wtorek, 17 stycznia 2023

8% odnowiono dziś także w ING + 200 zł dla nowych klientów

Od dziś z nową ofertą KO startuje w Nowym Roku ING i na szczęście także i tutaj nie mamy żadnych zmian i dalej można liczyć na 8%. Wychodzi więc na to, że jak dotąd Alior to jedyny bank który obniżył stawkę na KO. Dodatkowo w ING mamy także premię na start dla nowych klientów, która tutaj wynosi 200 zł.Zaczynamy jednak tradycyjnie omawianie promocji od konta oszczędnościowego. Nie różni to się zbytnio od tego co proponuje Velo: gwarancję 8% mamy dla kwoty do 400k i taka stawka będzie tutaj obowiązywało przez 3 miesiące

Czas trwania promocji tym razem jest krótszy niż ostatnio, załapać się na 8% można przez mniej niż miesiąc bo tylko do 13 lutego 2023. Mimo podobieństwa KO w ING ma jednak jedną przewagę nad Velo - pomarańczowi mają darmowe przelewy między KO a kontem osobistym.

Warto tutaj także zaznaczyć, że płatność odsetek w przypadku ING następuje dopiero po 3 miesiącach innymi słowy kapitalizacja jest tutaj kwartalna. Generuje to mniejszy zysk aniżeli standardowe miesięczne kapitalizacje w innych bankach. 

Zyski z posiadania konta na 8% można podkręcić premią na start. Jak widzimy na powyższym screenie można tutaj zgarnąć premię na start w wysokości 200 zł. Omawiałem już ją co prawda na blogu, ale było to już szmat czasu temu, więc warto ją teraz przypomnieć.

Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 lipca 2021 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 19 stycznia 2023., a więc potrwa nieco dłużej aniżeli standardowy kwartał.  I zapewne w drugiej połowie stycznia ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 19 stycznia i  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 19 kwietnia 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 4 maja 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które od niedawna stało się dość konkurencyjne w stosunku do innych banków.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do 19 marca:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 19 marc na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 19 marca 2023.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 3 kwietnia 2023, kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Coraz krótsze są nowe edycje KO już w każdym banku. To powoduje, że publikowany na początku miesiąca ranking kont może być szybko nieaktualny, jeśli banki zdecydują się na obniżki. Póki co jednak większość z nich utrzymuje 8%, więc warto się na nie załapać póki jest i zgarnąć na start trochę bonusu.

Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 8% od 17 stycznia 2023

Regulamin promocji do 200 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING

55 komentarzy:

 1. MBank wycofano lokaty na nowe środki pewnie teraz będzie 7 procent

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak tu już pisałem i pisali inni. To nie była zmiana trendu tylko Alior się zapchał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie nastepuje "odejscie" od lokat na 6-m oraz 12-m ze stawka 8% lub wiecej. Nie chca podejmowac ryzyka, bo nie wiedza czy im sie to oplaci. Wiecej odpowiedzi bedzie mozna wysnuc w lutym, jak podadza inflacje w PL za styczen, oraz jakie pociagniecia zrobi amerykanski FED. Bedzie wiecej informacji czy RPP wroci do podwyzek, czy to juz definitywny koniec. Trzeba partzec na zachowanie kursu USD luty/marzec, to wtedy bedzie mozna wiecej "powrozyc".
  Wiekszosc trzyma stawki 8% dla KO, Pekao az do 15-03, stad nie wierze w wieksze obnizki na KO do tego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli Alior się zapchał, to mu dzisiaj ulżyłam:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Zleciłam dzisiaj przelew z datą przyszłą z Millennium (zresztą na swoje konto w innym banku). Dodałam to konto do zaufanych. Ciekawe, czy przy trzeciej takiej operacji zablokują mi dostęp internetowy i będę musiała czekać na telefon (tak miałam już dwa razy). Strasznie to jest... męczące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego mieliby zablokować Ci dostęp internetowy?

