niedziela, 9 stycznia 2022

350 zł i więcej do zgarnięcia w promocji Nowy Rok z nowym kontem w Santander

Umknęła nam jakoś nowa promocja fajnego konta w Santander. Fajnego, bo od wielu lat dającego zarabiać non-stop, przez co to jedno z nielicznych kont, które warto posiadać na stałe, a nie tylko dla jednorazowego bonusu promocji, jak jest praktycznie w każdym innym banku.

W nowej promocji do zgarnięcia jest na start 350 zł, ale w przeciwieństwie do innych banków to start w dosłownym tego słowa znaczeniu, bonusów jest tutaj bowiem więcej i korzystać z nich można przez wiele lat przez fakt, że na szczęście po przejęciu WBK nie zmieniło się tutaj premiowanie opłacania rachunków.

 

Kto może z tego skorzystać? Tutaj warunek jest dość złożony: z jednej strony jest zapis o braku tutaj jakiegokolwiek konta po 1 grudnia 2020 (zmiana o miesiąc w porównaniu do poprzedniej edycji) czyli karencja wynosiłaby nieco ponad rok, ale tym razem dla nas ten zapis jest nieistotny.

Regulamin zawiera bowiem dodatkowy zapis o braku udziału w akcji promocyjnej po 1 kwietnia 2019. My raczej nie zakładamy konta ot tak za friko, bez promocji, więc jak sądzę zdecydowana większość czytelników podpadnie pod drugą, znacznie gorszą karencję grubo ponad 2,5 roku:/

Tutaj zgarniesz minimum 300 zł za otwarcie konta w Santander

Link powinien być aktywny do 31 stycznia 2022 wtedy bowiem kończą się zapisy na tę akcję promocyjną. Przy składaniu powyższego wniosku w końcowym jego etapie zostaniemy poproszeni o podanie kodu polecającego.

Wpisanie takiego kodu pozwala nam na podwyższenie zysku o 50 zł i skorzystanie z osobnej promocji, Jeśli nie posiadasz takiego kodu, a chciałbyś skorzystać z dodatkowej kasy na start możesz napisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod. 


 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 300 zł na start?

1) 100 zł za jedno... logowanie do apki Santandera

Na początek jest prosto, że chyba prościej się nie da. Bank wymaga jedynie jednego logowania do swojej apki. Czasami robimy to tylko po to by sprawdzić nasze saldo jakie mamy na koncie, a tutaj za takie coś bank zapłaci nam nawet 100 zł w terminach jakie widzimy na powyższym screenie!

Bank prezentuje 3 warunki, ale pozostałe 2 zawierają się w zwykłym składaniu wniosku czyli zmieszczeniu się w terminie składania wniosku i wyrażeniu zgód. Więc tak naprawdę pierwsza stówka jest za jedno logowanie. Fajnie.

 


2) 200 zł za 3 proste czynności

Później mamy już typowe, ale łatwe do spełnienia warunki aktywności konta. Wystarczy bowiem przez kolejne 3 miesiące zrobić:

 • jedno logowanie do apki
 • jeden wpływ na konto na kwotę 1000 zł
 • jedna transakcja kartą za 10 zł

dochodzą nam więc dwa typowe warunki, przy czym dość niecodzienny jest wymóg płatności na zdefiniowaną kwotę. Nie 300 czy 500 zł, do czego przywykliśmy w innych bankach, ale zaledwie na 10 zł co jest jak najbardziej do przyjęcia. Trzeba to jednak wykonać 3x w trzech kolejnych miesiącach.

Mimo tego, że warunki musimy spełniać co miesiąc, to premia zostanie wypłacona jednorazowo. Wszystkie terminy widzimy w powyższej tabeli. Nagroda 100 zł dostaniemy w lutym, zaś 200 zł w maju po spełnieniu warunków w lutym, marcu oraz kwietniu.

Tutaj zgarniesz minimum 300 zł za otwarcie konta w Santander

 


3) 50 zł ekstra za skorzystanie z polecenia  

Powyższą premię można podnieść o dodatkowy bonus. W tym celu należy podczas składania wniosku należy wpisać kod polecający, dostępny np. po kontakcie z marszr1@gmail.com. W tym przypadku dla zgarnięcia dodatkowego bonusu należy wydać kartą 300 zł na co mamy czas w pierwszym pełnym miesiącu po otwarciu konta.


