wtorek, 14 grudnia 2021

1,60% na Rachunku oszczędnościowym bez konta w Consumer

A to ci niespodzianka. Nie przyzwyczailiśmy się do tego, żeby banki modyfikowały swoje oferty w trakcie ich trwania. Ale każda reguła ma swoje wyjątki i fajnie, że dotyczy to lubianego tutaj konta oszczędnościowego w Santander Consumer.

 

Jak pamiętamy promocja konta tutaj miała potrwać do stycznia i oferowała ona kiepsko dziś wyglądające 0,7%. Tymczasem dziś mamy tutaj już 1,60% czyli lepiej aniżeli w Aliorze, a przecież tutaj też mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów.

Tutaj założysz Rachunek oszczędnościowy na 1,6% w SCB

Promocja ma potrwać do 26 stycznia 2022 czyli do tego samego dnia w którym miało się zakończyć 0,7%. Dla przypomnienia nie na darmo nazywa się go rachunkiem oszczędnościowym, a nie KO. Powód jest prosty: nie trzeba tutaj posiadać ror by cieszyć się z fajnej stawki i dostępu do gotówki w dowolnym momencie.


Innymi słowy nie ma tutaj problemu znanego z Getina, że bank wymusi na nas płacenie kartą na n-płatności co miesiąc, co czeka nas od stycznia. Tutaj nie ma takiej opcji, bo nie jest to ror, lecz specjalny typ KO.

Wszystkie inne parametry poza stawką nie uległy zmianie, dalej można tu pakować do 200k czyli 2x więcej aniżeli pozwala na to Alior oraz 4x więcej niż daje Millennium. Brawo Consumer, przez długie lata nic się tutaj nie działo ciekawego, ale od tego roku 'brat Santandera' nieźle namieszał i wreszcie zaczyna się liczyć:)

29 komentarzy:

 1. Alior już 1.7% od dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli w biezacej ofercie mamy :
  SCB- 1,6% do 200tys.
  Alior-1,7% do 100tys.
  Getin-1,7% do 200tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A neoBank 1,7% do miliona? Chyba że bierzesz pod uwagę wyłącznie konta oszczędnościowe. Ale w ogóle to sympatyczne, ze już można jakieś zestawienia robić:).

   Usuń
 3. Cos powolnie idzie podwyższanie lokat/ko, jeszcze w styczniu niech stopy o 0,5pp podwyższą to mam nadzieje ze 3% będzie na lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W radiu rmf fm powiedzieli że szczyt inflacji będziemy mieli w połowie roku 2022 czyli będę do tego czasu wzrastać stopy procentowe i tym samy lokaty bankowe!

   Usuń
  2. Podwyzki jeszcze w I kwartale, stopy dojda do ok. 3%, wiecej raczej nie, gdyz EBC nie zamierza podnosic w 2022 a taka roznica po zakonczeniu cyklu NBP bedzie wywierac nacisk na umocnienie PLN i naplyw kapitalu do PL.

   Usuń
 4. To normalne, spodziewam się zerowych albo bardzo symbolicznych podwyżek % do końca stycznia. Jakieś zauważalne ruchy możlie w okolicach marca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy u was również w SCB pokazuje oprocentowanie 0,2/0,3/0,5 % zamiast 1,6% ? Dodam, że środki leżą na koncie od 01.10. Wcześniej pokazywało 0,7%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Długo czekaliście na uruchomienie elektronicznego dostępu? Miałem kiedyś u nich to konto, potem zamknąłem i teraz nie mogę się zalogować, jak próbuję zrestartować hasło to smsy nie przychodzą. Dzwoniłem na infolinię, to jedna konsultantka powiedziała, że zrestartowała, a druga, że jeszcze może nie została bankowość uruchomiona i bądź tu mądry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo, zamykałem parę miesięcy temu a teraz pyta mnie o hasło przy pierwszym logowaniu zamiast od razu wysłać nowe. Pewnie mają burdel i system liczy na to, że pamiętam stare hasło które wpiszę. No nic jutro od rana będę się łokciami w kolejce telefonicznej do niech przepychał.

   Usuń
  2. Wpisanie starego hasła nic nie daje, jest komunikat, że jest błędne.

   Usuń
  3. ok po prostu trzeba bylo czekac na sms o aktywacji internet bankingu, jak przyszedl to kliknac przypominanie hasla przez sms i teraz dalo rade

   Usuń
 7. Robi się coraz ciekawiej. Alior na lokatach na nowe środki daje już:
  - 2% na rok,
  - 1,5% na pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej niż na 2 miesiące nie opłaca się zakładać lokat, co miesiąc będzie większe oprocentowanie w jakimś innym banku

   Usuń
  2. Caly czas lepiej przetrzymywac na KO a dopiero od polowy 2022 mozna myslec o lokatach, gdy cykl podwyzek NBP dobiegnie konca.
   Kolejny ruch powinno wykonac MF, bo obligacje detaliczne sa juz nieoplacalne w porownaniu z hurtowymi z GPW.

   Usuń
  3. Do Anonimowych 14 grudnia 2021 15:24, 15:35 i 15:55

   Oczywiście, że tak. Sam też nie wchodzę teraz w lokaty. Chodzi mi tylko o sam fakt podwyżek % w bankach i chyba rekordową stawkę jeśli chodzi o rok (właśnie te 2%). Tylko czekać jak będzie więcej :)

   Usuń
 8. 2 % na rok, 1,5 % na pół roku ? To żadne rewelacje, żadna korzyść.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Załapaliśmy się" z mężem na poprzednią promocję Aliora (1,5%). Ale nie smuci nas ta podwyżka od dzisiaj, bo wszystko nareszcie idzie we właściwym kierunku. A nasze pieniądze pracują już od miesiąca, więc trudno tu mówić o "stracie".

  OdpowiedzUsuń
 10. Consumera jeszcze nie ruszam (czyli nie zakładam konta - bo go nie mam), ponieważ za krótki termin lokowania. Poczekam na to, co tam się będzie działo po 26 stycznia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy są jakieś przecieki o LOKATACH na Nowe Środki w Getinie od 16 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Alior daje już 2% na rok - to Getin powinien go przebić, a na dziś daje tylko 1,6%. Chyba, że się zapełnił ofertą 1,7% na EKO.

   Usuń
  2. Ja dziś otrzymałem telefoniczną ofertę z Getina
   Lokaty 12 m-cy na 2%

   Usuń
  3. Pewnie dlatego, że od dziś dali właśnie tyle na Lokacie NnŚ.

   Usuń
  4. Ta oferta od dawna wisi u nich na stronie. Szukają jeleni.

   Usuń
 12. Sprawdzał ktoś już w Nest oproc. z dziś? powinno być wyższe - ja póki co mam 0,0%, chyba jeszcze nie wskoczyło nowe, wyższe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie będzie wyższe JUTRO.

   Usuń
 13. A ile daje na dwa lata?

  OdpowiedzUsuń
 14. Nest bank nowe lokaty na nowe środki 2 procent na 3 lata

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...