środa, 1 grudnia 2021

Od dziś nowy lider na KO - 1,7% oraz 3% na start w nowej edycji kont w Getin

To było do przewidzenia. Od dziś Getin rusza mocno do ataku i podnosi wreszcie oprocentowanie swojego konta ponad konkurencję wysuwając się na prowadzenie. Dziwiła trochę opieszałość, ale krótki termin ostatniej promocji sugerował, że może być ciekawie.


I jest ciekawie, bo zieloni spychają od dziś melonika, gdzie powędrowały moje środki po aionie, na druga pozycję. To zbyt dobry bank by został w tyle za konkurencją: oprocentowanie w nowej edycji konta Getin wynosi już 1,7% zaś nowi mogą liczyć nawet na 3%!

W porównaniu do połowy listopada mamy więc podwyżkę o całe 0,7pp czyli więcej niż poprzednim razem. Dla przypomnienia jeszcze w pierwszej połowie listopada było tutaj zaledwie 0,5% czyli stawka od której zaczęły się wreszcie podwyżki.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawkami 1,7% oraz 3%

Jak zwykle stawka 1,7% obowiązuje do kwoty 200k, zaś powyżej tej kwoty mamy 1,1% więc już definitywnie żegnamy zero z przodu. Taka stawka wymaga jednak konta, które od nowego roku będzie wymagać 5 płatności kartą na dowolną kwotę, która wielu tu jakoś zdenerwowała.

Jak dla mnie nie jest to problem, w praktyce oznacza to bowiem wykonanie płatności na max 5 zł co da się zrobić góra w 5 minut. Gorzej byłoby gdyby zażądano ilościowej płatności choćby i na 100 zł. Ilościówki są do przejścia, szczególnie gdy w zamian jest możliwość pakowania wolnych środków na najlepiej oprocentowane konto na rynku.

Z oferty nie mogą jednak skorzystać osoby, którym kończyć się będzie poprzednia stawka w terminie do 19 grudnia. Jednak jak sądzę większość uciekła stąd do konkurencji, bo Getin długo zwlekał z podwyżkami. Ja sam ewakuowałem się jeszcze we wrześniu, ale po zakończeniu promocji w Alior to tutaj prawdopodobnie powędrują moje środki.

Co ciekawe nowa promocja też nie jest długa i skończy się jeszcze przed świętami. Dokładnie będzie to 19 grudnia 2021, więc jeszcze w tym roku możemy się spodziewać nowej 20 edycji konta. Czy będzie to znów nowa stawka? Getin jak zwykle trzyma rękę na pulsie i jak sądzę będzie działać jak należy.


Do 3% na KO dla nowych

Nowi jak zwykle mają lepiej przy czym nowy to dla zielonych osoba, która nie posiadała konta w Getin po 1 września 2019. Innymi słowy karencja dla wracających wynosi dokładnie 2 lata i 3 miesiące. Dość standardowo jak na banki.

Jak zwykle promocja o nazwie Bonus za aktywność ma swoje terminy, odrębne od zwykłego KO opisanego wyżej i zawsze trwa ona kwartał. A skoro zaczyna się od dziś, to potrwa do 28 lutego 2022.

Nic się tutaj nie zmienia w warunkach, które pozostają banalne, Bank wymaga bowiem tylko jednej jedynej rzeczy: przelewu co miesiąc na 2000 zł. Od stałych klientów zieloni nie wymagają żadnego przelewu, a szkoda bo fajnie mieć dodatkową korzyść za tak banalną czynność.

W zamian za przelew nowi przez 12 miesięcy mogą liczyć na podwyższenie stawki do 3% dla kwoty do 10.000 zł. Na pewno warto z tego skorzystać, bo warunek żaden, a korzyść bardzo przyjemna. 

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawkami 1,7% oraz 3%

Podsumowując robi się coraz przyjemniej zawsze bowiem miło powitać nowego lidera. I kto wie czy w końcu niebawem nie dotrzemy do poziomu, który przez wiele lat był uznawany za dolny limit, który istniał dopóki na rynku był z nami Idea bank.

