sobota, 19 listopada 2022

Dalej 8% na KO w Getin oraz start Velo Konta ale tylko dla nowych

Chociaż przy okazji poprzedniej edycji KO  w Getin czyli obecnym Velo Bank podano, że promocja potrwa do 20 listopada, to już dziś wiadomo co będzie się działo od poniedziałku. Nic dziwnego, mamy weekend, a czasami banki w dni wolne od pracy uchylają rąbka tajemnicy co się będzie działo od nowego tygodnia.


Wiemy już, że nowa edycja KO dalej będzie miała 8%, przy czym o dziwo tym razem nie zmieniono daty badania sala, co jest swoistym ewenementem. Bank dalej sprawdzać będzie stan nowych środków w dniu 13 października, więc jak komuś nie pasowała poprzednia edycja to identycznie będzie tym razem. To na pewno duży minus dla nowej odsłony starego banku.

Tutaj założysz konto w Velo bank z KO na 8%

Być może zmieni się to niebawem, bo nowa edycja jest znów bardzo krótka. Potrwa tylko do 12 grudnia, ten dzień wypada w poniedziałek, więc całkiem możliwe, że tak jak tym razem szczegóły kolejnej edycji poznamy dwa dni wcześniej tak jak dziś.

Nic się nie zmienia w parametrach konta, w dalszym ciągu stawka 8% dotyczy kwoty 400k i więcej nie warto tutaj trzymać bowiem w takim przypadku stawka drastycznie spada do marnych 0,05%. Nie wiem też po co bank ten oferuje równolegle ofertę KO z  7%, z czego jak sądzę nikt rozsądny już nie korzysta.

Z komentarzy jakie od dziś zamieszczacie na niniejszym blogu dowiedziałem się, że jest możliwość zmiany starego getinowskiego konta Proste Zasady na nowe, o bardzo wymownej nazwie Velo Konto mające sugerować nowe konto z nowego banku.

Z regulaminu jaki widzę na stronie banku, a który zamieszczam na końcu artykułu wynika, że konto jest adresowane dla nowych klientów. A według definicji jaką sobie wymyślił ten bank nowy klient to taki co nie miał tutaj konta od 31 października 2022.

Nie wiem zatem czy jest możliwość zamiany konta getinowskiego na velowskie po to by uniknąć 5 płatności kartą w miesiącu. Dla mnie nie jest to jakiś problem, bo i tak robię to za jednym zamachem podczas jednej wizyty w sklepie, ale na pewno lepiej tego nie robić jeśli jest taka możliwość. 

Myślę że warto wysłać zapytanie czy jest jakaś możliwość konwersji starego konta na nowe. Jak sądzę z czasem wszelkie produkty getinowskie będą wycofywane jak to mają w zwyczaju robić nowi właściciele. Sęk w tym, że w każdym banku odbywa się to na innych zasadach.


Regulamin 17 edycji KO w Velo bank

Regulamin Witaj w Velo banku

63 komentarze:

 1. Jak ktoś się dowie czy można zmienić na te nowe to proszę o informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dalej stare darmowe Konto Optymalne, zakładane jeszcze w Openfinance. Otrzymałem propozycję zmiany konta na KPZ, bez zmiany numeru, podziękowałem pozostałem przy darmowym bezwarunkowym koncie. KPZ nie jest darmowe, a Evelokonto tak i takiej opcji, może nie być.

   Usuń
  2. Można zmienić na infolini lub w placówce banku, lub zamknąć stare i otworzyć nowe.

   Usuń
 2. Po zalogowaniu się jest we wnioskach możliwość założenia velokonto, z kartą lub bez nawet jak masz stare konto. Założyć możesz. Jak nie jesteś nowym klientem to po prostu nie masz zwrotu 10% z płatności kartą. I o to chodzi z tą datą 31 paźd,iernik. Po prostu założę bez karty.. Nie widzę tam możliwości konwersji. Ale łachy nie robią. Stare zamykam razem z kartą, nowe otwieram bez karty..

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie bałabym się zakładać konta Velo, mając Proste Zasady. Pewnie powolutku wszystko się wyjaśni, ale moje KO na 8% będzie działać do końca stycznia i nie chciałabym, żeby nagle bank sobie wymyślił, że nie można mieć dwóch kont podstawowych w ramach jednego "podmiotu" i postanowił mi je zlikwidować razem z tą promocją. Tak więc pomacham jeszcze chwilę kartą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie wszystkie konta staly sie kontami Velo i nie ma zadnych starych kont. Kto widzial tabele z adnotacja rachunki wycofane czy cos podobnego?? Oczywiscie mozna to potwierdzic na infolinii dla pewnosci, ale wg mnie wszystkie konta przeszly do nowej tabeli oplat i nie ma potrzeby zamykania starych kont, tylko wystarczy zrezygnowac z karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba sie mylisz. Po zalogowaniu moje konto nadal nazywa sie "proste zasady", a nie velokonto, Jest płatne wg starych zasad. Chcesz tabelę, przecież jest, tylko dobrze schowana.

