piątek, 28 stycznia 2022

1,7% dla wyższej kwoty na KO w Getin oraz 3% dla nowych

Ten tydzień przyniósł odświeżenie kont oszczędnościowych w podstawowych dla nas bankach. Jako pierwszy ofertę odświeżył Getin, gdzie planuję przenieść kasę po zakończeniu promocji u melonika. Stawka co prawda nie uległa zmianie, ale za to dwukrotnie podniesiono limit, który znów wynosi 400k.

 


Dla przypomnienia od nowego roku Getin wymaga już 5 płatności kartą, co wielu czytelników zniechęciło do tego banku. Ja jednak już nie pamiętam kiedy je wykonałem, bo stało się to przy dwóch pierwszych wizytach w sklepach mających kasy samoobsługowe.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawkami 1,7% oraz 3%

Od nowego roku nie musimy się martwić co robić z nadwyżkami ponad 200k, dla których w poprzedniej edycji Getin zmieniał stawkę na 1,1%. Kto chce może pakować tutaj nawet stare dobre 400k i całość tej stawki będzie objęta oprocentowaniem na poziomie 1,7%, które obowiązuje przez 3 miesiące.

Zmienia się też numeracja edycji, od nowego roku mamy nowy licznik oznaczany jako 1/2022. Na pewno przejrzystszy aniżeli poprzednie. Dla nas jednak ważna jest data końca tej promocji, a ta przypada na 21 lutego 2022.

Dla mnie to świetna informacja, bowiem obecne promocyjne oprocentowanie w Alior mam do 22 lutego. A to oznacza, że od będę mógł się załapać na drugą tegoroczną edycję konta. Oczywiście nie ma gwarancji, że stawka będzie wyższa, ale nie sądzę by była niższa od obecnej


Do 3% na KO dla nowych

Nowi jak zwykle mają lepiej przy czym nowy to dla zielonych osoba, która nie posiadała konta w Getin po 1 września 2019. Innymi słowy karencja dla wracających wynosi dokładnie 2 lata i 3 miesiące. Dość standardowo jak na banki.

Jak zwykle promocja o nazwie Bonus za aktywność ma swoje terminy, odrębne od zwykłego KO opisanego wyżej i zawsze trwa ona kwartał. Obecna edycja potrwa do 28 lutego 2022.

Nic się tutaj nie zmienia w warunkach, które pozostają banalne, Bank wymaga bowiem tylko jednej jedynej rzeczy: przelewu co miesiąc na 2000 zł. Od stałych klientów zieloni nie wymagają żadnego przelewu, a szkoda bo fajnie mieć dodatkową korzyść za tak banalną czynność.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawkami 1,7% oraz 3%

W zamian za przelew nowi przez 12 miesięcy mogą liczyć na podwyższenie stawki do 3% dla kwoty do 10.000 zł. Na pewno warto z tego skorzystać, bo warunek żaden, a korzyść bardzo przyjemna.

Regulamin nowej edycji nr 1/2022 z 1,7% na KO

Regulamin V edycji KO Bonus za aktywność do 3%

23 komentarze:

 1. Polcan, a hit obecny, czyli Ciechanówek olewasz? Boisz się tego "banku"? Mimo BFG?
  Ja Getin skreśliłam (czyli zamknęłam tam wszelkie konta rodzinne) właśnie za te pięć płatności. Nie lubię żyć pod dyktat jakikolwiek, a już na pewno nie pod bzdurne wymogi zależnych od nas banków.
  Na tym blogu było wiele krzyku, że wiele osób zamknie tam konta, a teraz to jak te owieczki prowadzone na rzeź... Nie mam wyboru, no cóż mogę... Ech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie boję się żadnego banku, bo każdy ma BFG, więc nie ma żadnej różnicy gdzie trzymamy kasę. Sek w tym, że to jest tylko lokata, na która nie mogę sobie pozwolić przy obecnym inwestowaniu.
   Grudzień był rekordowy jak dla mnie w tym względzie.
   Jedyne co wchodzi w rachubę to konta, które dają dostęp dostęp do gotówki w dowolnym momencie. Choć raz się udało, nie jest miłe negocjowanie z inwestorem zwrotu kosztów za korzyści utracone z zerwania lokaty. Lepszym punktem startowym jest chęć zainwestowania i dyskusji o ponoszeniu kosztów notarialnych.

   Usuń
  2. Do Anonimowej 28 stycznia 2022 02:41

   Popieram Cię w 100% i zrobiliśmy dokładnie tak samo. Już nawet zapomnieliśmy co to Getin ;) Tak jak oni nas, my nie potrzebujemy obecnie ich "łaski". Niechby teraz każdy bank zażądał sobie wachlowania po 5 razy kartami - to dopiero by było. Wystarczy, że w kilku bankach muszę (bardziej chcę dla promocji;) zrobić to min. raz w m-cu lub zrobić obroty na określoną kwotę.
   PS Teraz na fali jest "Ciechanek" i to prawda. Z lekkimi zawiłościami, ale jednak wszystko zdalnie, w zasadzie bez limitów bo i tak nie pchałbym tam więcej niż ten ich ;) Już kasa pracuje na 3%. I to bez zamrażania na długi okres lecz najbardziej kiedyś przez nas lubiany okres - czyli 3 m-ce.
   Polcana rozumiem, nie może zamrażać kasy i tyle. Inni jednak mają do wyboru dzielenie kasy na kilka banków lub jeśli łapią się na obecną promocję w Getin godzić się na ok 1 053zł z odsetek mniej, w skali tych 3 miesięcy. Dla mnie wybór jest oczywisty :)

   Usuń
  3. Kiedyś miałem problem, gdzie wpakować środki powyżej BFG.
   Dziś w zasadzie mam ich tylko tyle w bankach, że wystarczy sama promocja z Millennium, ale tam dają mniej niż w Getin, więc wolę powachlować kartą i mieć odrobinę więcej. Za tyle dobrego co spotkało mnie ze strony tego banku jestem w stanie to zaakceptować.

