czwartek, 20 stycznia 2022

4,5% na ekstraLokacie Wysoki Procent w Ciechanowie

Jak widzę z komentarzy duże emocje wzbudza obecnie bank spółdzielczy w Ciechanowie ze względu na zaoferowanie bardzo nietypowej jak obecne czasy lokaty. Oferowana obecnie stawka wynosi nawet 4,5% czyli coś czego już dawno nie widzieliśmy i zapewne jeszcze długo poza Ciechanowem nie zobaczymy.

 Sęk w tym, że to wabik, który jak to wabik ma typowe ograniczenie do 10.000 zł. W dodatku oferta będzie obowiązywać zaledwie przez dwa miesiące, a nie trzy do których przywykliśmy w ofercie na start, bo to oczywiście lokata dla nowych klientów.


 

Co ciekawe według informacji zamieszczonych na stronie mamy możliwość założenia także lokaty na 3%. W tym przypadku limity są już przyzwoite bo 400 tysięcy oraz okres 3 miesięcy. W komentarzach padają pytania czy można założyć oba.

Na moje oko tak. Sytuacja wydaje się analogiczna do neoBanku, w którym dawno dawno temu też zakładałem lokatę na 9% do kwoty 10k oraz dodatkowo lokaty na 8,50%. Obie oferty były dla nowego klienta, co wygląda identycznie jak teraz.


 

Zresztą nawet nazwy lokat są podobne, neo lubi używać przedrostka energo- przed lokatami, Ciechanów zaś używa przedrostka ekstra-. Ważne są jednak stawki, a te są bardzo dobre w stosunku do jakiejkolwiek konkurencji.

Wynika to rzecz jasna nie z pogoni za stopami czego byśmy sobie życzyli, lecz z kłopotów banku, co nie powinno nikogo dziwić, jest bowiem regułą znaną od lat. Od dawna jest tutaj kurator ustanowiony przez KNF, mało tego we wrześniu kurator Roman Wenerski dał sobie spokój z PBS Ciechanów, więc możemy domyślać się co się tam dzieje.

Oczywiście zastąpił go nowy kurator tym razem jest to Paweł Pawłowski, który jest nim od 1 października 2021. Już za 'panowania' nowego kuratora dał sobie spokój z PBS Ciechanów jego prezes Andrzej Kopeć, co wydarzyło się na początku grudnia czyli niecały miesiąc temu.

Nas jednak jako potencjalnych posiadaczy lokat wewnętrzne problemy banku nie powinny interesować. To co jest ważne to fakt, że bank ma gwarancje BFG, więc co się stanie z bankiem nie ma praktycznie znaczenia. Kasę i tak odzyskamy bez względu na to jak potoczą się jego losy, ilu przyjdzie nowych prezesów czy kuratorów.

Zawsze to także dobrze ze względu na odpływ gotówki z banków komercyjnych. Większość co prawda ma zdecydowany nadmiar środków, ale w niektórych przypadkach tak nie jest, a my wszak trzymamy kasę właśnie w owych .'niektórych przypadkach'.

128 komentarzy:

 1. Portfel depozytowy kosztuje 1zł miesięcznie czy ror. Już się trochę pogubiłem w regulaminie. No coż też składam wniosek i czekam na informacje czy komuś udało się założyć obie lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się ze oni mają jakieś dwa rodzaje TOiP.
   Inne dla portfela depozytowego internetowego, a inne dla otwieranego w placówce. Tu 0 PLN, a tu 1 PLN.

   Usuń
  2. Tak, w tabeli dla oddziału internetowego opłata za prowadzenie wynosi 0 zł, przelew 1 zł.