   https://www.velobank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/CFD85F82539EEDE9B96AC1F7F7CB0814ECD40BE1BFE4E236C9159659E741FC86

   Usuń
  2. Skoro jest taka tabela dla starych kont to trzeba je albo zamknac albo przeksztalcic w nowe, informacja pewnie tylko bedzie na infolinii, ktory sposob jest dostepny. Dla wiekszosci konto biezace nie jest ich kontem glownym, wiec nie ma problemu otworzyc nowe z nowym nr a stare zamknac. Ogolnie jest wiec "polepszenie", bo nie trzeba robic tych 5 trans., jak ktos nie potrzebuje karty ani konta walutowego.
   @Polcan, jak bedzie juz wszystko jasne to przydalby sie wpis o przeksztalceniu konta w nowe lub inne dodatkowe informacje, jak pozbyc sie "bezbolesnie" karty, oczywiscie dla tych co nie chca robic 5 trans.

   Usuń
 5. Zrezygnuj z karty, wtedy co miesiac 9 PLN za konto. U mnie to konto ma dalej stara nazwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to ich zasypiemy pytaniami... Bo "moim zdaniem" to trochę za mało...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle nie wiadomo o co chodzi:) https://ibb.co/dGjTk4Z

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @anonimowy: " https://ibb.co/dGjTk4Z " i wszystko jasne. Stare płacimy po staremu.

   Usuń
  2. Namieszali calkowicie i mam nadzieje, ze @Polcan wyklaruje niebawem, jak to jest z 5 trans. w nowej wersji konta.

   Usuń
  3. Też mam zamiar zmienić konto na velo, ale nie jest to pilna rzecz. Dam znać jak to u mnie poszło jak już zrobię konwersję.

   Usuń
  4. Ptok. Stare tak ale z tej odpowiedzi wynika że za to nowe też płacimy jeżeli nie wykonamy 5 płatności co jest bzdurą bo TOiP mówi co innego.

   Usuń
  5. Decydujący jest TOiP.

   Usuń
  6. VeloKonto
   0 zł za prowadzenie konta i za obsługę karty debetowej
   0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce i UE
   0 zł za wydanie karty debetowej
   0 zł za przelewy internetowe w zł

   W momencie składania wniosku online masz taki komunikat. Ten komunikat jeśli chodzi o kartę debetową to jest to jedna z prawd księdza Tischnera. G.... prawda.

   Usuń
  7. Przecież w topip jest jasno podane że opłata 7 zł za velokonto jeśli nie wykona się 5 transakcji kartą

   Usuń
  8. 7 zł nie jest za velokonto, za kartę 7 zł. To duża różnica. Jakby było 7 za konto to musiałbyś mieć kartę. A tak bez karty samo konto bezpłatne.

   Usuń
  9. opłata 7 zł jest za karte debetową, z tego co wiem "VeloKonto" nie wymaga jednak takiej karty w przeciwieństwie do konta "Proste Zasady"

   Usuń
 8. Aby zmienić konto na Velo trzeba złożyć dyspozycję w nowe wnioski, natępnego dnia jest velo konto. Dwa pozytywy: po rezygnacji z karty konto jest darmowe oraz można zalozyć vloskarbonkę na 8% z wszystkimi bezpłatnymi przelewamo. Poza tym jak wczesniej. Nie narzekajmy nikt jeszcze nie daje powyzej osmiu procent.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podejrzewam że trzeba będzie wypowiedzieć stare konto z kartą, bo karta jest przypisana do nr konta. Nie można tylko zrezygnować z karty albo zastrzec, bo jest opłata za konto proste zasady 9 zł jak nie masz karty.
  I to chyba trzeba zrobić w placówce. Polcan chyba wie jak się to robi bo niedawno nieskutecznie wypowiadał.
  Natomiast nowe velokonto można założyć online po zalogowaniu, oczywiście odhaczając kartę. Ale pozyjemy, zobaczymy, nic pilnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto można wypowiedzieć w bankowości internetowej. Zakładka wnioski.

   Usuń
  2. Jest tam nawet wniosek o konwersję: "Zmień swoje konto osobiste na VeloKonto" Tylko nie ma w tym wniosku możliwości pozbycia się karty w trakcie składania wniosku. Zmienią ci na velokonto, ale karta zostanie i i tak trzeba sie będzie jej później pozbyć.

   Usuń
  3. To najpierw zastrzeż kartę a później zmień konto proste zasady na Velokonto.