   Usuń
  4. Szum był i są zapewne skutki. Ja także po wielu latach zamknąłem dwa konta (moje i żony) w GB. Awaryjnie zostawiłem oszczędnościowe gdyby jakieś lokaty były.
   Zawsze jednym kliknięciem konto można otworzyć gdyby jakaś super okazja była.

   Usuń
  5. Zastanawiam się dlaczego pozamykalscie konta w getinie... Każdy dostał propozycję 5% casbecku. Skorzystałem i nam 30zl co miesiąc. Po pół roku i tak zamknę 🙂

   Usuń
  6. Nie każdy. Tu jest chyba dyskryminacja ze względu na wiek, bo starsze osoby w mojej rodzinie żadnej propozycji od getinu nie dostały.

   Usuń
  7. Do Anonimowy 31 stycznia 2022 12:37

   Czyli musisz wydać 600zł co m-ąc, aby dostać te 30zł? Ja dokładnie tyle samo dostaje od Mille za 1 płatność kartą i przelanie do nich na chwilę tysiaka ;)
   PS Propozycję od Getinu dostałem, ale im podziękowałem.

   Usuń
 2. O Getinie to raczej już wszyscy wiedzą (z komentarzy chociażby). Dlaczego "puszczasz w niepamięć" wątek o banku w Ciechanowie? To teraz najbardziej gorący temat i wielu z nas szuka wskazówek oraz korzysta z doświadczeń innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł o Ciechanowie już był na wasza prośbę. Widać gołym okiem, że to gorący temat, natomiast o getinie napisałem dla siebie. Wiedziałem tylko o stawce, nie znałem jednak terminu, który dla mnie jest kluczowy, bo tak jak planowałem, to tutaj powędruje moja kasa za kilka tygodni. No chyba że jakieś nowe konto się pojawi, ale na to się nie zanosi.

   Usuń
 3. można Ciechanów założyć poprzez internet ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 28 stycznia 2022 09:19

   Można. Wszystko całkowicie przez neta, a ST trochę toporny, ale przejrzysty i nie muli jak niektóre, tych dużych banków ;)

   Usuń
 4. Uwaga uwaga!!!
  W BFF FACTO są od 1.luty ogromne podwyzki
  3 miesiace już 2,50 proc
  Wreszcie zaczyna coś się dziac.
  Uważam że jeszcze wrócimy pod 5 proc na zlotowce
  Fed podniosl stopy, dziad Glapa nie ma wyboru musi podnieść aby nie zatopić PLN
  Nie chce ale musi.

  OdpowiedzUsuń
 5. W nieco zapomnianym bosbank też jakieś procenty są. No i w banku nowym bfg.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy na EKO dalej obowiązuje jeden bezpłatny przelew w miesiącu na konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest konto oszczędnościowe, więc z definicji musi mieć przynajmniej jeden darmowy przelew w miesiącu. Nie znam KO, które nie miałoby czegoś takiego.

   Usuń
  2. Do Polcan

   ...a ja znam. To IKO oraz KO w Toyota Banku ;) Co prawda w przypadku IKO wszystkie przelewy są niby za darmo, ale jeśli wykonasz chociaż jeden taki w m-cu - to w następnym nie oddadzą Ci pobranej z góry opłaty i to 30zł! Jeśli chodzi o zwykłe KO w TB - to każdy, nawet 1-szy przelew kosztuje tam 2 zł. Ale o dziwactwach tego banku pisałem już tutaj wielokrotnie.

   Usuń
  3. Dziwne, kiedyś miałem tam konto i pamiętam, że jak lokatą kończyła mi się w sobotę to przerzucalem środki na KO na dwa dni. Wtedy na pewno były darmowe przelewy na ror, ale to było kilka lat temu i już nie śledzę tego banku.
   Osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale jak wspomniał niedawno Gesso, nawet nie kwestionuje tego co piszesz bo jesteś wiarygodny.
   Gdyby Getin wprowadził coś takiego zamiast tych 5 płatności karta, byłbym pierwszy, który zamknąłby tutaj konto. Bo jak dla mnie KO bez minimum jednego darmowego przelewu to już nie jest KO i powinno mieć inna nazwę.

   Usuń
  4. Masz rację Polcan. Kiedyś tak było i zrobił się spory szum - jak wprowadzili w TOiP, że każdy przelew ze zwykłego KO jest płatny te 2zł. Jestem na bieżąco z ofertą Toyoty - bo mam u nich zarówno lokaty, jak i oba KO. Na IKO również znam patent, który pozwala unikać tej opłaty 30zł i stosowałem go nawet w tym tygodniu ;)

   Usuń
  5. PS Chodzi mi o nawet 1-szy przelew wewnętrzny z KO w TB (te 2zł) - bo taki sam, ale zewnętrzny kosztuje już 4,50zł.

   Usuń
  6. To konto indeksowane to lokaty się otwiera

   Usuń
  7. Tak trzymać. Do tej pory nigdy nawet nie sprawdzałem toip dla KO, bo darmowy przelew uznawałem za pewnik. Tym bardziej, że w Consumer i Alior mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów tego typu.
   Teraz jednak jak widzę trzeba będzie zerkać na niego by nie było niemiłego zaskoczenia.

   Usuń
 7. To co, wracamy do Getin Banku ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...