   Usuń
 2. W dniu 25.02.2021 Polski Bank
  Spółdzielczy w Ciechanowie (PBS
  w Ciechanowie) podpisał list intencyjny z Wielkopolskim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Poznaniu (WBS),
  działającym pod handlową nazwą
  „neobank”. Podpisanie listu intencyjnego jest początkiem współpracy pomiędzy PBS w Ciechanowie a WBS – współpracy mającej przede wszystkim na celu
  bardziej efektywne obsługiwanie
  Klientów oraz wzajemne dostarczanie
  sobie partnerów do konsorcjów kredytowych, w celu ich wspólnego finansowania

  OdpowiedzUsuń
 3. . Skorzystać z ekstraLOKATY WYSOKI PROCENT 2M można w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy Konta osobistego Rachunek depozytowy na podstawie wniosku, o którym mowa w ust. 1 lit. c, nie dłużej jednak niż do daty
  końcowej obowiązywania oferty. W dniu otwierania ekstraLOKATY WYSOKI PROCENT 2M Posiadacz musi spełnić łącznie poniższe warunki:
  a. nie może być Posiadaczem czynnej lokaty w Banku,
  b. nie może być Posiadaczem lokaty, która została zamknięta lub zerwana w tym dniu

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy kto mieszka w Ciechanowie powinien mieć konto osobiste w tym banku

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie skorzystam z oferty PBS Ciechanów (3%/3 mies.), ale wolałbym przedtem wyjaśnić wątpliwości:
  1. Opłata za prowadzenie rachunku: 0 czy 1 zł/mies. (w 2 dokumentach podają różne dane); 1 zł za przelew nie jest problemem - podobnie jest w NeoBanku, od którego Ciechanów przejął system.
  2. Jak wygląda procedura zamykania rachunku depozytowego (po zakończeniu lokaty)? Nie jestem w stanie jechać do Ciechanowa...
  Chciałem skontaktować się z PBS telefonicznie, ale nie znalazłem numeru telefonu, a żeby oddzwonili trzeba podać swoje pełne dane (z PESELem), więc muszę czekać cierpliwie na ich odpowiedź emailową...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tel. 23 673 01 10 , oddział internetowy.

   Usuń
  2. Ale próby połączenia bezskuteczne... Odzywa się automat, a po 7 sygnałach następuje rozłączenie.

   Usuń
  3. Do Ptok

   Nie wiem jak Ty, ale ja wydzwaniałem ten nr dziś już parę razy i nikt tam nie odbiera. Chciałem się cokolwiek dowiedzieć, ale nie da rady (zostawiać swój nr na kontakt nie chcę). Nie świadczy to za dobrze o tym banku.

   Usuń
  4. Teoretycznie jestem w stanie jechać do Ciechanowa (mieszkam w Warszawie, a w Pułtusku mam działkę). Ale: 1.W czasie pandemii (a nie wiadomo, ile ona jeszcze potrwa) skutecznie unikam wizyt w oddziałach banku; 2. Taka "wycieczka" to jednak strata czasu i pieniędzy (benzyna); 3. Ogólnie wkurzający jest fakt, że obecnie prostej czynności zamknięcia konta nie można załatwić przez Internet.
   Dlatego też czekam na wiarygodną informację, czy ten rachunek depozytowy jest płatny.

   Usuń
  5. Do TomTom. Wczoraj odebrali, ale facet nie za bardzo znał odpowiedz na moje pytanie. A ja pytałem czy mogę kasę do nich przelać tylko z konta z którego poszedł weryfikacyjny, czy z każdego. A zapomniałem zapytać o sposób rozwiązania umowy. Choć w ich regulaminie pisze że można przez system transakcyjny.

   Usuń
  6. Do Ptok

   A nie wiesz przypadkiem czy "na wejście" można założyć 2 lokaty? Tą na 10k zł 4,5% i do 400k (nawet kilka) na 3% ?

   Usuń
  7. Na pewno nie założysz tej na 4,5 jeżeli wcześniej założysz na 3%. Przy tej na 4,5 jest
   wyrąźnie napisane że możesz ją założyć jedynie, gdy nie posiadasz jeszcze żadnej innej lokaty w banku. Natomiast jeżeli najpierw założysz na 4,5 to nie wiem czy możesz założyć później te na 3% do 400k. Nie ma kogo zapytać. Dlatego ja chyba oleję tą na 4,5, bo gdy te 10k dam na 3% to za 60 dni wychodzi różnica 20 złotych. A nie chciałbym stracić możliwości 400k na 3 m. Jest za to gwarancja oprocentowania tych 400k na 3% do pięciu dni po złozeniu wniosku o portfel depozytowy. Chociaż tyle, że po założeniu portfela depozytowego nie okaże się, że już po promocji.