4) 500 zł za polecanie konta

Po otwarciu konta możemy oczywiście sami zarabiać na polecaniu fajnego konta. Za jedno polecenie można zgarnąć 50 zł, zaś w sumie polecić można 10 osób, więc łatwo policzyć, że dodatkowo można skasować sobie 500 zł w jednej edycji programu poleceń. Obecna trwa do końca lutego.


 

5) Dodatkowe bonusy za opłacanie rachunków

Samo konto jest darmowe i warto je posiadać nie tylko dla premii na start. Sam nie zamykam tu od lat konta z prostego powodu: zwrotu za rachunki. Zaletą tych płatności, że trwają one od wielu lat co jest swoistym ewenementem w bankach, gdzie promocje trwają zwykle kilka miesięcy. Dla nas to duża korzyść, wszak płacić rachunki musimy dożywotnio.

Bank reklamuje do 300 zł zwrotu rocznie, a więc do 25 zł miesięcznie. Innymi słowy im większe rachunki mamy tym większy zwrot możemy liczyć. Bank daje 1% zwrotu za telefon, telewizję, gaz, prąd oraz internet.

Podsumowując mamy fajną promocję, bo premię bardzo łatwo tutaj zgarnąć. A przez zwroty za rachunki trudno rozstać się z bankiem, który jest mało problematyczny.

Aktualizacja - zgarnij łatwo dodatkowe 100 zł:

Od poniedziałku 17 stycznia 2022 powyższa oferta została podrasowana o kolejne 100 zł. Szczegółowe informacje jak zgarnąć dodatkową stówkę znajdziecie tutaj.

Regulamin promocji Nowy Rok z Nowym Kontem w Santander

Regulamin promocji Polecam mój bank edycja XII

105 komentarzy:

 1. Ja właśnie się nie załapię że względu na prima aprilis 2019.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opisz polcan konto revolut czy w Polsce tesz ma zwroty za płatności kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Revolution nie używam już od dawna, leży gdzieś w szafie bo zawsze jakoś są lepsze oferty od tego co jest na tej zakurzonej już karcie.

   Usuń
 3. W tym koncie są WSZYSTKIE przelewy natychmiastowe za darmo, to plus. Mają też jakiegoś e-kuriera, który prrzyjeżdża w parę godzin i podpisuje się umowę na tablecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwoli ścisłości, przelewy: expres elixir do 50000 zł/dzień i blue cash do 20000 zł/dzień. Czyż nie pięknie?

   Usuń
 4. Posiadam konto w Toyota Banku w którym kończą mi się roczne lokaty.
  Złożyłem pisemny wniosek o IKO gdzie oprocentowanie będzie oparte o stawkę WIBOR 3M 2,6%?
  Jak to hula i czy w ogóle hula? Ktoś podpowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...gdzie oprocentowanie będzie oparte o stawkę WIBOR 3M 2,6%?"

   2,61% do 100k zł i 2,51% powyżej 100k - będzie tam tylko do 17 stycznia. Podobno już jutro pojawi się nowa Tabela %, która ma wejść w życie od 17 stycznia, a w niej do 100k zł będzie już sam WIBOR 3M, a powyżej 100k zł WIBOR 3M -2%. Tak, więc w tym 2 przedziale oprocentowanie będzie wynosić najprawdopodobniej tylko 0,51%. Żenada jeśli się to sprawdzi - bo konto jest płatne 30zł m-c, a opłata zwracana tylko jeśli m-c wcześniej nie dokonało się żadnej z niego wypłaty.

