poniedziałek, 9 stycznia 2023

Niespodzianka: rekordowe 8,60% na KO w Citi + 20 zł za zgody

Dzieje się! Od dziś mamy nowego i co ważniejsze zupełnie nieoczekiwanego lidera wśród kont oszczędnościowych. Citi bank daje więcej aniżeli dotychczasowy lider czyli Nest bank, gdzie mamy 8,25%. Amerykanie oferują 8,60% dla nowych i nie tylko.

Nie sądziłem że ktokolwiek da więcej niż brązowi, więc takie posunięcie uważam za bardzo miłą niespodziankę. Kto może z tego skorzystać? Citi nie jest zbyt wymagające w kwestii nowego klienta i wyklucza tylko osoby, które nie miały tutaj konta po 31 grudnia 2020 czyli karencja wynosi nieco ponad 2 lata. A przyznam, że nie pamiętam kiedy miałem tutaj konto.

Tutaj założysz najlepiej oprocentowane konto ze stawką 8,60%

Oferta ma potrwać bardzo krótko bo tylko do 31 stycznia, ale uwaga bank ma mocno ograniczony limit, więc ta oferta może skończyć się grubo przed czasem. Bank przewidział zaledwie 1500 wniosków, a jak widzę z regulaminu nie ma tutaj jakiegoś zakazu dla posiadaczy kart kredytowych.


Jedyny minus tej oferty to fakt, że ma ona ograniczenie do 100k, ale za to oferta potrwa dłużej aniżeli w innych bankach bo przez 4 miesiące. Co trzeba zrobić by załapać się na najlepszą dziś stawkę na rynku wśród kont oszczędnościowych?

Jak się okazuje nie musimy od razu zakładać KO po otwarciu konta osobistego. Na uruchomienie promocyjnej stawki mamy czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po otwarciu ror. W praktyce oznacza to, że mamy czas do końca lutego, bo też oferta jest krótkoterminowa i innej możliwości tutaj nie ma.


Dodatkowo bank wymaga tego samego co Alior a więc przelewu na ror na kwotę 2000 zł przez 4 kolejne miesiące od lutego do maja, a więc w miesiącach w których będziemy mieć promocyjną stawkę. Nie jest  to jakiś zaporowy warunek i jak najbardziej do spełnienia dla takiej stawki.

20 zł na deser za wyrażenie zgód.

Miłym dodatkiem do fajnego oprocentowania jest dodatkowa premia za nic. Wyrażać zgody musimy zawsze czy to się nam podoba czy nie, a tutaj za tę czynność bank obiecuje nam wypłacić 20 zł.

No to mam teraz problem czy zakładać to konto czy nie? Sprawę komplikuje wyjazd za granicę na dłuższy czas, a po powrocie zostanie tylko jeden dzień stycznia, a wątpię czy do tego terminu ta oferta będzie jeszcze aktualna...

Tutaj założysz najlepiej oprocentowane konto ze stawką 8,60%

Nie sądzę by inne banki poszły tą drogą, od jutra zaczyna się kalejdoskop nowych ofert kont oszczędnościowych. Ktoś tutaj wieszczył, że Alior rzekomo ma zaproponować 7,50%, a w kolejce mamy Pekao, Velo i wiele innych. Terminy ich startu jak zwykle  łatwo można sprawdzić w rankingu KO na styczeń 2023.

Regulamin oferty W nowy rok oszczędzaj z Citi kontem

23 komentarze:

 1. A jest teraz jakaś lepsza premia na obiad niż te 20 zł na deser za założenie konta tak aby jednocześnie skorzystać i z KO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta z KO zastąpiła poprzednia premie z 300 zł na start. Linki automatycznie zostały podmienione, a dociekliwi mogą zobaczyć jak to wyglądało wcześniej zaglądając do wpisu z początku grudnia.

   Usuń
  2. Dzięki , to teraz nie wiem czy sprzedać się za deser i różnicę w odsetkach na KO a innymi bankami czy czekać na dobrą stawkę za założemie konta ?

   Usuń
 2. Dla mnie limit kwotowy jest za niski (taki jak na lokacie sprzed pandemii), żeby zakładać "ente" konto, bawić się w kolejne przelewy i uważać, żeby nie pobrali za coś prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to znow kolejny wabik i to slaby, bo roznica w stosunku do spoldzielczakow ze stawka 8,3%(lokaty) dla tych 100 tys., uwzgledniajac premie jest tylko 100zl za owe 4-mies. Jak na wabik, to bardzo malo, dla 50 tys. w CA dostaniemy ok 350zl przez 6-m przy zalozeniu lokaty 10% angazujac w to tylko 50 tys. (za baze porownawcza przyjmuje owe 8,3%). Podsumowujac, nie kazdy ma chec otwierania kolejnego konta, spelniania, moze nie trudnych warunkow za owe 100zl. Tez startuje w roznych promocjach, szczegolnie w "cyklicznym" Paribasie, ale moj "wysilek" wyceniam na dzisiaj w przedziale 300-400zl, ale nie mniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Inflacja dobija do 20% a tutaj euforia bo dają 8,6%! Czy to normalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak działa wolny rynek. Jak się nie podoba to zawsze możesz obrazić się na cały świat i ładować w skarpetę, nie będziemy za tobą płakać.

   Usuń
  2. Jakiś cham się odezwał.

   Usuń
 5. Pekao SA przedłużył 8 procent do 15 marca na 200 lub 400k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pół roku.

   Usuń
  2. I 200 PLN za założenie przekorzystnego. Karencja 2 lata.

   Usuń
  3. Jakis link do tej promocji? Od ktorego roku sa wykluczenia?

   Usuń
  4. Link znajdziesz i wszystkie szczegóły znajdziesz w artykule na ten temat, który właśnie opublikowałem:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2023/01/8-na-ko-dalej-w-grze-oraz-200-z-na.html

   Usuń
 6. I rzeczywiście Alior zjechał na 7,5 do do 200k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie Alior "tonie" w gotowce, poczeka jak troche ludzie z niego wyprowadza i wroci do 8%, jak gotowki ubedzie, promocja zreszta bardzo krotka do konca miesiaca.

   Usuń
  2. Dlatego nie zakładam w Aliorze motają się o własne nogi. 2 powód to to że KO w promocji jest rachunkiem tylko indywidualnym. Mają sporo plusòw ale te minusy mnie nie zachęcają do założenia konta

   Usuń
 7. A to wyklucza potem mnie jako nowego klienta, jak beda dawac telefon czy tam tablet? Bo jesli tak, to chyba lepiej nagrode brac, niz tutaj pare dyszek. Na nescie mam 8,25, wiec raptem 0,35% mniej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam co wymyśli Velo 13.01. Jeśli zjadą w dół to zostaje mi tylko Millennium :(. Jeśli dobrze rozumiem to jak uruchomię promocję to jeszcze w tym miesiącu muszę wykonać 5 transakcji. Czy ktoś już to praktykuje ? Jest jakiś licznik tych 5 transakcji ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Velo ma być przebojowa lokaty na 9 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę jeszcze raz o info odnośnie Velo,bardziej po polsku i więcej szczegółów. Z góry dziękuję.

   Usuń
  2. Velo to nie Getin ani Idea, nawet zawrotne nie chca przekroczyc 8%, wiec raczej watpie w owe 9%.

   Usuń
 10. Chciałem założyć konto ale przy zrobieniu zdjęcia nie przychodzi SMS...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...