czwartek, 30 maja 2013

Drastyczny spadek na sztandarowej lokacie w Toyocie czyli jutro czas na zmiany


Jak było do przewidzenia kończy się idylla jaką Toyota oferowała nam przez kilka ostatnich miesięcy a dokładniej od drugiej połowy lutego. Początkowa oferta na 7% została entuzjastycznie przyjęta a spadek po dwóch miesiącach do 6% i tak wyróżniał się na tle stawek w innych bankach.

Wiadomo było jednak, że od początku czerwca 6% ulegnie obniżeniu nikt nie wiedział jednak o ile. W końcu w Ping Ponga w Idei gramy od września ubiegłego roku gdy również na starcie mieliśmy 7% a po kilku obniżkach obecnie jest 5% więc czegoś podobnego oczekiwaliśmy od Toyoty.

Niestety nie jest tak fajnie. Od dziś po zalogowaniu się do bankowości internetowej Toyoty wita nas taki komunikat:Wszystko ma swój koniec Źródło: toyotabank


A więc spadek jest o... 3 punkty procentowe a więc w tym przypadku o całe 100% 50%! Takiej rzeźni chyba nikt się spodziewał bowiem w takim układzie lokata na dzień dobry staje się całkowicie nieopłacalna i czas się ewakuować.

Jedynym wyjściem by zostać w Toyocie jest proponowana w komunikacie przesiadka na Lokatę aktywną, którą omawiałem szczegółowo w ubiegłym tygodniu. Jeżeli ktoś chce dalej cieszyć się 6% musi teraz dodatkowo spełniać nowe warunki.

A warunkiem podstawowym będzie przymusowe wyrobienie nowej karty płatniczej według zasad opisanych w artykule Lokata dla aktywnych. Wydaje się, że warto będzie to przetestować bowiem 6% na pół roku może się przydać a 6 płatności i to każda za 50 zł to jeszcze nie tragedia w porównaniu z wymaganiami innych banków.

Warto jednak przypomnieć największy mankament Toyoty bowiem karta nie jest darmowa i kosztuje 2,50 zł miesięcznie. Ponieważ w dalszym ciągu mamy tutaj maksimum 15.000 zł na lokacie które dziennie przynosi zysk rzędu 1,98 oznacza to ponad jeden dzień straty ale w sumie jeszcze jest to opłacalne.

12 komentarzy:

 1. Jeśli dobrze liczę, to zejście z 6% na 3% to jest spadek 50cio procentowy a nie 100 ;)

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja miałem tam założyć konto. A teraz stracą potencjalnego kliena bo 6x 50zł mc to ja nie wydaje, jestem z tych maksymalnie oszczedzających.

  Czekam więc na nowe rankingi. W maju miałem 5.25% brutto a moim zdaniem to za mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według regulaminu na wymagane 6 płatności tylko raz musisz zapłacić 50 zł. Gdyby było tam 6*50 to byłby nie lada kłopot. W takim przypadku możesz zrobić raz zakupy za 50 zł oraz kupić 5 razy chleb.

   Nowe rankingi będą przypuszczalnie w poniedziałek.

   Usuń
  2. Jeśli to prawda to zmienia kolej rzeczy.. możesz zacytować fragment regulaminu gdzie wyłapałeś że to 6 płatności i jedna 50zł+ a nie 6x 50zł?

   Usuń
  3. A jednak masz rację. Szczegóły są w paragrafie 4 punkt 2 podpunkt d. Jak przeczytamy bardzo uważnie poniższy warunek:

   "wykonanie w 6 (słownie: sześciu) różnych dniach danego miesiąca kalendarzowego, począwszy od 1 czerwca 2013r., minimum jednej Transakcji bezgotówkowej posiadaną Kartą płatniczą , przy czym kwota przynajmniej jednej transakcji w każdym z 6 -ciu (słownie: sześciu) różnych dni musi być wyższa lub równa 50 (słownie: pięćdziesiąt) złotych"

   to faktycznie można odkryć, że mylące jest owo 'przynajmniej jednej transakcji' co sugeruje tylko jedną płatność powyżej 50 zł. Ale jak się przeczyta uważnie dalej to można dostrzec i uwypuklić słowo w KAŻDYM z 6-ciu musi być minimum 50 zł.

   Fakt faktem, regulaminy trzeba czytać niekiedy kilka razy żeby nie umknęło coś ważnego bowiem w przeciwnym razie nie ma sensu składanie jakiejkolwiek reklamacji.

   Usuń
  4. Więc trzeba wydać 300zł+ mc czy 50zł+ mc?

   Usuń
  5. Wychodzi na to że teoretycznie 300 zł+. Z tego prosty wniosek, że należałoby sprawdzić czy opłaca się stosować trick znany od dawna z millennium by dostać zwrot 50 zł.

   W millennium nie ma za to opłat, więc premię łatwo dostać, BGŻ pobierał 0,50 zł ale od czerwca stosuje blokadę. A toyota? Opłaty za cashback są zawsze tak ukryte, że trudno je odnaleźć. Jak się dowiesz to daj znać.

   Usuń
 3. Nie lubię banków które wprowadzają tak drastyczne zmiany bo w moich oczach nie są stabilną instytucją i przestaję im ufać. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym konkretnym przypadku raczej nie, oprocentowanie było bardzo atrakcyjne, a w dodatku zostaliśmy dokładnie poinformowani w którym dniu może nastąpić zmiana (w domyśle - koniec promocji), więc mogliśmy się przygotować.
   Polcan, gdybyś zmienił jeszcze w artykule tą jedną płatność >50 na 6 płatności, bo ten, kto nie czyta komentarzy, może zostać niechcący wprowadzony w błąd.

   Usuń
  2. Poprawione, dzięki.

   Usuń
 4. Chciałoby się powiedzieć - trawestując Billa Clintona - SKOKi, głupcze! [w domyśle: SKOK Wołomin].

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...