piątek, 3 maja 2013

Pobieraczek czy nabieraczek czyli ostateczne rozwiązanie problemu


Nie cichnie sprawa pobieraczka a komentarzy spanikowanych klientów codziennie przybywa. Tak panicznych jak uspokajających.  Ponieważ komentarzy jest już naprawdę dużo a nie każdemu chce się czytać je wszystkie warto wyłowić z nich sedno, które może być istotne dla wszystkich poszkodowanych. Najbardziej ważne są komentarze Pani Ilony A.

idę do UOKiK w miejscu zamieszkania, niech mi poradzą jak usunąć konto z którego nigdy nie korzystałam bo dalej jest aktywne (pamiętałam hasło dlatego że do każdej śmieciowej strony mam takie samo) , i upewnię się czy na pewno nie muszę im nic płacić...

Bardzo rozsądne podejście. Obietnicy Pani Ilona dotrzymała, nie tylko faktycznie udała się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta ale także zaprezentowała wynik na blogu. I od tej pory wypowiada się bardzo często.


Byłam dziś w UOKiK, powiedzieli tylko że nie mogą powiedzieć czy płacić czy nie, jedyną konkretną informacją jaką uzyskałam jest to że dopóki nie wyślą pisma listem poleconym to można ich zignorować, a co do tej DOBROWOLNEJ zapłaty, bardziej tu chodzi o kontekst że albo zapłacimy po dobroci albo pozwą nas do sadu, ale jak już wspominałam dopiero pismo wysłane listem poleconym ma moc prawną, jak coś informacje możecie bezpośrednio uzyskać pod numerem telefonu 800 007 707 od poniedziałku do piątku , od godz, 9 do 17

Mamy zatem dokładną odpowiedź dla wszystkich wątpiących. Ze swojej strony wszystkim zainteresowanym polecam lekturę którą można znaleźć na samej stronie UOKiK. Na stronie głównej po przewinięciu paska na sam dół zobaczycie ikonkę: Pobieraczek informacje dla poszkodowanych.

Źródło: uokik.gov.pl


Jak widać sprawa jest na tyle głośna, że UOKiK wie o wszystkim doskonale nie ma jednak mocy prawnej by odpowiednio zareagować. Stosowny artykuł na stronie UOKiK znajdziecie pod tym linkiem. Artykuł co prawda jest niemal sprzed roku ale podaje dokładnie porady co zrobić oraz namiary do kogo się zgłosić. Są to
 • bezpłatny numer 800 007 707
 • miejscy lub powiatowi rzecznicy konsumentów
 • federacja konsumentów

Pani Ilona w jednym z kolejnych wpisów wyraziła takie obawy:
Szczerze mówiąc mimo ,,rad" pracowników UOKiK trochę się boję że kwota urośnie niebotycznie i dopiero wtedy wytoczą sprawę, jak gra będzie warta świeczki... wynajmuję mieszkanie, dużo nie zarabiam i liczę każdy grosz :(

Na szczęście w samym artykule na stronie UOKiK znajdziemy taki bardzo istotny w tym przypadku fragment:
Zastrzeżenia UOKiK wzbudza także nieokreślenie zakresu czynności windykacyjnych, które zostałyby podjęte. Warto podkreślić, że ani regulamin usługi, ani przepisy prawa nie nakładają na konsumenta obowiązku zwrotu kosztów windykacyjnych.

Zatem podsumowując: dopóki nie przyjdzie list polecony, owe ponaglanie do zapłaty nie ma mocy prawnej. A co więcej zastraszony klient też nie musi płacić za ewentualne koszty windykacji. 

Firma Eller Service listy rozsyła już od kilku lat a czytając bardzo liczne komentarze nikt jeszcze jak dotąd nie dostał listu poleconego a jedynie zwykłe maile, które mają na celu raczej zebranie kwot na zapłatę kar które UOKiK nakłada regularnie na Pobieraczka o czym szerzej w artykule Pobieraczek ponagla do zapłaty czyli twarde reguły biznesu.

31 komentarzy:

