wtorek, 21 maja 2013

Kolejne zmiany na popularnych eLokatach24 w SK banku


SK bank ma to do siebie, że informuje o swoich zmianach z wyprzedzeniem. Właśnie ukazały się nowe tabele obrazujące jak zmienią się popularne elokaty24 i niestety kierunek jest oczywiście jeden - w dół.

Zwolennicy lokat nie mają łatwego życia. Kryzys trwa i nic nie zapowiada jego rychłego końca. O obniżkach w bankach komercyjnych przestałem już pisać bowiem niczemu to nie służy ale obniżki u największych potentatów zasługują na uwagę to one bowiem stanowią trzon lokat pierwszoligowych.

W ostatniej aktualizacji rankingu zapowiadałem już spadek minimalnej stawki od czerwca. Potwierdza to obecny potentat pierwszej ligi czyli SK bank. O zmianach jeszcze nic ma na stronie głównej, ale gdy wejdziemy głębiej dostrzeżemy już pierwsze informacje o zmianach jakie zostaną wprowadzone od 23 maja czyli od najbliższego czwartku. Oto tabela dla dotychczasowych klientów.


Kolejne zmiany na lokacie 6M Źródło: skbank


Jak widzimy od czwartku ulegają zmianie wszystkie lokaty półroczne. Kto założył w pierwszej połowie stycznia będzie mieć za 3 dni 5,80%, kto założył w lutym będzie mieć 5,55%, kto zwlekał do kwietnia dostanie 5,25% a kto czekał do maja już tylko 4,75%. Zatem jak widzimy różnica  między skrajnymi stawkami wynosi aż 1,05 pp.

Podsumowując wszystkim bank obetnie oprocentowanie równo o 0,25pp czyli dokładnie tyle o ile zmieniono stopy procentowe w maju. Dotyczy to także stawki dla nowożeńców, którzy na lokacie rocznej zamiast 6,00% dostaną już tylko 5,75%.

Nieco inaczej potraktowano lokaty na 13 miesięcy, która obecnie jest reklamowana na stronie głównej jako 5,20%. Tutaj spadki są... różne w zależności od tego kiedy klient złożył wniosek. Mniej stracą ci, którzy założyli lokatę później co widać na poniższej tabeli.

Różne spadki dla wniosków majowych oraz marcowych

SK bank traci na popularności i nie ukrywają tego komentujący lokaty na facebooku. Nic dziwnego nikt nie lubi spadków. Trzeba jednak przyznać, że zmiany jakie wprowadza SK są przynajmniej jakoś uzasadnione i pomimo tych zmian lokaty tutaj i tak są bardziej opłacalne od lokat w bankach komercyjnych. tam bowiem najlepsze stawki oscylują wokół 4%.

Niewykluczone, że bank wprowadzi tutaj jeszcze jakieś zmiany jak było ostatnim razem należy zatem samemu sprawdzić stronę banku jeśli, ktoś chce założyć lokatę. W przypadku wprowadzenia nowych zmian postaram się dać tutaj aktualizację tak jak poprzednim razem.

9 komentarzy:

 1. Po ostatnich obniżkach różnica między SK bankiem a najlepszymi lokatami w bankach komercyjnych nie jest już warta zawracania sobie nimi głowy, bo jest to oprocentowanie zmienne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna obniżka stóp w czerwcu stoi pod znakiem zapytania. W kwietniu wzrosły wynagrodzenia, inflacja bazowa i zaczęła spadać złotówka, to wszystko moim zdaniem skłoni do pozostawienia stóp na tym samym poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, a widziałeś nową ofertę Toyoty? http://toyotabank.pl/lokataaktywna.html Lokatę na dzień dobry przestali reklamować... czyżby już jej nie było?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest, dziś ją założyłem bez problemu rano, widocznie kończy się te promocyjne 6% i obniżą stawkę.
   Dzięki za namiary będzie artykuł na czwartek, sam też się temu przyjrzę bo może być ciekawie. Na jutro już mam przygotowany o lokatach kilkunastoprocentowych za granicą.

   Usuń
  2. pewnie na Ukrainie...

   Usuń
  3. Były o to zapytania. Obliczyłem ile można dokładnie zyskać oraz stracić przy pewnych założeniach.

   Usuń
 4. Jaka jest najlepsza teraz lokata w % w SK banku ONLINE? (bez fatygowania się do placówki)?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, od kiedy SKOKi bedza w BFG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bfg.pl/aktualnosci/nowelizacja-ustawy-o-skok

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...