niedziela, 14 kwietnia 2024

Teraz 720 za otwarcie konta w mBank z kosmiczną karencją oraz 6,50% na KO

W ubiegłym tygodniu pisałem o nowej ofercie konta w mBanku, w którym do zgarnięcia jest 530 zł na start. Tamta promocja dalej jest aktywna i potrwa do 5 czerwca, okazuje się jednak, że jednocześnie bank wprowadził jeszcze bardziej podrasowaną ofertę w której premia na start wynosi 720 zł, a to już wygląda dużo ciekawiej.

Żeby było jasne dodatkowe 190 zł to efekt dodatkowego regulaminu, więc tutaj skupimy się na tym co nowego jest w stosunku do oferty omawianej tutaj. Zaczynamy od karencji i tutaj mamy zdecydowany rekord wszechczasów. Bank sprawdza datę... 1 stycznia 2015. To nie pomyłka - możecie sprawdzić regulamin dołączony na końcu regulaminu. Obecna karencja dla ekstra premii wynosi... ponad 9 lat!

Tutaj zgarniesz do 720 zł w mBank oraz założysz KO na 6,50%

Bank ostrzega, że promocja jest ograniczona czasowo i do wyczerpania puli pozostało tylko 2900 wniosków. Co z tego skoro kosmiczna karencja wyklucza praktycznie każdego. Obstawiam że oferta potrwa tak jak podstawowa premia czyli do 5 czerwca 2024.


Co trzeba zrobić by zgarnąć dodatkową premię w wysokości 200 zł, którą dostaniemy w postaci ekodów do Biedronki oraz usłudze Allegro Smart przez miesiąc za darmo.

 

1) 200 zł w postaci ekodów do Biedronki

Problem w tym, że.. trzeba użyć właściwego linku promocyjnego. Z dużym zaskoczeniem stwierdziłem, że poprzedni artykuł o premii 530 zł wcale nie podmienił się na nową promocję jak to zwykle bywa. Tam dalej jest 530 zł a tutaj mamy nowy link z 720 zł. A warunki... identyczne, wystarczy spojrzeć na poniższy screen i porównać go z warunkami opisanymi w punkcie 4 niżej.


To zresztą typowe dla tego banku, że premia jest wypłacana podwójnie za wykonanie tych samych czynności. Ba, tutaj bank płaci nawet potrójnie co widać po przyjrzeniu się poniższym punktom 2 oraz 3.

2) 200 zł za otwarcie przez aplikację

Niezależnie od nowej promocji o nazwie Zyskaj bonus od banku II, mamy tutaj promocję Zyskaj premię z kontem osobistym IV. Dodatkowe 200 zł otrzymamy za otwarcie konta przez selfie lub przez e-dowód oraz spełnimy warunki opisane w punkcie w punkcie 3.

3) 200 zł za aktywność na koncie

Tu dochodzimy do sedna, bowiem powyższe punkty 1 oraz 2 dublują informację podane niżej. Bank wymaga wykonania następujących czynności:

a) 100 zł za spełnienie dwóch łatwych warunków

 • jednorazowy wpływ w terminie 7 dni od otwarcia konta
 • 8 płatności w dowolny sposób - do wyrobu karta/telefon/blik

Powyższe warunki nie zmieniają się tutaj od lat, więc jak widać sprawdzają się dobrze. Nic dziwnego skoro są banalne.


b) po 50 zł za warunki w 2 i 3 miesiącu

Kolejne premie po 50 zł każda dostaniemy za:

 • wpływ na 1000 zł 
 • 8 płatności w dowolny sposób opisany wyżej

Jak widać warunki są takie same z jedną różnicą. Pierwszy przelew musimy zrobić szybko bowiem mamy na niego tylko tydzień. Kolejne przelewy można dokonać w dowolnym dniu miesiąca. 

 


4) 120 zł za otwarcie konta dziecku

Dodatkowa i co ciekawe wyższa premia 120 zł służy właściwie bardziej celom marketingowym, bowiem 530 zł lepiej wygląda niż 410 zł na reklamie. Banki zwykle nie dodają premii dedykowanej dla dziecka do ogólnej puli, ale w mBank jest inaczej.

Jeśli założymy dziecku w wieku do 13 lat eKonto Junior, można liczyć 120 zł bez dodatkowych warunków. Trzeba jednak trzymać się terminu, a ten ustawiono na koniec miesiąca kalendarzowego następującego po tym w którym otworzyliśmy konto. Kto założy po tym terminie nie dostanie stówki ekstra.

5)  6,50% na rachunku Moje Cele

Ostatnią godną uwagą promocją jest rachunek do regularnego oszczędzania o nazwie Moje cele, gdzie obecnie oprocentowanie wynosi 6,50% czyli tyle co w Velo. Jednak mBank ma dużo większe ograniczenie wynoszące 50k.

Warto tutaj jednak podkreślić, że warunkiem otrzymania 6,50% jest założenie konta przez selfie lub e-dowód, gdyż jeśli wybierzemy inny sposób stawka będzie inna. Wyniesie zaledwie 5,30% a to już nie zachęca zbytnio do jego założenia. Co więcej różnica w zaoszczędzonej kwocie z miesiąca na miesiąc ma wynosić 100 zł, bo w przeciwnym razie stawka spadnie nawet do... 0,50%.

Tutaj zgarniesz do 720 zł w mBank oraz założysz KO na 6,50%

Podsumowując mBank rozczarowuje i to mocno. Owszem premia jest ok, warunki banalne, ale w momencie gdy dziwimy się jak to możliwe że bank wydłuża nam karencje do ponad 4 lat dostajemy nową promkę z ponad 9 letnią karencją...

 

Regulamin Zyskaj bonus II od banku do 5 czerwca 2024

Regulamin promocji Zyskaj premię z eKontem osobistym do usług do 5 czerwca 2024

Regulamin promocji Premia dodatkowa IV do 17 września 2024


15 komentarzy:

 1. VELO. Jak jest z wypłatami z KO ze starych kont? Bez opłat? A od kiedy 9PLN za drugą wypłatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wykorzystać opcję założenia i zerwania lokaty tylko przy zerwaniu wybierz odpowiednie konto do zwrotu

   Usuń
 2. Chodziło mi w pytaniu o konto EKO w VELO.
  W kwietniu dokonałem 9 wypłat z EKO i nie mam żadnych opłat. Czyli co???
  Do kiedy bez opłat za drugą i kolejną wypłatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to masz "nowe" lub "przekształcone" konto EKO, a nie "stare"
   Na razie na stałe..., w czerwcu też się to nie zmienia

   Usuń
 3. Velo bank sa zmiany bo otworzył kolejne 3 konta celowe.mam ich 8

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta celowe do jakiegoż to celu prowadzą ? Do strat czy do zysków ?

   Usuń
  2. "Mam ich otwarte 11 już". Ale na jaką w sumie kwotę ? Ciekawa.

   Usuń
  3. Na 3 kontach zero .reszta po 30 zl

   Usuń
  4. @Krzysztof, czy jesteś tego pewien że nie przesadzasz? Przecież to 0,05% w skali roku, czyli na każdym z tych kont po miesiącu od tych 30 zł będziesz miał równo 0 zł zysku, a w zasadzie to powinieneś jeszcze dopłacić bo podatku nie będą mogli nawet pobrać.
   Niebywałe...

   Usuń
  5. Dziś otworzył kolejne dwa konta celowe. Mam już 22 ich

   Usuń
  6. Nieważne że cel bez celowy, najważniejsze że idziesz na rekord.... :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...