czwartek, 16 maja 2013

Nieoczekiwana blokada lokat w SKOKach


Wszyscy amatorzy lokat już praktycznie wiedzą, że w chwili obecnej dobre lokaty powyżej 5% można dziś spotkać praktycznie tylko w SKOKach. I wielu czeka niecierpliwie na prezentację rankingu takich depozytowych 'rarytasów' o których w bankach poza nielicznymi wyjątkami można już tylko pomarzyć.

Stali czytelnicy bloga już wiedzą, które SKOKi wyróżniają się wśród innych. Nie ma tutaj co ukrywać chociaż wiemy, że w SKOKach lokaty są lepiej oprocentowane aniżeli w bankach komercyjnych to jednak w zdecydowanej większości Kas Spółdzielczych przeważa bardzo przeciętna oferta co w zestawieniu z koniecznymi opłatami na wejściu skreśla je z marszu z listy interesujących instytucji.

Zatem nic dziwnego że zainteresowanie należy ograniczyć tylko do praktycznie dziesiątki najlepszych. Wśród nich połowa będzie zapewne stale gościć w rankingach a pozostała część będzie wchodzić i wychodzić z pierwszej ligi. Jakie to SKOKi?


Na pewno najlepszymi SKOKami są: najbardziej znany SKOK Wołomin a także SKOK Arka, SKOK Nike,  Kasa Polska oraz Kasa Wspólnota. Od lat tutaj możemy znaleźć praktycznie bezkonkurencyjne oferty na tle innych i na pewno tutaj warto najczęściej zaglądać w poszukiwaniu najlepszych ofert.

Tymczasem od pewnego czasu ze zdziwieniem obserwujemy... brak lokat w niektórych z nich! Oto przykładowa strona SKOKu Arka gdzie do niedawna mieliśmy lokatę premierową na 7,50% oraz Super Duet na 7,60%.

Całkowity brak lokat, rzecz niecodzienna Źródło: skokarka


W dalszym ciągu widzimy znak zakazu dla niskiego oprocentowania, który cieszy oko sugeruje bowiem, że tutaj znajdziemy bardzo ciekawą ofertę. Tymczasem od pewnego czasu widnieje tutaj komunikat strona w aktualizacji. Zaglądam tutaj codziennie ale niestety ciągle wyświetlany jest tutaj komunikat zapraszamy wkrótce.

Jeszcze dziwniejszą sytuację mamy u drugiego faworyta czyli w SKOKu Nike gdzie były także lokaty oprocentowane powyżej 7% a nawet 14%-16% oraz premie za założenie konta. Dziś o dziwo lokaty są wymieniane co widać niżej...


Konta są aktywne, lokaty nie Źródło: skoknike


...ale niestety lokaty są nieaktywne. Po najechaniu kursorem nie zamienia się on w łapkę sugerującą aktywny link. Działa on w przypadku pozostałej oferty czyli kont widocznych wyżej czy pożyczek oraz ubezpieczeń. Oferty lokat niestety nie da się obejrzeć, nie są także reklamowane w części głównej gdzie zwykle były do niedawna widoczne.

Wysłałem zapytanie do kilku SKOKów co jest powodem faktu, że popularne lokaty są zablokowane. Możemy się domyślać, że powodem są zmiany, które w chwili obecnej zachodzą w Kasach. Jak dotąd brak odpowiedzi.

Na koniec ważna informacja - prezydent podpisał już nowelizację ustawy o SKOKach. Zainteresowani tym tematem a takich na pewno nie brakuje mogą zajrzeć tutaj. Bardzo ciekawe jakie lokaty pojawią się wkrótce u dotychczasowych potentatów.

6 komentarzy:

 1. Moim zdaniem SKOKi nałapały dużo kasy od byłych bankowych lokatowców, więc teraz nie potrzebują nowych środków. Nawet moze więcej - mają za duzo pieniędzy i nie bardzo wiedzą co z nimi robić...

  OdpowiedzUsuń
 2. @ autor
  "widzimy znak zakazu dla niskiego oprocentowania"

  widzimy znak "E-18a - koniec miejscowości" Niskie Oprocentowanie, z grupy: V. Znaki drogowe kierunku i miejscowości

  OdpowiedzUsuń
 3. nie sądzę żeby nałapały, są konkurencyjne dla banków i to dobrze, musi być jakaś konkurencja w finansach, zgadzam się z autorem że najlepszy jest skok Wołomin, wystarczy wygoglowac sobie jego rankingi, są przeważnie o ile nie zawsze na pierwszym miejscu, co świadczy o nich bardzo dużo, zresztą z tego co mi wiadomo zdobywają tez jakieś wyróżnienia i nagrody

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan w tym linku co wkleiłeś pod koniec to w większości przecież nowomowa, mydlenie oczu. Dla przykładu fragment:
  "Dzięki wejściu w życie nowelizacji pieniądze gromadzone w Kasach będą równie dobrze chronione, jak te zdeponowane w bankach. Powyższe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa oszczędności Polaków oraz stabilności SKOK-ów, a tym samym całego sektora finansowego i polskiej gospodarki."
  Jak jest naprawdę wszyscy, a przynajmniej większość czytelników tego bloga, wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt faktem, że artykuły na stronie bankiera są na bardzo różnym poziomie. Link jedynie podał namiary na więcej szczegółów, ale twojej uwadze racji odmówić nie sposób.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...