wtorek, 18 stycznia 2022

Dalej 1,70% oraz 2% na KO w Alior + 300 zł na start

Daty których na blogu wyczekujemy, to najczęściej dni w których rozpoczynają się nowe edycje kont oszczędnościowych. W wyniku znacznych podwyżek stóp procentowych, to przecież tutaj w pierwszej kolejności oczekujemy zmian.

Jako pierwszy w Nowym Roku swoje KO odnowił Alior - niestety bez jakichkolwiek zmian. W dalszym ciągu mamy tutaj 1,70% które znamy z poprzedniej edycji. W nowej 20 już z kolei edycji zmieniają się praktycznie tylko terminy.

 

Mowa oczywiści o koncie Megaoszczędnościowym. Promocja jak zwykle dotyczy nowych środków, a w tym celu bank bada saldo na dzień 11 stycznia 2022, a więc sprawdzany jest stan naszych środków na tydzień przed startem nowej promocji. 

Dla przypomnienia omawiane konto ma trzy stawki: standardowo jest to 0,01% co dotyczy tych co nie dbają o swoje finanse i przegapią ważne terminy. Ci co pilnują by środki były nowe bank podwyższa stawkę do promocyjnego 1%. Kto zaś przelewa na konto 2000 zł to może liczyć na podwyżkę do premiowego 1,70%.

Wkrótce swoje stawki ogłoszą główni rywale melonika czyli Getin oraz Consumer, ale nie od dziś wiemy, że banki obserwują poczynania konkurencji co w dużej mierze wpływa na oferowane stawki. W każdym razie Alior nową edycję oferuje do 15 lutego 2022 i dopiero wtedy można liczyć na zmianę. 

2% na KO przy wyborze korzyści

Na marginesie warto przypomnieć, że od nowego roku do 10k można liczyć nawet na 2%, ale w tym przypadku wymagane są płatności kartą na 300 zł. Szczegóły widoczne są na poniższym screenie. Ta promocja będzie trwała jeszcze przez 2,5 miesiąca do 31 marca 2022, zaś od kwietnia może zostać nawet zwiększona..


Ponieważ dla podwyższenia stawki do 1,70% potrzebny jest ror i przelewanie nań 2000 zł, warto przypomnieć, że samo założenie konta bank oferuje możliwość zgarnięcia na start 300 zł. A to już jest fajny bonus do jednego z najlepszych KO na rynku.


Kto może z tego skorzystać? Hmmm, obecnie mamy drugą edycję tej promocji. W pierwszej karencja wynosiła 2 lata,w obecnej edycji nie uległo to zmianie. Dalej należy mieć przerwę dwuletnią w posiadaniu tutaj konta by wrócić po premię i liczne bonusy.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Nowa edycja potrwa przez najbliższe dwa miesiące, więc powyższy link powinien być aktywny do 28 lutego 2022. W poprzednim artykule na ten temat linki zostały automatycznie podmienione, więc jak sądzę podobnie będzie od marca, jeśli oczywiście będzie 3 edycja. Pamiętajcie by przy składaniu wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, bo to warunek podstawowy w każdej promocji bankowej - tutaj dotyczy to zgody na wiadomości elektroniczne oraz głosowe.

 

Co trzeba zrobić by zgarnąć o stówę więcej niż poprzednio czyli 300 zł?

300 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez pół roku, więc sumie takich premii można mieć 6 co daje nam tytułowe 300 zł. Jak ktoś przegapi w którymś miesiącu te warunki to przepada mu tylko premia za dany miesiąc, nie ma kar wprzód, Warunki są jednak tak łatwe, że trudno tutaj coś przegapić.

Uwaga: warto na konto przelewać sobie jednorazowo 1500 zł w miesiącu by uniknąć niepotrzebnej opłaty wysokości 10 zł (nie dotyczy osób do 26 roku życia, które nie muszą nic robić).