   Usuń
  8. No właśnie. I wtedy płacisz (nie wiem, czy na pewno) te 12 zł rocznie, póki nie pojedziesz do Ciechanowa lub innego miasta na pięknym Mazowszu.

   Usuń
  9. Nie można skorzystać z obydwu lokat,albo jedna albo druga.

   Usuń
 6. Czy ten bank w Ciechanowie nie jest trochę podejrzany ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank w Ciechanowie swego czasu już miał oddział internetowy i dawał jakieś tam lokaty niebieskie, zółte .. na średni procent.

   Usuń
  2. Teraz te kolory byłyby niepolityczne.

   Usuń
 7. Klienci BNP Paribas muszą być szczególnie ostrożni podczas logowania do bankowości internetowej. Oszuści przygotowali spreparowaną wersję serwisu, by wykradać przy jej pomocy dane logowania do bankowości, a docelowo - czyścić konta z pieniędzy.

  O fałszywej stronie logowania do bankowości elektronicznej BNP Paribas poinformował na Twitterze CERT Orange Polska. Wizualnie przygotowana witryna może do złudzenia przypominać autentyczne strony BNP, jednak w praktyce jest fałszywa. Oszuści proszą w pierwszym kroku o podanie loginu lub identyfikatora. Można zakładać, że kolejny krok to podanie pełnego hasła. Później dane zostaną przekazane w ręce oszustów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten portal internetowy banku Ciechanów służy do otwarcia lokaty na nowe środki do 10 tys.pansto tylko patrzą jak bank wydoiy.bank splodzielcze służą stałym klientom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyślę w poniedziałek wniosek o ten rachunek depozytowy. Przed przelewem weryfikacyjnym powinno przyjść na mail mail kilka dokumentów - między innymi "Tabela opłat i prowizji". Zobaczymy.

   Usuń
  2. Anonimowy20 stycznia 2022 13:34
   Od dojenia to są krowy. A w ogóle co ty tu robisz, jak nie chcesz ich doić?

   Usuń
 9. My tu o podwyżkach oprocentowania o 0,1 % a taki Trzaskowski dostaje podwyżkę pensji o 6000,00 PLN miesięcznie! Zgroza !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dostałam podwyżkę - emerytury - o 120 zł. Za to mojemu mężowi zabrali 400 zł. I jak tu wyjść na "zero"?

   Usuń
  2. do Anonimowy 20 stycznia 2022 18:35 Przestań siać zamęt! Twoja informacja jest nader nierzetelna (nie oglądaj TVP Wiadomości).

   Usuń
  3. Masz rację Gesso. Próbowałem to samo już nie raz tłumaczyć, ale się poddałem. Nie wchodzę już na tematy polityczne - bo robi się tu "za gorąco" ;)

   Usuń
  4. Nie oglądaj TVN bo całkiem zgłupiejesz !

   Usuń
 10. Założyłem czekam na emaila coś długo od wczoraj... Pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I może o to chodzi, żeby się nie zmieścić w tych pięciu dniach od daty złożenia wniosku?

   Usuń
 11. Ludzie opanujcie dup. Jaki Ciechanów? Jaki to bank? Straciliście znowu rozum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank to bank, jak dają 4,5% czy 3% trzeba skorzystać. Ma jak każdy bank gwarancje do 100k euro

   Usuń
  2. A znalazł ktoś ten bank na stronie BFG?Pod jaką nazwą widnieje?

   Usuń
  3. Do Anonimowy 21 stycznia 2022 10:58

   Widnieje i od dawna był tam pod nazwą: Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.

   Przez bardzo długi jednak czas link na stronie BFG był nieaktualny (nawet wczoraj), ale widać, że teraz to naprawili.

   Usuń
  4. Gwarancje , jak w kazdym innym w PL. 4,5% to zwyczajny wabik i nie ma wiekszego sensu, jak po nim nie ma zadnej sensownej oferty. 3% jest do wziecia, jak ktos nie ma innej alternatywy. Mam 2,8% w Nest, takze mi sie nie "pali".
   Generalnie to ten kto chce oszczedzac w PLN na troche dluzej ma do wyboru obligacje hurtowe z GPW, ktore tez daja ok 3-4% w zaleznosci od terminu zapadalnosci, jeszcze troche mozna na nie zaczekac, ale jak RPP zakonczy cykl podwyzek, to one beda mialy atrakcyjna rentownosc. Duze bezpieczenstwo i zbyc tez mozna na GPW w razie potrzeby.
   Oferty w bankach na 2-3lata przy oproc. 2-3% sa bez sensu, gdyz nie mozemy wycofac sie z lokaty przed terminem w razie potrzeby.

