piątek, 5 kwietnia 2024

530 zł do zgarnięcia w nowej promocji mBank oraz 6,50% na KO

W kwietniu mamy dużo nowości w promocjach bankowych. Jedną z nich jest konto w mBank, gdzie na start można zgarnąć nieco więcej niż poprzednio bo 530 zł. Nie pamiętam już kiedy byłem klientem tego banku, więc dodatkowa premia by się przydała. Czy coś się tutaj zmieniło?


Niestety mBank w dalszym ciągu należy do banków będących przeciwnikami wracających klientów i w znów wydłuża im karencję do rekordowych rozmiarów. Na dziś bank sprawdza czy byliśmy klientem... grubo ponad 4 lata temu bo aż na 1 stycznia 2020. To bodaj rekord na dziś.

Tutaj zgarniesz 520 zł oraz 6,50% na KO w promocji mBanku

Nowa promocja konta potrwa dość krótko do 5 czerwca 2024 i być może po tej dacie karencja zostanie wreszcie skrócona. Tym razem data pokrywa się to z czasem trwania promocji na koncie oszczędnościowym, gdzie także przystąpić można do 5 czerwca.

Co należy zrobić by zgarnąć premię?


1) 210 zł za otwarcie przez aplikację

Pierwsza część premii podzielona jest od razu na dwie części:

a) 10 zł zostanie nam wypłacone za zapisanie się do promocji Nagroda dodatkowa IV oraz wykonanie 5 transakcji w dowolny sposób: kartą/telefonem/blikiem. Mamy na to czas do końca miesiąca następującego po tym w którym otworzyliśmy konto.

b) 200 zł czyli 10x większa premia zostanie wypłacona w ramach promocji Zyskaj premię z kontem osobistym IV. Warunki opisane są w punkcie niżej, jednak wypłata 200 zł dotyczy spełnienia wszystkich 3 warunków opisanych w punkcie 2.

2) 200 zł za aktywność na koncie

Druga część dzieli się na trzy części, których spełnienie skutkuje w zasadzie wypłatą 400 zł - po dwie stówki z tego punktu oraz 1b. Te 3 części to:

a) 100 zł za spełnienie dwóch łatwych warunków

 • jednorazowy wpływ w terminie 7 dni od otwarcia konta
 • 8 płatności w dowolny sposób - do wyrobu karta/telefon/blik

Powyższe warunki nie zmieniają się tutaj od lat, więc jak widać sprawdzają się dobrze. Nic dziwnego skoro są banalne.


b) po 50 zł za warunki w 2 i 3 miesiącu

Kolejne premie po 50 zł każda dostaniemy za:

 • wpływ na 1000 zł 
 • 8 płatności w dowolny sposób opisany wyżej

Jak widać warunki są takie same z jedną różnicą. Pierwszy przelew musimy zrobić szybko bowiem mamy na niego tylko tydzień. Kolejne przelewy można dokonać w dowolnym dniu miesiąca. 

 


3) 120 zł za otwarcie konta dziecku

Dodatkowa i co ciekawe wyższa premia 120 zł służy właściwie bardziej celom marketingowym, bowiem 530 zł lepiej wygląda niż 410 zł na reklamie. Banki zwykle nie dodają premii dedykowanej dla dziecka do ogólnej puli, ale w mBank jest inaczej.

Jeśli założymy dziecku w wieku do 13 lat eKonto Junior, można liczyć 120 zł bez dodatkowych warunków. Trzeba jednak trzymać się terminu, a ten ustawiono na koniec miesiąca kalendarzowego następującego po tym w którym otworzyliśmy konto. Kto założy po tym terminie nie dostanie stówki ekstra.

4)  6,50% na rachunku Moje Cele

Ostatnią godną uwagą promocją jest rachunek do regularnego oszczędzania o nazwie Moje cele, gdzie obecnie oprocentowanie wynosi 6,50% czyli tyle co w Velo. Jednak mBank ma dużo większe ograniczenie wynoszące 50k.

Warto tutaj jednak podkreślić, że warunkiem otrzymania 6,50% jest założenie konta przez selfie lub e-dowód, gdyż jeśli wybierzemy inny sposób stawka będzie inna. Wyniesie zaledwie 5,30% a to już nie zachęca zbytnio do jego założenia. Co więcej różnica w zaoszczędzonej kwocie z miesiąca na miesiąc ma wynosić 100 zł, bo w przeciwnym razie stawka spadnie nawet do... 0,50%.