   Usuń
  2. Twierdzą, że ze względów bezpieczeństwa. Dwa dni pod rząd ustawiam przelew z datą przyszłą, a przy następnej próbie trzeciego dnia (nadal data i konto te same), blokują dostęp do konta i trzeba czekać na telefon. Dla mnie to problem, bo wczesne poranne godziny traktuję jako początek nocy.

   Usuń
  3. Z jednej strony dobrze a z drugiej masz dyskomfort. Swoją drogą pierwszy raz czytam o czymś takim. Mnie się to nigdy nie zdarzyło.

   Usuń
  4. Może nie robiłeś kilku przelewów z tą samą datą przyszłą dzień po dniu. A może ja mam po prostu pecha:).

   Usuń
 6. W ailor bank na infolinii jakaś rosjanka udziela informacji co to się wyprawia

  OdpowiedzUsuń
 7. Konto w ing zablokowali mi jakiś czas temu. W piśmie przesłanym przez bank prosili o udokumentowanie źródła środków na koncie. Cóż, są inne banki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W Ciechanowie oferta zatrzymaniowa 8% na 3 mies. Skorzystałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to wiekszego sensu, blokowanie kasy na 8% przy szerokiej ofercie KO na 8%. Wiekszosc KO daje stale oproc. wlasnie przez 3-m, wiec nic nie zyskujesz przez blokowanie kasy. Gdy dawali 8,3% mozna bylo korzystac, teraz nawet przy 8,1% nie ma to juz wiekszego sensu, zbyt mala roznica za utrate plynnosci.

   Usuń
 9. Alior - oferta zatrzymaniowa: 5% na lokacie 91 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aliorze to zadna nowosc, czesto i od dluzszego czasu pokazuja, jakies tam nieatrakcyjne stawki liczac na niezorientowanych, ze zostawia tam kase. Ta stawka nie jest skierowana dla zatrzymania kasy, jedynie dla zlowienia "jeleni".

   Usuń
 10. Nic nie dało zapisanie w Millennium konta jako zaufanego. Już przy drugim zleceniu przelewu z datą przyszłą (dzień po dniu) zablokowali konto. Plus taki, że dzwonili natychmiast.

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie drugi przelew z BFF i też brak oferty zatrzymaniowej. Trzeba będzie poczekac na powrót stawek z 8% o ile takowe jeszcze będą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Polcan
   Duzo lepsza opcja jest zapisanie sie do Pekao z 8% do 15-marca i zagwarantowanie sobie 6-mies KO z ta stawka. Poczekac mozna jedynie czy FED nie odpali jakis fajerwerkow, a jezeli faktycznie USD bedzie kontynuowal rajd na poludnie, to na naszym podworku owe osemki niedlugo sie utrzymaja, bo kapital zacznie jeszcze szybciej plynac do PLN, wiec zadnych podwyzek RPP juz nie bedzie. Oczywiscie jest ryzyko, ze FED odpali jakas niespodzianke 1 lutego i polskie stawki beda "musialy" dalej rosnac, ale wtedy zawsze mozna sie latwo wytransferowac z KO na nowe lokaty z wyzszymi stawkami. Teraz jest okres dla KO z 8% na przeczekanie przez luty/marzec az wszystko bedzie jasne, w ktorym kierunku zmierzamy.

   Usuń
  2. Obecnie jestem w Nest, ale właśnie załadowałem go na full więc nadwyżki wolałbym trzymać tam, gdzie można pakowac dowolne kwoty 5k, 10k, 15k bo takie mam zwroty z inwestycji. Do Pekao prawdopodobnie wstąpię w ostatnim dniu, gdy będę widział koniec w Nest, ale i tak Pekao ma limit jak każdy bank, więc raczej wypadnie na mBank, gdzie limit jest większy. O ile dalej będzie stawka 8%.

   Usuń
 12. A kogo chcą zatrzymać taką ofertą ?!?

  OdpowiedzUsuń
 13. W SCB promocyjne 7,5% jest do dzisiaj. Ciekawe czy odpalą coś nowego. U nich odpalanie natychmiast następnej promocji nie jest regułą, a i stawki oprocentowania nie zwalają z nóg.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak myślicie ile jutro da Santander Consumer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie dałem rady opublikować tego pytania w środę. Tak jak zapowiadałem żyje teraz w innej strefie czasowej i przez pewien czas mogą być opóźnienia w publikacjach.

