wtorek, 4 lutego 2014

8% na Rachunku w SKOK czyli czy to się dziś jeszcze opłaca


W połowie stycznia nie zabrakło ostrej krytyki pod adresem SKOK Wołomin. Najpopularniejszy SKOK w ciągu dwóch tygodni dokonał dwóch ostrych cięć swoich bezkonkurencyjnych do tej pory lokat. Spowodowało to lawinę krytyki ze strony członków tej kasy.

Okazuje się jednak, że Wołomin to nie jedyna Kasa, która zrobiła swoim członkom taki numer. Wręcz identyczną, dwukrotną obniżkę zafundował także królujący w drugiej lidze lokat SKOK Kujawiak. I zrobił to dokładnie w dzień po numerze Wołomina.

Można to zobaczyć przyglądając się ofercie depozytowej na której widnieje napis: obowiązuje od dnia 15.01.2014 a obok widzimy zastępuje ofertę z 1.01.2014. Warto zatem porównać jakie spadki mieliśmy tutaj. A można tutaj znaleźć nawet coś co zawiera aż 8%.


1 Lokata Powitalna - 4,50%
Wabik pozostawiono bez zmian

2 Lokata Constans II
Tutaj widzimy pierwsze zmiany. Co było poprzednio możecie zobaczyć tutaj, a jak jest obecnie na poniższym zestawieniu. Widzimy tutaj obniżki, zatem dość dziwny jest fakt pozostawienia w nazwie rzymskiej dwójki.


Źródło: skokkujawiak

Jak widzimy różnie tutaj potraktowano kolejne miesiące. Dwumiesięczne lokaty obniżono o 0.20 pp, kwartalne już o 0.30 pp, półroczne nawet o 0.40 pp, natomiast 9-cio miesięczne znów tylko o 0,20 pp.

3 Lokata Terminowa o zmiennym oprocentowaniu
Tutaj małe zaskoczenie, wszystkie stawki bez zmian!

4 Lokata rentierska
To samo w przypadku rentierów. Ich zyski tutaj, w przeciwieństwie do Wołomina, pozostały bez zmian. Co więcej, mamy tutaj coś ciekawego...Mamy tutaj dość ciekawe stawki dla dłuższych terminów, szczególnie na okres jednego roku. Według informacji podanej w ofercie depozytowej, można go połączyć z lokatą rentierską, ale w wariancie miesięcznym. Umożliwia to ponowne lokowanie odsetek.


5 eLokata zmienna
Bez zmian.

6 E-lokata stała
Bez zmian.


Na tym punkcie zakończyliśmy ostatnio omawianie oferty w Kujawiaku. Tymczasem oferta depozytowa zawiera jeszcze coś, co wyróżnia się na tle całej oferty.


7 Ubezpieczony Rachunek Systematycznego Oszczędzania
Tutaj stawki zaczynają się od 5% i kończą na... 8%


Ubezpieczony może oznaczać dodatkowe koszta

Niestety nikt nam nie zagwarantuje tak dobrego oprocentowania. Po pierwsze czas trwania dla wyższych stawek jest diabelnie długi, a oprocentowanie zmienne, a w tak długiej perspektywie wszystko może się zdarzyć. Może się zatem okazać, że w długiej perspektywie, zarobimy mniej niż oczekujemy dziś.

Tym bardziej, że przecież w pierwszej połowie stycznia mieliśmy tutaj aż dwie obniżki, a przecież jeszcze w ostatnich dniach grudnia mieliśmy tutaj ładną ofertę, którą każdy z was może obejrzeć pod tym linkiem

Dodatkowo dość niepokojąco brzmi w nazwie słowo Ubezpieczony, co sugeruje dodatkowe koszta. Na stronie widzimy jedynie informację o ubezpieczeniu docelowej kwoty oszczędzania 'gwarantowane oszczędzanie'. Jeśli zatem kogoś interesują ostatnie interesujące stawki, warto zbadać co kryje się pod tym złowieszczo brzmiącym słowem.

3 komentarze:

 1. http://www.mbank.pl/pobierz/regulamin-osobyfiz/promocje/Regulamin-promocji-Zarabiaj-z-eKontem.pdf Budda come back

  OdpowiedzUsuń
 2. z całej mojej rodziny to już chyba tylko prababcia nie miała konta w mbanku :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi 8% to nawet na 10lat pasuje, ale w skoku to średnio. Do tego to zmienne co oznacza, że raczej będzie spadać. A wpłacać potem na 3% bo "trzeba" to lipa. Wyczytałem też gdzieś w komentarzu, że mogą tak ogłosić niewypłacalność, że ani nie upadną i kasy nie wypłacą ani z BGF się nie dostanie bo będą dogorywać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...