   Usuń
  2. I wszytko o czym pisałem powyżej sprawdziło się:

   https://www.toyotabank.pl/sites/default/files/dokumenty-klient-indywidualny/toyota-bank/Tabela-Oprocentowania-od-17.01.2021.pdf

   Usuń
 5. Millennium proponuje zwrotkę 0,5% na 3 miesiące...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziala Wam getin? Wali blad przy logowaniu appka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już działa. Była zwiecha jakaś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie w temacie. Czy w Aliorze można brać udział w następnej promocji, jeśli ma się aktywną jakąś poprzednią (oczywiście przy uwzględnieniu daty progowej dla nowych środków)? Mój przykład. Mam promocję na 1,5% do 22 lutego. Wczoraj te środki poszły na inne cele i ewentualnie wrócą już po 18 stycznia. Czy wtedy obejmie mnie nowa promocja, czy będę tkwić do końca w tej starej?

  OdpowiedzUsuń
 9. Co się dziś dzieje z aliorem? Próbuje się zalogować od godziny bez skutku, infolinia niedostępna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, u mnie to samo. "Ze względu na przeciążenie systemu..." Właśnie dziś muszę zrobić przelewy z dwóch kont u nich i to natychmiastowe. To jest zdecydowanie mało zabawne.

   Usuń
  2. Na FB się tłumaczą, że mają awarię. Fajnie, że akurat 10. - data wielu płatności, a przy ich pięciu bezpłatnych przelewach natychmiastowych wiele osób czeka do ostatniego momentu. Ja też.

   Usuń
  3. Już wszytko działa, ale ciekawe, że przy próbie połączenia z infolinia czas oczekiwania się wydłuża. Paradoksalnie komunikat lektora za każdym razem podaje dłuższy czas oczekiwania na połączenie. Jakby czas leciał u nich wstecz...

   Usuń
 10. Ostatnio złożył skargę na pracowników bo był sanepid a mnie później pracownicy zucali.infolinia od dawna jest nie dostepna

  OdpowiedzUsuń
 11. GetinBank 6 godzin temu wydał na facebooku oświadczenie w sprawie problemów z logowaniem do aplikacji mobilnej. Prosi o tymczasowe wykonywanie transakcji za pomocą bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie rano były problemy z appka, ale same ustąpiły w dość niedługim czasie wczoraj. Nie musiałem płacić nic.

   Usuń
 12. Bank toyota można mieć 100 tys na koncie oszczędnościowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem jedyna możliwość to zdeponowanie na IKO w Toyota Banku max 99tys złotych z zakotwiczeniem ich na około 6miesięcy na 2,5%.
   To daje 167zł/miesiąc oprocentowania w założeniu nie wypłacania jakichkolwiek środków (bo wówczas wskakuje opłata 30zł/wypłatę).
   6M to max czas na który można tam 100K zdeponować bez zakładania tam innego konta.

   Usuń
  2. Nie miałem nigdy nic w Toyota Banku, jednak chyba skuszę się na to IKO z oprocentowaniem WIBOR3M. Czy jakiś bonus extra teraz mogę wyrwać od Toyoty?

   Usuń
  3. "6M to max czas na który można tam 100K zdeponować bez zakładania tam innego konta"
   A skąd ta informacja?

   Usuń
 13. Bardzo proszę o odpowiedź na mój post dotyczący Aliora (powyżej, godzina 15.11). Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie, chociaż nigdy tego nie testowałem w praktyce. Zawsze uwzględniam fakt, że mogę wrócić do każdego banku dopiero gdy skończy się moja promocja i na dzień badania salda mam zerowy stan, stąd konieczność ciągłej ewakuacji.
   Moja obecna promocja w Aliorze konczy się w lutym, więc wtedy będę zerować tu konta i uciekam do getin.

   Usuń
  2. Nie, dodam że po okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego dla wszystkich środków zgromadzonych na Koncie Mega Oszczędnościowym będzie obowiązywało oprocentowanie standardowe. Będzie istniała wtedy możliwość aktywowania kolejnej promocji, jeśli będzie dostępna.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź. Pytałam, bo Aliora mam dopiero niecały rok i też nie testowałam. W Millennium zerowaliśmy, żeby mimo uczestnictwa w jednej promocji, wejść w następną, a np. Getin tej możliwości nie dawał.