Regulamin nowej edycji nr 19 z 1,7% na KO

Regulamin V edycji KO Bonus za aktywność do 3%

81 komentarzy:

 1. Szkoda tylko, że Getin być może długo nie pociągnie. Myślę ze czeka go w przyszłości los podobny do Idei. Nie mówię że to dobrze, ale winą obarczam Czarneckiego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bank pocztowy ma nową lokaty na 2 procent z inwestycją

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra stawka .a tyle jest bez konta osobiste?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, ze cos sie rusza z oprocentowaniem.
  W nawiazaniu do dyskusji o Aion, juz sie potwierdza, ze Aion jest juz slabo konkurencyjny, jezeli chodzi o depozyty, bez placenia daje tylko 1%.
  Dopiero przy max. kwocie gwarantowanej 460 tys. roznica jest 43zl na plus dla Aion. Dla osob dysponujacych do 200tys. cala "zabawa" z Aion jest nieoplacalna.

  OdpowiedzUsuń
 5. A już się wyświetla 2 procent?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Tom powróci do Getin Banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 1 grudnia 2021 10:28

   Nie, na razie nie. W Aliorze na 1,5% +premia za otwarcie KJO wychodzi mi więcej ;)

   Usuń
  2. Odnośnie KMO w Alior Banku. Czy Wam też 1,5% zamieniło się na 1% od nowego m-ca? (czyli grudnia) I czy to prawda, że jeśli zasilę jednorazowo z obcego banku KJO kwotą 2k zł nawet ostatniego dnia grudnia - to oprocentowanie promocyjne (1,5%) będzie dotyczyło całego miesiąca? Czy tylko tej części od zasilenia konta tymi 2k zł?

   Usuń
  3. zamienilo sie na 1%; dzwonilam na infolinie i zmienią na 1,5% po wplacie 2 tys. od 1 grudnia, bez wzgledu kiedy (w grudniu) wplata nastapi

   Usuń
  4. @TomTom
   Generalnie dotyczy to calego miesiaca, niezaleznie kiedy zasilisz, ale dnia nastepnego po zasileniu dopiero widzisz te 1,5%. Ostrzegam przed zasileniem ostatniego dnia miesiaca, wg regulaminu jest ok, ale ich system, przynajmniej kiedys, zle naliczal oprocentowanie, bo on sie "uczy" dnia nastepnego i trzeba skladac uciazliwa reklamacje, ktora trwa, bo im trudno zrozumiec, ze taki maja system.

   Usuń
  5. Do aga123 1 grudnia 2021 12:41 oraz Anonimowy 1 grudnia 2021 13:48

   Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) Przyznam, że dopiero uczę się tego banku.

   Usuń
  6. A ban "się uczy" klientów. Nawet nie zwróciłam uwagi, że Alior obniża oprocentowanie KMO do momentu wpłaty tych 2.000,00. Sprawdzam po dopisaniu odsetek, czy kasa się zgadza i nawet nie wiem, czy coś mi po drodze zmienili:).

   Usuń
  7. "K" się zjadło:)).

   Usuń
 7. "do kwoty 200 zl":)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Przypomnijcie mi proszę, gdzie generowało się fikcyjne numery rachunków poszczególnych bankach? Nie mogę odnaleźć tej wiadomości. Może ktoś wie, ile można tym sposobem maksymalnie dostać w Getinie? Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo:

   https://bank-codes.pl/iban/generate/poland/

   Usuń
  2. O co chodzi z tymi fikcyjnymi numerami rachunków? Mógłbyś wyjaśnić o jakim sposobie mowa? Dzięki

   Usuń
  3. Dziękuję. O dziwo najwięcej dał mi symulowany przelew do Millennium (1,25 na KO).

   Usuń
  4. Do MB 1 grudnia 2021 22:37

   Chodzi o generowanie fikcyjnych kont do banków, które dają najlepszy % na swoich depozytach. Jak wygenerujesz taki nr rachunku i próbujesz zrobić z Getinu tam przelew - to bank proponuje Ci ofertę tzw. "zatrzymaniową". Sa to lokaty lub KO przeważnie na lepszy % niż ich w ofercie.

