niedziela, 6 listopada 2022

Nieoczekiwana zapowiedź 8% na KO w Millennium

Mamy już zapowiedź kolejnej ósemki na kontach oszczędnościowych. Od jutra 8% będzie aktywne w Millennium, który długo ociągał się z podwyżkami i wraz z Aliorem okopał się na 7%. Tymczasem dziś dość nieoczekiwanie pojawiła się informacja, że od jutra Portugalczycy dołączają do liderów rankingu kont oszczędnościowych.


Sytuacja jest o tyle dziwna, że trwająca promocja KO miała jeszcze potrwać do 19 listopada, czyli jeszcze dwa tygodnie. Można to zobaczyć w listopadowym rankingu KO oraz pod poniższym linkiem, który zapewne jutro sam podmieni dzisiejsze 7% się na nową stawkę 8% jaka będzie obowiązywać od jutra.

Tutaj założysz KO w Millennium na 8% obowiązujące od jutra

To pierwsza taka sytuacja w tym banku, że w trakcie trwania promocji bank zmienia stawkę. Do tej pory robił tak Getin, który podnosił co prawda stawkę, ale zostawiał datę badania salda. Millennium idzie inną drogą: zmienia stawkę oraz datę badania salda.

Promocja miała potrwać do 19 listopada

To duże zaskoczenie, umożliwia bowiem większej ilości klientów wrócić po 8%. Co ciekawe data badania salda jest bardzo krótka dotyczy bowiem zeszłego piątku 4 listopada. Nie pamiętam by badany okres był tak krótki względu startu nowej promocji.

W moim przypadku tym razem to zła wiadomość, bo w piątek miałem trochę środków na koncie osobistym, więc moje saldo nie jest zerowe. Korzystam jednak póki co z promocji w Getin na tej samej stawce, więc nie jest to jakiś problem. Niemniej jednak zadbam o to by saldo w okolicach 20 listopada było całkowicie wyzerowane, bowiem niniejsza promocja będzie bardzo krótka potrwa tylko do 26 listopada.

Co do reszty parametrów KO w Millennium można tutaj pakować do 400k czyli tak jak w Getin. W przeciwieństwie do zielonych, bordowi gwarantują stawkę dłużej bo przez 100 dni.

Dużo ostatnio zmian jak widzę w Millennium. Nie tylko nagła zmiana stawki na KO, ale także brak promocji samego konta osobistego. Od wielu lat mieliśmy tutaj nieustanne promocje konta z premią 360 zł, a ostatnio nawet 500 zł. Na dziś nie ma premii za założenie konta co jest ewenementem w tym banku.

Ciekaw jestem ruchu Aliora, tutaj najbardziej przydałoby się 8% bo takiej swobody w operowaniu kasą jak w tym banku nie ma nigdzie. U melonika nie trzymam środków od ubiegłej zimy, bo od tego czasu bank ten odstaje od reszty, a szkoda...

Stary regulamin KO który miał być aktualny do 19 listopada

33 komentarze:

 1. Nie stało sie nic czego nie można bylo przewidzieć (nie będe przywolywal wcześniejszych postów). Tylko, że to lekka musztarda po obiedzie. Ile można bylo czekać. Przeszedlem do Getina i co ma mnie skłonić do powrotu? I tak Getin zaraz da 8,5 % na KO albo na jakiejś lokacie 3-6mcy. Tak jak pisalem wczesniej jest kolejka kilku bankow po Getinie z podobnymi problemami. Jak widać potrzebują one kasy do jakiś wskaźników bo na trzymaniu gotowki klientów na 8% to chyba nie ma aktualnie biznesu. W NBP mogą ulokować na niższym oprocentowaniu. Chyba, że kupią jakieś obligacje SP z wyższymi kuponami (opartymi o inflację). Podnoszenie oprocentowania moim zdaniem wynika z kłopotów frankowych i wakacyjnych. Chyba, że ludzie biorą te chwilówki powyżej 20% i nie mam racji. Trzymam trochę kasy ale coraz mniej widzę w tym sensu. Szukanie wyższego oprocentowania to coraz smutniejszy obowiązek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cyt" Szukanie wyższego oprocentowania to coraz smutniejszy obowiązek."
   Szczególnie przy 18% inflacji.

