wtorek, 2 sierpnia 2022

Nieoczekowane 7% na KO w Pekao oraz 200 zł na start

Sierpień zaczyna się od mocnego kopa ze strony Pekao czyli banku z Żubrem. To czego nie zrobił Alior zrobił polski gigant oferując aż 7% na koncie oszczędnościowym. Nie spodziewałem się takiego ruchu, ale daje to nadzieję, że da to impuls dla innych banków do podobnego ruchu.


 

Pytanie podstawowe to kto może z tego skorzystać? Niestety tutaj nie mam dobrych wieści dla byłych fanów Idea bank, bo bank w dalszym ciągu upiera się przy karencji  na dacie 1 stycznia 2021 czyli w momencie gdy przejmował niebieskich. Wyklucza to więc tych których bank przejął jako klientów Idea bank.

Jeżeli jednak nie miałeś konta w Pekao po 1 stycznia 2021 do ubiegłej niedzieli czyli do 31 lipca 2022 to możesz założyć tutaj KO, warto tutaj jednak podkreślić, że wymagane jest do niego konto osobiste. Na ror można jednak zgarnąć można dodatkowo 200 zł, więc warto skorzystać z obu promocji jednocześnie. O szczegółach tej promocji z premią piszę niżej.

Tutaj założysz konto w Pekao z KO na 7% oraz zgarniesz 200 zł

Promocja KO ma potrwać do 16 października, więc jeszcze przez dwa i pół miesiąca. Promocyjnym oprocentowaniem objęta jest kwota do 100 tysięcy złotych i gwarantowana jest bodaj najdłużej spośród ofert na naszym rynku bo aż przez pół roku.

Jeżeli zakładamy konto dla 7% to warto przy okazji zgarnąć premię bo ta zawsze dedykowana jest dla nowych klientów. Ta promocja trwa jednak krócej bo do 31 sierpnia 2022, zaś z karencją jest identycznie jak w przypadku KO, bank dobrał ją tak by wykluczyć przejętych klientów po Idea bank:(


Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

1) 50 zł za założenie konta

Pierwsza nagroda jest bardzo sympatyczna bo nie trzeba robić nic szczególnego by ją zdobyć. Wystarczy po prostu samo otwarcie konta w terminie do 31 sierpnia 2022.


2) 150 zł za dwie banalne czynności w miesiącu

O dziwo druga część warunków też jest w zasadzie prosta. Bank wymaga aby:

 • wykonać 5 transakcją kartą lub apką
 • zalogować się do apki

warunki jak widać praktycznie żadne i wystarczy je zrobić przez 3 kolejne miesiące. Za każdy miesiąc w których zrobimy 5 płatności na dowolną kwotę oraz raz się zalogujemy dostajemy 50 zł. Całkiem fajne warunki, tym bardziej że nagrody pieniężne nie są od siebie nijak zależne.

Tutaj założysz konto w Pekao z KO na 7% oraz zgarniesz 200 zł

Podsumowujac mamy fajną promocję na ror i jedno z najlepiej oprocentowanych KO, chociaż kwota jest zdecydowanie mniejsza niż w innych bankach. Jedyny minus tej oferty to fakt, że mocno ogranicza klientelę spośród czytelników tego bloga i nie widać by zmieniło się to w najbliższym czasie. 

Pozostaje nam czekać na ruchy konkurencji. Alior co prawda zawiódł, mimo tego nieoczekiwany ruch Pekao może nam nieźle namieszać. Będziemy tutaj obserwować jak będzie się rozwijać sytuacja, Getin będzie najprawdopodobniej pierwszy.


Regulamin promocji 7% na KO w Pekao przez pół roku

Regulamin promocji Otwórz konto na selfie i zgarnij 200 zł

9 komentarzy:

 1. Polcan, zwróć uwagę że te dziady nadal do karencji biorą brak czegokolwiek od 01.01.2020...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest od dłuższego czasu w każdej promocji, którą tu opisuję. I obawiam się, że szybko się to nie zmieni.

   Usuń
 2. Całkiem ciekawa oferta pierwszorzędnego banku. Wstydź się getinowo-aliorowo konkurencjo !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie byliby sobą gdyby czegoś nie spier...li. 7zł za przelewy. Chciałem otworzyć starszej osobie, ale zabawa ze smartfonami żeby mieć darmowe nie dla niej. Nie wiem w jakim świecie żyją ci ludzie z działu lokowania produktu, ale chyba nie w normalnym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze mam takie pytanie - czy jak apkę peopay zainstaluję na moim telefonie, z inną kartą i numerem telefonu niż podany przy zakładaniu konta to będzie można z tego peopay korzystać? Apka musi być przypisana do karty właściciela?

   Usuń
  2. Apka to apka i nie ma znaczenia na jakim telefonie i u kogo ja aktywujesz. Jak np. dla starszej osoby w rodzinie nieuzywajacej smartfona, to mozna aktywowac ja u siebie i pomoc tej osobie, zeby miala darmowe przelewy, itd. Mnie tez denerwuje ten bank z wymuszaniem tej autoryzacji mobilne. To jest wybitnie bank, zeby zgarnac, bonusy, bony, skorzystac z atrakcyjnego KO i zamknac, jak nic juz nie daja ciekawego. Mnie po zgarnieciu bonow do biedronki czeka dluga karencja od zamkniecia konta, ale z pewnoscia za pare lat znow bedzie mozna wroc, bo juz ich skubalem 2019 i teraz 2021/2022, wiec tak ok. 2024 znow moge poobserwowac czy cos rozdaja.

   Usuń
 4. Czy ktoś się orientuje czy karencja dotyczy również osób, które posiadały tylko bankowość internetową np. do zakładania lokat, bez posiadania konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
 5. Getin miał mieć do dziś lokatę 7proc na 12 mcy, a już idź dziś obniżyli do 6.5proc na 6mcy... dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam zwykle konto w pekao darmowe jakies stare. Moge korzystac z tego KO czy to dla nowych jedynie?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...