   Usuń
  5. w jaki sposób się korzysta z tego generatora?
   mogę wygenerować sobie kod np. dla Millenium banku?
   może ktoś wytłumaczyć? dziękuję

   Usuń
  6. do TomTom

   ok, rozumiem
   dziękuję

   Usuń
 9. Jeśli komuś przeszkadza warunek płatności kartą to na szczęście są też konta bezwarunkowo bezpłatne z wcześniejszych ofert banku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Warunkiem wyższego oprocentowania jest też wyrażenie zgód marketingowych na rzecz banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aupol1 grudnia 2021 12:17 - Czy takie konto można teraz założyć? Czy raczej to dla tych, którzy są wierni od początku świata?

   Usuń
 11. Warunkiem otrzymania bonusu 3% jest przelewanie na konto minimum 2 000 PLN wynagrodzenia. Czy wystarczy zasilenie konta tą kwotą, czy musi to być rzeczywiste wynagrodzenie od pracodawcy? Może ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Bogdan

   To fragment ich regulaminu:

   "wynagrodzenie - suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN."

   Zatem, tak jak zawsze wystarczy zwykły przelew z innego banku i nawet Twojego konta.

   Usuń
  2. TomTom1 grudnia 2021 14:13
   Cytat "Zatem, tak jak zawsze wystarczy zwykły przelew z innego banku i nawet Twojego konta."

   Tom Tom sprawdziłeś to w praktyce, że WYNAGRODZENIE 2000 zł może być przelane z własnego konta innego banku?

   Usuń
  3. Do Anonimowy 4 grudnia 2021 09:11

   Dokładnie. Brałem udział w jednej ze wcześniejszych edycji (wtedy jeszcze "wynagrodzenie" musiało być na 1500zł) i przelewałem sobie z innego własnego konta, nawet bez słowa wynagrodzenie w tytule przelewu. Promocyjną kasę dostawałem bez problemu przez cały rok. Zresztą sama ich definicja "wynagrodzenia" mówi, że może to być zwykły przelew i dużo osób o tym kiedyś pisało.

   Usuń
  4. TomTom4 grudnia 2021 10:19
   Dziękuję za informację.

   Usuń
 12. Być może długo nie pociągnie a być może jeszcze długo pociągnie ? Któż to wie ? Nikt!

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie cofamy swoich rodzinnych wypowiedzeń kont w Getinie. Dla nas te ilościowe machanie kartami to jest problem (15 razy, a gospodarstwo domowe do zakupów to samo). Za długie przebywanie w sklepie (wiruski) tylko po to, żeby zadowolić "myślicieli" z tego banku. W ogóle uważam za niemoralny taki warunek w okresie pandemii - niektórzy skuszeni tym "wspaniałym" oprocentowaniem jednak połażą po placówkach handlowych, narażając siebie i innych. Na razie średnia w Getinie daje nam 1,4%, a to za mało, żeby pokryć opłaty za konto plus kartę. Na razie trzymamy pieniądze gdzie indziej, pierwsza transza kończy się nam po 15 grudnia. Wtedy pooglądamy różne propozycje i zdecydujemy, co dalej. Dostęp internetowy w Getinie zostawiliśmy, więc jeśli właśnie Getin okaże się naprawdę (dla nas) bezkonkurencyjny, to się zastanowimy. Za zwroty za zakupy podziękowaliśmy, ponieważ mamy to samo gdzie indziej. A żeby "zarobić" te 30,00 złotych miesięcznie, to jednak trzeba sporo wydać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mam podobnie, pozostanie w Getin skutkowaloby dla mnie 15x, jedno konto nic nie rozwiazuje, bo promocje na KO sa cykliczne zarowno w PLN, jak i walutach. W innym banku, choc sporo wydaje i mam jakis tam zwrot karta, nie jestem zobligowany tyle razy machac karta, gdy nie zrobie obrotow/trans. w danym miesiacu nie dostane zwrotu i tylko tyle, w Getinie jestem dodatkowo "palowany" oplata na kilku kontach w PLN i walutowych, wiec taka sytuacja na dluzsza mete jest nie do zaakceptowania.