 1. Więc rozumiem,że nie należy im płacić ?
  Jeżeli przyjdzie mi list polecony [ co jest nikłą szansą ] to prawnik UOKiK kazał mi im go zanieść.Zrobię to ale od 5 lat jeszcze nikt takiego nie dostał więc ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dostałem wiadomość 2 lata temu,do tego czasu nic nie zrobili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Równie bulwersująca sprawa co pobieraczka to katalogi firm prowadzone przez niejakiego Habiaka (np. http://dobrefirmy24.pl/), do malych firm rozsyłane byly maile z zaproszeniem do uzupełnienia danych w katalogu, w regulaminie tego katalogu gdzieś daleko info, że katalog jest płatny 100funtów, bo firma Habiaka zarejestrowana w Anglii. Po uzupełnieniu danych wszystko leci szybko po tygodniu faktura, po dwóch wystawienie dlugu na aukcji dlugów itp, straszenie, po dwóch miesiącach nakaz zapłaty z esądu w Lulinie :), najstraszniejsze jest to że każdego można wpisać do tego katalogu. Każdą firmę można wpisać i to ta firma musi potem udowadniać że sama tam się nie wpisywała a jeżeli nie odbierze wysłanego z esądu nakazu zaplaty tenże po dwóch tygodniach się uprawomocnia, i już nie ma odwołania bo komornik zgodnie z prawem pieniążki odbierze. Dobre?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wszystkie komentarze i informacje. Bardzo mi one pomagają utrzymać się w przekonaniu, że nie wolno się dać zastraszyć. U mnie sytuacja dotyczy niepełnosprawnej córki, która nie do końca rozumie tą złą stronę świata.Po otrzymaniu maila o treści jak inni, pomogłam jej odpisać korzystając ze wskazówek innych osób komentujących tą sytuacje, Dziś, czyli po tygodniu córka dostała kolejny
  BIURO WINDYKACJI napisał:
  Szanowna Pani,

  Decyzje Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wpływają na fakt istnienia stosunku prawnego pomiędzy Wspólnikami Eller Service s.c. a Konsumentami.

  Zawierając umowę drogą elektroniczną ze Wspólnikami Eller Service s.c. zobowiązała się Pani do uiszczenia należności z tytułu świadczonej usługi, zaś Wspólnicy Eller Service s.c. zobowiązali się do zapewnienia dostępu do serwerów sieci Usenet. Zgodnie z przyjętym Regulaminem świadczenia usług „Usenet” z dnia 16.04.2010 obowiązek uiszczenia opłaty powstał z chwilą zawarcia umowy i w żaden sposób nie jest uzależniony od faktycznego korzystania z zamówionej usługi. Obowiązkiem Wspólników Eller Service s.c., wynikającym z treści w/w Regulaminu, jest zapewnienie możliwości korzystania z usługi, przy jednoczesnym braku wpływu na faktyczne korzystanie z zamówionej usługi. W celu realizacji usługi, dla Pani konta w serwisie Pobieraczek.pl, przygotowany został pakiet danych na zagranicznym serwerze. Wynikająca z tego tytułu opłata jest ponoszona przez Wspólników Eller Service s.c. zawsze, bez względu na to czy wykorzystany zostanie w całości przysługujący limit transferu danych, czy też wcale go się nie wykorzysta. Zatem w świetle przepisów prawa, w przypadku braku odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od daty jej zawarcia, zobowiązana jest Pani do uiszczenia opłaty za zamówioną usługę, bez względu na to czy będzie ona faktycznie i w pełni wykorzystania.
  Mam nadzieję,że nie przyjdzie list polecony.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co mam zrobic jak podalam im falszywe dane i mowia mi ze grozi mi od 6 mies do 8 lat pozbawienia wolnosci?!

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znane sa przypadki podania kogos przez poberaczka do sądu więc myślę ,że narazie nie warto włosów z głowy wyrywać

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja dostałam pismo i każą mi niby zapłacić ponad 300 zł . Moi rodzice ( mam 14 lat ) mówią ,że niby nie trzeba im płacić . Ale pani od Geografii mówi ,że będę miała do 18 dużo długów :c Ja już nie wiem co robić .

  OdpowiedzUsuń
 8. jeżeli jesteś niepełnoletni umowa z tobą jest nieważna

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętajcie o dacie zawarcia pseudo umowy 3 lat od podpisana umowy plus jeden dzień należność jest przedawniona jeżeli chodzi o usługi telekomunikacyjne to 2 lata. W Sądzie jedynie zgłaszacie przedawnienia i macie sprawę wygraną zero długu.Zaznaczam że do kredytów pożyczek itp też się liczy 3 lata wiem bo to przeżyłem i banki przez swoją zachłanność czyli odsetki karne które przewyższają kilkukrotnie kapitał nie zdążyły i liżą rany. Panowie kapitalizm jest wredny ale naucz się poruszać w tym systemie a nic ci się nie stanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. do mnie tez pisali,straszyli ja im odpisywałam i tlumaczylam na początku grzecznie ze nie zaplace a oni dalej swoje az w końcu napisałam im tak:
  "pluć świni w oczy a ona powie , że deszcz pada ,można i tak :) fuck you"


  OdpowiedzUsuń
 11. A co jeśli zawarłam z nimi umowę będąc niepełnoletnia, a za miesiąc kończę 18 lat?
  Zresztą zakładając konto zaznaczyłam, że mam już 18, bo inaczej nie było możliwe założenie tam konta... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemasz co się martwić bowiem pobieraczek . pl obecnie zablokował rejestracje z samej witryny.Istnieje luka prawna że osoba która nie jest pełnoletnia , a więc nie ukończyła 18 lat nie podlega konsekwencjom karnym. A co do samej umowy , właściciele witryny mają dużo większe kłopoty z ludzmi którzy przystąpili do pozwu zbiorowego przeciwko nim . Ja sam od blisko 3 lat dostaje wezwanie do sądu w celu spłacenia"długów" efektem czego kończy się tylko na samym straszeniu

   Usuń
 12. Pobieraczek nie jest jedyny ,są następni
  https://www.plikostrada.pl/
  Też się zrobiłem w bambuko ,suma do zapłaty niewielka .

