czwartek, 10 listopada 2022

Wreszcie 8% na KO w Alior bank oraz 400 zł na start

Alior bank wreszcie się przełamał i w końcu zaoferował tyle co obecnie większość banków na koncie oszczędnościowym. Od dziś mamy tutaj oficjalnie 8%, co prawda gdy piszę te słowa na stronie banku dalej widnieje 7%, ale w apce jest już informacja o nowe stawce. Co więcej nowi mogą zyskać 450 zł na start.

 

To już 29 edycja KO która ma potrwać do 14 grudnia 2022. Tak jak w większości banków promocyjnym oprocentowaniem zostanie objęta kwota do 400k. O dziwo bank nie sięga jakoś głęboko wstecz w celu zbadania naszego salda. Na dziś sprawdzany jest 8 listopada czyli zaledwie patrzy się 2 dni wstecz.

Jak dla mnie, mimo iż obecnie wybór 8% jest już dość spory, to jednak aliorowskie konto jest zdecydowanie najwygodniejsze. Nie tylko ze względu na fakt, że mamy tutaj nieograniczoną ilość przelewów na ror za darmo i możliwość wyboru darmowych 5 natychmiastowych przelewów w miesiącu. Można także spłacać kartę kredytową z cashback nawet dopiero w niedzielę jeśli takie będzie termin naszej spłaty. Nie wspomnę już o natychmiastowych zasilaniu kantoru walutowego.

W innych bankach jak w Getin, gdzie obecnie korzystam z 8%, korzysta się zwykle tylko z samego KO, gdzie jest tylko jeden darmowy przelew. Co więcej za przelewy natychmiastowe są płatne, zaś karty kredytowe nieopłacalne. Kantor zaś od wielu lat bezkonkurencyjny jest u melonika.KO dla stawki wymaga konta osobistego na które przelewać będziemy co miesiąc 2000 zł. Gdy tego nie zrobimy stawka będzie wynosić dużo mniej. Warto więc zrobić sobie taki przelew z dowolnego banku, a nowi jak zwykle na start mogą zgarnąć do 400 zł i to w naprawdę łatwy sposób.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz do 400 zł na start i 8% naKO

Oferta z premią na start potrwa do 30 listopada 2022. Mogą w niej brać udział osoby, które nie miały tutaj konta przez ostatnie 2 lata, nie ma tutaj sztywnej daty dla karencji, ulega ona bowiem przesunięciu, więc jeśli nie miałeś tutaj konta od 24 miesięcy możesz wracać.

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię za powrót lub start z Aliorem?400 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy każdorazowo 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez 8 miesięcy, więc sumie takich premii można mieć 8. Daje nam to w sumie 400 zł, niemało jak za tak łatwe warunki.

Konto w Aliorze to bez wątpienia jedno z najlepszych konto na rynku i gdyby nie konieczność skakania po bankach dla wyciśnięcia jak największej premii tu miałbym stałe konto. Daje bowiem nie tylko darmowe przelewy wewnętrzne, ale korzyści do wyboru wśród których mamy przykładowo natychmiastowe przelewy za darmo. Przy czym nie dotyczy to małych kwot, można przelewać nawet większe kwoty. Jakie korzyści mamy do wyboru widzimy na powyższym screenie.

Podsumowując cieszy, że w końcu porządny bank wraca na właściwe tory. Chociaż od lat przelewam tu co miesiąc 2000 zł, to jednak wstrzymam się jeszcze z uruchomieniem KO do następnej edycji, bo i tak mam już 8% w Getin, a kto wie czy w grudniu nie będzie kolejnej podwyżki?


Regulamin promocji Banku mobilnie za 450 zł edycja VI

Regulamin 29 edycji KO ze stawką 8%


46 komentarzy:

 1. Niestety, chyba nie mogę skorzystać z 29. edycji z oprocentowaniem 8%. Dlatego, że do stycznia trwa u mnie 27. edycja, która była na 7%. Nie macie też tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam ale ratuje mnie KO Profit w Millennium również na 8% (100 dni)

   Usuń
 2. Lokaty jednak pozostały bez zmian - Lokata na nowe środki - stawka do 7%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli teraz czekamy, kto da na KO 8,5%, bo wiekszosc z glownych bankow ma juz owe 8%, ale moze to byc trudne, gdyz RPP ociaga sie z kolejnymi podwyzkami. Zobaczymy, jak zareaguje dzisiaj WIBOR przy braku wczorajszej podwyzki, bo to bedzie dawalo pewien poglad w oczekiwaniu rynku na kolejne podwyzki centralne.

