piątek, 28 lutego 2014

4% na lokacie mobilnej w BZ WBK


Chociaż na blogu przybierzemy kierunek na obligacje, nie oznacza to, że nie będziemy tutaj omawiać już więcej lokat. Jeżeli na rynku pojawi się oferta, która oferuje przynajmniej 4% i nie będzie długoterminowa, z pewnością warto będzie ją opisać.

W środę wspominałem, że na rynku można znaleźć stawki 4% oraz powyżej. Dokładnie cztery procent oferuje Eurobank oraz Bank Pocztowy,  4,10% można upolować w Credit Agricole, kto poszuka dalej może znaleźć nawet 4,20% w Santander. Ale wszystkie te oferty będą mieć jedną wadę, cholernie długi czas trwania bo aż 3 lata.

Zamrażać lokatę na taki okres czasu to pułapka o czym  można przeczytać chociażby tutaj. Ciekawszy wydaje się już zakup obligacji na taki okres o czym dziś na PP2. Inna sprawa, jeśli bank zaoferuje 4% za depozyt roczny, wówczas oferta już jest godna uwagi.


Źródło: bzwbk.pl

Coś takiego zaoferował ostatnio BZ WBK. Lokata nosi nazwę mobilna jest to więc jakby kopia getinowskiej oferty. Tym bardziej, że mamy tutaj praktycznie identyczne ograniczenia kwotowe. Minimum lokaty to standardowe 1.000 zł a maksimum to typowe dla lokat wabików 10.000 zł.

Nie da się tu niestety nic kombinować, innymi słowy nie ma możliwości założenia dowolnej ilości lokat z limitem 10.000 zł. Mamy prawo tylko do jednej lokaty, chyba że ktoś lubi zakładać kolejno na całą rodzinę, a w dalszej kolejności na krewnych i znajomych królika.

To co różni Getin od WBK to czas trwania. W Getin mobilna może cieszyć lokatowca tylko przez 2 miesiące, podczas gdy w WBK można liczyć nawet na 12 miesięcy a więc 6 razy dłużej. A więc tutaj można zarobić więcej.

Lokata zawiera jednak warunek, którego nietrudno domyślić się patrząc na nazwę. Trzeba skorzystać z aplikacji BZWBK24 mobile. Banki jak widać mocno lansują bankowość mobilną. Szkoda jedynie, że jakoś mało z nich oferuje lokaty o lepszych parametrach od typowych 3,50%.

16 komentarzy:

 1. Trzeba zakladac jakies konto jak w getin?

  OdpowiedzUsuń
 2. W Getin nie trzeba było mieć konta w lokacie na start, do mobilnej chyba potrzebny jest ROR. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Jakie są konsekwencje zerwania lokaty mobilnej w bzwbk przed terminem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/warunki_prowadzenia_lokaty_mobilnej.pdf

   Usuń
  2. Dzięki, jednak słabo to widzę jeśli przy zerwaniu 0%...

   Usuń
 3. Dostaliście już premię z Konta Godnego Polecenia w BZWBK w tym miesiącu? Dzisiaj ostatni dzień a u mnie pustka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj wpłynęło 50 zł.

   Usuń
  2. A u mnie nic, ciekawe... warunki wszystkie spełniłem, chyba, że nie uznali wpływu z konta w innym banku...

   Usuń
  3. Ja też wczoraj dostałam premię.

   Usuń
 4. rok czasu czy to nie za dłgo?
  czy pod koniec roku nie wzrosną procety?

  OdpowiedzUsuń
 5. Rok temu w marcu zaczęła się promocja z rozdawaniem 700 zł. Pierwsze osoby po otrzymaniu 700 zł. już wkrótce będą zamykać konta. Lokata na 1 rok na 4% jest jedną z prób banku, żeby utrzymać klientów na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najczęściej było to 500zł bo polecenie zapłaty ciężko zrealizować a to daje -200zł straty, ale mimo tego promocja była ok, jedna z lepszych, jasne zasady i zero ściemy. Teraz już takich nie ma.

   Usuń
 6. Przepraszam, że nie w temacie postu, ale BGŻ oficjalnie odwołał program premiowy. Oto komunikat z tego banku:"Komunikat o odwołaniu Programu Premia+
  28 lutego 2014
  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że w dniu 27 lutego 2014 r. Bank BGŻ ogłosił w swoich oddziałach oraz na stronie www.bgz.pl odwołanie przyrzeczenia publicznego, którego postanowienia zostały uprzednio ogłoszone przez Bank w Regulaminie Programu „Premia+”, w związku z czym od dnia 28 marca 2014 r. Program „Premia+” przestaje obowiązywać.

  Zakończenie Programu „Premia+” z w/w dniem oznacza, że ostatnia Premia zostanie wypłacona na zasadach określonych w w/w regulaminie za cykl rozliczeniowy trwający od 28 lutego do 27 marca 2014 r., nie później niż do 10 kwietnia 2014 r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem już o tym tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/02/ranking-kont-osobistych-luty-2014.html

   Skoro zakomunikowali Q1, to wiadomo było że najpóźniej do końca marca i tak się właśnie stało...

   Usuń
 7. Lokata mobilna działa już poprawnie nawet jesli nie macie konta w getin. W aplikacji mobilnej można utworzyć kilka kont - ja założyłem na siebie i na żonę.
  Pozdrawiam,
  Krzychu

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie ufam zakładaniu lokat przez aplikacje...

  OdpowiedzUsuń
 9. Potwierdzam, lokata mobilna w Getin Online działa nawet bez posiadania konta. Co do zaufania - po założeniu dostajesz na mail takie samo potwierdzenie złożenia wniosku, jak przy zakładaniu innych lokat w Getin.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...