   Usuń
 12. § 27. ust. 8 Wypowiedzenie Umowy strona wysyła listem poleconym, doręcza osobiście drugiej stronie lub składa za pośrednictwem PBS24.

  OdpowiedzUsuń
 13. A czy ten bank w ogóle istnieje? Przecież każdy może sobie założyć stronę i stworzyć w Internecie historię "instytucji finansowej".

  OdpowiedzUsuń
 14. No tak pensja Prezydenta Stolicy 18500 brutto czyli 11500 netto straszne pieniądze... U nas burmistrz gminy 25000 mieszkańców dostał 20500 brutto...

  OdpowiedzUsuń
 15. Pensja Trzaskowskiego to ponad 18 000,00 PLN miesięcznie. No, ale poza pensją są jeszcze inne awantaże, dodatki, przywileje itd. itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panowie znów schodzimy na politykę, więc temat zostaje zamknięty. To nie jest blog o polityce.

   Usuń
  2. do Anonimowy 21 stycznia 2022 10:19 To jest wynagrodzenie brutto. Nie zapominaj, że osoby, których roczny dochód dotychczas przekraczał 85.520 zł, musiały w formie podatku - 32% - miesięcznie oddać jedną trzecią swojego wynagrodzenia (czyli mniej więcej już od czerwca 1/3 wynagrodzenia zabiera Państwo), podczas gdy mniej zamożni tylko 17% miesięcznie. Skarb Państwa miesięcznie zabiera 1/3 wynagrodzenia! Telewizja zazwyczaj podaje wynagrodzenie brutto, oczywiście nie tłumacząc odbiorcom tego, co powyżej napisałem. Później takie osoby żalą się, że ktoś zaradny zarabia więcej. Zarabiasz więcej - więcej oddajesz w formie podatku! Każda ze stron mogłaby narzekać, a jednak wciąż głośniej słuchać tę pierwszą (zapewne ci więcej zarabiający nie mają czasu na "gorzkie żale").

   Usuń
 16. Dodzwoniłem się dziś do Ciechanowa. Bardzo miła pani udzieliła informacji. Opłata za portfel depozytowy internetowy 0 PLN.(zero) Przelew 1 zł. Pracują nad tym aby udostępnić możliwość wypowiedzenia umowy przez system po zalogowaniu. Przelewy na konto w Ciechanowie niekoniecznie z rachunku którym się weryfikujemy. Natomiast przelew wychodzący tak jak w Neobanku, tylko na konto powiązane. Zabijcie mnie, ale zapomniałem zapytać czy można założyć obydwie lokaty, na 4,5 i na 3 %. Pani mówi, że nie odbierają telefonów, bo są zawaleni wnioskami i ogólnie "niewyróbka".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki chociaż za to info Ptok :)

   Usuń
  2. Raczej nie można skorzystać z dwóch promocji.Znalazłem coś takiego: Dla nowych klientów z większymi oszczędnościami instytucja z Mazowsza ma równie atrakcyjną propozycję. To trzymiesięczna ekstraLokata ze stawką 3 proc. i limitem 400 tys. zł. W praktyce można założyć wiele depozytów, ale ich łączne saldo nie może przekroczyć wskazanej kwoty.

   Produkt również dostępny jest wyłącznie z poziomu systemu transakcyjnego PBS24. W momencie składania wniosku o rachunek depozytowy nowy klient musi zdecydować, którą z promocyjnych lokat wybiera.

   Usuń
 17. A wpisywaliście we wniosku drugi numer telefonu? O co chodzi, czy wtedy smsy tylko na ten drugi nr czy będzie można później wybierać sobie sposród tych dwóch numerów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Ptok/Was

   Czy we wniosku są do odhaczenia zgody marketingowe? Podobno trzeba zaznaczyć na tak wszystko - aby móc założyć te lokaty. Czy tak jest?