   Usuń
  4. Niestety stara promocja musi sie skonczyc:
   z regulaminu:
   Uczestnik-
   d) nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji „Konta Mega Oszczędnościowego
   -----
   Nie ma problemu jak w Getinie wziecia udzialu w kolejnej promocji, ale stara zawsze musi sie skonczyc i na nowy dzien badania salda trzeba miec zero. Teoretycznie mozesz wystartowac z 20 edycja(obecna 19), jak bedzie jeszcze trwala 23-lutego albo dopiero z edycja 21. W praktyce nie da rady skorzystac z kolejnej edycji, gdyz sa one przewaznie odnawiane co 1-mies, a uruchomiona promocja trwa 3-mies.

   Usuń
 14. Czy neo daje jakieś propozycje zatrzymaniowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daje, ale zwykle niższe od aktualnych stawek.

   Usuń
 15. Żaden bank nie daje ofert zatrzymaniowych bo i gdzie z kasą uciekniesz jak zostało w zmowie parę banków do kupy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyż prawda. Ale jeśli inflacja nadal będzie szaleć, to i problem oszczędności może wkrótce zniknąć. No i wtedy pazerne banki nic od nas nie dostaną:).

   Usuń
 16. Dziś spory przelew z Getinu na zewnątrz. Jedynie propozycja lokat na 3 i 4 miesiące, na 1,40%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja otrzymałem 1,70% na 3 i 4 m-ce.

   Usuń
  2. Do Aliora miałem 1,70% na 3 i 4 miesiące.

   Usuń
  3. Do Aliora 1,70% na 3 miesiące lub 1,90% na 6miesięcy.

   Usuń
 17. Neobank od dziś 1,9% na 3 miesiące na nowe środki. Data liczenia salda w dalszym ciągu 9 grudzień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w neobank można przelewać między kontami mąż/żona jako nowe środki (tak jak było w ideabanku) ?

   Usuń
  2. Kont nie mamy, tylko rachunki depozytowe (ograniczona funkcjonalność więc). W takiej sytuacji oczywiście też można do męża/żony jako nowe środki, ale nie bezpośrednio. Najpierw pieniądze muszą wrócić na rachunek, z którego "wypłynęły", potem trzeba je przelać na na taki "zasilający" drugiej osoby i stąd dopiero do neo na tę nową lokatę (via rachunek depozytowy). Jak jest z posiadaczami konta w neo - niech się wypowie ktoś, kto je posiada.

   Usuń
  3. Dziękuję !

   Usuń
  4. Przelew na portfel depozytowy w Neobanku można robić z obojętne jakiego rachunku (oprócz pierwszego przelewu weryfikacyjnego). Sam tak robię, przelewy idą z różnych kont. Oczywiście przelew wychodzący tylko na rachunek powiązany.

   Usuń
  5. do Ptok12 stycznia 2022 09:11 - Dziękuję za cenną informację. Wczoraj dla mnie nie miało to znaczenia, ale na przyszłość warto wiedzieć, że na Portfel depozytowy można z każdego konta. Jedna "operacja bankowa" mniej:).

   Usuń
 18. Revolut udostępnił oprocentowane KO w PLN z codzienną wypłatą odsetek, o czym napisano na prnews.pl:

  https://prnews.pl/revolut-udostepnil-oprocentowane-konta-oszczednosciowe-w-pln-462846

  OdpowiedzUsuń
 19. Co jest z Millennium Bank ze lokaty nie podnosi i K.O. też nie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Kiedy na starym koncie w Nest zmienią oprocentowanie z 1,80% na wyższe wynikające z podwyżki WIBOR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze od 16 danego miesiaga wg WIBOR-u z 15.
   Ja mam "jeszcze starsze" na razie 2,3%, wzrosnie na ok. 2,7%, twoje skoczy do ok. 2,2%

   Usuń
 21. Nie zmieniają bo warunki zmienili

  OdpowiedzUsuń
 22. W Getin od 14 stycznia br. nie będą już obsługiwane aplikacje w urządzeniach z systemem Android w wersji poniżej 6.0 (nie będą już wspierane aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile, które są zainstalowane na urządzeniach z systemem Android poniżej wersji 6.0.). System Android niższy niż 6.0 nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Bank prosi zatem o pobranie nowszej wersji Android lub skorzystanie z innego urządzenia.

