wtorek, 25 stycznia 2022

Drugie podwyżki na lokatach w styczniu czyli wreszcie mamy 2 z przodu

Niestety podstawowa trójka na KO w styczniu nie zmieniła stawek. Zarówno Alior jak i Getin oraz Consumer postawiły na przedłużenie stawek z grudnia ubiegłego roku. Za to drugą podwyżkę funduje nam już Inbank, tyle że dotyczy to lokat i  co ważniejsze wreszcie mamy dwójkę z przodu!

 


Jakoś wolę omawiać oferty, które ulegają polepszeniu aniżeli skupiać się na status quo. Inbank co prawda miał już jedną podwyżkę na lokatach którą zafundował nam na początku roku i omawialiśmy to w osobnym wpisie.

Możemy jednak przypuszczać, że podwyżka była na tyle mała, że bank nie zanotował zakładanego przyrostu depozytów, mamy więc drugą podwyżkę w styczniu. Podyżkę, dzięki której wreszcie nawiązuje walkę z kontami oszczędnościowymi wspomnianymi na początku.

Tutaj założysz lokaty w Inbank które podwyższają stawki przy odnowieniu

Jak pamiętamy tylko Millennium zafundowało nam podwyżkę na KO i mamy tutaj obecnie 1,50%. Od tego pułapu Inbank zaczynał oferty lokat w poprzednim zestawie. Od dziś Inbank lokatę miesięczną ma na 1,60% czyli od pułapu, który mamy na KO w Consumer.

Wyżej stoją notowania Getin oraz Alior które zatrzymały się na 1,70%. I tutaj wreszcie Inbank wygrywa bo oferuje więcej. Zobaczmy od razu jak wygląda sytuacja z lokatami na dłuższe okresy:

 • 3 miesiące: 1,80% (wrzost o 0,2 p.p.)
 • 6 miesięcy: 2,00% (wzrost o 0,2 p.p.)
 • 12 miesięcy: 2,30% (wzrost o 0,2 p.p.)

Dalej nie patrzymy, bo lokaty na lata obecnie to na pewno nie jest dobry pomysł. Jak widać na wszystkich okresach poza najkrótszym mamy podwyżki o 0,2 punktu procentowego. Dzięki temu od okresu półrocznego mamy wreszcie 2 procent, które stanowi minimum by zacząć myśleć o powrocie do rankingu lokat.

Należy jednak pamiętać, że stawki są jeszcze wyższe dla osób, którym kończą się tutaj lokaty. Takim osobom bank podwyższa bowiem stawki o kolejne 0,1 p.p. co oznacza, że warto przygodę z Inbankiem zaczynać jak wcześniej.

Pierwsza podwyżka w tym roku w Inbank była jakaś niemrawa. Druga przynajmniej nawiązuje walkę z KO o jakich sobie często dyskutujemy w komentarzach, wszak lokaty przez fakt blokowania kasy na określony okres z definicji powinny mieć lepsze stawki niż konta oszczędnościowe.

28 komentarzy:

 1. W lutym stopy procentowe podwyższą o ponad 0,5% - pewne info

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak pewne jak wszystko inne. Pewne info o 0,75%. Kto da więcej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Getin teraz 1,7 do 400k. Przedtem chyba było do 200k. A może się mylę.

  OdpowiedzUsuń
 4. ... a co z neoBankiem ? Lokata 3- m-ce 2,20 %, można mieć tylko Portfel Depozytowy. Czy z tym Bankiem jest jakiś problem, bo właśnie wystąpiłam do nich o jego założenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie o Toyota Bank - czy da się jakoś uniknąć opaty 30 zł za Indeksowane Konto Oszczędnościowe przy wypłacie wszystkich środków z tego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 25 stycznia 2022 12:58

   Da się, dopóki nie zmienią tego w TOiP, a tego właśnie chciałbym uniknąć ;)

   Usuń
  2. A można wiedzieć jak?

   Usuń
  3. Do Anonimowy 25 stycznia 2022 15:14

   Zakładasz z IKO lokatę w TB. Standardowo zwrot kapitału byłby na to IKO, więc zmieniasz nr konta do zwrotu z lokaty i ją zrywasz.