  OdpowiedzUsuń
 4. cyt: "wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta"
  Z tym, że aby karta była darmowa trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe w miesiącu rozliczeniowym na kwotę co najmniej 300 zł w innym przypadku 5 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwne nieścisłości są w regulaminie 29 edycji. Raz jest mowa o promocji oprocentowania przez okres 3 miesięcy, a na 3 stronie regulaminu w rubryce "Trwanie promocji" jest mowa o 4 miesiącach. I bądź tu mądry jak jest w rzeczywistości...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście burd.l na kółkach. Ktoś zrobił w banku kopiuj wklej i teraz takie klocki w regulaminie. Raz 3, a raz 4 miesiące.

   Usuń
  2. Polcan, czy jesteś w stanie ustalić, ile właściwie trwa ta promocja? Bo to jednak jakby ważne jest, do kiedy będziemy w niej trzymani.

   Usuń
  3. Najlepiej po prostu napisać zapytanie w bankowości internetowej Aliora.

   Usuń
  4. Właściwie to każdy powinien napisać, bo odpowiedź konkretnemu klientowi jest naprawdę wiążąca. Ja już to zrobiłam.

   Usuń
 6. Czy ktoś mi wytłumaczy jak krowie na rowie dlaczego około 15.30 dolar nagle spadł o 10 groszy z 4,73 na 4,63. Bo nie kumam czaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może inwestorzy zagraniczni zobaczyli że na polskiej giełdzie zrobią biznes i sprzedali dolce żeby kupić za zł akcje. A może sprzedają dolce żeby kupić obligacje. A może ktoś kto nie zmienił stóp sprzedał dolce żeby mu nie miauczeli że przez niego kurs poszedł w gorę. A może zmienił się parytet euro/dolar. A może USA dogadało się z ZSRR podzielili nasz region i za chwilę oficjalnie wojna się skończy. A może poszli do lasu. Na pewno to umarł Kopernik

   Usuń
  2. Ptoku.. czytamy wieści ze świata a nie z naszego zaścianka. Obczaj także że giełda na świecie odbiła. Inflacja w USA niższa od oczekiwań. Mniejsza presja na wyższe stopy za oceanem . W tle republikanie zamiast demokratów. Wraca sentyment do wolnego rynku.

   Usuń
  3. Tłumaczę: Inflacja w USA spadła znacznie mocniej, niż oczekiwano

   Usuń
 7. my tu podniecamy się czy stopy wzrosną o 0,5 % czy nie a tu proszę - taki Józio B. przychodzi gdzie trzeba, dostaje reklamówkę z 600 000,00 EURO, bierze, nie dziękuje, nie kwituje, nie płaci podatku tow. Belki i wychodzi. Najważniejsze, że piniędze zostają w rodzinie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupię reklamówkę z biedronki.

   Usuń
  2. To dlatego Rostowski mówił że "piniędzy nie ma i nie będzie". Bo "wyszły" w tej reklamówce. Czyli coś jest na rzeczy. Rostowski musiał być wtajemniczony.

   Usuń
  3. Liczysz na to że coś zostało na dnie reklamówki? Naiwny jestes. Jozio B ślepy nie jest, wygarnął wszystko.

   Usuń
  4. Poleciłabym reklamówki, które kupiłam - super trwałe i niedrogie, ale to byłoby lokowanie produktu:).

   Usuń
 8. Sam sobie odpowiem.
  Spadły oczekiwania na podwyżkę stóp w USA, bo dziś ogłoszono że spadła inflacja cpi z 8,2 na 7,7 . Ale pewny nie jestem. Tak samo jak nie można być pewnym czy Kopernik była kobietą. Bo nikt dziś nie wie .. Może niebinarne to było ?
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-USA-pazdziernik-2022-8437253.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Oglądałem wlaśnie n-ty raz Seksmisję w roli głównej z tym niekoniecznie trzeźwym od Lexusa.

