 1.25

  OdpowiedzUsuń
 12. To co lokaty na na 0.01 powinny zniknąć

  OdpowiedzUsuń
 13. To od jutro konto ike w Getin na 1.75

  OdpowiedzUsuń
 14. To anion da teraz 2.5 na koncie oszczędnościowym bo ile teraz maksymalny kredyt kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
 15. 0,5% zwyżki stóp przy blisko 10% inflacji za grudzień to nawet na waciki braknie. Czym tu się podniecać. Czeka nas chudy przyszły rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wbrew pozorom, czeka nas ciekawy "finansowo" 2022, szczegolnie II polowa- mocne umocnienie PLN, jak RPP dojedzie do 2,5-3%- silny carry trade EUR-->PLN podobny jak ten z 2004r, EBC nie ruszy stop do konca 2022r. Poza tym hamowanie na rynku nieruchomosci oraz placz juz nie "frankowiczow" ale "zlotowkowiczow".

   Usuń
 16. A ja pojutrze wsiadam w Dreamlinera i lecę z Rainbowem do Cancun na dwa tygodnie. Piąty wyjazd dwutygodniowy w tym roku. Czas konsumpcji po latach ciułania i zaciskania pasa. Jadę w tym roku na bogato. Żadnej kwarantanny po powrocie nie mam zamiaru przechodzić. Pisiory namówili mnie do szczepienia, przyjąłem Pfizera i teraz niech nie zmieniają zasad pandemicznych wstecz. He, he, he. A wy się gryźcie ile wam ubyło przez miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i bardzo dobrze, korzystaj z życia póki jeszcze możesz, bo - jak mawiają- go grobu nie zabierzesz. Ja gdybym się zaszczepił, też bym sobie już dziś nie żałował, a tak muszę poczekać jeszcze ze 2-3 lata i wówczas Cancun będzie nasze, pełen i luz i spokój ... :)

   Usuń
 17. Za 2-3 lata to przy inflacji 10% będziesz miał 30% mniej na koncie i będziesz dorabiał się od nowa. Tak ten świat jest skonstruowany abyś cały czas gonił i przed zejściem nie złapał.
  Śmieszy mnie to podnoszenie stóp o 0,25% przy galopującej inflacji jak za komuny.
  Dają ci 1000zł extra rocznie a w tym czasie z tylnej kieszeni wyciągają 5tysi i mówią, że jesteś do przodu a Polska się rozwija.
  Jaki "ciekawy 2022 rok nas czeka" skoro wszyscy będą w plecy: ciułacze, frankowicze, emeryci, a najbardziej młodzi ludzie, z których co trzeci deklaruje chęć wyjazdu z PL. To niekończące się rozdawnictwo i życie Polaków ponad stan musi źle się skończyć, tylko kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...