  OdpowiedzUsuń
 13. Też dostałem dwa pisma (wezwania do zapłaty). Nawet nie wiem kiedy wszedłem, ale jak już wszedłem to na pewno nie podałem prawdziwych danych. Nawet nie wiem jakie dane były podane, więc nie wiem jak wypowiedzieć umowę. Ktoś coś poradzi?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy ktos mi powie jak mama wypowiedziec ta umowe?

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze, że ten cały pobieraczek już od samego początku mi "śmierdział" i przynajmniej ja się nie dałem naciągnąć. Ostrzegałem znajomych niestety nie słuchali :/

  OdpowiedzUsuń
 16. a słyszeliście coś o www.outlets-online.pl. Też trzeba płaci za rok dostępu 189 zł, bo po rejestracji dostaje się fakturę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Płacą tylko naiwni,jeszcze nikogo nie pozwali do sądu,bowiem nie mają żadnych szans na wygranie sprawy,i liczą tylko że pewien procent zastraszonych zapłaci

  OdpowiedzUsuń
 18. A w Mrągowie Pobieraczki mają sprawę o unieważnienie umowy więcej

  http://mragowo.wm.pl/149670,Czy-mragowski-sad-uniewazni-umowe-z-pobieraczekpl.html#axzz2X2QhgEhz

  OdpowiedzUsuń
 19. Podałem zły adres zammieszlania i że mam skończone. 18 lat choć wcale tak nie jest. Straszą mnie sądem i więzieniem za podawanie falszywych danych .Nie wiem co mam robić, płacić czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 20. nic nie rób ja mam tam 3:-/ konta i narazie nie płacę na 2 mam nie swoje dane a na jednym swoje nazwisko ale czy adres nie wiem a dodam ze jestem pelnoetnia

  OdpowiedzUsuń
 21. Teraz też już jestem pelnoletni ale w dniu podpisania tej umowy nie byłem i przychodzą mi jakieś wezwania i groźby .

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobno www.grylogiczne.pl to samo.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja wchodzę po dwóch latach na starego maila, a tam widzę jakieś wezwania przedsądowe i groźby windykatorami ;D Niezłe jaja.

  OdpowiedzUsuń
 24. witam,
  wejdzcie na ta strone, Sąd w Gdańsku szuka pokrzywdzonych przez portal pobieraczek.pl i szykuje pozew zbiorowy
  http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/942761,sad-w-gdansku-szuka-pokrzywdzonych-przez-portal-pobieraczekpl-i-szykuje-pozew-zbiorowy,id,t.html

  OdpowiedzUsuń
 25. To jednak dziki kraj.....

  OdpowiedzUsuń
 26. Zastanawia mnie jedno... dlaczego prawo nie reguluje tego typu działań. Skoro regulamin pobieraczka mówi, że do 10 dni można bezpłatnie pobierać pliki, to przecież po tych 10 dniach portal SAM automatycznie może zablokować możliwość pobierania dopóty, dopóki klient nie zapłaci.!
  Racja - to kraj dzikusów!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa jest prosta, prawo nie jest skonstruowane dla zwykłych obywateli. W naszym prawie jest tyle dziur i furtek, o których wiedzą tylko nieliczni i kroją ciężko pracujących obywateli. Pytanie tylko czy te furtki powstają przypadkiem...

   Usuń
 27. A tu nastepna afera się szykuje

  http://mragowo.wm.pl/profil/RuchOburzonych/2102,Za-sciagniecie-10-plikow-mp3-i-darmowego-Windowsa-XP-do-wiezienia.html#.Uira54ekczk.facebook

  OdpowiedzUsuń
 28. http://mragowo.wm.pl/profil/RuchOburzonych/2102,Za-sciagniecie-10-plikow-mp3-i-darmowego-Windowsa-XP-do-wiezienia.html#.Uira54ekczk.facebook

  OdpowiedzUsuń
 29. Polska jest fajowym tzw. państwem. Pseudo-ojczyzną. Ta republika bananowa (jak podaje niemalże wprost wikileaks) jest silna tylko wtedy jak może obijać zwykłego obywatela, który jest grzeczny i mówi dzień dobry. Bydlakom i bandytom się tu nic nie stanie i mogą żyć bezpiecznie.
  Pozdrawiamy pobieraczka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...