   Usuń
 2. Santander Consumer 7,5% KO, pełna swoboda w sensie nieograniczonych i nieobciążonych opłatami przelewów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uściślę. Dobry rachunek oszczędnościowy ale ma pewne ograniczenia.
   Ilość przelewów nielimitowana, jednak tylko na wskazane wcześniej (powiązane) nasze konto i tylko z datą bieżącą (nie można ustawić na inny dzień). Ponadto wpływ możliwy tylko z własnych rachunków w innych bankach (nie przyjmą "obcych" przelewów), nie można też zasilić przelewem expressowym (jaki oferują niektóre banki).

   Usuń
  2. Ale mozna zasilic sorbnetem...., gdyby tylko dali 8% to byloby ok. Przy wiekszych sumach to i 0,5% ma znaczenie.

   Usuń
 3. Czy ktoś jest zorientowany odnośnie badania salda? Chodzi o to czy jest jakaś konkretna godzina. Bo w piątek ok 18:00 na chwilę otrzymałem środki, które po kilku minutach poszły dalej. Z góry dziękuję za info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec dnia, ale czy na pewno te środki wyszły ci z banku po 18? Chyba nie było już sesji wychodzącej?

   Usuń
  2. JAk miałeś przez sekundę w piątek to po ptokach

   Usuń
  3. a ja sie nie zgadzam ze po ptokach, pewien nie jestem ale logiczne dla mnie jest sprawdzanie na koniec dnia, podobnie jak zaliczanie dnai odsetkowego

   Usuń
  4. Saldo na dany dzien oznacza saldo na koniec dnia a nie wazne czy "wlales" czy "wylales" sporo kasy na konto w ciagu dnia, tak sprawdzane sa salda do promocji.
   Takze, jak komus "zdejma" przelew to zmniejsza on saldo konta i nie jest istotne czy przelew wyszedl z banku.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Ja pisałem o tych ptokach :) z doświadczenia a nie bo tak myślę. Tak mi zinterpretowali w mBąku i nie miałem nowych środków..

   Usuń
  7. Może niech wypowie się Ptok :)

   Usuń
  8. Słuchajcie dzieciaki. Saldo na dzień 4 listopada:. Aplikacja/konto oszczędnościowe/szczegóły/promocja/salda z dnia badania dla aktualnej promocji/łączne saldo na wszystkich twoich rachunkach w PLN.

   Usuń
 4. A kiedy i gdzie pojawie się oferta na KO z 9 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 9% stawiam za około miesiąc w Getinie. Tak jak pisałem wyżej spodziewam się tam za chwilę 8,5 na KO lub lokatach 3-6 mcy. Bank trzeba sprzedać więc oko przy wskaźnikach musi się szklić. Nawet nie wiem jak odpowiednie wskaźniki się nazywają (ROE?) ale jak to ujął Dyzma "trochę pucu nie zaszkodzi". Dostalem SMS-a, że oddział w którym 31 X założylem Noble będzie od połowy XI zamknięty. Myślę, że działania będą szybkie a kapitał w banku na pewno się przyda. Wystarczy poczytać to forum, żeby zobaczyć iż wszyscy tu zachowujemy się podobnie i mamy podobne preferencje. Jeśli nie podniosą odpowiednio szybko oprocentowania to będziemy uciekać.
   Z lektur jasno wynika, który bank jest naszym królem. Jakie są preferowane a do jakich chodzimy niechętnie lub z odrazą.
   Alior czy mu się to podoba czy nie to musi dać najpóźniej w przyszłym tygodniu 8%. Ponieważ zaniżał stawkę to malo kto co w nim trzymał. Podniosą do 8% to zacznie się exodus z innych banków w tym Getina do niego. Stąd logiczny wniosek o 8,5 za chwilę