 


Konto w Alior jest zdecydowanie jednym z najlepszym na rynku i w przeciwieństwie do innych banków tutaj warto zostać na dłużej. Sam mam tutaj konto od zarania dziejów, bo też tutaj dzieje się najwięcej. Przykładowo do konta można wybrać sobie dwie darmowe korzyści, które w dowolnym momencie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Wyżej widzimy przykładowo co jest do wyboru. Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów w miesiącu, a limity wcale nie są tutaj małe. Można także wybrać wyższe oprocentowanie na KO. Te opcje zaznaczyłem na żółto by łatwiej je odnaleźć. Sam je obecnie używam po zmianach.

Podsumowując widzimy jak ważne jest dbanie o własne finanse i pilnowanie terminów. Czynność łatwa, a przynosząca duże korzyści dla naszej kieszeni. Ale tego czytelnikom FpG nie trzeba chyba przypominać:)

Regulamin 20 edycji promocji KO w Alior

Regulamin promocji 300 zł za bankuj mobilnie

55 komentarzy:

 1. Marnie to wyglada. Inflacja rosnie, stopy powoli, ale tez, ale KO niezbyt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie co do funkcjonowania konta walutowego w Alior. Robiłem ostatnio płatność kartą do tego konta i zakomunikowałem sprzedawcy, że chcę dokonać płantości w dolarach co w wielu punktach nie stanowi żadnego problemu. Tymczasem rzeczony sprzedawca zainkasował kwotę w peso meksykańskim co wskazał paragon.
  Po sprawdzeniu konta zauważyłem, że system pobrał kasę po WYJĄTKOWO NIEKORZYSTNYM dla mnie kursie ze środków przygotowanych na potencjalną wymianę.
  Stąd rodzi się pytanie. Alior posiada zaledwie 23 konta walutowe do wyboru i nie ma przykładowo wśród nich peso kubańskiego. Czy w takim przypadku, przy wyjeździe na Kubę, można robić płatności ale tylko po bardzo niekorzystnych kursach przy płatności kartą aliora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale masz uruchomioną korzyść na KJO (płatność kartą bez kosztów przewalutowania) ? Wówczas masz Peso > USD po kursie Mastercard i USD > PLN po średnim NBP z dnia rozliczenia transakcji.

   Usuń
 3. Dosyć chaotycznie to opisałeś.
  Co znaczy, że chciałeś dokonać płatności w dolarach? Jeśli byłeś w Meksyku czy na Kubie gdzie obowiązuje lokalna waluta to płacąc kartą nie masz wyboru waluty, tylko system banku przewalutowuje lokalną walutę na USD, a następnie obligatoryjnie na PLN i tyle bierze z rachunku złotówkowego. Dlatego zapłaciłeś po WYJĄTKOWO NIEKORZYSTNYM kursie bo po dwukrotnym przewalutowaniu.
  Swoją droga nie wiem czy masz kartę banku Alior czy wielowalutową kantoru Aliora?
  Ja mam kartę wielowalutową kantoru Aliora i mając podczepione rachunki w USD, EUR, GBP, CHF jak będę płacił tymi walutami rachunki zagranicą to zdejmie mi z tych rachunków ale zdaje się, że jak będę płacił każdą inną walutą na świecie to narażę się na przelwalutowanie: lokalna waluta na USD i obligatoryjnie na PLN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam kartę wielowalutową Aliora, jestem obecnie w Meksyku, ale widzę, że kursy peso są mniej korzystne niż dolarowe. Przy kasie można powiedzieć, że chcesz płacić w dolarach i sprzedawca kasuje w dolarach. W jednym miejscu jedynie zażądano płatności w peso, więc przed płatnością zalogowałem się do bankowości i zrobiłem zakup peso.
   Wszędzie indziej każę sobie płacić w dolarach i nie ma z tym żadnego problemu. Ceny tutaj są podawane w peso oraz dolarach, trzeba tylko przy płatności zadeklarować w jakiej walucie płacisz. Co ciekawe przelicznik jaki podają jest inny przy każdym towarze, ale generalnie jest zasada, że peso jest mniej korzystne. Sprawdziłem kilkakrotnie, zawsze z tym samym skutkiem.