   Usuń
  2. Czy żeby się "zapisać" do tego banku trzeba mieć dwa telefony???

   Usuń
  3. Tam jest napisane, że podajesz drugi, jeśli chcesz, żeby właśnie na niego przychodziły SMS-y autoryzujące.

   Usuń
 18. Jak dają 4,5% trzeba skorzystać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie skorzystam. Nie mam zaufania do banku w Ciechanowie. Ot, co !

   Usuń
  2. I słusznie...

   Usuń
  3. @Anonimowy 22 stycznia 2022 10:52

   Oj nie za dobrze z tobą jak po minucie sam sobie musisz przyznać, że to co napisałeś jest słuszne ;)

   Usuń
  4. Jeszcze niech powie do jakiego banku ma zaufanie i już będziemy wszystko wiedzieć:)

   Usuń
  5. To dobrze, będzie więcej dla innych :)

   Usuń
 19. Doataliscie cos na maila albo telefon? Jakies powiadomienie ze wniosek zostal wogole zlozony? Wczoraj wnioskowalem i do dzis nic sie nie dzieje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na emaila ponad 24h, coś nie teges z tym bankiem ...

   Usuń
  2. Nie dostałem,bo nie składałem wniosku.Taki głupawy,niewinny żarcik.:)

   Usuń
  3. Czekam od wczoraj, zero kontaktu ze strony banku.

   Usuń
  4. Dlatego poczekam z tym składaniem wniosku. Mimo że znaczne środki "gniją" na razie na PKO BP. Bo dla mnie to celowe działanie banku, żeby nie zmieścić się w tych pięciu dniach, a mimo to klienta złapać. Bardzo proszę o dalsze informacje tych z Państwa, którzy już są w "procedurze".

   Usuń
 20. Ja dostałam maila ze 2 procent lokata na nowe środki do 10 tys

  OdpowiedzUsuń
 21. A nie lepiej otworzyć lokaty z dzienną kapitalizacja na 3 lata na kwotę 50 tys będzie już procent składany

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdy założyłem lokatę na 3% to zniknęła ta na 4,5%. Nie ryzykowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładałeś tę lokatę, mając już środki na rachunku, czy tylko to był wniosek z późniejszą datą zasilenia?

   Usuń
  2. Zakładałem mając już środki na koncie. Założyłem dwie lokaty na 3%.

   Usuń
  3. Dobrze, że pieniądze nie zniknęły !

   Usuń
  4. Po co takie wycieczki. Bank jest na stronie BFG. A jak inwestujesz na giełdzie lub w innym banku to jesteś ubezpieczony?

   Usuń
 23. Mam do Was pytanie. Pomóżcie proszę. Mam już swoje lata i przez pomyłkę we wniosku wpisałam swoje nazwisko rodowe zamiast rodowego mojej mamy. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy da się to jakoś teraz poprawić, czy już tak zostawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak kiedyś miałam. Można zostawić, ale przy weryfikacji na infolinii trzeba o tym pamiętać, żeby weryfikacja przebiegła pozytywnie.

   Usuń
  2. No ale mogą nie przyjąć wniosku, bo dane nie będą się zgadzały z tymi z banku, z którego będziesz robił przelew.

   Usuń
 24. Udało się komuś założyć tam lokaty?
  Chciałbym założyć tą na 3% na większą kwotę ale czy można założyć kilka czy musi być tylko jedna? zawsze staram się dzielić na kilka mniejszych gdybym nagle potrzebował pieniędzy. wtedy zrywam część, a nie całość środków. I dlatego obawiam się czy gdy założę jedną na 3% to nagle zniknie możliwość zakładania kolejnych na 3%

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy ktoś z Was próbował już przelewać tam kasę na rachunek depozytowy express elixirem? Bank w Ciechanowie w nim uczestniczy, więc pewnie sie da, wie to może ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dany bank pusci expressem to pojdzie i tyle, a czy na koncie zobaczysz to od razu, to zalezy od banku przyjmujacego i jego ksiegowan. Z doswiadczenia np. w Getinie bywaly takie dni, ze trzeba bylo czekac po kilka godzin kiedy srodki byly widoczne na rachunku. W teorii powinny byc po paru minutach.