  OdpowiedzUsuń
 23. WIBOR dziś 3 procent

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy w Millennium nadal warto "zerować konto, żeby wejść w nową, lepszą promocję, chociaż ma się jeszcze trwającą poprzednią? Czy już to zmienili i teraz tam jest jak np. w Getinie i Aliorze?

  OdpowiedzUsuń
 25. WIBOR 1M, pomniejszonego o 2 p.p. Jak to się liczy? WIBOR 1M wynosi 2,35% czyli pomniejszony o 2 p.p. o 0,2%? I wynosi 2.15% czy 0,35% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli o 2 punkty proc. to zostaje 0,35%. Jeśli o 2 procent to zostaje 2,3 %

   Usuń
  2. WIBOR_1M-2% co daje 0,35%, Alior poobnizal na KO, gdyz banki dalej maja nadplynnosc i nie potrzebuja kasy.

   Usuń
 26. Jak z tym Mille? Warto zerować, czy i tak będzie się w starej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 27. Przed chwilą w Millennium podczas przelewu propozycja lokaty specjalnej 0,5% na 3 miesiące. A zatem bez zmian - od co najmniej października 2021 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NBP ma narzedzia, zeby sciagnac kase z rynku, ale tego nie chce. Wystarczy przypomniec lokaty w NBP z poczatku tego stulecia, niby nie wolno bylo zbierac depozytow od ludnosci, ale wtedy to zrobili. Teraz te podwyzki nic nie daja, banki zarabiaja dodatkowe mld na kredytach, trzymajac depozyty na dotychczasowym poziomie. Tluste zagraniczne "koty" beda kupowac obligacje i wywozic kasiore z odsetek z Polski.
   Durne panstwo nawet nie podnosi %% obligacji detalicznych, bo przeciez lepiej dac zarobic tym zagranicznym a potem plakac, ze dlug jest w obcych rekach.

   Usuń
  2. Pamiętam te lokaty w NBP. Stałam z córką - nastolatką (jako obstawą, bo pieniądze trzeba było fizycznie przynieść)) w olbrzymiej kolejce. Potem oblewałyśmy udaną akcję czekoladą w Wedlu.

   Usuń
  3. No to z tym Millenium poczekam do 23 stycznia i zobaczę na jaką promocję się załapię - starą czy nową, bo nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie - czy warto nadal tam zerować. Trochę szkoda (11 dni), ale trudno.

   Usuń
 28. Ten drugi Santander consumer podniósł lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nadal tylko do 26 stycznia?

   Usuń
  2. Santander Consumer 1,6% do 200.000,00 i 0,5% powyżej. Ale nadal do 26.01, czyli raptem na kilkanaście dni.

   Usuń
 29. Nest bank podniósł oprocentowanie lokat

  OdpowiedzUsuń
 30. Do waluciarzy i tych co psioczą na PLN Dolar 3,95 (było 4,12), euro 4,53 (było 4,70). Info nie po to by pisać "a nie mówiłem" ale by wskazać, że zabawa w waluty (te główne) i lokowanie ich na 0.5% to nie metoda na przetrwanie obecnego zamieszania. I żeby mnie nie zakrzyczeli - co innego długotrwałe inwestowanie w świecie wtedy zapominamy o relacji USD/EUR/PLN tylko liczymy zyski/straty w walutach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dlatego trzeba uważać z BFG, żeby nie lokować np. 470.000,00 zł w jednym banku, żeby zarobić te parę groszy więcej (bo akurat euro zwyżkowało). Ponieważ ewentualna strata dwudziestu tysięcy zaboli bardziej.

   Usuń
  2. Do grania na walutach jest forex a nie fizyczne posiadanie waluty. Trzymanie waluty przez indywidualny ma jedynie wytlumaczenie jako swoiste ubezpieczenie czesci kapitalu w przypadku krachu rodzimej waluty. Swiat jest niespokojny, wystarczy jakis wiekszy konflikt zbrojny czy inne kataklizmy i wtedy wszyscy uciekaja do CHF i USD, dlatego te 2 waluty sa dobrze jako "ubezpieczenie".
   Ameryki nie odkryles, klasyka jest taka, ze ze wzrostem stop procentowych waluta rodzima sie umacnia, szczegolnie, gdy kraje rozwiniete trzymaja stopy blisko zera.

