czwartek, 24 listopada 2022

mBank przekracza barierę 8% na lokatach oraz wreszcie daje 8% na KO

Kolejne banki dźwigają swoje KO do poziomu 8%. Jeszcze na początku listopada mBank oferował zaledwie 7,20% na swoim KO. Jednak wzorem innych banków podrasował stawkę do 8%, które obecnie oferuje już zdecydowana większość banków.


W listopadowym rankingu KO na początku miesiąca tylko 4 banki oferowały 8%. W tym miesiącu jednak kolejne banki w tym Millennium oraz Alior podniosły swoje stawki o 1pp. Dołączył do nich także mBank, chociaż ten bank w dalszym ciągu różnicuje typ konta dla różnej stawki.

Tutaj założysz eKonto bardzo oszczędnościowe ze stawką do 8%

Na chwilę obecną mamy tutaj znów podział na dwie stawki

 • 8% dla konta mIntensive
 • 7,90% dla pozostałych kont

Stawki obowiązują oczywiście dla nowych środków, a te są tym razem obliczane na dzień 16 listopada. Dla przypomnienia konto mIntensive to konto premium, ale warunek nie jest jakoś zaporowy. Wystarczy przelew na 7k co miesiąc by konto było tutaj darmowe.

Tak jak w większości banków powyższe stawki obowiązywać będą przez 3 miesiące, przy czym bank ten pozwala wpakować tutaj więcej niż 400k, co jest granicą w innych bankach. Gwarancja BFG obejmuje jak wiadomo 100 tysięcy euro, co dość znacznie przekracza tę kwotę. mBank pozwala zaś na wpłatę nawet pół miliona.

Wydawać by się mogło, że pułap 8% do którego dobiło już wiele banków jest nie do przekroczenia. W końcu jednak i on został przekroczony. Na lokatach na pół roku oraz na rok stawki są już wyższe chociaż tylko nieznacznie.


Jak widzimy na powyższym screenie lokata na 6M daje obecnie 8,10% zaś na dwa razy dłuższy okres na 8,20%. Nie jest to może jakoś szczególnie dużo, ale ważne że magiczna bariera, która od dłuższego czasu dotyczy KO wreszcie została przekroczona.

To zaś daje nadzieję, że tym śladem pójdą inne banki. W komentarzach pojawiły się nawet głosy, że stawki mają zacząć spadać, RPP przestała już podnosić stawkę nie wiadomo więc czy Ci którzy wybiorą opcję ze stawkami ponad 8% nie będą się cieszyć ze swoich decyzji. 

Dziwny to moment w którym aż tyle banków oferuje jednocześnie 8% na KO. Od połowy grudnia zaczyna mi się kończyć seria lokat ze stawką 8% i zamierzam je przenieść na KO. Być może do tego czasu wyklaruje się już sytuacja z trendem. 

Na pewno do tego czasu pojawi się nowa promocja na KO w mBank. Najnowsza edycja potrwa krótko bo tylko do 13 grudnia 2022. Miejmy nadzieję, że wygra trend, który proponuje mBank windowania stawek w górę i będzie on dotyczył także kont oszczędnościowych.

Regulamin nowej promocji KO w mBank

14 komentarzy:

 1. Konto Intesive - przelew 7.000,00 zł, żeby było darmowe. U mnie: Alior razy dwa (ja i mąż), Millennium takoż - to już 6.000,00. Do tego 7.000,00 do mBanku. No, oczywiście można tam i z powrotem, ale to już logistyka. Plus Getin 5x2 zakupy i Mille 2 razy. Póki rozum funkcjonuje i obie osoby w rodzinie mogą to robić (a u mnie za moment już nie) to da się zrobić. A ja się pytam - po co to wszystko? Czy nie można prościej? Banku - jeśli chcesz moich pieniędzy, to ci dam na dobry procent, ale nie wymyślaj już żadnych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto na intensive przekształć że zwykłego w promocji na pół roku bez warunków. Pozdro