   Usuń
  2. Wniosek jest więc oczywisty, czasami karta wielowalutowa jest mniej korzystna od płacenia karta kredytowa, przynajmniej w przypadku, jeśli nie ma dostępnej waluty lub brak środków do zaplaty w obsługiwanej walucie.
   W pozostałych przypadkach jest bardzo korzystna, dochodzi jednak problem z różnica czasowa bo co loguje się na konto to okazuje sie, że w Polsce jest po godzinie 17 lub weekend, więc kursy są niekorzystne...
   W Europie nie ma tego problemu.

   Usuń
  3. Karty Aliora dzialaja tak, ze w krajach poza waluta EUR,GBP, zawsze wszystkie waluty egzotyczne przewalutowane sa przez MC na USD i powinien to byc korzystny kurs. Karte powinienes miec podlaczona tam, gdzie masz konto w USD. Jezeli nie bedziesz mial USD, to zacznie sie wielokrotne przewalutowanie z innych walut lub PLN. po tabeli banku.
   Podejrzewam, ze majac na koncie USD najlepiej jest placic USD lub lokalnej egzotycznej walucie a nie kupowac te egzotyczna walute, bo spread dla niej jest pewnie rozszerzony i gorszy niz ten stosowany przez MC.

   Usuń
  4. Według moich obliczeń przez płatność kartą bez środków na koncie walutowym peso kosztowało mnie wczoraj 0,2108 podczas gdy zwykle kursy do kupna wahają się w zakresie 0,1959-0,1978 przy czym górna wartość dotyczy kursu obecnego czyli nocnego, gdy stawki są wygórowane.
   Jak widać różnica jest bardzo znaczna.

   Usuń
  5. Jakie konto obiazyla Ci karta? konto USD? bo jezeli PLN (nie miales USD), to bylo kilka przewalutowan Peso (kurs MC)-->USD-->PLN (duzy spread banku przy zakupie USD.

   Usuń
  6. Tak jak napisałem wyżej, miałem USD i dlatego poprosiłem sprzedawcę o wybór waluty USD. Niestety sprzedawca wybrał walutę MXN, której miałem za mało, więc zdziwiony byłem, że transakcja została zaakceptowana. Po wejściu na konto zauważyłem, że kasa zniknęła w walucie PLN.

   Usuń
  7. Trzeba by dokladnie czytac regulamin tej karty wielowalutowej. W przypadku "normalnego" Aliora i karty do konta USD, takie triki nie maja miejsca, bo wszystko za wyjatkiem EUR i GBP (nie wolno placic w tych walutach z konta USD) jest rozliczane przez MC na USD i obciaza konto w USD i nie ma zadnych przewalutowan po tabeli z PLN.

   Usuń
  8. Uuuu Polcan to Ty jesteś w Meksyku, nieźle nieźle. W sumie super decyzja, lepiej forsę wydawać na podróże niż aby leżała w Polandii na jakiejś lokacie.
   Dokładnie fajnie jest zwiedzać świat, świat jest piękny.

   Usuń
  9. Skoro ceny wyjazdu spadły praktycznie o 50% to moim zdaniem warto. Kiedyś nie brałem tego kraju pod uwagę bo poniżej dychy trudno było tu wjechac. Wszak Meksyk to nie ta liga co Japonia, a na każdy wyjazd planuje jakiś budżet.

   Usuń
  10. @Anonimowy 13:43
   Popytam dokładnie podczas wizyty w Alior ze jak będę likwidować niepotrzebne konta po koronie norweskiej czy peso bo do tych krajów już nie zamierzam wrócić.