   Usuń
  2. Potwierdzam, do Aion przykładowo nie warto wysyłać przelewów ekspresowych, gdyż ten bank przyjmujący ksieguje środki przychodzące dopiero po kilku godzinach. Do Citi nie da się wcale, więc kazdy bank może mieć inaczej.

   Usuń
  3. Ja nie nie wiem, nie próbowałam.

   Usuń
 26. Nie mogę doczekać się sms od banku do logowania też tak maci

  OdpowiedzUsuń
 27. Jutro zmiana w milenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I w Getin Banku - 24. 01. 2022 r. Czekamy, czekamy.

   Usuń
 28. I jaki procent będzie na koncie oszczędnościowym, kto wie, polcan chyba ty dostajesz wcześniej info? :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Do kiedy w milenium jest promocja?

  OdpowiedzUsuń
 30. 1,5% bank millennium daje. Mało!!!!

  OdpowiedzUsuń
 31. To ile milenium ma

  OdpowiedzUsuń
 32. Nowa promocja na KO w Mille: od jutra 1,5% do 100k zł. Czyli parametry jak w ING, tyle że tylko na 62 dni.

  OdpowiedzUsuń
 33. To Getin jutro nowa tabela oprocentowanie depozytów?

  OdpowiedzUsuń
 34. Nie mogę doczekać się wiadomości od piątku za założenie konta i lokaty w bs Ciechanowie, też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już ktoś tu pisał, ze to idzie dość wolno. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś, kto już ma cały proces zakładania lokaty za sobą - tak dzień po dniu:).

   Usuń
 35. Dzisiaj dostałem maila i wykonałem przelew aktywujący. Teraz czekam na aktywację rachunku depozytowego przez bank

  OdpowiedzUsuń
 36. Po czterech dniach oczekiwania dzisiaj dostałem emaila i sms z banku. Po wysłaniu przelewu aktywującego czekam na uruchomienie rachunku, oby nie cztery dni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A potem stwierdzą, że lokata 3% się nie należy, bo zgodnie z regulaminem gwarantują ją tylko przez pięć dni od daty złożenia wniosku. A wtedy - pisz na... Ciechanów:)

   Usuń
  2. Dostałem tylko smsa nie mam e-maila, Co mam zrobić czekać?

   Usuń
  3. Dzwoń, 23 673 01 10.

   Usuń
 37. "Straszny burdel mają w tym archeo." Dostałem maila i sms z hasłem. Loguję się, ustanawiam swoje hasło i pin. Kopiuję nr iban, robię przelew weryfikacyjny. Wylogowuję się z konta, próbnie loguję się ponownie. Wszystko OK.
  Po godzinie dostaję ponownie sms z hasłem do logowania. Dzwonię do banku, odbierają od kopa. Mówię i pytam o co chodzi. Panienka mówi ze to niemożliwe.
  Nie rozłączając się próbuję się ponownie zalogować z kompa. Kupa! Kupa! Kupa! Muszę ponownie wpisywać hasło z drugiego smsa, znów ustanawiać swoje hasło i pin. Po zalogowaniu się sprawdzam czy ten sam nr rachunku na który poszedł przelew weryfikacyjny, czy może otworzyli mi drugie konto. Na szczęście ten sam. Czyli bałagan. Poprosiłem żeby nie wysyłali mi trzeciego smsa z hasłem, bo się zagotuję. P.S. Pozdrawiam Pana Łukasza od wysyłania smsów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem dwa smsy z hasłem ale nie dostałem e-maila :(

   Usuń
  2. To samo u nas. Dziś przychodzą po 2 sms-y startowe w odstępie kilkudziesięciu minut i pani powiedziała - żeby użyć ten ostatni ;) Jeszcze się nie logowałem, ale rozumiem, że najpierw logowanie, kopia nr rachunku i dopiero przelew weryfikacyjny?

   Usuń
  3. No tak, bo bez logowania nie poznasz numeru rachunku w PBSC.

   Usuń
 38. Jak długo czekaliście na zwrotny przelew 1 grosza?
  Ja od piątku. Cały czas wisi tam na rachunku. Dosłałem tam też na wszelki wypadek 1zł. Tylko nie wiem czy to może na coś wpłynąć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ten 1 zł to po co? Nie bij, wytłumacz :)

   Usuń
  2. Rozumiem, że przed zwrotem tego 1 gr nie ma sensu wysyłać tam większej kwoty - tej na lokaty? I czy ktoś z Was przelewał już może do nich kasę przelewem ekspresowym, czy się nie da?