   Usuń
 9. Raczej prostsze wytlumaczenie, o czy bylo tutaj wiele razy. Dla forexu ma znaczenie polityka monetarna glownych bankow na swiecie a nie lokalna polityka, to po pierwsze. Podali, ze inflacja w USA spadla mocniej niz oczekiwano a to wg tzw. "rynku" oznacza mniejsze podwyzki w USA i ich zakonczenie na poczatku przyszlego roku. Wszystko, to oczywiscie spekulacja. ale to ona powoduje ruch kapitalu z USD do innych walut w tym i do PLN.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś zawrotna w Getin na 8.2 narok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto uwierzy Glapińskiemu - powinien skorzystać.

   Usuń
  2. 0,2% wiecej niz wiekszosc KO nie jest warte mrozenia kasy na rok. Zbyt duzo niewiadomych, zeby wybierac lokaty na rok. Na razie "rynek" zchlysnal sie szybkim zakonczeniem podwyzek w USA, co umacnia PLN, ale to tylko spekulacja i daje wieksze pole manewru naszej RPP. Jezeli spekulacja sie nie sprawdzi to bedzie powrot do silniejszego USD, slabszego PLN oraz dalszych podwyzek RPP.

   Usuń
 11. Ja tu z taką średnio przyjemną sprawą. Jak to jest w chwili śmierci osoby, która ma zdeponowane środki np. na lokacie? Czy można doczekać do końca (lokaty), żeby nie stracić odsetek, czy po sprawie spadkowej po prostu wypłacają tylko kapitał zainwestowany na początku? Przy 8% (a może będzie więcej) to znaczne pieniądze, jeśli się zainwestuje początkowo znaczną kwotę. Pytanie teoretyczne, ale z wątpliwościami na pewnie na niezbyt długą przyszłość, bo jesteśmy (według statystyk) małżeństwem już "wiekowym".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie przy dostarczeniu wyroku sadu o dziedziczeniu lub aktu poswiadczenia dziedziczenia jest mozliwosc zerwania lokaty lub jej kontynuowania, przy innych opcjach wyplaty srodkow nastepuje zerwanie lokaty.
   W przypadku IKE-obligacje mozna ustanowic uposazonego i obligacje z odsetkami naleznymi przekazywane sa tej osobie bez oplaty za wczesniejszy wykup(wiadomo IKE ma limit roczny, ale moze go otworzyc rowniez emeryt, ktory wczesniej nie korzystal z IKE).
   Generalnie zawsze lepiej wyglada to z obligacjami skarbu panstwa, bo istnieje oplata za wczesniejszy wykup i nie traci sie naliczonych odsetek. Szczegolowych rozwiazan trzeba szukac w listach emisyjnych obligacji detalicznych, jezeli beda jakies preferencje w przypadku smierci, to tam powinny byc, a jak nie bedzie, to okreslona jest tam oplata za wykup przed terminem.

   Usuń
  2. Mogę powiedzieć o kontach oszczędnościowych wspólnych - to zależy tylko od banku i regulaminu. W jednych blokują połowę, drugą obracasz, W innych zamieniają konto na indywidualne dysponujesz całością. Przy czym jak kiedyś wnikalem w banku babka powiedziala mądrą rzecz "a kto to zgłosi". Tymniemniej nie rumakowałbym, już niedługo akty zgonu będą elektroniczne i nie wiadomo do kogo będą latać. Z lokatami nie sprawdzałem dokladnie ale to też było różnie, niektóre banki z chwilą śmierci posiadacza/ współposiadacza zrywają wszystko. Trzeba czytać regulaminy i pytać. Zwracam uwagę, że niektóre banki są fajne i można założyć wszysko wspólne a niektóre jak np. alior konto możesz mieć wspólne ale oszczędnościowe tylko indywidualne. w getinie promocyjnie oprocentowane oszczędnościowe też indywidualne itp. itd. Sprawdzenie tego to tak naprawdę 2 minuty nie trzeba czytać całości. Co ciekawe w Toyocie żeby zlikwidować wspólne musi być wniosek obu wspólposiadaczy.

