piątek, 17 grudnia 2021

Problematyczne 500 zł w dziwnej promocji Pekao konto na selfie + Audi Q4 e-tron

Pekao można nazwać największym dziwolągiem spośród banków na naszym rynku. Nielubianym za przejęcie IB na początku tego roku oraz utrudnianie założenia tutaj konta tylko po to by zgarnąć kasę i uciekać z mocno upierdliwego żubra.

Nie da się jednak ukryć, że warunki w swoich promocjach ma łatwe i być może niektórym z was przyda się info o nowej promocji. Nazwa jest chwytliwa bo ma modne ostatnio 500 zł, ale tym razem jest to pięć stów zdecydowanie na wyrost, bo liczą sobie dodatki, które nie dadzą nam tyle ile się reklamuje.

 

To jest inna promocja o której pisałem niedawno, gdzie karencja wynosi zaledwie kilka miesięcy, więc w teorii łatwo zgarnąć 250 zł. Tutaj mamy powrót do klasyki czyli karencji liczonej od 1 stycznia 2019 co w sumie daje już blisko 3 lata. A to dopiero pierwsza edycja takiej promocji...

Tutaj zgarniesz do '500 zł' w promocji Konto na selfie w Pekao

Promocja potrwa krótko bo jeszcze przez dwa tygodnia czyli do końca tego roku. W nowym roku ruszy zapewne druga edycja i linki prawdopodobnie się odnowią na noworoczną wersję. Nigdy jednak nie wiadomo czy warunki będą lepsze czy mniej korzystne.


 

Jak jest obecnie? Na pewno bez problemu zgarnąć można 200 zł. 

1) 200 zł na start

Nie w bonach czy e-kodach do jakiegoś sklepu wybranego przez bank, ale w postaci przelewu na konto. Aby je zdobyć należy:

 • zapewnić jeden wpływ na 500 zł
 • zrobić 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub apką w styczniu, lutym oraz marcu

uwaga: bank nie uznaje za wpływ przelewu gotówką. Nieraz przecież robiliśmy taki myk, że wpłacaliśmy gotówkę w banku czy w bankomacie, po czym od razu tę kasę wypłacaliśmy i było ok, bo liczyło się tylko zaksięgowanie danej kwoty. Tutaj regulamin wyraźnie zabrania takiej czynności.

Premia 200 zł zostanie wypłacona w dwóch turach w odstępach dwumiesięcznych po 100 zł każda. Pierwsza w lutym, druga w kwietniu. Potem możemy już zamykać konto w tym beznadziejnym banku. Zwracam jednak jeszcze uwagę na krok 1, który komentuję pod koniec artykułu.


 

2) 100 zł za polecenie konta

Kolejne 100 zł można zgarnąć za polecenie konta, korzystając z programu poleceń. W sumie polecić można wielu osobom i zgarnąć więcej, całkowita pula to 1500 zł, ale paradoksalnie nie oznacza to wcale, że mamy polecić 15 osobom. 

Dzieje się tak dlatego, że premie za polecenie wynoszą albo 100 zł albo 50 w zależności od konta. Szczegółowa rozpiska jest widoczna na powyższym screenie. Zainteresowani mogą też zajrzeć do regulaminu dostępnego na końcu artykułu.


3) Kolejne potencjalne 200 zł

Dalsze nagrody są już mocno naciągane by pojawiło się 500 zł widoczne w reklamie. To jakaś nowa moda by dodawać do nagród otwieranie konta dla dzieci w określonym wieku. Zwykle za to banki dodają po 50 zł i w ten sposób podrasowują sobie reklamowaną kwotę.

Tutaj Pekao trochę zmodyfikował premię dając 50 zł za:

 •  otwarcie do 2 stycznia 2022
 • zalogowanie do apki PeoKids do 10 stycznia 2022

oraz dodatkowe 50 zł za przetrzymanie na koncie 10 zł. Ten drugi premiowany warunek jest nowością i być może ma nauczyć dziecko oszczędzania. Dla 50 zł na pewno warto to zrobić

Nowością jest także podzielenie kategorii wiekowej na 6-12 lat oraz 13-17 lat ale to już wydaje się swoistą parodią hasła Czeka na Ciebie nawet 500 zł. Ale bierzmy poprawkę na to, że to jest Pekao, a w tym banku mało co jest normalne.


Co ciekawe drugi przedział wiekowy ma inne terminy. Nastolatkowie muszą założyć konto jeszcze w tym roku. Wszelkie warunki i terminy dla nastolatków można zobaczyć na poniższym screenie. 4) elektryczne Audi Q4 e-tron

Na koniec Pekao zachęca do loterii w której do wygrania są 3 rowery elektryczne o wartości 5000 zł oraz Audi o wartości 226 000. Tutaj jednak nie zajmujemy się loteriami, lecz jak zgarnąć łatwo kasę z banku, więc zainteresowanych odsyłam do strony promocyjnej.

Tutaj zgarniesz do '500 zł' w promocji Konto na selfie w Pekao

 

Epilog: drobna uwaga do części podstawowej czyli łatwych 200 zł:

Jest tutaj jeszcze inny bezsens widoczny na screenie jako punkt 1. Według niego mamy dokonać 3 rzeczy do końca roku i to rzeczy, które w ostatnich dniach roku... wykluczają się. Mamy tam info:

Krok1: otworzyć Konto Przekorzystne wraz z kartą i aplikacją Peopay do 31 grudnia 2021.

Link promocyjny dotyczący tej edycji będzie aktywny do końca roku, więc można złożyć wniosek nawet w sylwestra. W każdej promocji w każdym banku termin wzięcia udziału w promocji jest terminem aktywności linka aktywacyjnego. Konto zwykle otwiera się kilka dni później.

Jeśli jednak złożymy wniosek ostatniego dnia roku wybierając konto z kartą, to nie uda nam się otworzyć apki, możemy ją co najwyżej zainstalować. Rzadko instaluję apkę, ale o ile mi wiadomo można się logować dopiero wtedy, gdy konto będzie otwarte. 

Być może Pekao zakłada, że udajemy się do banku celem dokończenia składania wniosku o czym pisano w komentarzach. I tam ekspresowo założymy konto, założymy kartę i uruchomimy apkę. Moim zdaniem kto chce założyć tutaj konto powinien zrobić to w terminie, który nie będzie problematyczny, by uniknąć całego tego galimatiasu.


Regulamin promocji Otwórz konto na selfie i zgarnij do 500 zł

Regulamin programu poleceń z premią do 1500 zł

6 komentarzy:

 1. Kto przewiduje jaka będzie inflacja w grudniu? Przebije 8,4% ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam, że będzie niższa i będzie dalej spadać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglada na to ze NBP podniesie stopy o kolejne 1% w styczniu, inflacja moze dojsc do 9% w czerwcu.
  Taka prognoze opublikowal JP Morgan po decyzcji URE ktora oznacza wzrost kosztow energii o 37%.
  Jak będzie - zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa lokata 1.5 przy likwidacji konta jakie chce w Santander

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...