Tutaj zgarniesz 520 zł oraz 6,50% na KO w promocji mBanku

Podsumowując w mBanku nieco się pogorszyło. Nowa promocja niby daje więcej, ale dzieje się to kosztem przesunięcia premii w kierunku wypłaty dla dzieci, co dla wielu czytelników będzie nieistotne. Na domiar złego bank ten śrubuje rekordy w karencji i ciekaw jestem kiedy wreszcie to się zmieni. Czy oni chcą tu osiągnąć pułap 5 lat?


Regulamin promocji Zyskaj premię z eKontem osobistym do usług do 5 czerwca 2024

Regulamin promocji Premia dodatkowa IV do 17 września 2024

32 komentarze:

 1. W Raiffeisen Digital Banku niby dają 7,2% na lokacie 3m, ale trzeba wziąć pod uwagę większą u nich Belkowiznę (25%) albo załatwienie w naszym US jej zniesienie i zapłacenie tej naszej - niższej (19%)

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zlatwiajac nic stawka netto jest zblizona do KO w Velo a wiekszosci sie nie chce i nie wiadomo czy kazdy US zrobi takie potwierdzenie bezplatnie. Jakos inne banki dzialajace jako oddzial zagraniczny mogly zalatwic polski TAX 19%, wiec jak chca sie rozwinac u nas to tez moga to zrobic.

   Usuń
  2. Ale tak musisz pita robić z tego banku dodatkowo nie ma dostępu do pieniędzy nie dają fizycznej karty płatniczej

   Usuń
  3. Z asortymentu mięsnego belkowizna przypomina mi nazwą głowiznę ze sklepu mięsnego. Głowiznę to podobno można było ugotować we wrzątku i był z tego jakiś pożytek dla amatorów tego przysmaku. .A belkowiznę ?

   Usuń
 2. To tylko świadczy, że u nas Belka jest łaskawy zabierając nam daninę 19%!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Z danych Tax Foundation wynika, że Dania znalazła się na pierwszym miejscu w Europie, jeśli chodzi o wysokość opodatkowania zysków kapitałowych. Na drugim miejscu jest Norwegia (35,2 proc.), a następnie ex aequo Finlandia i Francja (34 proc.)."
   Także...wicie, rozumicie :-)

   Usuń
  2. Wimy, wimy a nawet rozumimy.

   Usuń
  3. Z drugiej strony kraje takie jak: Belgia, Czechy, Gruzja, Luksemburg, Malta, Słowenia, Słowacja, Szwajcaria oraz Turcja.wcale nie mają tego podatku. Może, więc nie ma sie co tak cieszyć?

   TomTom

   Usuń
  4. No, tak, tak. Wimy, wimy ale jednak nie rozumimy. Zwłaszcza obecnie.

   Usuń
  5. A jak tu w tych najbliższych Czechach lokować czy inwestować ? Jest możliwość jakaś bez podatku od zysków kapitałowych ?

   Usuń
  6. Rozliczasz się w PIT polskim, więc musisz zapłacić wyrównanie podatku kapitałowego i od dywidend. Chyba że przeprowadzasz się do Czech i tam rozliczasz podatki.
   Podobnie z jak z dochodami z np z dywidend amerykańskich - po w8ben masz 15% podatku, zgłaszasz w PIT dodatkowe 4% podatku do opłacenia. Tak się to robi legalnie.

   Usuń
 3. Będzie ranking lokat na kwiecień?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakładam lokaty w kasie Stefczyka na dwa lata na 4 procent bo obniżka stóp procentowych będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysieńku nasz ulubiony. Masz niezwykle specyficzne poczucie humoru.

   Usuń
  2. Krzysiek a nie lepiej obligacje na ponad 6% ?

   Usuń
 5. Ja czekam na trzy decyzje dowolnego rządu:
  1. Zrównanie i podwyższenie wieku emerytalnego do 68, a nawet 70 lat.
  2. Podatek katastralny.
  3. Częściowe finansowanie przez obywateli słuzby zdrowia.
  I ludzie wyjdą na ulice...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ludzie wyjdą na ulice...Oby jak najszybciej !

   Usuń
 6. Z końcem 10.2023r pierwszy raz kupiłem obligacje 100tys/COI27 i 10tys/TOS26.
  Pytanie do znawców tematu. Czy to był dobry zakup? Gdy czytam, że ktoś kupił obligi 5/10 letnie i po roku lepiej je wykupić!
  Zatem gdybym obligacji 3-4letnich chciał dokupić to który moment jest dopbry? Gdy inflacja w dołku czy w górce, jakoś nie bardzo mogę rozkminić? Kupowanie i sprzedawanie przed czasem nie bardzo mnie interesuje bo się na tym nie znam.