   Usuń
  3. Mogę jeszcze dodac,ż e aktualnie mam KO w mBanku i Millennium i w obu jest b. dobrze pośmierci jednej osoby rachunki są zamieniane na indywidualne. Przy czym w Millennium jest taki zapis, że po śmierci 1 osoby rachunek jest prowadzony na pozostalych wspólposiadaczy a jak zostanie 1 to indywidualny. Co sugeruje, że wspólny może być dla większej ilości osób o czym w tym banku nie slyszlem. Dla więcej niż 2 osób to było chyba tylko Inteligo i City ale nie sprawdzałem. To też byloby ciekawe rozwiazanie - można by było w trakcie choroby lub wcześniej dopisać jeszcze dzieciaka. Różnica jest kolosalna bo pełnomocnictwa bankowe wygasają z chwilą śmierci mocodawcy a konta wspólne to tak jak pisalem wyżej.

   Usuń
  4. Przy kontach wspólnych radziłbym uważać. W rodzinie była taka sytuacja. Współwłaściel konta wypłacił wszystkie pieniądze po śmierci współposiadacza. Ale zmarły posiadał spadkobiercę i ten upomniał się w banku o pieniądze. Połowa środków na koncie które były w momencie śmierci należała się spadkobiercy. Bank zgłosił to do prokuratury ponieważ współposiadacz w momencie opróżnienia konta miał świadomość śmierci współwłaściciela i świadomość tego że w tym momencie ma prawo jedynie do połowy środków. Każdy wspólposiadacz ma prawo dysponować całością środków ale tylko do momentu śmierci drugiej osoby. Po śmierci jest właścicielem jedynie połowy środków..Dlatego też nie można ustanowić dyspozyćji środków na koncie po śmierci z konta wspólnego, jedynie z indywidualnego.

   Usuń
  5. W Aliorze kazde konto zwykle czy oszcz. oraz lokaty mozna zmienic na wspolne.

   Usuń
  6. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jedynie to "a kto to zgłosi" średnio mnie przekonuje. Na wszystko jest pół roku (trzeba odliczyć ze dwa miesiące na zbieranie papierków i sąd/notariusza). A w SD odpowiednim każą podawać kwoty ze wszystkich kont (u nas to 6 banków razy dwa, czyli dwanaści:)

   Usuń
  7. "Każdy wspólposiadacz ma prawo dysponować całością środków ale tylko do momentu śmierci drugiej osoby" jest to nieprawda i niepotrzebnie siejesz zamęt. Tak jak pisalem wyżej zleży to tylko od umowy z bankiem. Twój przyklad to dobry obraz by nie zakladać w bankach które mają to niekorzystnie uregulowane. Nie twierdzę, że część srodkow nie bedzie się należala spadkobiercom bo dysponiwanie calością tych środkow do tego nic nie ma. W trudnej sytuacji masz dostęp do wszystkiego a spadkiem możesz się zająć później. Tak samo mogę ostrzegać, że jeśli dasz komuś za życia pieniądze i umrzesz, to spadkobiercom, w pewnym okresie od śmierci, należy się część tej kwoty. Niby komuś darowaleś, ktoś się ucieszył, a póżniej będzie musiał innym oddać. Oprocz prawa pozostje też jeszcze dobry obyczaj. Jak konto było wspólne i każdy mógł z ta kasą zrobić co chciał, to po śmierci 1 osoby miałbym opory by się z kimś sądzić o spadek to samo dotyczy darowizny. Tymniemniej zdaję sobie sprawę, że sądowe szarpanie się o takie rzeczy to nie nowość. Sprawy spadkowe i zabezpieczenie się przed szarpaniem to odrębny temat. Konto wspólne jest tak jak mowię.