   Usuń
 5. Millennium bardzo niefortunnie dla klientów wybrało dzień badania salda. Zgodnie ze "starymi" zasadami dla bezpłatności konta należy co miesiąc przelewać 1.000,00 złotych i zrobić jeden zakup. Wiele osób robi to na początku miesiąca. W tym zabawa mogła się zacząć dopiero 2 listopada, więc wiele osób pewnie nie zdążyło ze "zwrotką" do piątku. Czyli - jeśli chcesz korzystać - to musisz trzymać środki na ROR przez całą promocję. Już nie mówiąc o tym, że znając dni zerowanie aktualnej, robimy plany, kiedy, co i gdzie przelewać, więc burzy to nasze plany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój sposób na banki: Przelewam zawsze do ROR Millennium max. 1050 zł w pierwszy roboczy dzień miesiąca rano i 1000 zł "od ręki" zabieram z powrotem na rachunek oszczędnościowy w innym banku (Millennium Profit jest tylko na promocje). Tak mam zapewniony wpływ i drobne pieniądze na wymaganą 1 płatność. Standardowo płatności wykonuję cały miesiąc kredytówkami (często są one w jakichś promocjach w innych bankach) co pozwala nie trzymać bezproduktywnie środków na ROR-ach, a spłacać je raz w miesiącu z rach. oszczędnościowego lub z wynagrodzenia.

   Usuń
 6. Czym tu się podniecać? Wpłacasz do banku 1000 a za rok wyciągasz 850? Oszczędzanie jak po byku

  OdpowiedzUsuń
 7. Wrost stawek na KO nie wynika na pewno z oczekiwan podwyzek RPP, bo oni beda "cykac" po 25pb przez kilka miesiecy az dojda do Goldmanowej prognozy na 8%. Banki ewidentnie potrzebuja krotkotrwalej kasy, stad szansa dla nas "lowcow procentow" .

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla osób nie korzystających z aplikacji limit wypłaty (50K) skutecznie studzi entuzjazm do korzystania z tego ko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest 200k do ustawienia

   Usuń
  2. W jaki sposób bez aplikacji można ustawić przelewy wyższe niż 50 tys.?

   Usuń
  3. Jak zabrać jednorazowo duże środki?
   Limit wypłaty dotyczy dnia ustawiania zlecenia, a nie dnia wykonania przelewu (!). Można więc w jakimś jednym przyszłym dniu wylać wielką sumę w jednym kierunku lub w różnych kierunkach, jeśli będzie ustawiona wcześniej zleceniami po 50 tys. PLN każde, zleconymi na ten dzień.

   Usuń
  4. Tak to i ja robię. Ale kiedy trzeciego dnia nie dość, że informują mnie o konieczności telefonicznej weryfikacji (wszystkie przelewy, te dwa pierwsze na to samo konto, z którego zresztą wysyłam również co miesiąc wymagany 1 tys.), to jeszcze w ogóle blokują mi konto... Getin dzwoni całą dobę, a Millenium nie, więc po godzinie granicznej czekasz do rana i w tym czasie nic już w serwisie internetowym nie zrobisz. Denerwujące to jest.

   Usuń
  5. Ludzie jeśli korzystacie że smartfona i chcecie przelać więcej niż 50k to co za problem wejść w przeglądarkę np chrome w smartfonie wejść na stronę bankową jak w komputerze PC lub na laptopie i wysłać przelew? Bez korzystania z aplikacji bankowej.

   Usuń
  6. To są utrudnienia dla ludzi, którzy nie chcą korzystać z Internetu w telefonie. W PKO BP przelewam, ile chcę, a większe kwoty po prostu weryfikują telefonicznie. Jeśli Millennium i tak dzwoni po którymś przelewie (czyli ma pracowników do tego), to nie rozumiem, dlaczego nie może potwierdzić większych sum. Dotyczy to również innych banków, które tak bardzo nie chcą się rozstawać z naszymi pieniędzmi.

   Usuń
 9. Inbank też podniósł lokatę na 6 miesięcy do 8%

  OdpowiedzUsuń
 10. Żubr złodziej u mnie nie działa od rana wy też tak macie? Ani PeoPay ani strona pekao nie pozwala się zalogować. Chyba jakaś grubsza awaria...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie przez kilka dni Chrome nie puszczało żadnych banków i paru innych stron (że niebezpieczne). Winowajczynią okazała się przeglądarka Avasta, która się sama zainstalowała w ramach aktualizacji tego programu.

   Usuń
  2. U mnie uczciwy i porządny Żubr zawsze działa dobrze i bez zastrzeżeń...

   Usuń
 11. Jakie stopy dzis

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...