   Usuń
 4. Ailor bank nie wiarygodny jest moją umowa muwi że przynajmniej jeden czynnik wystąpi to stopy procentowe na koncie oszczędnościowym zmienić powiniy się.a co dwa czynniki WIBOR i stopy procentowe nbp

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak pogoda w Meksyku ? Jaka inflacja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogoda idealna 27 stopni, a inflacją się nie interesuję, nie da żyć finansami cały czas, czasami przychodzi czas na reset.

   Usuń
  2. Inflacja CPI w Meksyku w grudniu przyspieszyła do 6,77 proc. - policzył meksykański urząd statystyczny. To najszybszy wzrost kosztów utrzymania od maja 2001 roku.

   Meksykańska inflacja okazała się nieznacznie wyższa od oczekiwań ekonomistów. Mediana prognoz zakładała grudniową inflację CPI na poziomie 6,75 proc. wobec 6,63 proc. odnotowanych w listopadzie.

   Usuń
 6. Wylatywałem z Cancun 25 grudnia. W porcie lotniczym vis a vis odprawy bagażowej będziesz miał elegancki punkt testowania Covid. Koszt 17USD, a wynik w ciągu kilku minut. Generalnie rezydenci oraz odlatujący Polacy odradzali korzystać jako zbyt wysokie ryzyko konsekwencji ewentualnego pozytywnego wyniku testu. Możesz ugrząźć w Meksyku na długo i to na własny koszt.
  Kilka osób zaryzykowało i chyba zawsze dostali wynik negatywny ale...
  Większość poddało się testowi na Okęciu za 150PLN. Pomimo Świąt było szybko i sprawnie.
  Ja nie miałem wyniku testu i wziąłem kwarantannę. Mieszkam w Warszawie i o g.11 byłem w domu. Na stronie testujemy się wypełniłem wniosek w którym nakłamałem, że mam sraczkę i kaszelek i na g.13 miałem już test w Warszawie wyznaczony. Po teście po północy przyszedł wynik negatywny i zdjęli mi kwarantannę.
  Zatem masz 3 różne wyjścia po powrocie do PL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że warto tu pisać o wyjazdach, bo można natrafić na fajne porady. Nam zasugerowano, że po powrocie do wyboru jest albo drogi test PCR albo tańszy antygenowy na lotnisku i liczyłem się z tą drugą opcją. Przemyślę sobie jeszcze co zrobię po Twoim komentarzu.

   Usuń
  2. Po powrocie masz test antygenowy za 150PLN i nie ma zupełnie potrzeby pakować się w PCRa za 300 czy 400 złotych. Test robisz w części tranzytowej tuż przed kabinami Straży Granicznej. Po teście czekasz parę minut na wynik. Niczego nie trzeba szukać bo się potykasz o punkty pobrania. Osobiście nie zaryzykowałem testu w Cancun z obawy na konsekwencje pozytywnego wyniku.
   Byłem w Playa De Carmen obok Cancun i tam w kurorcie turystycznym co 100metrów w aptekach robili testy za ok. 30-35$. Pewnie płacisz i masz negatywny wynik ale trzeba to zgrać z godzinami do wylotu.
   POLECAM rozwiązanie za 150PLN jeśli nie mieszkasz w Warszawie.

   Usuń
 7. To właśnie przez takich ludzi jest epidemia bo przywożą wirusa z zagranicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego Anonimowy z 19 stycznia 2022 06:53
   W okresie pandemii Covid19 byłem 7 razy po 2tygodnie na wycieczkach w: Meksyku, Dominikanie, Egipcie, Majorce, Szwajcarii, Norwegii, Teneryfie i zawsze wracałem w dobrej formie fizycznej bez objawów grypowych. Nie jestem antyszczepionkowcem ale zaszczepiłem się dwa razy TYLKO dla covidowego paszportu. Wierzę w pandemię ale nie bardzo wierzę w skuteczność szczepionki. Na co dzień: nie palę i pomimo dobijania do 60-tki jeżdżę hurtowo na rowerze (w ubiegłym roku 19800km po Warszawie) przez cały rok. Hartuję się i dbam o siebie na tyle na ile jest to tylko możliwe. Dlatego jeśli palisz papierosy, masz nadwagę/otyłość, poruszasz się tylko wypasionym autem i czekasz na zarazę przed TV to masz pandemiczny problem. Mi okres pandemiczny sprzyja pod każdym względem, a ubiegły rok należał do najlepszych w moim życiu.
   polcan jest z mojej wyjazdowej bajki, dlatego Marcin nie słuchaj takich komentarzy TYLKO planuj kolejne zwiedzania.
   Świat jest piękny i my obaj o tym wiemy.
   Ja w kwietniu lecę na Gran Canarię, w maju na Minorkę, w czerwcu na Wyspy Zielonego Przylądka, we wrześniu do Chorwacji, a w październiku na Kretę.