   Usuń
  2. Zrobiliśmy dokładnie tak samo. Na razie mamy gdzie trzymać kasę, a jak będzie w przyszłości? Zobaczymy. Może zniosą ten wymóg 5 płatności - bo jest durny. Dla całej rodziny robi się problem - bo to nie jedyny bank do wachlowania kartami. PS Również zostawiliśmy sobie bankowość elektroniczną, tak na wszelki wypadek :)

   Usuń
  3. W jaki sposob robiliscie wypowiedzenie? Bo tez sie zastanawiam, bo 5 to juz sporo kombinacji. Da sie online zamknac? I jak zostawic sama bankowosc elektroniczna? Tzn. co dokladnie zostawiliscie? Konta zamkniete wszystkie? Czy jakies darmowe konto zostalo?

   Usuń
  4. Nalezy zostawic bankowosc elektroniczna, wnioski wypowiedzenia mozna on-line z 30-d okresem, najwazniejsze zrobic to do konca grudnia. W razie jeszcze trwajacych lokat itp. mozna zostawiac same KO w roznych walutach, one sa bezplatne. Nalezy zamykac wszystkie konta typu biezacego w walutach i PLN, gdyz to na nich pojawia sie oplaty z poczatkiem lutego.

   Usuń
  5. A co da Wam dostep do tej bankowosci elektronicznej? W razie czego mozna sie zalogowac i na nowo konta z niej otwierac? Czy o to chodzi?

   Usuń
  6. Do Anonimowy 2 grudnia 2021 07:41

   Dokładnie tak :)

   Usuń
 14. To nie jest cytat polityczny:)). "Dla niektórych podmiotów gospodarczych taka wysoka inflacja jest korzystna". Ciekawe, kto to powiedział?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ma ktoś pomysł jak uruchomić ta 19. edycję?
  Mam ciągle aktywna 16.edycje z 01.0.2021 i przez 92 dni ona będzie obowiązywać, jak dzwoniłam na infolinię pani powiedziała że nie mogą złożyć dyspozycji rezygnacji z brania udziału w danej edycji, wypowiedzenie takie EKO trwa 1msc, a otworzenie kolejnego EKO Nnic nie da, bo najstarsze otworzone z aktywną promocja działa...
  Może jakieś natychmiastowe wypowiedzenie przez zmianę TOIP OD 01.01.2022?....macie pomysł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo co Ty. Aktywna jakas stara edycja 16ta i niby to mnie wyklucza z obecnej.

   Usuń
  2. Ze z poprzedniej edycji nie mozna, to rozumiem, ale obecna to 19ta i z 16ej nie wpuszcza? Troche glupota.

   Usuń
  3. Jedynie co przychodzi na mysl, to wyzerowac wszystko, zamknac rach. przez infolinie z wypowiedzeniem natychmiastowym, jako nieprzyjecie nowej tabeli oplat, pozostawic bankowosc elektroniczna i potem otwierac wszystko od nowa.

   Usuń
  4. "Może jakieś natychmiastowe wypowiedzenie przez zmianę TOIP OD 01.01.2022?....macie pomysł?"

   A próbowałaś właśnie to? Podobno powołując się na to można zamknąć ze skutkiem natychmiastowym i na następny dzień kont nie ma :)

   Usuń
  5. Dlatego trzeba działać rodzinnie, a nawet przyjacielsko (jeśli mamy aż tak duże zaufanie). No i przerzucać, przerzucać...
   Z sentymentem wspominam Ideę (gdzie też działał u nas rodzinny oscylator), gdzie wystarczało sprawdzać stan środków na 20. każdego miesiąca. Teraz - np. w neo - musisz śledzić na bieżąco, czy mu się procent albo dzień salda nie zmienił.

   Usuń
  6. Przerzucamy Panie przerzucamy, ale kilka edycni wstecz tutaj wykluczaja.

   Usuń
 16. A gdzie przenosicie konta?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ma być podwyżka na 2 procent

  OdpowiedzUsuń
 18. Neogang na nowe środki od dziś 1,2 na 3 miesiące. Mało. Data salda nowych środków nadal 11 październik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na trochę wyższy procent, a przede wszystkim na zmianę tej przestarzałej daty liczenia salda.