   Usuń
  2. Masz 100% racji. Też tak mam.
   A ponadto od miesiąca nie mogę wyegzekwować nagrody w Paribasie bo to nie oni winni tylko agencja Hagen.
   W Aliorze być może uchybiłem jednej procedurze do otrzymania nagrody bo otworzyłem tylko 1/2 wymaganych korzyści.
   Ponadto państwo zabiera mi 19% prowizji od moich odsetek bankowych, które od dwóch lat przynoszą straty.
   Też spytam. Banku, "moje" państwo - jeśli chcesz moich pieniędzy, to ci dam na dobry procent, ale nie wymyślaj już żadnych warunków.
   Komu tu wierzyć, komu ufać jak wszystko opiera się na tym aby mnie oszwabić...
   Tak ku przemyśleniu w Black Friday dla naiwnych...

   Usuń
 2. mBąk ma najgorszą obsługę ze wszystkich banków, z jakimi miałem do czynienia, od stycznia wprowadzają jakieś zmiany w regulaminie więc można się ewakuować w trybie natychmiastowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę się z tym zgodzić, ale widocznie Ty masz inne doświadczenia. Mam tam konto od początku ich istnienia i przy tym INTENSIVE połączenie z konsultantem w ciągu minuty. Dlatego nie muszę wyczekiwać "godzinami" jak w innych bankach. Spełnienie warunków bezpłatności też jest b. proste ze względu na to, że wpływ 7k zł może odbywać się "na raty". Ja akurat mam przelewane wynagrodzenia do mBąka, więc potem robię tylko obowiązkowy (dla bezpłatności) przelew tam i z powrotem do Aliora, a warunki są już spełnione. Prawdą jest jednak to, że im więcej temu podobnych warunków do spełnienia w innych bankach - to można się w tym pogubić ;)

   TomTom

   Usuń
  2. I się wyjaśniło w przybliżeniu ile TomTom zarabia ;)

   Usuń
  3. W 100%i zgadzam się z TT - jestem w mBanku od początku jego istnienia i jestem b, zadowolony z poziomu ich usług.

   Usuń
  4. mBąk to byl dobry kiedy startowal w internecie jako pierwszy w 2000r, potem bylo juz tylko gorzej na tle konkurencji. Generalnie obecne rach. tzw premium sa tylko elitarne z nazwy a nie z uslug, ktore zawieraja. Mam historyczny rach. w Aliorze tzw. KWJ, gdzie faktycznie za "wlanie" 2,5 tys PLN wiekszosc potrzebnych uslug jest darmo, tzn. przelewy express czy sorbnet oraz express jest do 100tys., gdzie w innych bankach na 5tys.

   Usuń
  5. To prawda. I mBąk i Józio Bak nie mają najlepszej opinii...

   Usuń
 3. Co będzie dalej skoro przeciętny Polak żyje z wszelkich możliwych promocji... gdzie się podziała klasa średnia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Już może wiadomo jaki % będzie na profit w Millenium w nowej edycji ?

  OdpowiedzUsuń
 5. W santander można otworzyć elokatę na 8% na 1 miesiąc. Kwota do miliona złotych. ilość lokat chyba nieograczniczona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troche sie spoznili kiedy inni daja juz dawno 8% i na KO. Oczywiscie 1-m to wygodny termin, ale trzeba tez pamietac o niskich limitach przelewow, wiec raczej niech sie wysila i dadza 8% na KO w SCB, w ktorym duzo latwiej operowac srodkami w oparciu o rach powiazany.

   Usuń
 6. "Aby nie płacić za prowadzenie mKonta Intensive, wystarczy spełnić jeden z dwóch warunków:

  Albo suma Twoich miesięcznych wpływów
  to minimum 7.000 zł

  Albo łączna suma Twoich depozytów i inwestycji
  to minimum 100.000 zł"
  Mam do tego pytania. Czy do sumy depozytów i inwestycji wlicza się także założone lokaty?
  Potrzebuję tego konta tylko do założenia lokaty 6 m-cy na 8,1%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...