   Usuń
 39. Mnie przysłali maila, że mój wniosek nie przeszedł weryfikacji. Wszystko wpisane dobrze (mam zrzuty z ekranu). Poprzednio identycznie robiłam w neo i bez żadnych problemów. Zgodnie z ich zachętą złożyłam drugi raz. Tak więc opisywane przez Was atrakcje jeszcze przede mną (albo i nie). A może to przestroga, żeby lepiej tam nie zakładać? Bo do Ciechanowa to kawałem mam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 25 stycznia 2022 15:57

   Czyli nawet nie dali Ci szansy zrobić przelewu weryfikacyjnego? Czy właśnie ta weryfikacja przelewem została odrzucona?

   Usuń
  2. Nie dali szansy na nic. I oczywiście żadnej informacji, gdzie ewentualnie popełniłam "błąd". Zobaczymy przy drugim wniosku. Pewnie jak jestem z Warszawy to neo krajankę przyjął, a ten nie chce "obcej". Bank "macierzysty" oraz wszystkie dane identyczne (chociaż sam formularz trochę się różnił). Napiszę, jak się sprawa rozwinęła.
   Wysłałam też do nich maila z opisem sytuacji, ale raczej nie liczę na merytoryczną odpowiedź.

   Usuń
 40. Ten 1 zł tak z ciekawości czy będę mógł wykonać jakąkolwiek operację. I niestety póki bank nie odeśle potwierdzenia w postaci tego jednego grosza to nic nie można tam zrobić. Nie ma sensu wysyłać większej kasy przed aktywacją

  OdpowiedzUsuń
 41. Też dostałem mail po 3 dniach o niepoprawnej weryfikacji danych. Chyba szkoda czasu na ten bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi wniosek też odrzucili z tekstem: "Ze względów bezpieczeństwa, nie możemy udzielić informacji, w którym miejscu dane były niepoprawne. Zachęcamy do ponownego złożenia wniosku."
   Dane kilka razy sprawdziłem są ok, ta weryfikacja ma reguły z środka dup* :/.

   Usuń
  2. Po złożeniu drugiego wniosku przedwczoraj (pierwszy odrzucili) już (!) na drugi dzień, czyli wczoraj dostałam dane do logowania i przelałam ten jeden grosz (który teraz nadal u nich wisi). Ponieważ robiłam zrzuty z ekranu, to wiem, że pierwszy wniosek też był poprawny.

   Usuń
 42. Na rachunku mam z powrotem 0,00 złotych. Czyli chyba wysłali przelew zwrotny. Czekam na zaksięgowanie w moim banku i na maila. Mam nadzieję że weryfikacja pozytywna.

  OdpowiedzUsuń
 43. Przygody z PBSC ciąg dalszy. Po odrzuceniu wczoraj pierwszego wniosku i wysłaniu kolejnego otrzymałam dzisiaj w takiej kolejności: 1. hasło dostępu (SMS), 2.po pewnym czasie - Login i takie tam różne (mail) oraz 3. Kolejne (inne niż poprzednio) hasło dostępu. Dziękuję za cenną wskazówkę, żeby użyć tego ostatniego:). Ale bałagan mają niemożliwy. Grosz wysłany - ciekawe, za którym razem go zweryfikują.

  OdpowiedzUsuń
 44. Dla równowagi napiszę, że u mnie wszytko odbyło się prawidłowo w 4 dni : wysłanie wniosku, akceptacja, przelew autoryzacyjny, potwierdzenie otwarcia konta. Zrobiłem przelew kasy dzisiaj o 13 i właśnie założyłem lokatę na 3m. Polecam cierpliwie i dokładnie robić kolejne punkty.

