czwartek, 23 maja 2013

Daj sobie podwyżkę czyli jak liczyć na 7,5% w Toyota bank


Konto z premią BGŻ, które przez ponad dwa lata było praktycznie bezkonkurencyjne, przestaje być bezsprzecznym liderem wśród kont ze względu na całą gamę ograniczeń i warunków dodatkowych. Warto zatem zacząć się rozglądać za nowym kontem na które będziemy przekazywać nasze wypłaty.

Jak informuję dziś na PP2 konto w BGŻ w czerwcu, lipcu oraz sierpniu wprowadza kolejne ograniczenia które powodują, że nie warto będzie spełniać nowych wydumanych warunków.

Jakie zatem inne banki premiują wpłaty od pracodawcy? Jednym z nich jest Toyota bank. Na stronie głównej reklamuje on program Daj sobie podwyżkę  w podtytule Twoje dochody będą wyższe jeżeli skorzystasz z premii za pensję. Brzmi zatem podobnie do oferty BGŻ. Czy na pewno?
  
Dotyczy tylko niektórych kont Źródło: toyotabank

Promocja trwa już od dłuższego czasu i będzie trwać do końca tego roku. Premia nie dotyczy tutaj jednak 1% od dochodu jak to jest w przypadku BGŻ lecz 200% wartości odsetek brutto naliczonych na koncie. Będzie to naliczane na koniec każdego miesiąca przez cały okres trwania promocji czyli do końca roku.

To pierwsze niemiłe wrażenie. BGŻ ma swoje konto z premią od dawna bo już ponad 2,5 roku i chociaż utrudnia korzystanie z premii to jednak nie mówi nic o zakończeniu promocji. W Toyocie wiemy już na start, że skorzystać możemy z tego tylko przez 7 miesięcy.

Ile możemy zyskać. Bank daje ograniczenie do 4000 zł zatem tylko taka kwota może być objęta premią 200%. Można mieć oczywiście większe kwoty na koncie ale nie będą one premiowane więc po prostu nie warto ich trzymać. 

Teraz pytanie zasadnicze kto może skorzystać z tej podwyżki? Regulamin podaje bardzo mętne wyjaśnienia więc nie obeszło się bez kontaktu z konsultantem pod podane w regulaminie numery telefonów.

Załóżmy, że macie konto Enter z którego zakładacie codziennie lokatę na 6%. Czy zatem możecie skorzystać z programu Daj sobie podwyżkę? I tu spotka nas przykra niespodzianka - NIE, bowiem to konto jest oprocentowane na 0% a więc owo 200% nic wam nie da.

Ile zatem można faktycznie zarobić na kontach w Toyocie?
Konto enter - zamiast 0% dostaniemy dwa razy tyle czyli 0%
Konto osobiste - zamiast 1% dostaniemy dwa razy tyle czyli 2%
Konto hybrydowe - zamiast 3,75% dostaniemy dwa razy tyle czyli 7,50% 

Kto zatem może skorzystać i kto na tym najlepiej wyjdzie? Ci którzy mają najlepiej oprocentowane konto w Toyota czyli posiadacze Konta Hybrydowego. Jest ono oprocentowane na 3,75% a więc bank premiować będzie kwotę 4000 zł na dwa razy tyle czyli 7,50%.

Czy to się opłaci? Raczej nie bardzo bowiem warunkiem otrzymania owych 200% jest:
 • przelew z tytułu wynagrodzenia na kwotę minimum 1000 zł
 • dokonanie w miesiącu płatności kartą na minimum 500 zł w tym 4 płatności na kwotę minimum 50 zł
Pierwszy warunek jest banalny do spełnienia ale drugi już nie. Na dodatek przypomina on nowe warunki w BGŻ. 

Podsumowując nie jest to zbyt ciekawa oferta szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że przykładowo konto kosztuje 10 zł, przelewy zewnętrzne są płatne w wysokości 0,50 zł, tylko 3 transakcje bankomatowe są bezpłatne kolejne już kosztują 4,50 zł. Konto omawialiśmy już i poddaliśmy ostrej krytyce tutaj.

A więc niby jest fajnie bo mamy podwyżkę i możemy liczyć nawet na 7,50%. Ale ograniczenie do kwoty 4000 zł oraz liczne wady samego konta czynią ofertę nieciekawą. Ciekawiej wygląda lokata aktywna na której możemy wyciągnąć 6%. Omówimy ją sobie niebawem.

Ciąg dalszy: Lokata dla aktywnych na 6% czyli konto Enter do kasacji

8 komentarzy:

 1. Świetnie to opisałeś, niby wielka reklama, niby super 7,5% a jednak jak przyjedzie co do czego to konto wcale się nie opłaca, ja wychodzę z założenia że kontach (RORach) mało się mało można zyskać, wolę już odłożyć sobie jakąś gotówkę i ulokować ja na lokacie, tam mam pewność co do zysku, a podobnie jak konto w Toyocie mam lokatę w Skoku Wołomin na której też mogę mieć 7% bez żadnego ściemniania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej to sobie odkładaj wszystkie pieniądze na lokatę, a aktualne wydatki finansuj kartą kredytową z okresem bezodsetkowym. Pamiętaj jednak wtedy o ewentualnych opłatach za kartę.

   Usuń
 2. Po dzisiejszych wydarzeniach w Japonii szanse na obniżkę stóp maleją do zera.
  Czy ktoś wie od kiedy SKOKi będą objęte BFG?

  OdpowiedzUsuń
 3. dbNet wprowadza nowe opłaty w lipcu, miedzy innymi by nie płacić miesiecznie za karte debetowa:

  zmiana warunku otrzymania Rabatu dla opłaty za obsługę karty VISA Electron wykonanie min. 1 transakcji w miesiącu wykonanie transakcji na łączną kwotę min. 200,00 zł w miesiącu (bez db Elite)

  OdpowiedzUsuń
 4. Transakcje muszą być bezgotówkowe, więc zwykła wypłata z bankomatu już nie wystarczy. Dodatkowo rabat wynosi 4zł, a opłata za kartę 5zł. Wiec nawet jeśli dokonamy tych transakcji to i tak nam złotówkę zabiorą.

  OdpowiedzUsuń
 5. 20.06 jak tylko skończy się 6% na KO zamykam tam konto - to jest skandal co wymyślili. Chyba nawet przelewy wewnątrz bankowe mają być płatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie jest tak strasznie jak mówicie.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/05/zmiany-w-deutsche-bank-czyli-n-pasmowka.html#more

   Usuń
 6. Ciekawe czy promocja obejmuje konto Click. Ja nie skorzystam, bo karty debetowej nie mam w Toyocie, ale może ktoś się załapie. ROR oprocentowany jest tam na ponad 4% jeżeli mnie pamięć nie myli, co by dawało ładny procent.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...