poniedziałek, 6 maja 2013

Konto bez kantów w wariancie Aktywny ROR lub Aktywna Karta


Dziś na PP2 przedstawiam istotne zmiany jakie zaszły w jednym z ciekawszych kont na rynku czyli w Koncie bez Kantów. To praktycznie jedyne konto w którym zmiany poszły w dobrym kierunku. Do tej pory było to ciekawe konto, teraz stało się jednym z najlepszych.

Banki obecnie walczą o klienta już nie lokatami tylko kontami osobistymi. Nie jest to rzecz dziwna. Lokata to produkt krótkoterminowy za który bank koniec końców musi zapłacić. Jedyny dodatkowy zysk dla banku w przypadku lokat występuje w przypadku jej zerwania. Wówczas bank ma prawo do obniżenia oprocentowania odsetek bądź ich całkowitego anulowania. W przypadku kont źródeł dodatkowego dochodu dla banku jest znacznie więcej.

Wróćmy jednak do samej oferty. O sile oferty stanowi reklama. Millennium czy BGŻ obiecują zaledwie 50 zł miesięcznie. W BOŚ mamy reklamę na której widnieje zdanie: Do zdobycia premie w łącznej wysokości do 700 zł miesięcznie!!  Trzeba tu uczciwie przyznać, że tytuł robi wrażenie.

Program premiowy BOŚ Źródło: bos


Mamy zatem do wyboru albo uczestnictwo w programie premiowym Aktywny ROR albo Aktywna Karta. O programie z kontem osobistym dziś na PP2 o karcie będzie niżej.

Oto premie za Aktywną Kartę/Aktywny ror:
1. Premiowanie płatności kartami
Płatności kartą debetową: 1 zł za pełne 100 zł / 1 zł za pełne 200 zł
Płatności kartą kredytową: 1 zł za 100 zł / 2 zł za pełne 200 zł
widzimy zatem podobieństwo do tego co oferuje obecnie Millennium a więc minimalną kwotę za którą nastąpi płatność. 

2 Premia za przelewy przychodzące - brak / od 1 zł do 10 zł
Istotna nowość! Coś co oferuje BGŻ ale tam mamy warunek płatności kartą którego nie ma w BOŚ. Ile na tym można zarobić i jak omówiłem szczegółowo w pierwszej części artykułu.

3 Przelew do innego banku - brak /1 zł za każde 100 zł 
Tutaj zaszły największe zmiany w stosunku do poprzedniego programu i jest to praktycznie jedyny minus oferty. Nie są to jednak jakoś wybitnie nieciekawe zmiany gdyż nie jest trudno spełnić nowe warunki. Szczegóły patrz tutaj.

4 Premia za korzystanie z pożyczki lub kredytu - 10 zł / 10 zł
Skorzystanie z oferty 
- pożyczki gotówkowej
- pożyczki hipotecznej
- kredytu hipotecznego
- karty kredytowej
tutaj można dostać 10 zł za każdy produkt przez okres 12 miesięcy. Stawka taka sama dla obu programów. Należy się jednak zastanowić czy będzie to opłacalne bowiem odsetki karne zapewne przewyższą premię.

5 Skorzystanie z pożyczki w ROR - 10 zł / 10 zł
Minimalna kwota to 5000 zł i za to również dostaniemy 10 zł przez okres 12 miesięcy jest jednak naliczana tylko tym miesiącu w którym występuje zadłużenie. Zatem taka premia raczej nie jest opłacalna. Odsetki za wykorzystanie pożyczki w ROR będzie zapewne wyższe aniżeli owe premiowane 10 zł.

6 Polecenie zapłaty - brak/3zł (max 15 zł)
Rzecz znana z poprzedniego programu

7 Wypłata z bankomatu BOŚ obcą kartą - brak/1 zł (max 15 zł)
Bez zmian 

8 Polecenie otwarcia konta - 10%/10% 
Owe 10% dotyczy wartości premii naliczonych na koncie osoby poleconej 

9 Doładowanie telefonu - brak/1 zł 
Minimalna kwota doładowania to 50 zł z konta  KbK. Ten wariant programu ma ciekawsze opcje. Przykładowo w PKO dostaniemy 5 zł za 50 zł co wydaje się o wiele ciekawszą opcją tam bowiem mamy program zwrot 10% za rachunki o czym pisałem niedawno tutaj.


Jak widać o wiele ciekawszy jest program Aktywny ROR. Trzeba jednak uważać z czego korzystać. Raczej nie opłaca się tutaj szaleć bowiem tam gdzie są pożyczki czy kredyty należałoby dokładnie zapoznać się ze szczegółami. Ale kilka punktów jest na pewno godne uwagi.

Nie ukrywam, że w prywatnym rankingu kont, który prezentowałem pod koniec lutego BOŚ awansował na podium. Czekamy na podobny ruch u konkurencji.

Ciąg dalszy: Kanty w koncie bez kantów

6 komentarzy:

 1. Autor chyba cos dostaje od BOS bo warunki sa gorsze od nawet nowych w BGZ!
  Przelewy wych każdy powyżej 100zł na rozne rachunki-max 10zł;
  Wyplaty kartami które musza mieć bezpłatne wszystkie bankomaty-max 15 zł;
  Przelew przych powyżej 10.000 zł-max 10zł;
  Transakcja karta powyżej 200zł -1 zł (w millenium6 zł)
  5 polecen zapłaty –max 15zł
  Reasumujac tyle trzeba spełnic warunków żeby na czysto miesięcznie otrzymac 50 zł minus 10 zł oplaty za rachunek tj. 40zł!
  Z millenium nawet nie ma co porównywac (100-150 zł z cashbackami wydajemy karta i mamy 50 zł ) a majac pensje 3500 zł – 5 zł za karte i wydajac 500 zł karta mamy 30 zł bez kombinowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak niby to 700zł wychodzi? to mogę sobie zrobić 30 przelewów po 10tys i mieć 300zł mc? Bo jak by nie liczyć ja tu nie widzę 700zł. Raczej:
  10zł za przelew 10k
  15zł za szukanie bankomatów?!
  10zł za 10 przelewów
  a reszta? mam wydać 66.500kartą? jak bym miał takie ruchy w portfelu to bym był klientem w NobleBanku z platynowo-srebrną kartą :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bierz tych 700 zł dosłownie, to zwykły chwyt marketingowy. Jeżeli nawet jakimś cudem dobijesz do tych 700 zł to zapłacisz więcej za odsetki za pożyczki/kredyty.

   Ja biorę tyle ile się da a więc wybiórczo ot tylko kilkadziesiąt złotych. Niewiele ale w bardzo przyjemny sposób: bankomat, przelewy w obie strony itd. Płatności kartami czy doładowania telefonem są bardziej korzystne w innych bankach.

   Usuń
 3. w Aliorze lepszy cashback niż w innych bankach. 5 %.
  Co o tym sądzisz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ostatniej wizycie w Aliorze rozważam założenie tam konta znów. Dowiedziałem się innych szczegółów od podanych w niedawnym artykule na ten temat i pewnie wkrótce opiszę je w jednym z artykułów.

   Jest jednak szkopuł. Dlaczego Alior ma ograniczenie tylko do 400 zł cashback na rok zamiast 600?

   Usuń
 4. Dobrze, że wpadłem tu - przypomniałeś mi, żebym zamknął konto w Aliorze

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...