   Usuń
 15. Ktoś już ma te 8,25% na NKO po zamknięciu starego KO w nest ? Działa czy nie działa ? Limity przelewów do ilu można ustawić na infolinii ? Pierwszych odsetek aby to sprawdzić to chyba jeszcze nikt nie ma ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa, pokazuje w szczegółach konta 8,25%.

   Usuń
  2. Moje stare KO tez sie za chwile zamknie, czyli rozumiem z waszych wpisow, ze nie ma przeszkod wskoczyc na nowe KO z 8,25%?

   Usuń
  3. Też mam od dwóch dni. Od razu przyszła informacja na mail, że od tego dnia oprocentowanie 8,25%. Limit przelewów można zmienić na infolinii - nawet dla "zasobnych" ciułaczy raczej starczy:).

   Usuń
  4. Przeciez to Nowe KO jest tylko dla tych co zalozyli konta niedawno. Dla starych ze starymi kontami , zamkniecie starych kont nic nie pomoze.

   Usuń
  5. W TOiP jest zapis:
   "od dnia otwarcia Rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym
   otwarto Rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe" z przypisem (1).
   Przypis ten mowi wyraznie:
   "Nie dotyczy rachunku Nest Konto Oszczędnościowe otwartego na rzecz Posiadacza Rachunku, który od 22.11.2022 r. był już posiadaczem rachunku Nest
   Konto Oszczędnościowe".
   Zatem z promocji moze skorzystac TYLKO ten kto do 22.11.2022 zdazyl skutecznie zamknac poprzednie KO lub nie posiadal jeszcze nigdy KO w tym banku.

   Usuń
  6. Jeszcze jedna informacja z TOiP:
   "Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy
   Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe
   Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego
   prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r. "

   Usuń
  7. Nie myl konta Nest Oszczędności z Kontem Nest Oszczędnościowym, to dwa różne konta. Zamykasz stare, otwierasz nowe i masz 8,25%.

   Usuń
 16. Niestety - SCB w dół! Kto liczył że z 7.5% pójdą w górę i dadzą 8% ten się bardzo przeliczył, bo zbili ofertę do 7%! I to do ledwie 50k, dla wyższych stawek jeszcze większa bida! Szkoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wibior spadł, inflacja zaraz wzrosnie. Dziękujcie Glapie za -11pp stopy procentowej. To jest główna przyczyna obniżek na lokatach. Druga to nadpłynność banków znów rośnie.

   Usuń
  2. To jest inna promocja, ktora byla wczesniej, tej na nowe srodki na razie nie ma.

   Usuń
 17. Velo chce odnowić 20.01 lokatę z 7% na 6,8%. Lepiej czekać do 05.02 na nową edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaloz sobie KO w innym banku na 8% i bedziesz mial tez stale oproc przez 3-m. Jak rozumiem w Velo nie mozesz, bo nie masz nowych srodkow. Gdybs nie mogl na KO, to pozostaje jeszcze Ciechanow na lok.3-m z 8,1%, ale to zawsze utrata plynnosci i gorsze rozwiazanie niz KO.

   Usuń
 18. "Rekordowe" oprocentowanie konta oszczędnościowego w Inteligo wynosi 0,01%.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie wiem czy źle patrzę ale chyba mbank nie przedłużył oferty promocyjnej na KO (7,95/8%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze patrzysz. Rano jeszcze wisiala ale był Regulamin do 18.01.2023. Teraz już nie ma nic. Szkoda jakbym miał jakiś przeciek to uruchomiłbym promocję wczoraj. Ograniczylem liczbę kont. Millenium powoli zaciąga kaszanką a mBąk chyba zgłasza się też do tego klubu. Cóż trzeba będzie się pofatygować do kolejnego banku.