   Usuń
  3. Posiadam PLN/USD 50/50% i nie interesują mnie ruchy na walutach.
   Tracę i tu i tu ale co przyniesie jutro?
   Mam też trochę: GBP, CHF i NOK.
   Generalnie nie podniecam się tym na co nie mam wpływu.
   Wszelkie inwestycje dziś - jutro mogą się okazać nietrafione.
   Nie gram na zyski tylko na przetrwanie. I tak jest od momentu gdy zakończyłem się dorabiać, czyli od 20 lat.
   Śpię spokojnie.

   Usuń
 31. Właśnie dlaczego Millennium nie podwyższa oprocentowania? nawet te symboliczne 1,5%

  OdpowiedzUsuń
 32. Jest pierwsze 4% na lokacie bankowej. Co prawda to stary już wabik Nest Banku na 6 m-cy tylko dla nowych i z przelewem wynagrodzenia, ale sama 4-ka fajnie wygląda i dobrze wróży na przyszłość pozostałych lokat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po taki wabik nest banku (wtedy chyba na 3%) jeździłam z mężem (w ramach miasta zamieszkania), a potem również z namówioną przeze mnie koleżanką. I to nie dla tych "wielkich" pieniędzy, a dla oferowanych przez nich gadżetów, które akurat kolekcjonowaliśmy (ja - kubeczki i notesiki, koleżanka - czapeczki dla wnuków)). Kubki są moimi ulubionymi do dziś i nawet zmywarka im nie szkodzi.

   Usuń
  2. 4 % wygląda ładnie ale nie dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy umieją myśleć !

   Usuń
  3. Do Anonimowy 14 stycznia 2022 13:37

   Sam mam połowę oszczędności na około 8% (brutto), ale każdy powinien część swoich oszczędności trzymać i w bankach. Na zwykłych depozytach bankowych 4% jest i długo jeszcze będzie rewelacyjną stawką - jeśli oczywiście zacznie to dotyczyć większych kwot, nie tylko dla nowych. Zapewniam Cię, że jeśli pojawi się niebawem 4% na jakiś KO/lokatach dla dużej kasy - to większość osób na tym forum będzie nimi zainteresowana, nawet i ci "myśliciele" ;)

   Usuń
 33. Po jakim czasie Toyota oddzwania i wysyła kuriera po wypełnieniu wniosku przez Internet o założenie konta? Czekam już drugi dzień i powoli odechciewa mi się takiej "obsługi", w końcu mamy 2022, spodziewałem się telefonu godzinę po wysłaniu wniosku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 13 stycznia 2022 11:58

   Jest to napisane w mailu zwrotnym z TB po złożeniu wniosku, że czeka się 2-3 dni robocze. Ja czekałem 2. Dopiero jak wrócą do nich podpisane przy kurierze papiery - odpalą Ci to konto, więc chwilę to potrwa. Na pewno nie załapiesz się już na to stare, lepsze oprocentowanie (jeśli zakładałeś IKO) - tylko na nową tabelę od 17-ego. Toyota jeszcze nie raz Cię zaskoczy - bo ma parę absurdów m.in. to, że przelewy wewnętrzne chodzą u nich tylko do godz. 20-ej. Tak, więc jak zrobisz po tej godzinie przelew z ich ROR-u na IKO - to zaksięguje się dopiero następnego dnia ;) Nie działają również przelewy express-owe, a samo logowanie do banku jest najbardziej skomplikowanym jakie znam.

   Usuń
  2. Wniosek złożyłem w piątek 7 stycznia. W poniedziałek 11 stycznia dostałem smsa, że się przedłuża.
   Dzisiaj we środę zadzwonili, że kuriera przyślą do mnie w Warszawie we wtorek 18 stycznia.
   Mi się akurat nie śpieszy bo wolne środki będę miał pod koniec stycznia.