   Usuń
 19. Nest od wczoraj zmienił Tabelę %. Dla nowych rachunków Nest Oszczędności będzie już: WIBOR 3M - 1,50%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tych bardzo starych Nest nie rusza, widze, ze moj z 2014r jest bez zmian, czyli od 16 grudnia bedzie na nim ok.2,2%, chyba, ze na 15.gru WIBOR3M sie obnizy.
   Widac jest troche tych starych kont, stad pewnie takie ostre ciecie dla nowych, bo "tona" w gotowce.

   Usuń
 20. Do ciułaczy w USD i GBP.
  Dzisiaj zakończyła mi się lokata w Getinie 12M/0,5% i możliwe odnowienie w GB to 0,3%/12M.
  Zatem przeniosłem się do BOŚ na 12M/0,5%.
  Lokaty założyłem w BOŚ bez otwierania jakiegokolwiek konta ale za to z bezpłatnym pełnomocnictwem dla drugiej osoby.
  Procedura wymagała obecności dwóch zainteresowanych osób.
  Pracownik BOŚ założył tzw. karty informacyjne Klienta + Pełnomocnictwa wzajemne do dysponowania rachunkami z lokatami dzisiaj założonymi i założonymi w przyszłości.
  Dodatkowo założyłem lokatę na GBP 12M/0,6%.
  To w tej chwili w BOŚ najlepsze oprocentowanie depozytów w walutach obcych i co dla mnie szalenie ważne bezpłatne pełnomocnictwa (tylko dla nowych klientów).
  Procedura była bardzo czasochłonna bo wykonywana ręcznie ale ewentualnie dalsze zakładanie lokat będzie już bez problemu odbywało się w kasie banku.
  Dla mnie w Warszawie było to możliwe do zrealizowania. Oferta TYLKO dla tych, którzy mają oddział BOŚ koło domu.
  Wiem, ze 0,3% w Getinie czy 0,5% w BOŚ to mała różnica ale jednak.
  Dalsze lokaty będę przewalał w styczniu... jak będzie to dalej najkorzystniejsze oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemu w walucie trzymasz?

   Usuń
  2. A w czym mam trzymać w papierze toaletowym PLN?

   Usuń
  3. @17.29 i 20.59 jak rozumiem. Ty tak na poważnie? Blokujesz waluty na rok bez możliwości reakcji na wahania kursów? choć w zasadzie zerwanie lokaty na 0.5 % to żaden koszt. Trzymasz w polskim banku przy papierowej walucie? Przecież jak padnie państwo z kartonu to twoje dolary to będzie zapis na rachunku a waluty na oczy nie zobaczysz. Wróżę ci parę % straty wyrażonej w relacji do PLN. A w cenach światowych jesteś bez wróżenia 5-6% w plecy na relacji oprocentowania do inflacji USA. Boś zaciera ręce. A to pełnomocnictwo po co? Nie spotkałem banku by było płatne.

   Usuń
  4. Problemem BOS jest to, ze nie mozna przelac USD ani GBP na lokate z innego banku, trzeba nosic gotowke, co przy wiekszej kwocie jest totalnie beznadziejne, moga nie przyjac banknotow, popisane USD, to rormalka.
   Za przyjecie waluty na rach a'vista zycza sobie nawet max. 250zl, takze chyba nie zalezy im na tych lokatach, bo w innych bankach nie ma generalnie oplaty za wplyw waluty, a jak jest to na poziomie kilkunastu PLN. Pod tym wzgledem to ten BOS jest 100 lat za Murzynami, nie obrazajac Murzynow.

   Usuń
  5. 0,5% dla USD to masz w GB na KO na nowe środki.Trzeba było przetrzymać na zwykłym koncie do następnej promocji na nowe środki i wtedy przelać na KO.Tyle kombinacji i zamykać środki na 12 miesięcy to trochę bez sensu.

   Usuń
  6. Na nowe środki w GB $$$ masz na 0,3%. Na dolary nie było i nie ma promocji.
   Faktycznie przemieszczanie się z walutami w kieszeni jest wątpliwe ale innego wyjścia nie ma. Wczoraj w Bosiu odrzuciła mi 30GBP odebrane na początku roku z kasy Aliora jako banknoty, które podobno wyszły z obiegu. Banknoty jak banknoty powiedziała, że w UK chodzą.
   Jakie wahania kursów na $$$? Ty kolego tak na poważnie z tymi wahaniami?
   Wróżby strat 6-7% wzbudzają już we mnie uśmiech bo ja śpię spokojnie i to bez podniety na zyskach, których nie ma i stratach na wszystkim.