  I drugie pytanie.
  Gdybym dzisiaj poszedł do piachu to moi spadkobiercy obligacji muszą zmienić właściciela w ramach podziału majątku w sądzie? A termin obligacji biegnie i po zmianie właściciela biegnie dalej? A jak jest z lokatami terminowymi? Jak właściciel umiera i bank się o tym dowie to termin lokat się zatrzymuje bo właściciel nie żyje???
  Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to byl dobry zakup to sie okaze w przyszlosci, tylko wrozka Ci to powie. A wracajac do meritum, to w przypadku indeksowanych nie powinno byc tak zle, bo inflacja zacznie rosnac, wycofanie obnizonego vat i od lipca uwolniona energia. COI bedziesz mial liczone na nastepny rok wg sierpnia (inflacja+1,25%). Osobiscie nie wierze w niska inflacje dlugofalowo, stad nie kupuje TOS, ale to tylko moj punkt widzenia. Obligacje sa dziedziczone, co z nimi zrobi spadkobierca, to jego decyzja, czy wczesniej wykupi i zaplaci oplate za przedterminowy wykup czy bedzie trzymal do dnia wykupu. W banku, to trzeba poczytac regulamin, wg mnie lokata zostaje zakonczona i przerwana w dniu twojej smierci, takze spadkobiercy nie dostana odsetek, chyba, ze w regulaminie lokat "stoi" inaczej. Oczywiscie, jak bank sie nie dowie i lokata sie skonczy lub przedluzy, to beda odsetki za ostatni pelny okres.

   Usuń
  2. Ad 1 Po roku oceniasz inflację czy opłaca się COI. Dla TOS nie ma to znaczenia. W sumie… dużo tu tłumaczenia podstaw… musisz odrobić zadanie domowe i o tym poczytac, a nie pchać się w coś czego nie rozumiesz.
   Ad 2 Co Ci robi jak pójdziesz do piachu? Napisz testament w którym wszystko przekazujesz albo fundacja rodzinna co może sobie pracować po Twoim wylogowaniu. Bez takich oczywistych kroków rodzina może bić się o zachowek w sądach - bez sensu. Zadbaj tez o edukację dzieci, żeby wiedziały co robić. To w sumie ciągle nie Twój problem, ale znowu poczytaj trochę. Wg znanego duetu Mugler i Buffet, śmierć to ostateczne bankructwo, nie masz dostępu do pieniędzy i finito, zero zmartwień:)

   Usuń
  3. Co do śmierci to właśnie dlatego nie kupuję obligacji. Co do kont to reguluje to dany bank w regulaminie ale w większości po śmierci rachunek wspólny jest zamieniany na indywidualny. Wspólny nie oznacza z rodziną. I wspólny nie oznacza 2 osób. Może być nawet kilkanaście.

   Usuń
  4. Niedawno w banku mnie informowali ze lokaty/ promocyjne oprocentowanie na ko trwaja do konca...zawsze mozna sie u nich dowiedziec

   Usuń
  5. Nie pamiętam, było ich aż 5, ale chyba w ING to było

   Usuń
 7. W Polsce nigdy ludzie nie wyjdą na ulice. Za dużo kasy mają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjdą, wyjdą. Szybciej niż się spodziewasz !

   Usuń
  2. Chyba z psem

   Usuń
  3. Polska to naród zastraszony i upodlony. Tu nawet samodzielnie myśleć nie wolno.
   Porównajcie sobie jak wygląda edukacja w krajach zachodnich a jak u nas. Tam można zadawać pytania w szkole i na uczelniach, u nas trzeba słuchać i nie pytać bo niedouczony wykładowca mógłby się pogubić i potem zemścić.
   Jak ktoś wie coś w tym temacie, to wie prawie wszystko.

   Tak więc co do tego wyjścia "na ulice", to w Polsce prędzej wyjdą z świnią na smyczy na spacer na tę ulicę albo ja obsikać bo to jest norma. Takie wschodnie wychowanie i kultura.

   Usuń
  4. Jak Ci się nie podoba to wypad. Jak wyjdziesz na ulicę to jeszcze wp... dostaniesz

   Usuń
 8. dokładnie nie macie co marzyć żeby w Polsce ludzie wyszli na ulice

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...