   Usuń
  8. "W Aliorze kazde konto zwykle czy oszcz. oraz lokaty mozna zmienic na wspolne."
   Czlowieku masz na stronie banku w pytaniach:" Czy Konto Mega Oszczędnościowe może być wspólne?
   Nie. Konto Mega Oszczędnościowe może być prowadzone tylko jako konto indywidualne". Cenilem to forum za profesjonalne wypowiedzi świadczące o wiedzy, sam też zacząłem tu pisać o rzeczach, ktore uważam za ciekawe. Zasada jest prosta: piszesz jak wiesz. Jak nie wiesz to piszesz, że tak ci się wydaje a nie sprawdzaleś. Konta wspólne przerabialem, wnikalem, mialem takie dylematy jak osoba która zaczęła wątek, stąd też przekazuję co wiem i chętnie przeczytam uwagi mądrych ludzi ktorych na tym forum nie brakuje.

   Usuń
  9. Konto Mega to tylko jeden wariant kont oszcz.(specyf., bo sa na nim promocje) , natomiast konta oszczedn i to w roznych walutach moga byc wspolne (sprawdzone doswiadczalnie), wiec twoja wypowidz tez nie jest precyzyjna.

   Usuń
  10. Sens w Aliorze ma obecnie tylko Konto Mega Oszczędnościowe. Informuj o dobrym, ostrzegaj przed złym. Twoja informacja była ryzykowna i tyle tym bardziej, że do KMO potrzebny jest ROR. Ktoś poszedłby założyć wspólny ROR i KMO i zmarnowalby czas. Tylko tyle i aż tyle. Stąd moje ostrzeżenia. Pozdrawiam

   Usuń
 12. Toyota Bank podniósł depozyty

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziś zawrotna w woleo bank na 8.5 na rok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile oferuja na 2-,3-,4- czy 6-M, bo to jest w miare "bezpieczny" termin nieobarczony duzym ryzykiem wzrostu stop na rynku?

   Usuń
 14. Mówiłem Ptok żebyś nie szedł zakładać do tego Pekao SA. Wystarczyło tydzień dwa poczekać i teraz już w tylu miejscach jest to 8%... Ostatnimi czasy, zarabiając w pracy już sporo więcej, uznałem że mój czas jest na tyle cenny, iż nie będę latał już jak kiedyś za promocjami, gdzie zdarzało mi się być naraz w siedmiu bankach na przykład. Teraz mam ROR w trzech i to powinno wystarczyć do żonglerki środkami z banku do banku od czasu do czasu tak żeby móc korzystać czy tu czy tam z ofert na nowe środki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja reż założyłem w pekao. Wszędzie tylko do 400k. Trzeba dywersyfikować.

   Usuń
  2. Najlepiej poczekać tydzień, dwa na 0,01%. Tak mi się odnowiły w banku nowym. Żartowniś z ciebie.

   Usuń
  3. Alior sie dla wiekszosci spoznil ze swoja 8. Jak komus sie cos konczylo wczesniej i mialo lezec nawet kilka dni bez oprocentowania, to dla wiekszych kwot jest to wymierna strata. Czekamy, kto da 8,5%, ale moze sie to przeciagnac w czasie, gdyz obecnie wywolany "antypodwyzkowy klimat" na USD sprzyja innym walutom w tym PLN, wiec RPP nie ma specjalnie "cisnienia" na kolejne podwyzki. "Powrot krola USD" zaowocuje znow przecena PLN i podwyzkami RPP, ale trzeba na to jeszcze troche poczekac.

   Usuń
 15. Od 21 listopada Getin ma nową nazwę i nowa ofertę zapewne podwyżki opłat za konta osobiste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I od 21 nowa edycja KO.

   Usuń
  2. Raczej polepszenie oferty, nizsze koszty, bo inaczej bedzie to masowe zamykanie kont, a 8% na KO, to teraz nie brakuje na rynku, wiec nie moga szarzowac szczegolnie, ze trzeba bank sprzedac. Poza tym dla obecnych klientow stawki oplat moga sie zmienic dopiero za 2 miesiace. Spokojnie czekamy na 21-list. i zobaczymy czym nas zaskocza. Wiekszosc ma tu ROR dla KO lub lokat, takze jeszcze duzo wody uplynie zanim bedzie to bank 1-wyboru dla wiekszosci klientow.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...