   Usuń
  7. Na dolary była i jest promocja w GB 0,5% https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe-na-nowe-srodki-w-eurusd.html

   Usuń
  8. W getinbanku nie opłaca się trzymać dolarów. Sorry, ale miałem tam 37 tysięcy usd trzymane od marca. Teraz przelewałem je do aliorkantoru. Prowizja za przelew zjadła praktycznie całe oprocentowanie przez okres trzymania u nich dolarów. Realnie odjąć opłatę za przelew walutowy zarobiłe 3,87 USD za 7 miesięcy.

   Usuń
  9. To nie wiedziałeś że dolarów się nie przelewa do innego banku?Pakujesz w torbę i zanosisz osobiście.

   Usuń
  10. Jasne bo od ręki wypłacą mi prawie 40 tysięcy, z choinki się urwałeś?

   Usuń
  11. To tego też nie wiesz,że wypłatę takiej kwoty trzeba wcześniej zgłosić? :)

   Usuń
  12. @9.52 i pewnie inne komentarze. Ty się chwalisz czy radzisz innym? Jeśli pierwsze to gratuluje dobrego samopoczucia. Jeśli drugie to sprawdź wieloletnią historię kursów, może da do myślenia. 0.5% na USD przebija wszystkie promocje. Zaraz zmniejszą % jak ludzie zasypią ich walutą. I z kapitałem 37k USD w boś banku to faktycznie rentier jak się patrzy i zasłużony spokojny sen. Może niekoniecznie w hamaku pod palmami ale w altance na R.O.D.O.S.

   Usuń
  13. Do 14.20. lokowanie USD na 0.5% po to by je przelać do Alior kantoru to interes życia. Nie dość że przelew USD w Polsce kosztuje to jeszcze spread w Alior kantorze (prawie 1%) zjada dwuletnie odsetki. Gratulacje dla inwestora. Banki lubią takich klientów.

   Usuń
  14. @10:35
   Nie zawsze przelew USD kosztuje, a czasami tylko 30zl. Jak ktos ma w planach trzymanie USD przez rok, to zawsze lepiej robic to na 0,5% niz na zero. Jak liczysz na szybka sprzedaz, to najlepiej trzymac w banku, gdzie sa kantory lub dobre kursy wymiany.
   Wszystko zalezy od oczekiwan danej osoby.
   Przetrzymywac USD oplacalalo sie przez miniony rok, ale to juz historia, podwyzki NBP powinny umacniac PLN, ale wszystko zalezy od dalszych dzialan RPP i ich skali, rynek liczy wciaz na podwyzki jeszcze co najmniej o 1%, wiec zobaczymy czy tak bedzie i czy nie bedzie rozczarowania.

   Usuń
  15. Do 19.28. 30 złotych za przelew to chyba odsetki roczne od ponad 1800 USD. Czy się mylę? No i jeszcze ten spread. Bo rozumiem po to się kiedyś kupiło dolary by je sprzedać. Różnica kursu będzie w plecy - jesteśmy na irracjonalnej omikronowej górce. Choć już spada. Nieprawda że trzymanie USD przez miniony rok było korzystne. Kursy mocno wahliwe od pandemii od 3.6 do 4.3. tylko traf w dołku i sprzedaj na górce i miej mocne nerwy a nie spokój. Tak więc jak chce się tak bardzo mieć przełożenie na USD to lepiej bezpieczne papiery światowe etf na sp500 czy DJIA lub spółki dywidendowe. I wtedy śpij spokojnie. A gotówka w banku o dobrym kantorze lub w Aionie.

   Usuń
 21. Czemu w papierze toaletowym trzymajcie?

  OdpowiedzUsuń
 22. Anonimowy3 grudnia 2021 17:29

  Zawracać sobie pupę oprocentowaniem 0,5% w walutach to naprawdę hardkor.
  Wolałbym wsadzić w skarpetę i powachlować kursami.
  Przy dobrych wiatrach 15%, a bez wysiłku 8~10%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopie, męczysz tymi pomysłami pod różnymi nickami.
   Niby zyskujesz 15%, a plączesz się po forum dla drobnych ciułaczy i czasami otwierasz konto dla 200złotych premii płaconej bonami do jakiegoś marketu.
   Nudzisz się w chacie czy chcesz się dowartościować?