   Usuń
  3. A pomyśleć, że psioczyłem na PKO BP ;)
   Ale widzę, że w Toyota jest jeszcze większy beton. Dam sobie z nimi spokój, max 100k nie jest fortuną, a nie chcę mieć nic wspólnego z betonami. Pewnie wszystko drukują i układają teczki z papierami na półeczkach, a jak pani Halinka pójdzie na urlop to pół firmy stoi. Nie dziękuję.

   Usuń
 34. Ale właśnie dług jest coraz bardziej w polskich rękach. Udział inwestorów zagranicznych spadł z 60% w 2014 roku do 33% na koniec X'2021.

  OdpowiedzUsuń
 35. Nie mogę się doszukać w tabelach... Wie ktoś, jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego w Nest Banku dla starych rachunków, jeszcze z roku 2015?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam konto w Nest od 2015r KO 2.3 %

   Usuń
  2. Do Unknown 14 stycznia 2022 07:49

   Po weekendzie będziesz miał już ok 2,75%

   Usuń
  3. Napiszecie cos wiecej? Tez mam stare KO w nest. Skad takie oprocentowanie?

   Usuń
  4. Do Anonimowy 14 stycznia 2022 15:41

   Sprawdź kiedy je zakładałeś? I porównaj z najnowszą tabelą %:

   https://nestbank.pl/wspolne/dokumenty-aktualne/tabele/tabela-oprocentowania-oferta-rachunkow-i-lokat

   Usuń
  5. @TomTom
   Dokladnie to od 16-grudnia a bedzie 2,7% lub 2,8%, bo zaokraglaja do 0,1%, tak mowi regulamin. Wyjasni sie dzisiaj o 23:00 jak podadza WIBOR-3M.
   To jest max na rynku, bo nawet ten platny Aion oferuje tylko 2%.
   PS
   Moim zdaniem "rynek" przeszacowuje tak szybkie podwyzki, bo NBP dojedzie do max 3% luty/marzec i potem pauza. Co bedzie dalej, zalezy od wzrostu inflacji a ta w I-kw zacznie spadac, wiec na kolejny ruch bedzie trzeba poczekac do jesieni.

   Usuń
  6. "Dokladnie to od 16-grudnia"

   Bardziej stycznia ;) Na razie ten "max" mam w Toyocie, ale pojutrze się to zmieni (właśnie przez Nest-a) a dodatkowo w TB od poniedziałku znacznie się pogorszy przez nową Tabelę % :(

   Usuń
  7. @TomTom
   Tak, 16-stycznia.
   Generalnie NBP powinien podniesc stope rezerwy obowiazkowej i "wyssac" nadplynnosc z rynku.
   Wyzsze stopy centralne drenuja tylko kredytobiorcow, napelniaja kase dla bankow a dla nas na depozytach mizeria.
   Sa proste sposoby, rzad powinien wypuscic krotkoterminowe papiery detaliczne do 1-roku na ok.3% i zebraliby kase z bankow, co nie byloby kosztem wyzszych %% dla kredytobiorcow i systuacja na rynku depozytow wrocilaby do sensownego poziomu.
   Ewidentnie, tam nikt nie mysli o calosci rynku.

   Usuń
 36. Nest bank ma lokaty na 2.5 na 3 lata

  OdpowiedzUsuń
 37. "Zwrotka" z neo - 1,4% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 38. W neo podnieśli do 1,9%. Mąż się załapał na 75% BFG. Ja nie, bo muszę poczekać na zmianę liczenia salda dla nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po założeniu nowego konta w neo będę mógł skorzystać z 1.9% skoro nie miałem konta w dniu obliczenia stanu nowych środków ?

   Usuń
  2. Jeśli nie miałeś konta na ten dzień, to również Twoje saldo wynosiło zero, więc wszystko, co wpłacisz, będzie nowymi środkami (na dziś oprocentowanymi na 1,9%). Chyba że w ogóle nigdy nie miałeś z tym bankiem do czynienia - wtedy "załapiesz" więcej.

