sobota, 29 stycznia 2022

1,60% na KO z darmowymi przelewami w Consumer przedłużone do kwietnia

Został nam jeszcze do omówienia ostatni bank, który w ubiegłym roku nieoczekiwanie strącił Millennium z pudła na polu kont oszczędnościowych. I stoi nam nim do dziś, mimo bowiem ostatniej podwyżki u Portugalczyków ich nowa oferta nie przebija Consumera.


I dotyczy to nie tylko oprocentowania, ale także każdego innego parametru czyli maksymalnej kwoty czy ilości darmowych przelewów. Największą bowiem zasługą Santandera jest fakt, że mamy tutaj nieograniczoną ilość darmowych przelewów, podczas gdy Millennium czy Getin pozwala tylko na jeden taki ruch w miesiącu za friko.

Tutaj założysz Rachunek oszczędnościowy na 1,6% w SCB

Z tego też powodu stajemy przed dylematem który bank wybrać po zakończeniu promocyjnej stawki w Aliorze, którzy stoi na czele wśród KO. U melonika, który też daje nieograniczoną ilość przelewów wewnętrznych miesiącu z KO na ror, przyzwyczajamy się do tego wygodnego faktu, bo dzięki temu pracować może zawsze każda praktycznie złotówka. 

W Getinie jest więcej bo 1,70% ale tylko jeden darmowy przelew, zaś w Consumerze jest mniej bo 1,60% ale nie ma tego ograniczenia. Człowiek szybko przywyka do pewnych rzeczy a 3 miesiące to dość długi czas na wyrobienie nawyków. Przy wyborze zielonych należy jednak pamiętać, że nawyk przelewów należy mocno ograniczyć.

Wróćmy jednak do RO w Consumerze, który nie jest nazywany tutaj KO lecz Rachunkiem Oszczędnościowym. Powód jest prosty, to jedyny chyba bank w Polsce, który nie wymaga posiadania konta osobistego, można tutaj mieć tylko samo RO i to całkowicie za darmo, dzięki czemu przelewy możemy robić darmowo bezpośrednio do dowolnego banku.

Nowa promocja potrwa do 12 kwietnia 2022, przy czym należy tutaj podkreślić, że w przeciwieństwie do innych banków nie ma znaczenia kiedy tutaj zaczniemy promocję, wpłata nie równa się bowiem startem 3 miesięcznej gwarancji oprocentowania. 

Z tego też powodu kto planuje tutaj wejść nie powinien czekać, bowiem ta promocja dla wszystkich potrwa do wskazanej wyżej daty. Swoją drogą skoro Consumer potencjalną zmianę zapowiada dopiero na kwiecień, maleją szanse na to, że Getin zrobi jakiś dobry ruch w lutym, kiedy uruchomi nową promocję konta...

12 komentarzy:

 1. Dziś Millennium zaproponował lokatę specjalną 1,25% na 3 miesiące do 50 tys. zł (to zmiana in plus - dotychczas było 0,5%). Czy wiadomo, jak obecnie Getin z tzw. zawrotną (specjalny procent)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokaty facto już mają 3.5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pięć lat. Super! Nareszcie będę mogła przez dłuższy czas spać spokojnie. Tylko ciekawe, ile to będzie warte, jak już się obudzę (jeśli się obudzę).

   Usuń
 4. Od 1 lutego 2022 r. nowozakładane lokaty będą oprocentowane według następujących stawek (lokata FACTO):
  1mc-1,5%
  3,6,9 mc-2,5%
  12,18,24,36,48 mcy-3%
  60 mcy-3,5%

  OdpowiedzUsuń
 5. To trzeba lokaty facto otwierać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gremialnie przerzucamy pieniądze z Ciechanowa do FACTO. Pieniądze ciągle w ruchu ale czy pracują ?

   Usuń
 6. W mBank zawrotne lokaty na 1.5 procent

  OdpowiedzUsuń
 7. To konto później można wpłacać pieniądze w oddziale i wypłacić w oddziale?i zamknąć w oddziale tesz można?

  OdpowiedzUsuń
 8. Można mieć konto oszczędnościowe w tym banku 1,6% dla nowych środków dla kwoty do 200 000 zł. i lokata mobilna 2,5% z ROR ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, bo to przecież dwa różne banki: 1,6% jest w Consumerze na rachunku bez ror, 2,5% masz w Santanderze (który nazywam wbk) z ror.

   Usuń
  2. Wydawało mi się ze Santander przejął wbk i jest to jeden bank a faktycznie maja dwie oddzielne strony santanderconsumer i santander

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...