   Usuń
 23. Nick mam od lat ten sam.
  A promocjami bankowymi nie gardzę. Kilka tysiączków już wpadło.
  Pewnie pękasz z zawiści.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak tam jaka zawrotne oferty dostali

  OdpowiedzUsuń
 25. A Toyota i indeksowane konto oszczędnościowe. Oprocentowanie = WIBOR 3M. sprawdzał ktoś jakie są poukrywane pułapki? https://www.toyotabank.pl/indeksowane-konto-oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Największą "pułapką" tego konta jest jego opłata 30zł miesięcznie. Jest pobierana i zwracana jeśli nie wypłacało się z niego środków. Tak więc trzeba je traktować w zasadzie jak lokatę i unikać wypłat z tego konta. Jeszcze jest sprawa, że opłacalne będzie dopiero po ustaleniu WIBOR-u 3m w styczniu (zmieniają co 3m), a pewnie do tego momentu uaktualnią tabelę stóp % z WIBOR 3M +0,10 na mniej korzystną (na jakiś minus) - tak jak zrobił to ostatnio Nest.

   Usuń
  2. Nie mam nic w Toyota, ale jest to platne konto 30zl jak wykona sie jakies tam operacje na nim. Jedynie zastanawia mnie czy w tym banku mozna miec dwa konta takie normalne oraz to indeksowane. Jezeli mozna miec dwa to wtedy przez zakladanie i zrywanie lokat na drugie konto nie bedziemy placic owych 30zl, jezeli takiej opcji nie ma, no to raczej trzeba pogodzic sie z placeniem za nie 30zl. Nie wiem czy trzeba miec do niego karte, bo to kolejny wydatek.
   Jest to raczej hybryda zblizona do Aion, gdzie placimy a oni daja nam troszeczke wiecej, jezeli bedziemy na tym koncie trzymac powiedzmy te 400tys., no to bedzie to jakas wartosc dodana w stosunku do standardowych-promocyjnych kont w innych bankach, dla sum kilkudziesieciu tys. "zabawa" jest slabo oplacalna.

   Usuń
  3. "Jedynie zastanawia mnie czy w tym banku mozna miec dwa konta takie normalne oraz to indeksowane."

   Raczej tak. To zwykłe KO dostajemy od razu w pakiecie z ROR-em, więc to indeksowane - byłoby dodatkowe. Może ono jednak funkcjonować zupełnie samodzielnie bez ROR-u.

   Usuń
  4. @TomTom
   Potrzebne jest zwykle konto nazwijmy je ROR oraz drugie konto indeksowane. Czy zakladajac lokate z konta indeksowanego, mozemy ja potem edytowac, tzn zmieniac rachunkek do zwrotu srodkow? Jezeli mozna bedzie zrywac lokaty zalozone z indeksowanego na zwykly ROR to wtedy mamy podobna mozliwosc jak w Getin z wielokrotnym zrywaniem lokat i omijamy oplate za prowadzenie 30zl.
   To konto indeksowane jest kontem a'vista a nie KO stad moje wczesniejsze pytanie czy mozna miec dwa konta typu biezacego?

   Usuń
  5. Do Anonimowy 6 grudnia 2021 08:14

   "Potrzebne jest zwykle konto nazwijmy je ROR oraz drugie konto indeksowane."

   To indeksowane może robić za "ROR" i istnieć samodzielnie. Możesz też mieć np. Moto konto, przypisane do niego (obowiązkowe,zwykłe) KO i dodatkowo założyć to indeksowane.
   Nie przerabiałem niestety "patentu" z Getinu do ewakuacji kasy z KO za pomocą lokat z TB, a może to też działać i tu ;)

   Usuń
  6. TABELA OPROCENTOWANIA DLA KONSUMENTÓW
   Indeksowane Konto Oszczędnościowe
   W danym kwartale obowiązuje stawka WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału.

   Usuń
 26. Fajne konto w Toyota Yaris

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...