   Usuń
  4. Dzięki, na to nie wpadłam :) A zmianę nr konta można zdobić przez internet? I czy może to być dowolne konto czy musi być u nich?

   Usuń
  5. Do Anonimowej 25 stycznia 2022 18:39

   Niestety nie da się przez internet (zostaje tylko infolinia). Może być dowolne konto.

   Usuń
 6. Lokaty trzeba otworzyć

  OdpowiedzUsuń
 7. W moim banku spółdzielczym jest lokata standardowa na dwa lata na 0.70 a na pół roku 0.6 i nie ma kombinowania nowe a stare środki

  OdpowiedzUsuń
 8. od lutego wszystkie obligacje detaliczne skarbowe rosną 0.5 punktu procentowego. Inflacyjne dodatkowo zwiększają marżę o 0.25pp.
  Zmiana w sumie kosmetyczna jak na inflacyjną burzę. Tak czy siak to grosze. 2.75pp w ciągu 10 lat (zsumowane -bez kapitalizacji oczywiście)
  MM

  OdpowiedzUsuń
 9. W Czechach są podwyżki stóp procentowych to może jechać i otworzyć lokaty

  OdpowiedzUsuń
 10. A w Polsce już wiele głosów mówi, że stopy ciągle rosną i co to będzie, co to będzie jak wzrosną odsetki od kredytów. Nikomu nie dogodzisz. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. A cóż dopiero Polakowi !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W "normalnej" bankowosci, to za pozyczony pieniadz powinno sie placic wyzej niz inflacja, ale niestety swiat jedzie na "sterydach" od dluzszego czasu, wiec ludziska przyzwyczaily sie, ze kredyt jest za pol darmo. Stad na calym swiecie "peczniejace" nieruchomosci, rynki akcyjne czy dzialajace nierentowne biznesy, ot nowa ekonomia XXI wieku.
   W PL znow bedzie nowa grupa i zamiast "frankowiczow" beda "zlotowkowicze", tylko nie bedzie az takich przyrostow kapitalow do splaty jak przy walucie, ot wielu nie wyda kasy na inne rzeczy, tylko zaniesie ladnie do bankow zwiekszone odsetki od dlugu.
   W Polsce i innych krajach regionu, to "Goldmany" pociagaja za sznurki i RPP musi podnosic, bo inaczej PLN mocno oslabnie a tego, chyba nikt juz nie chce przy obecnej inflacji, wiec nie ma juz innego wyjscia.

   Usuń
 11. Polcan
  Santander Consumer przedłuża oprocentowanie promocyjne dla nowych srodków na rachunku oszczędnościowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja o tym jest w artykule powyżej.
   Mnie interesuje i dziwi wczorajszy mail z Aliora i zmianie oprocentowania konta na 1,60% dla kont otwartych przed wskazaną datą.

   Usuń
  2. O jakie konto chodzi z bph

   Usuń
  3. Nie o słynne już konto megaoszczędnościowe. Jest podwyżka do 1,60% dla kont otwartych przed 5 grudnia 2019.
   Sprawdziłem u mnie, niestety konto otworzyłem 30 grudnia 2019 więc dalej mam tutaj 1,50%.

   Usuń
  4. Co ciekawe dla kont po tmobile podwyżka jest nawet do 1,75% czyli lepiej niż obecna stawka.

   Usuń
  5. Przecież jest WIBOR minus 2 procent to wychodzi ok 1 procent .

   Usuń
 12. Przedłużamy promocyjne oprocentowanie dla Nowych Środków 1,60 % na rachunku oszczędnościowym od 27.01 do 12.04.2022 r.
  Data wyznaczania salda pozostaje bez zmian, czyli 15.09.2021 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja o tym została zamieszczona w aktualizacji artykułu o Consumerze na PP1.

   Usuń
 13. WIBOR jest już 2.91

  OdpowiedzUsuń
 14. W CA są nowe propozycje lokat do 3 proc.Dlaczego brak info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info, już zabieram się za pisanie o tym.

   Usuń
 15. Ponownie wzrosły lokaty o 0,2 teraz 3-msc jest na 2%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...