   Usuń
  2. Zgadza się, na studiach jeździłem w wakacje na 2 dniowe obozy w góry na pokazy globtroterów, którzy robili wykłady i pokazy na slajdach jak radzić sobie w egzotycznych miejscach. Wtedy było to nie do pomyślenia, dziś każdy tak może bez problemu.

   W okresie pandemii trochę ograniczyłem swoje wyjazdy, podajesz w miarę łatwe destynacje w których już niestety byłem (poza Szwajcarią), a zwykle nie jeżdżę w miejsca, gdzie już postała moja noga. Mnie ciągnie do dalekiej Azji, bo te wyjazdy odstają od jakichkolwiek innych, są droższe, ale za to z zupełnie innej bajki. Zniechęcają mnie jednak testy bo to wyrzucanie kasy w błoto, a planowałem objazdówkę po wielu krajach, co wiąże się z wykonywaniem testów na każdej granicy. Wybrałem Meksyk bo to jedyny kraj jaki pozostał do wyjazdu bez płacenia za testy przed wyjazdem z kraju (była jeszcze Kuba i to tu pierwotnie zakupiłem wyjazd, ale 11 stycznia wprowadzono nakaz badań w Polsce, więc przebukowałem na Meksyk).
   Pozostaje poczekać na wycofanie tych testów lub zaryzykować jednorazowe wypady na dłużej do krajów typu must be, a jest kilka takich dla mnie.
   Wczoraj w nocy byłem w takim klubie, gdzie ludzi było multum, każdy niemal przyklejony do siebie, a poza ochroną masek nikt nie nosił, więc raczej zdecyduję się na testy dopiero w Polsce.
   Co do planowania, być może jak sezon na omikrona się skończy uda się w końcu wyrwać wreszcie do Kambodży...

   Usuń
 8. Credit Agricole daje 3% na lokatach

  OdpowiedzUsuń
 9. PBS Ciechanów daje 4,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...oraz 3% na 3 m-ce do 400k zł, a to już jest coś :)

   Usuń
  2. Nawet opłata 1 zł miesięcznie za konto i 1 zł za przelew jest akceptowalna przy takim oprocentowaniu. Natomiast nie wiem jak tam wygląda limit przelewów wychodzących.

   Usuń
  3. Czy ten rachunek depozytowy w PBS Ciechanów działa jak portfel depozytowy w neoBanku? Ktoś ma, są tam jakieś opłaty?

   Usuń
  4. maja BFG. Myślicie że można tam bez obaw zakładać, ktoś już miał z nimi jakieś doświadczenia?

   Usuń
  5. Swoją drogą to ten nowy, wirtualny oddział Ciechanowa - to jakby kopia neoBanku. Czy to już nie jest przypadkiem jeden i ten sam bank?

   Usuń
  6. Polcan zrób post na temat Ciechanowa, chciałbym tam 150k zł na lokate 3% wrzucić, bezpiecznie to? z 4,5% można skorzystać jednocześnie?

   Usuń
  7. W BFG link do tego banku nie działa, link podany w banku do BFG też nie ??
   To mają te gwarancje czy nie?