   Usuń
  4. A czy zamieniając jedno konto na drugie,zmieni się także numer konta?Co o tym myślisz,Ptok?Przyłączam się do próśb,żebyście informowali o wszystkim,co dotyczy zamiany konta,jak tylko będziecie wiedzieli coś pewnego.

   Usuń
 10. A w oddziale wpłaty za darmo? Próbował w Getin otworzyć konto ale nie podpisał umowy już dawno nic nie miał to zwrot 10 procent będzie

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy posiadacze obigacji detalicznych SP (EDO/COI itp) mogliby zajrzeć na swoje internetowe rachunki i powiedzieć czy u nich też nie wyświetla się aktualne oprocentowanie za ten rok. Po najechaniu myszą powinien wyskoczyć dymek z procentami. Wczoraj coś robili w systemie i dziś widzę że jest jakiś problem z wyświetlaniem tej funkcji i wyskakuje komunikat 'brak informacji o aktualnym oprocentowaniu' w przypadku tych zakupionych w tym roku a w innych pokazuje jedynie oprocentowanie z poprzednich lat.
  To u mnie tak tylko czy u wszystkich?

  OdpowiedzUsuń
 12. Na żadnych COI nie mam tegorocznego oprocentowania w dymkach. Są tylko poprzednie. A zawsze było po najechaniu kursorem. Chcesz powiedzieć że "ukradli procenty" ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Bank Ciechanów zbankrutował macie coś tam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Ciechanowa miałam dość blisko (w razie czego), do Poznania - bardzo daleko...

   Usuń
  2. Następny Nowy czy neo?

   Usuń
  3. Co Ty pier.....
   Zmienili jedynie nazwe:
   "17 listopada 2022 roku, do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana nowa nazwa Banku, tj. Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu"

   Usuń
 14. Nie będę nic zmieniać, dopóki mam do starego konta przypisaną lokatę. Niby numer nowego ma być ten sam, ale przy takim bałaganie nigdy nie wiadomo, co mogą wymyślić.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na infolinii mi powiedziano że jak ktoś ma stare środki na KO to może negocjować oprocentowanie tegoż KO i jest szansa że będzie miał takie jak na promocji(8%). Niepisany warunek to przelew wynagrodzenia do "VeloBanku" albo posiadanie kredytów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brać u nich kredyt wyżej oprocentowany, żeby zostawić oszczędności na 8%?

   Usuń
 16. O co chodzi z Ciechanowem? Zmienił lokalizację czy inna rewelacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "17 listopada 2022 roku, do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana nowa nazwa Banku, tj. Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu"

   Usuń
 17. Toyota Bank. Potrzebuję ewakuować środki i zamknąć konto. Mam 100tys na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym i lokatę na 2,5tys kończącą się 30 listopada (założoną TYLKO po to aby uniknąć opłaty miesięcznej). Ktoś kiedyś opisywał myk. Było coś takiego aby np. w moim przypadku 1 grudnia założyć nową lokatę na wszystkie środki wraz z odsetkami i podać numer konta do zwrotu w innym banku, a chwilę po jej założeniu lokaty ją zerwać. Proszę o poradę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli masz tylko IKO bez motokonta to taki myk nie przejdzie.

   Usuń
  2. Cos ci się pomyliło. Te 2,5 tys. na lokacie to powinno być do uniknięcia opłaty za Motokonto....którego nie masz. Aby uniknąć 30 zł za wypłatę z IKO musisz mieć raczej ROR, najlepiej Motokonto, skoro już masz tę lokatę. Proponuję wyrobić Motokonto, skoro już masz dostęp do ebankowości i zrobić myk z założeniem lokaty z IKO i zerwaniem jej na Motokonto. Potem sobie Motokonto zamkniesz.

   Usuń
  3. Tylko, że w ebankowości nie ma możliwości otworzenia motokonta:)

   Usuń
  4. To otwórz przez stronę Toyoty i czekaj na kuriera.

   Usuń
 18. Czyli chyba najlepszy myk to będzie jeszcze w tym miesiącu:
  1.Zastrzec kartę w prostych zasadach (5 płatności w tym miesiącu zrobione)
  2. Przekonwertować proste zasady na velokonto. U nich w systemie jest: "Zmień swoje konto osobiste na VeloKonto"
  Nowe konto powinno byc już bez karty (z zastrzeżoną)

  Są jakieś uwagi, obiekcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne,że są,jak zawsze.:-)
   Na początek dwie.
   Zmieni się numer konta,czy nie?Przyślą nową kartę w miejsce zastrzeżonej,czy nie?

   Usuń
  2. Ja dzisiaj telefonicznie przekształciłem ale posiadałem samo konto proste zasady bez karty (płaciłem 5 razy blikiem aby nie płacić za prowadzenie). Jutro mam mieć zmienione.