   Usuń
  3. jak nigdy nic nie miałeś w Neo to bierz lokatę na 2%

   Usuń
 39. Mi w neo kończyły się lokaty 12tego. Nie miałem wolnej kasy, więc 11tego "pożyczyłem” kasę z getinu, założyłem lokaty na nowe środki na 1,9, a 12tego z zakończonych lokat w neo kasę przelałem z powrotem do getinu. Wilk syty i owca cała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robiłam tak już trzykrotnie. Z tym że "pożyczałam" kasę z dwóch Aliorów, dwóch Mille plus reszta z banku "macierzystego". Nie pisałam tu, żeby neo nie wymyślił czegoś, żeby to uniemożliwić. Był jednak pewien stresik - przez pewien czas (kilka godzin) w neo było prawie dwa razy tyle, ile wynosi BFG. Oczywiście przed każdą taką operacją sprawdzałam, w jakiej kondycji on (neo) jest. Ale i tak ryzyko istniało.

   Usuń
 40. Jak padnie Getin to przeniosę się z wynagrodzeniem i rachunkami do Nesta aby wspierać ten bank za bezpłatne konto i kartę. No może jeszcze do Aliora za polskie pochodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 41. Nigdy nie korzystałem z oferty Neobanku. Powiedzcie mi czy wy macie uruchomione konto osobiste czy ten portfel depozytowy ? Czy mając tylko portfel depozytowy i wykonując przelew zwrotny dostajecie jakieś oferty zatrzymaniowe ? Co dokładnie oznacza pełna aktywacja portfela depozytowego "Po uruchomieniu usułgi bankowości elektronicznej neoBANK24 możesz zakładać lokaty logując się przez Internet do uslugi bankowości elektronicznej neoBANK24. Funkcjonalność rachunku jest ograniczona pod względem wykonywania przelewów do czasu pełnej aktywacji Portfela depozytowego."

  OdpowiedzUsuń
 42. W dniu dzisiejszym GUS podał dano o inflacji ogółem w 2021 roku na 5,1%, a dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów, co ma związek z waloryzacją od 01.03.2022r. tylko 4,9%. Czy to nie jest oszustwo do tej pory inflacja dla emerytów i rencistów była nieznacznie wyższa, a w tym roku jest niższa. Wszystko rozumiem może być równa, ale niższa od ogółem. Czyli ceny, usługi, prąd, gaz, ogrzewanie było dla nich tańsze, tak to trzeba rozumieć? Szkoda słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli waloryzacja emerytur około 6,9%. Bo 4,9 wzrostu inflacji dla gospodarstw plus minimum 20% wzrostu płac, a ten wynosił 9,8%.Chyba że ja coś źle liczę.

   Usuń
  2. Dowiemy się dopiero 9 lutego. Zależy to od różnicy pomiędzy "Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej(dane za rok 2020) tj. 5167,47 zł, a 2021 .......zł dane procentowe, minus inflacja ogółem za 2021 rok 5,1% i z tego 20% będzie to realny wzrost wynagrodzeń w GN w 2021 roku. 4,9% + 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia = waloryzacja dla emerytów.

   Usuń
 43. Myślę, że to nie jest żadne oszustwo. Nikt poważny nie kwestionuje renomy GUS i danych ogłaszanych przez tę Szacowną Instytucję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak można wytłumaczyć niższą inflację dla emerytów, dla nich ceny i usługi były niższe?

   Usuń
 44. Neo bank 2,1% dla nowych środków. Data wyliczenia środków to nadal 9 grudzień 2021.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą mieć niezłe ciśnienie, że co kilka dni podwyższają oprocentowanie.

   Usuń
  2. I co z tego że dają 2,1 ? Nadal będą mieć problem, bo nie zmieniają daty wyliczania nowych środków.

   Usuń
 45. Czy te konta oszczednościowe w Nest bank są oprocoentowane jak pisano wyżej tylko do 100 tys zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jakie konto sie pytasz? Stare (te bardzo stare) Nest nie maja limitu- te, ktore beda od niedzieli na 2,8% albo 2,3%.
   Sensownym limitem jest gwarancja BFG.

   Usuń
 46. WIBOR już 2.75 czyli w lutym będzie podwyżka stóp procentowych o 0.50

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...