   Usuń
  8. @Anonimowy 14:37
   Na razie jestem w rozjazdach i mam ograniczony czaś własny. Może wieczorem czyli w Polsce w nocy uda mi się siąść do komputera jak będę jeszcze na chodzie bo dziś spałem tylko 4 godziny, a właśnie szykuje się do nowego wyjazdu. Niestety poza hotelem nie mam dostępu do netu.
   Mam nadzieję jednak że do jutra powinienem coś naskrobać.

   Usuń
  9. W broszurce jest informacja o opłacie miesięcznej konta w wysokości 1 zł. Natomiast w tabeli opłat i prowizji jest ono darmowe. Więc może jedyną opłatą będzie ta za przelewy.

   Usuń
  10. Rzeczywiście Ciechanów jest jakby kalką neo. Nawet oprocentowanie lokaty na Nowe Środki identyczne. Ale... Opłaty i prowizje. Też za przelew 1 zł, jednak także ta złotóweczka za samo prowadzenie rachunku. Jeśli tam deponuje, to ok, można przeżyć. Jednak nawet jak żadnych lokat nie masz, to trzeba to płacić. Czyli 365 złotych rocznie. A wypowiadanie wyłącznie w formie pisemnej.

   Usuń
  11. Anonimowy19 stycznia 2022 20:06 Płacisz za prowadzenie konta 1 zł dziennie ?

   Usuń
  12. Póki nic tam nie mam, to nie płacę:). Informacja o opłacie wyczytana w broszurce na stronie banku.

   Usuń
 10. Do 100 000 zł Wibor 3M Toyota Bank 2,51% K.O.

  OdpowiedzUsuń
 11. A obligacje COI 9,85%...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale są to wyjazdy za ciężko zapracowane w Polsce pieniądze. Np. z odsetek na lokatach i na kontach oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
 13. 3% do 400k w spółdzielczaku z Ciechanowa. No no robi się ciekawie. Przy posiadaniu portfela depozytowego zamiast roru koszty chyba zerowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 zł za przelew, tak jak w neo.

   Usuń
  2. Trochę o kłopotach tego banku:
   https://obligacje.pl/pl/a/pbs-w-ciechanowie-otrzyma-wsparcie-innego-banku-spoldzielczego

   Usuń
 14. BS Ciechanów można skorzystać z lokaty 4,5% i 3% jednocześnie czy jedno wyklucza drugie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na logikę - jeśli skorzystasz z jednej, to w tym momencie przestajesz być nowym klientem, więc ta druga już się "nie należy".

   Usuń
 15. W wojsku szczepili na grypę.pamietam we wrześniu była szczepionka a za 18 miesciecy był chory miał gorączkę.czyli szczepionka powinna być co roku dwoma dawkami gdzieś we wrześniu i październiku przed sezonem zimowym bo koronowirus to grypa po prostu jest

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mam wolnej kasy, ale opłaca mi się wypłacić wszystko z Getinu i poświęcić 9 złotych (druga wypłata w miesiącu) i przelać wszystko do Ciechanowa.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bs Ciechanów nie ma żadnych lokat takich .można założyć ale jedna do 10 tys na start

  OdpowiedzUsuń
 18. Zrobi się jeszcze ciekawiej jak FED zacznie zasysać pieniądze z rynku

  OdpowiedzUsuń
 19. Ktoś wie jak działają 4% w Nest Banku? 1000 zł można przelać z innego konta?

  OdpowiedzUsuń
 20. Tak może być przezlew z innego banku.juz otworzył 4 procent

  OdpowiedzUsuń
 21. Ailor bank wprowadził polityke Getin banku .nowe środki daje 2 procent.a wrzystkie stare konta oszczędnościowe zmienia warunki zmienne oprecentowanie na stałe oprecentowanie

  OdpowiedzUsuń
 22. Czyli co w ailor bank tylko opłaca lokaty na nowe środki na rok bo już o starych klientów nie dbają?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...