   Usuń
  3. A jest pewność że Getin nie pobiera opłaty za kartę zastrzeżoną, albo nie wysyła z automatu nowej? To najpewniejsze chyba byłoby wypowiedzenie umowy o kartę. Pisemne wypowiedzenie jest natychmiastowe.

   https://www.velobank.pl/dokumenty/umowa-o-karte-debetowa-2.pdf

   "2. Każda ze Stron może wypowiedzieć Umowę. Posiadacz, a w przypadku Osoby małoletniej, za zgodą Przedstawiciela ustawowego może w każdym czasie trwania Umowy złożyć oświadczenie o jej wypowiedzeniu. Rozwiązanie Umowy następuje wówczas bez zachowania okresu
   wypowiedzenia. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy dla swej ważności wymaga formy pisemnej i musi zostać podpisane zgodnie z wzorem
   podpisu złożonym w Banku. Bank

   Usuń
  4. Ze strony banku:Zastrzeżenie karty – jest procesem nieodwracalnym. Zastrzeżenie karty powoduje brak możliwości korzystania z niej. Kartę należy zastrzec np. gdy zostanie zgubiona lub skradziona.
   Po zastrzeżeniu karty należy złożyć wniosek o zamówienie nowej karty.

   Usuń
  5. a kto każe po zastrzeżeniu karty złożyć wniosek o zamówienie nowej?

   Usuń
  6. Do Anonimowy 21 listopada 2022 10:13
   Proszę,poinformuj nas,czy przekształcone konto ma ten sam numer.

   Usuń
  7. Anonimowy21 listopada 2022 12:47 Nikt nie każe, dlatego zastrzeżenie karty załatwia sprawę :)

   Usuń
  8. Anonimowy21 listopada 2022 13:51 Ten sam na emaila po rozmowie dostałem wiadomość i mam "podsumowanie dla klienta" są tam moje wszystkie produkty i jest nazwa konta Velokonto z tym samym numerem konta.

   Usuń
  9. Przed chwilą w czasie jednej rozmowy tel. przekształciłem konto Proste Zasady na Velo Konto i zastrzegłem kartę z zaznaczeniem opcji rezygnacji z karty w systemie przez konsultanta. Numer rachunku nie zmieni się - tak usłyszałem.

   Usuń
  10. Anonimowy 21 listopada 2022 17:32
   Dziękuję za informację. :-)

   Usuń
 19. Chyba jestem farciarz bo w promieniu 500m od chałupy mam placówki: PKO bp, Paribas. Santander, Getin, Pekao S.A., Alior, Credit Agricole i jakiś spółdzielczak. A że mam dużo czasu to dla pewności wpadłem na chwilę do Getina. Panience zaanonsowałem chęć wypowiedzenia umowy o kartę, na co był z jej strony typowy komunikat "nie mamy takich formularzy." Poprosiłem o kartkę papieru, skleciłem w minutkę wypowiedzenie umowy o kartę w trybie natychmiastowym. Pani potwierdziła na piśmie przyjęcie wypowiedzenia, dostałem ksero wypowiedzenia. Widzę że karta już zastrzeżona w systemie, ale dodatkowo mam na wszelki wypadek papier że wypowiedziana. Żeby im sie przypadkowo coś nie zazębiło to proste zasady przekonwertuję na velokonto dopiero jutro. Pytałem w banku, iban pozostanie ten sam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Do kate21 listopada 2022 13:48
  C:d Toyota Bank
  Posiadam KO i IKO.
  TAKI MYK!!!
  1grudnia wszystkie środki w Toyota Banku pakuję na IKO i z całości tworzę dowolną lokatę. Dzwonię na infolinię i i podaję numer konta do zwrotu w innym banku po zakończeniu lokaty (można to zrobić na infolini).
  Gdy w systemie pojawi mi się numer zewnętrznego banku to zrywam lokatę!!!
  PYTANIE: Czy środki z zerwanej lokaty wrócą na IKO czy pójdą do banku zewnętrznego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zerwiesz to nie wyjdą na zewnątrz, ale po co te kombinacje skoro masz konto osobiste?

   Usuń
 21. Mam spora kwote w getinie na EKO. Jak przeksztalce konto proste zasady na te konto velo, to nie skopie mi sie promocja? Bo mam 8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką wątpliwość, więc poczekam do końca stycznia (lub wcześniej, jeśli inne banki zaproponują wyższe oprocentowanie) i dopiero wtedy zamknę Proste Zasady. No cóż - trochę dłużej pomacham kartą - a właściwie kartami - bo mąż ma tam lokatę grudniową. U niego to będzie miesiąc wcześniej.

   Usuń
 22. a czym różni się nowe konto ROR w Velo od konta Proste zasady w Getin ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...