piątek, 14 lutego 2014

Wrobieni w konta czyli sprzedam nowe nieużywane konto bankowe


Ludzka pomysłowość nie zna granic. Założenie konta oraz jego likwidacja to już przysłowiowa bułka z masłem. Jeśli się to opłaci, to można mieć ich praktycznie nieograniczoną ilość. Jedynym hamulcem jest nasze widzi mi się. 

Nie przyszło mi jednak jakoś dotąd do głowy by zacząć... handlować kontami. Wystarczy dziś wpisać w google hasło sprzedam konto, by znaleźć całą gamę ofert w bardzo różnych cenach.

Konto bankowe nówka, nieużywane sprzedam. Z nową kartą pinem i loginem. I za taką ofertę trzeba zapłacić... 450 zł. Zakładamy konta za darmo, więc dlaczego konta wystawione na sprzedaż są takie drogie?

Spójrzmy na treść ogłoszenia:

Źródło: oglaszamy24.pl


Jak widać takie konta oferowane są dla konkretnej klienteli, a więc dla osób mających problemy z komornikiem. Co więcej, jak zaznacza mzterix, wypłaty są bez limitów. A więc osoba zadłużona może sobie pobrać kasę do spłaty komornikowi i po sprawie.

Co więcej może nawet kupić kilka takich kont. Zapłaci przykładowo 450 zł za konto, ale może sobie teraz wypłacać dużo większe kwoty. Mamy zatem swoistą dźwignię finansową, tym bardziej że na konto jakiejś innej osoby.

Zdesperowane zadłużone osoby mogą olewać sprawę, kto sprzedał takie konto, nie będzie też zainteresowane tym na czyje konto idzie zadłużenie. Kto ma komornika na głowie, nie będzie się zastanawiał nad takimi rzeczami. Ważne, że gotówka jest w zasięgu ręki i komornika można się pozbyć, a przy okazji 'zarobić' trochę dodatkowego grosza. 

Nowe konto założyć nietrudno. Wystarczy przecież skan czyjegoś dowodu osobistego, fikcyjny mail oraz dowolny numer konta. Największy problem wydaje się z kurierem, chociaż od pewnego czasu mamy opcję przelewu za grosz. Chociaż tutaj też pozostaje jeszcze problem posiadania fikcyjnego konta do przelewu autoryzacyjnego.

Nie trzeba być alfa i omegą by wyczuć, że nie jest to legalny proceder. Co więcej handel kontami wręcz zaczyna kwitnąć. Robi się tutaj furtka do prania brudnych pieniędzy i to na olbrzymią skalę. 

Czy wkrótce zacznie się nowa afera pod tytułem wrobieni w konta? Tak czy owak warto zajrzeć dziś na PP2 gdzie omawiam kilka istotnych spraw dotyczących nie tylko bezpieczeństwa naszych kont ale także sposobów wyłudzania danych.

Ciąg dalszy: Konto na słupa czyli płać waćpan za długi anonimowego

13 komentarzy:

 1. Świetne artykuł dziś na blogach.
  Uważam, że obok taki akcji społecznych jak "nie prowadź po alkoholu" powinna być akcja nie kupuj kont czy uważaj na złodzie kont. Im bardziej wyczulone społeczeństwo tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedam konto bankowe, czyściutkie, funkcjonalne, z kartą, bez żadnych obciążeń, kontakt: kontabankowe1@interia.pl

   Usuń
 2. Polcan, PP2 jest zainfekowany. F-secure po dwukrotnym wejściu za każdym razem usuwał i informował o wirusie Trojan:JS/Kilim.O Może jest coś w jakimś hiperłączu na stronie, albo ktoś coś podrzucił. Zobacz co zmieniałeś od 07.02 bo wtedy wchodziłem i jeszcze było ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko prowadzę tak jak zwykle, bez jakikolwiek drastycznych zmian. Co więcej u mnie żadnych problemów nie ma.
   Jeśli ktoś wie w jaki sposób można by temu zaradzić, będę wdzięczny.

   Usuń
  2. Anonimowy15 lutego 2014 01:46
   to Ty masz trojana na kompie.

   Strona PP2 jest czysta:
   http://bezpiecznastrona.funkcje.net/

   A Ty poczytaj sobie anonimowy jak się go kasuje:
   http://www.usunacspyware.com/usunac-trojanjskilim-a-jak-usunac-trojanjskilim-a

   http://viruss-buster.blogspot.com/2013/06/kasowac-trojanjskilima-jak-odinstalowac.html

   http://pl.virusols.com/tag/wyeliminowac-trojanjskilim-a

   A tu jest forum, gdzie trzeba wstawić logi ze skanowania kompa różnymi programami i wtedy pomogą usunąć, drugie forum o wiele moim zdanie lepsze forum.pcformat.pl

   http://forum.hotfix.pl/bezpieczenstwo/trojan-win32-kilim-g-trojan-js-kilim-l-t28602.html

   Usuń
  3. No to mnie mocno zmartwiłeś, będę miał dużo roboty w takim razie. Jak ja to mogłem złapać, zawsze uważam i przecież f-secure to dobry antywirus, a do tego mam malware antimalware? Dziękuję za podpowiedzi i zabieram się do roboty.

   Usuń
  4. Dominik, ale ja mam wersję O tego trojana, a te wpisy dotyczą innych. Nie wiesz gdzie znaleźć info o tej i czym przeskanować w ogóle by wykryć to dziadostwo w czym siedzi?

   Usuń
  5. Anonimowy15 lutego 2014 11:45
   Przeskanuj w pełnym trybie malware antimalware oraz antywirusem przy starcie systemu w rybie wysokim i pełnym skanowaniem. Mi zawsze pomaga. Jeśli oba coś znajdą i usuną przeskanuj znowu, czynność powtarzaj aż będzie czysto w obu.

   "Jak ja to mogłem złapać, zawsze uważam"

   Ja raz złapałem robaka w *.pdf oprocentowania lokat czy tam TOiP deutsche banku. Także wszystko jest możliwe...

   Usuń
  6. Są też wersje np.: G i L
   http://forum.hotfix.pl/bezpieczenstwo/trojan-win32-kilim-g-trojan-js-kilim-l-t28602.html

   Zapytaj na forum PC Format lub tym hotfix

   Usuń
 3. Aha i jeszcze dodam, że wchodziłem 13.02 na PP2 i po tych 2 próbach dałem spokój na razie bo nie chcę czegoś złapać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj wykorzystać poradę Dominika27 i daj znać czy wszystko już ok.

   Usuń
 4. zadnych nowosci z Lokatami na rynku? skoki? SK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są różne nowości, ale
   - albo są to grubo rzeczy poniżej minimalnych 4% (np. walentynkowa Lokata do Pary na 3,40%)
   - albo jeśli patrzymy powyżej to mamy automatycznie nowe warunku do spełnienia (np. Toyota na 4,50%)

   Jak dla mnie o wiele ciekawsze są tematy jak podane w powyższym artykule, ale jeżeli pojawi się więcej głosów z prośbą o omówienie tego typu lokat to nie ma sprawy.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...