  OdpowiedzUsuń
 45. To masz szczęście, czego Ci troszkę zazdroszczę, bo kolejne niedogodności szarpią nieco nerwy i utrzymują potencjalnego klienta w stanie permanentnej gotowości. Ja jestem w czwartym dniu "procesu" i dopiero dziś mogłam wysłać przelew weryfikacyjny. A reaguję natychmiast na każdą wiadomość z tego banku (czyli podejmuję dalsze działania:). Grosik dotarł już do PBSC i czekam na ciąg dalszy. I też dla równowagi - w neo banku, który jest jakby patronem Ciechanowa, wszystko odbyło się sprawnie i przyjemnie. Na razie więc uczeń nie przerósł mistrza.

  OdpowiedzUsuń
 46. A ja nic nie dostałem na e-maila wniosek złożony w piątek jedynie dwa SMSy dostałem ale nie znam loginu. Tak więc nie dane mi będzie założenie lokaty w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wariantów nieobsługiwania klientów mają wiele. Żeby się tylko potem nie okazało, że takie same nerwy będą przy wycofywaniu lokat po ich zakończeniu.

   Usuń
 47. Przelew zwrotny na 1 grosz już otrzymałem, sms z kodem do otwarcia dokumentów umowy też ale samej umowy jeszcze na maila nie dostałem. Samo konto wygląda już na w pełni aktywne i jutro przelewam kasę

  OdpowiedzUsuń
 48. No w końcu udało się założyć kilka lokat na 3%. I rzeczywiście po założeniu pierwszej na 3% ta na 4,5% zniknęła z oferty. Teraz mam spokój na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...a czy do ich założenia wchodzi się w zakładkę "załóż lokatę" czy tą "oferta specjalna"?

   Usuń
  2. W zakładce lokaty i załóż lokatę. Dodatkowo po aktywacji konta pojawiła się lokata na 2,5% na nowe środki. ale ja wszystko dałem na te 3%

   Usuń
  3. Próbuj. Przecież zakładka działa nawet bez kasy na koncie. A tak poważnie, "załóż lokatę"

   Usuń
  4. Do Ptok

   Pytanie mogło zabrzmieć rzeczywiście trochę dziwnie, ale siedząc w pracy studiowałem tylko pdf z instrukcją banku, a nie byłem zalogowany ;) Zrobię to dopiero w domu, ale dzięki za odpowiedzi :)

   Usuń
  5. Rozumiem doskonale wszelkie pytania dotyczące PBSC, nawet z pozoru dziwne. Bo ten bank ma wiele niemiłych zagadek. "Pożyczyli" oprogramowanie od neo, ale realizacja czegokolwiek utrzymuje potencjalnych klientów w dużym napięciu:).

   Usuń
 49. Żeby skorzystać z obu lokat, trzeba najpierw założyć lokatę na 4,5%, a potem resztę na lokatę na 3%. W przeciwnym wypadku opcja ma 4,5% znika.

  Formularz zamknięcia konta jest już dostępny w bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
 50. Dobra, zlozylem wniosek, ale oczywiscie pusto na mailu. Czekam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawialem z infolinia dzisiaj (1.02) i mowili, ze wysylaja po 1-2 dniach od zlozenia wniosku.
   Dziwne ze nawet nie wyslali tej sumy kontrolnej, gdy wybralem na koncu osobno "Wyslij e-mail".

   Usuń
 51. Czy ktos probowal i udalo mu sie najpierw zalozyc lokate na 4,5% a pozniej lokaty na 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którymś komentarzu ktoś pisał, że można założyć jedna i drugą, tylko na początek należy wybrać 4,5%.
   Strasznie długo zajmuje tam założenie konta, czekam od wczoraj ale jeszcze nie dostałem niczego na maila ani na telefon.

   Usuń
  2. Mogę potwierdzić. Najpierw założyłem na 4,5% a potem dało się założyć na 3%

   Usuń
  3. Pisałem i tym w samym artykule, choć opierała to na innym banku spółdzielczym. Dobrze jednak wiedzieć, że to reguła, tak jak sądziłem.

   Usuń
 52. ale oprocentowanie 4,5 jedt tylko na dwa miesiace, wiec nie wiem czy nie lepiej 3% na 3 miesiace

  OdpowiedzUsuń
 53. Ten bank to jakiś totalny dramat. Odrzucili mój przelew autoryzacyjny z powodu rzekomo błędnej sumy kontrolnej. Sprawdziłem potwierdzenie przelewu i jest ok. Dodzwonić się nie można, na maile nie odpowiadają...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...