   Usuń
 20. Czyli ogólnie - źle się dzieje dla nas. U mnie następny "ból głowy dopiero na początku marca, ale już myślę o alternatywnym lokowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 21. A Consumer obniżył loty o 0,50% na KO. Teraz jest standardowe oprocentowanie 7% do któregoś tam kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jednakowoż niewątpliwym plusem SCB jest to, że można wykonywać pierdylion przelewów na konto powiązane bez prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 23. Credit Agricole od 22-go lokata na nowe środki na 180 dni 6%, a było 8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, zatem cieszę się żem ją założył, razem z 10% do 50k.

   Usuń
  2. A jak z lokata 10% dla nowych przy otwarciu konta?

   Usuń
 24. Pytanie do użytkowników kantoru w Alior. W jaki sposób system dokonuje wyboru waluty do przekonwertowania, jeśli nie ma jej w systemie? Do tej pory sądziłem, że w Azji dalekowschodniej domyślną walutą jest dolar, tymczasem dziś system płatność na wyższa kwotę kazdorazowo odrzucał. Testowa płatność na mała kwotę wykazała, że system pobiera z konta w euro.
  Da się zmieniać domyślną walutę do konwersji na egzotyczne waluty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg regulaminu kart ta wielowalutowosc nie jest nigdzie opisana. Regulamin mowi o przeliczaniu walut egzotycznych na USD i obciazaniu rachunku, do ktorego podpieta jest karta. Nie posiadalem nigdy karty wielowalutowej z kantoru, wiec trudno sie o niej wypowiadac, ale raczej wybor jest automatyczny przez system. Nie ma problemu, jak masz karte wydana do rach. w USD Aliora, wtedy nie ma innej opcji, jak obciazanie rachunku USD i bezposrednie rozliczanie walut egzotycznych do USD przez MC. Wg regulaminu, jak system obciaza rach. w EUR bedziesz mial kilkukrotne przewalutowanie przez USD do EUR wg niekorzystnej tabeli banku z duzym spreadem(bank bedzie to robil przez PLN).
   W kantorze pozostaje chyba kupno tej egzotycznej waluty. Po powrocie zapytaj sie dokladnie w kantorze Alior, jak to dziala, ale nie wiem czy trafisz na osobe kompetentna, bo w normalnym stacjonarnym Alior Bank to raczej trudno.

   Usuń
  2. Walutą rozliczeniową w Aliorze jest euro. Dotychczas konwertowałam euro na dolary i na odwrót. Innej opcji nie ma. A nie możesz dokooptować konta w walucie kraju w którym jesteś czy Alior nie ma jej w repertuarze?

   Usuń
  3. Kontem rozliczeniowym karty jest EUR, jeżeli nie ma środków, to pobiera z konta PLN. Jeżeli i tam nie ma - transakcja jest odrzucana

   Usuń
  4. Dzięki za podpowiedzi. Dobrze, że przed wyjazdem wyplacilem część dolarów w placówce, bo pamiętam jak w Japonii trudno było o płatność kartą w wielu miejscach.
   @Anomimowy 21:57
   Niestety w wykazie walut nie ma dong, jedyny sposób to płatność tutaj w dolarach, a resztę wydają w walucie lokalnej.

   Usuń
  5. A nie masz konta dolarowego? To se otwórz. Wymień zety na dolce, płać kartą w dolcach i po sprawie. A! i jeszcze jedno: czasem trzeba powiedzieć kasjerowi, że płacisz w $.

   Usuń
 25. Polcan, jeśli masz kartę wielowalutową to miej forsę na koncie w zł, otwórz konto do waluty która Cię interesuje i wymień sobie ile potrzebujesz. Proste jak cep, dlatego polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety lista walut do wyboru jest bardzo uboga. Pokaz mi tu Laos, Kambodżę czy Wietnam, są tylko popularne jak Japonia czy bliskie kierunki.

   Usuń
 26. Ciekawostka, porównałem płatność kartą walutowa aliora w euro i przyznam że jestem zaskoczony. Wychodzi to podwójne przewalutowanie taniej niż wymiana dolara w sklepie na lokalna walutę. Inna sprawa, że tu gdzie jestem nie ma żadnego banku ani kantoru, więc sklepy mają własne przewalutowania o wiele mniej korzystne dla nas.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...